» »

remote desktop

remote desktop

Jaz ::

Povezana mam dva računalnika v LAN. Rad bi pa jih povezal se z remote desktopom, ker na enem nimam monitorja, tipkovnice.... Na obeh imam XP in sem inastaliral se IIS. User je Administrator, vendar ob zagonu XP-jev morem vpisat geslo za se prijavit v win., ker pa nimam monitorja in tipkovnice in remote desktop se ni povezan, je to nemogoče.... Ce pa nimam gesla pod administrtorjem pa se noče povezat remote desktop, ker se geslo ne ujema.... Vem da obstaja resitev za omenjeni problem, ker mi je zadeva ze delovala, zdej sem pa na novo insatliral XP in sem pozabu kako je bilo prej nastavljeno.....

darh ::

a si dodal uporabnike na mašini na katero se hočeš povezat?

System properties -> Remote /
[x] Allow users to connect remotly to this computer

[Select remote users] -> ...
Excuses are useless! Results are priceless!

Jaz ::

Torej, najprej sem namistil na obeh računalikih IIS. Obkljukal tudi da se uporabniki odaljeno povezejo z računalnikom.... problem je z geslom v remote desktopu, ce administratorju ne dam gelsa, potem se ne morem prijavit v remote desktopu, ker ni pravo geslo, ce pa administratorju dodelim geslo, ga zahteva ze ob zagonu XP. Kako torej naredit, da ob zagonu XP se ne prijavim z geslom v remote desktop pa .....

ali3n ::

VncViewer (server) dela kot service, pa remote administrator tudi... malo pogooglaj
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ABX ::

Probaj Winvnc.

Inštaliraj ga kot service.


Lahko pa tudi nastaviš auto log-on za winse.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Jaz ::

Imel sem ze instalirane tudi VNC in PCanyware, samo najbolj sem bil zadovoljen z remote desktop. Problem imam le z geslom, ker ce administratoraju dodelim geslo, potem ga morem vsakic vpisat ob prijavi v XP, v remote desktop takrat vpisem to geslo in se povezeta, ker pa na tem PC ni ne monitorja ne tipkovnice, se morajo XP nalozit brez gesla, samo potem pa tudi v remote desktop se ne poveze, ker ni gesla.....

ali3n ::

WinVnc dela kot service (če nastaviš) -> kar pomeni da se zalaufa pred login screenom...
Enako je z Remote Administratorjem... ta dva sem sprobal...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

hruske ::

Jao jao, a zdej mi boste rekl, da remote desktop ne dela če nisi prijavljen?;(
Itak da dela.

Poišč nekje na microsoft.com zastonj orodje TweakUI for Windows XP, s katerim lahko nastaviš samodejni logon na XP.

hruske ::

Ubistvu.... če maš XP, lahko še lažje narediš.

Start->Run->Vpišeš "control userpasswords2"
In dobiš okno, kjer lahko določiš čigava bo samodejna prijava. Označi ga, potem pa odkljukaj "users must enter password..." in klikni OK. Pojavilo se bo okno, ki te bo vprašalo po geslu označenca.

To bi moglo delat.

Jaz ::

Sem nardu tako kot si reku, zdaj pa se XP sploh nočejo nalozit..... Piše: " Windowsi se nalagajao...." in se ustavi..... torej zdej morem na novo instalirat Winse....

krneki ::

To kar je mk-klavz predlagal nima nobene veze s tvojim trenutnim problemom.

hruske ::

krneki: kako da ne? Človek bi rad, da bi se samodejno prijavil v sistem, to pa najlaže naredi s praznim geslom. Ampak ker za remote desktop potrebuje geslo, ga pač mora imet, mora pa zato ročno nastavit samodejno prijavo v nadzorni plošči. Ker pa tisti del ni direktno dostopen pri windows xp mora še ročno pognat ukaz "control userpasswords2", da pride do tam.

In kaj tukaj nima veze?

Namig: Ko piše "windows se nalagajo" stistni alt-tab...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Jaz ::

bom probal se s alt+tab..... drugace pa bo treba na novo instalirat XP ? ;((

hruske ::

ne bo treba instalirat, ker ti windows javi napako, potem pa čez zaslon pokaže windows se nalagajo... :\

windows, ane....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7 Domena Remote: Ni Windows Security dialoga

Oddelek: Operacijski sistemi
221475 (1329) MrStein
»

remote in geslo

Oddelek: Pomoč in nasveti
7984 (928) Alessio983
»

Xp in logiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5914 (817) Mr.B
»

remote desktop problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101162 (1000) Lucio
»

Kako v windowse XP direktno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101197 (965) hruske

Več podobnih tem