» »

Nemčija (za zdaj) ne bo podpisala ACTE

Nemčija (za zdaj) ne bo podpisala ACTE

Slo-Tech - Šestindvajsetega januarja je na drugem slovesnem podpisu ACTE manjkalo pet držav članic EU: Ciper, Estonija, Nizozemska, Slovaška in Nemčija. Za Nemce, ki so tudi sicer naš največji zunanjetrgovinski partner in zakonodajni zgled, se je takrat govorilo, da je podpis le še vprašanje časa; pač prej je bilo potrebno opraviti še določena notranja usklajevanja. Podobno kot naša vlada je tudi njihovo ministrstvo za pravosodje zatrdilo, da sporazum ne bo zahteval nobenih zakonodajnih sprememb.

Te dni zadeve več niso tako gotove. Za jutri so napovedane demonstracije v vsaj 60 nemških mestih, s skupno pričakovano udeležbo v več deset tisočih (pridružili se jim bodo še demonstranti širom Unije). In vlada je zgleda uslišala želje protestnikov, saj so danes dopoldne oznanili, da sporazuma za zdaj ne bodo podpisali. Počakati želijo na dokončno odločitev Evropskega parlamenta, ki pride na vrsto letos poleti. Šele potem se bodo kot država odločili kako naprej.

Nemčija tako namiguje, da je za veljavo sporazuma na njenem ozemlju potrebno njeno izrecno soglasje, vsaj v obliki vladnega podpisa če že ne ratifikacije v parlamentu. Temu stališču se pridružujejo še nekatere države. Nizozemci so že povedali, da sporazume ne bodo podpisali; Poljaki, Čehi in Latvijci pa so začasno zaustavili postopek ratifikacije pred parlamentom. Slovenci smo zadevo uredili nekoliko po svoje v obliki osebnega opravičila veleposlanice. Estonci so nedavno dobesedno ponoreli zaradi izjave premiera, da "so nasprotniki ACTE najbrž zadrogirani in da naj si glave ovijejo z alu folijo", v smislu, da preprečijo telepatski nadzor nezemljanov. Po drugi strani je spet res, da je Evropska unija nastala prav s ciljem skupnega sprejemanja ekonomskih odločitev, brez potrebe po dolgotrajnih in kompliciranih zakonodajnih postopkih v posameznih državah. ACTA v večinskem delu (sans kazenskopravne sankcije) spada v izvorno pristojnost Unije, zato bi ratifikacija v Evropskem parlamentu nujno pomenila neposredno veljavo v vseh državah članicah, podpisi gor ali dol. Politične neprilike se sicer da odpraviti tudi drugače, s sprejetjem kakšne direktive (IPRED 2) s podobno vsebino.

62 komentarjev

«
1
2

Looooooka ::

Naj nasi se na ta vlak skocijo ce ze tko radi za nemci skacejo...ce ne naj se pa vsaj pod kaksnega nasega vrzejo, ce mislijo podpret to sranje :)

dope1337 ::

"Slovenci smo zadevo uredili nekoliko po svoje v obliki osebnega opravičila veleposlanice."

Tale stavek mi ful ni všeč :D

Ne zastopim, kaj je točno mišljeno s tem.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

SuperVeloce ::

Za Nemci skačejo pri zadevah, katere Nemci že opustijo. Naše glavce pač pravijo "delaj obratno kot uspešni Nemci". Seems logical to political side of me :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Naši kurci itaq vse podpišejo in vsem v rit lezejo. Nič čudnega da smo eni posrani hlapci brez hrbtenice po katerih lahko vsak hodi kadar si zmisli, mi pa smo jim nakoncu še hvaležni. WTF!? Vsa čast državam, ki so se uprle in niso podpisale tega sranja. Pri nas pa se neki ven vlečejo z nekim lame opravičilom. Bi vam kaj pomenilo opravičilo, ups smo vseeno kar podpisali vašo smrtno obsodbo. Se opravičujemo ampak usmrtili vas bojo pa vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

stb ::

ACTA omogoca tudi umik podpisa oz. odstop od sporazuma. Ni mi jasno zakaj se ne bi tega posluzila Slovenija. Se politika boji da bo izpadla prevec podrejena lastnemu narodu, med tem ko nas brez zadrzkov podrejajo tujim interesom? Res da bi sporazum po umiku podpisa (v najslabsem primeru) za nas veljal se 180 dni, na kvoto podpisov EU clanic pa bi vplival takoj in bi tako zmanjsali moznost za sprejetje v celi EU.

Blisk ::

dope1337 je izjavil:

"Slovenci smo zadevo uredili nekoliko po svoje v obliki osebnega opravičila veleposlanice."

Tale stavek mi ful ni všeč :D

Ne zastopim, kaj je točno mišljeno s tem.



Ja da smo že zajebal stvar in da nam je kao žal......

Volk| ::

Nisem bral člankov glede ACTA-e.
Lahko kdo na kratko poudari kaj je not, da je taki velki bum po celi evropi?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

WamPIRe- ::

dope1337 je izjavil:

"Slovenci smo zadevo uredili nekoliko po svoje v obliki osebnega opravičila veleposlanice."

Tale stavek mi ful ni všeč :D

Ne zastopim, kaj je točno mišljeno s tem.


Tule si lahko prebereš štorijo na kratko: Veleposlanica priznava: Acto sem podpisala, ker nisem bila dovolj pozorna
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Bistri007 ::

S-T članek:
Po drugi strani je spet res, da je Evropska unija nastala prav s ciljem skupnega sprejemanja ekonomskih odločitev, brez potrebe po dolgotrajnih in kompliciranih zakonodajnih postopkih v posameznih državah.

Zakonodajo je treba sprejemati počasi in po dolgotrajnih postopkih. Zakonov mora biti malo.

Ne pa da je obratno: zakone se sprejema in popravlja kot po tekočem traku.
Merilo uspešnosti poslancev ne bi smelo biti koliko dodatne birokracije in stroškov skladnosti z zakonodajo so povzročili podjetjem in državljanom...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

digitalcek ::

Bla, bla, bla.

V kleti se mi verjetno še valja kakšna "tehnična" nemška revija, v kateri je bila na zahtevo nemškega sodišča objavljena približno taka sodba: Zaradi kopiranja triinosemdesetih VHS kaset se Herr tapata obsodi na denarno kazen 15.000 mark. Pika!

Že takrat. Okrog leta 1980, 1985!

Ali res mislite, da danes v Nemčiji nihče nikogar ne toži glede avtorskih pravic (magari civilna tožba) in te tožbe nikoli ne dobi?
Osebno mislim, da jo praviloma vedno dobi! In nemški forumi so tudi danes, oziroma posebej še danes POLNI opozoril glede nepooblaščenega kopiranja...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gendale ()

phong ::

Ali lahko odstopimo (Slovenija) od podpisanega sporazuma?

WamPIRe- ::

digitalcek je izjavil:

Bla, bla, bla.

V kleti se mi verjetno še valja kakšna "tehnična" nemška revija, v kateri je bila na zahtevo nemškega sodišča objavljena približno taka sodba: Zaradi kopiranja triinosemdesetih VHS kaset se Herr tapata obsodi na denarno kazen 15.000 mark. Pika!

Že takrat. Okrog leta 1980, 1985!

Ali res mislite, da danes v Nemčiji nihče nikogar ne toži glede avtorskih pravic (magari civilna tožba) in te tožbe nikoli ne dobi?
Osebno mislim, da jo praviloma vedno dobi! In nemški forumi so tudi danes, oziroma posebej še danes POLNI opozoril glede nepooblaščenega kopiranja...


Pa kaj se ti zmeraj vtikaš?
Sicer pa, kaj ti pove primer, ki si ga podal? Da primerna zakonodaja v zvezi z nepooblaščenim kopiranjem avtorskih vsebin verjetno _že_ obstaja.
Na rabimo zakonodaj tipa ACTA, da jo bodo lahko požrešne korporacije uporabljale sebi v prid.

Volk| je izjavil:

Nisem bral člankov glede ACTA-e.
Lahko kdo na kratko poudari kaj je not, da je taki velki bum po celi evropi?

Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

PaX_MaN ::

phong je izjavil:

Ali lahko odstopimo (Slovenija) od podpisanega sporazuma?

Ne. Če država podpiše, začne v le-tej ACTA veljati od dne podpisa.
Ena sodba, ki se sklicuje nanjo, je že objavljena na sodisce.si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

c3p0 ::

digitalcek je izjavil:

...
Ali res mislite, da danes v Nemčiji nihče nikogar ne toži glede avtorskih pravic (magari civilna tožba) in te tožbe nikoli ne dobi?
Osebno mislim, da jo praviloma vedno dobi! In nemški forumi so tudi danes, oziroma posebej še danes POLNI opozoril glede nepooblaščenega kopiranja...


Point posta pa je? Da v naši državi nimamo zakonodaje glede avtorskih pravic in bo to komaj ACTA omogočila?
Ni že v 90ih par piratov sedelo? Je.

jlpktnst ::

Itak bo to eu parlament sprejel oz. zadostuje tudi 6 članic. Tako da to gre skoz, lahko se na glavo postavite.

Pa sploh ni težava v internetu in piratstvu. Težave so drugje, samo ste preveč ozkogledi. Preberite dokument v vseh prejšnjih verzijah pa vam bo jasna resnična agenda.

PaX_MaN ::

Preberite dokument v vseh prejšnjih verzijah pa vam bo jasna resnična agenda.

Če se lahko potegujete za benanje družbenega konsenza avtorske in drugih pravic, čemu se kdo drug ne sme potegovat za benanje drugega družbenega konsenza, to je, zasebnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Jupito ::

PaX_MaN je izjavil:

Preberite dokument v vseh prejšnjih verzijah pa vam bo jasna resnična agenda.

Če se lahko potegujete za benanje družbenega konsenza avtorske in drugih pravic, čemu se kdo drug ne sme potegovat za benanje drugega družbenega konsenza, to je, zasebnosti?


Ker je zasebnost bolj pomembna.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Looooooka ::

digitalcek je izjavil:

Bla, bla, bla.

V kleti se mi verjetno še valja kakšna "tehnična" nemška revija, v kateri je bila na zahtevo nemškega sodišča objavljena približno taka sodba: Zaradi kopiranja triinosemdesetih VHS kaset se Herr tapata obsodi na denarno kazen 15.000 mark. Pika!

Že takrat. Okrog leta 1980, 1985!

Ali res mislite, da danes v Nemčiji nihče nikogar ne toži glede avtorskih pravic (magari civilna tožba) in te tožbe nikoli ne dobi?
Osebno mislim, da jo praviloma vedno dobi! In nemški forumi so tudi danes, oziroma posebej še danes POLNI opozoril glede nepooblaščenega kopiranja...

Si ti sploh ACTO prebral?
Se sploh zavedas, da se ne gre samo za kopiranje glasbe in filmov ampak da lahko zaradi tega najebejo tudi revne drzave z generiki?(skrajni primer ampak glede na napisano, je mozno vse)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

PaX_MaN ::

Jupito je izjavil:

Ker je zasebnost bolj pomembna.

Obe pravici sta zapisani v ustavi ergo sta obe enako pomembni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

WamPIRe- ::

Glede 6ih članic: Kaj to pomeni, da recimo, če se za določen zakon odločijo podpisati: Slovneija, Litva, Latvija, Grčija, Madžarska in Bolgarija, da se bo ta zakon upošteval v Nmčiji, Franciji, UK,... !? Ahh dajte no..
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PaX_MaN ::

Vse informacije o katerih sprašuješ so javno dostopne.

Bistri007 ::

PaX_MaN je izjavil:

phong je izjavil:

Ali lahko odstopimo (Slovenija) od podpisanega sporazuma?

Ne. Če država podpiše, začne v le-tej ACTA veljati od dne podpisa.
Ena sodba, ki se sklicuje nanjo, je že objavljena na sodisce.si.

PaX_MaN, ti pa ne veš veliko o mednarodnem pravu, a ne?

Obvezujoča je ratifikacija pogodbe, ampak od vsake pogodbe se lahko odstopi. Podpis je samo namera ratificirati pogodbo in obveza države, da ne bo lobirala proti tej pogodbi vnaprej. Od podpisa se sicer lahko odstopi, ker pa ni pravno obvezujoč, se to bolj redko dogaja.

EDIT: tu imaš bolj natančno razlago - http://europatientrights.eu/countries/s...
(govoril sem o "preprostem podpisu", multilateralnih mednarodnih pogodb brez koraka ratifikacije je malo)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

Bistri007 ::

Da še dodam: mednarodne pogodbe imajo učinek zakonodaje, so še malo nad zakoni po veljavnosti:

8. člen Ustave RS

Zakoni in drugi predpisi morajo biti v skladu s splošno veljavnimi načeli mednarodnega prava in z mednarodnimi pogodbami, ki obvezujejo Slovenijo. Ratificirane in objavljene mednarodne pogodbe se uporabljajo neposredno.

http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/Pol...


Iz teorije ločitve oblasti sledi, da izvršna veja oblasti ne more sprejemati zakonov (ali kar je po veljavnosti celo nad zakoni), pač pa je to izključna pristojnost zakonodajalca. Torej minister ali veleposlanik ne moreta sprejemati pravnih aktov, ki imeli veljavnost zakona oziroma bili nad njim.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

uio ::

dope1337 je izjavil:

"Slovenci smo zadevo uredili nekoliko po svoje v obliki osebnega opravičila veleposlanice."

Tale stavek mi ful ni všeč :D

Ne zastopim, kaj je točno mišljeno s tem.

Ja sprejeli smo lahko se pa pod nosom ubrišemo.

Uglavnem to da se je ona upravičila je pohvalno, samo ne spremeni pa dejstva da smo podpisnica pa naj bo z opravičilom ali ne. Ups sem za j. no ja... se opravičujem... Ponavadi se napake popravi, očitno se pri nas ne dela tako.

PaX_MaN ::

Bistri007 je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

phong je izjavil:

Ali lahko odstopimo (Slovenija) od podpisanega sporazuma?

Ne. Če država podpiše, začne v le-tej ACTA veljati od dne podpisa.
Ena sodba, ki se sklicuje nanjo, je že objavljena na sodisce.si.

PaX_MaN, ti pa ne veš veliko o mednarodnem pravu, a ne?

Obvezujoča je ratifikacija pogodbe, ampak od vsake pogodbe se lahko odstopi. Podpis je samo namera ratificirati pogodbo in obveza države, da ne bo lobirala proti tej pogodbi vnaprej. Od podpisa se sicer lahko odstopi, ker pa ni pravno obvezujoč, se to bolj redko dogaja.

EDIT: tu imaš bolj natančno razlago - http://europatientrights.eu/countries/s...
(govoril sem o "preprostem podpisu", multilateralnih mednarodnih pogodb brez koraka ratifikacije je malo)


Bistri007 je izjavil:

Da še dodam: mednarodne pogodbe imajo učinek zakonodaje, so še malo nad zakoni po veljavnosti:

8. člen Ustave RS

Zakoni in drugi predpisi morajo biti v skladu s splošno veljavnimi načeli mednarodnega prava in z mednarodnimi pogodbami, ki obvezujejo Slovenijo. Ratificirane in objavljene mednarodne pogodbe se uporabljajo neposredno.

http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/Pol...


Iz teorije ločitve oblasti sledi, da izvršna veja oblasti ne more sprejemati zakonov (ali kar je po veljavnosti celo nad zakoni), pač pa je to izključna pristojnost zakonodajalca. Torej minister ali veleposlanik ne moreta sprejemati pravnih aktov, ki imeli veljavnost zakona oziroma bili nad njim.


To nisi nič iz ACTA citiral zatorej to kar si citiral ne more veljat, ker itak vsi vemo da ACTA uzakonja sistem treh opominov in se prot temu ne da narest popolnoma nič.

Ziga Dolhar ::

PaX_MaN je izjavil:

phong je izjavil:

Ali lahko odstopimo (Slovenija) od podpisanega sporazuma?

Ne. Če država podpiše, začne v le-tej ACTA veljati od dne podpisa.
Ena sodba, ki se sklicuje nanjo, je že objavljena na sodisce.si.


Em. Za začetek - kje si našel sodbo, ki se sklicuje na ACTA?

PaX_MaN je izjavil:

Jupito je izjavil:

Ker je zasebnost bolj pomembna.

Obe pravici sta zapisani v ustavi ergo sta obe enako pomembni.


Ne, Ustavne pravice niso kategorično enako pomembne. Pomisli zgolj na razmerje med nedotakljivostjo življenja in premoženjem.

PaX_MaN je izjavil:

To nisi nič iz ACTA citiral zatorej to kar si citiral ne more veljat, ker itak vsi vemo da ACTA uzakonja sistem treh opominov in se prot temu ne da narest popolnoma nič.


Jezus, zdej ga pa biksaš. Vsi pravni predpisi v Sloveniji veljajo na podlagi Ustave. Tudi pravni viri EU veljajo na podlagi Ustave, ki jim priznava njihovo "nadustavnost" (v sicer nepotrebnem-a-neškodljivem 3. odstavku 3a. člena Ustave).

Nobena mednarodna pogodba znotraj države ne velja in učinkuje zaradi tega, ker bi (si) zako veljavnost podeljevala pogodba sama - ampak ker (in če) ji to priznava nacionalna zakonodaja. Zunanja vezanost države je drugo vprašanje in na notranja razmerja ne vpliva.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Jst ga nč ne biksam, jst sam ponavljam kar sm slišu na protestu prejšn tedn.
8-)

digitalcek ::

c3p0 je izjavil:

digitalcek je izjavil:

...
Ali res mislite, da danes v Nemčiji nihče nikogar ne toži glede avtorskih pravic (magari civilna tožba) in te tožbe nikoli ne dobi?
Osebno mislim, da jo praviloma vedno dobi! In nemški forumi so tudi danes, oziroma posebej še danes POLNI opozoril glede nepooblaščenega kopiranja...

Point posta pa je? Da v naši državi nimamo zakonodaje glede avtorskih pravic in bo to komaj ACTA omogočila?
Ni že v 90ih par piratov sedelo? Je.


Point posta je:

1. Če so Nemci že pred 30-imi leti imeli relativno ostro zakonodajo, ki so jo za razliko od Slovenije TUDI UPORABLJALI, močno dvomim, da bodo njihovi "hanžki" uspeli parlament prepričati, da gredo na sistem: Vzemi s spleta, kar ti srce poželi.

In to ob mnogo bolje organiziranih založbah in avtorjih, kot so bili organizirani v Nemčiji v osemdesetih letih...

2. Ne pozabit tudi na vpliv ZDA, ki je glede zakonodaje okoli av. pravic na Evropo v 2012 nedvomno nedvomno mnogo močnejši, kot 1980.

Slovenska sodišča po so bila v preteklih desetletjih, kolikor vem, glede avtorskih pravic zelo "mehka", previdna.

digitalcek ::

Bistri007 je izjavil:


Obvezujoča je ratifikacija pogodbe, ampak od vsake pogodbe se lahko odstopi.


Evropska zakonodaja ni slovensko nategovanje podizvajalcev, kjer ljudje nekaj naredijo po pogodbi, potem pa odstopiš od pogodbe, da jih ni treba plačati. Pa tudi to se bo v kratkem nehalo.

Poleg tega zna biti, da bomo že letos jeseni rabili kakšno manjšo pomoč a la Grčija. Misliš, da si lahko privoščimo, da nismo pridni, da smo malce nagajivi? Da smo v situaciji, ko jim sporočimo: Ko vas hebe?

Jupito je izjavil:


Ker je zasebnost bolj pomembna.


Stoprvič: zasebnost NE POMENI prostega razpolaganja z mojim avtorskim delom. Pika!

Ker bi to pomenilo poseg v MOJE pravice (da svobodno razpolagam s tem kar sem ustvaril)!
Plačaj, pa potem poslušaj, glej (in onaniraj).

Zgodovina sprememb…

Jupito ::

digitalcek je izjavil:


Stoprvič: zasebnost NE POMENI prostega razpolaganja z mojim avtorskim delom. Pika!

Ker bi to pomenilo poseg v MOJE pravice (da svobodno razpolagam s tem kar sem ustvaril)!
Plačaj, pa potem poslušaj, glej (in onaniraj).


102.: Za zaščito te tvoje pravice ne moreš poseči v mojo. Ker nista enakovredni. Moja tepe tvojo. In če ti ni prav, piši pač še naprej neumnosti in (analno) onaniraj, trollio.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

digitalcek ::

Jupito je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Stoprvič: zasebnost NE POMENI prostega razpolaganja z mojim avtorskim delom. Pika!

Ker bi to pomenilo poseg v MOJE pravice (da svobodno razpolagam s tem kar sem ustvaril)!
Plačaj, pa potem poslušaj, glej (in onaniraj).

102.: Za zaščito te tvoje pravice ne moreš poseči v mojo. Ker nista enakovredni. Moja tepe tvojo. In če ti ni prav, piši pač še naprej neumnosti in (analno) onaniraj, trollio.



Trol trolasti, ti v zvezi z mojimi avtorskimi produkti nimaš čisto nobene nobene pravice!


Če mi ukradeš pesem iz avta (note), ti, če te dobim, razbijem nos. Pa še tožim te za krajo.
Če pa mi ukradeš pesem s spleta (pesem, ki jo nisem ponudil zastonj), te, če te dobim, tožim.

Karkoli torej narediš z mojo pesmijo, posežeš v mojo intelektualno lastnino.

In ker je naslednja stopnja (glede na razmišljanje mnogih mladih) pripravljanje "klime" za nekaznovano poseganje po fizični lastnini sodržavljanov, bodo oblastniki nedvomno taka razmišljanja zatrli v kali z ACTA sporazumom.
Tudi zato, da vam niti slučajno ne bo prišlo na misel, da bi nekega dne v bližnji prihodnosti nosili TUJE stvari iz stanovanj in hiš...
To, da tega še niste omenili, ne pomeni, da vam je misel na nov komunizem tuja...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gendale ()

darksamurai ::

digitalcek glede na tvoje poste v starejših temah ( ko si govoril o notah dobljenih na netu) lahko trdim, da si tudi sam pirat. Veš, plagiatorstvo je prav tako kaznivo. ;) Preden postaneš glasen, je potrebno počistiti pred svojim pragom.

Tvoje komade bom poslušal samo če mi plačaš 1000€! Torej ti nimaš popolnoma nobene pravice omejevati moje ustavne pravice do zasebnosti, če ti je Janezek v Sp. Dupleku prekopiral nek komad. Toži njega, ostale pa nas pusti pri miru!

dope1337 ::

WamPIRe- je izjavil:

dope1337 je izjavil:

"Slovenci smo zadevo uredili nekoliko po svoje v obliki osebnega opravičila veleposlanice."

Tale stavek mi ful ni všeč :D

Ne zastopim, kaj je točno mišljeno s tem.


Tule si lahko prebereš štorijo na kratko: Veleposlanica priznava: Acto sem podpisala, ker nisem bila dovolj pozorna


Poznam celotno štorijo, prebral dokument (celotn), sam je zelo kompleksn in se da fuuuul po svoje interpretirat, pogledu sem si celotno okroglo mizo na kiberpipi (2 ure - informacijska pooblaščenka je majstorka). Sem pa zelo jezen na naše medije, ki ne devajo dosti poudarka na tiste delikatne stvari ... v bistu, ustvarjajo vzdušje in mišljenje, ki nas bo prej pokopali kot rešilo.

Sam mi gre pa še kar v nos, da delajo grešnega kozla iz veleposlanice na japonskem ... dejansko ... kakšno vlogo ima ona pri odločanju slovenskih organov pri sprejemanju ACTA-e? No ... ne da se mi spet o tem ...

Vlgavnem ... dokler bo naša informacijska pooblaščenka Pirc Musarjeva, bo dala politikom tak tinto pit, ko bodo sploh pomislal za ratifikacijo tega sporazuma. Na žalost je njena vloga pri tem vprašljiva.

@digitalcek ...
Če si že v resnici glasbenik in dejansko ustvarjaš glasbo, bi lahko vedel, da je promocija (čeprav zastonj) najboljše kar se ti lahko zgodi. Vkolikor želiš služiti, moraš biti najprej prepoznan. A poznaš boljši promocijski medij kot internet? Kdo ti bo pa plačal za tvoj komad, če pa še noben ni niti slišal za tebe, niti si ne predstavlja tvojih stvaritev? Ko boš pa prepoznan, pa verjem, da boš dost zaslužil na koncertih, podpisal pogodbe s produkcijskimi hišami in se bo tudi kdo našel, ki bo dejansko kupil tvojo plato (ker te spoštuje), ampak si boš moral taprvo to spoštovanje pridobit.

Drugače sem pa mislil, da je umetnikom več do umetnosti, kot pa do denarja ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

dope1337 ::

Se opravičujem za double post ... sam ne morem več popravljati zgornjega :|

digitalcek je izjavil:




Trol trolasti, ti v zvezi z mojimi avtorskimi produkti nimaš čisto nobene nobene pravice!


Če mi ukradeš pesem iz avta (note), ti, če te dobim, razbijem nos. Pa še tožim te za krajo.
Če pa mi ukradeš pesem s spleta (pesem, ki jo nisem ponudil zastonj), te, če te dobim, tožim.




S tem stavkom, si pa sam sebi tak hudi FACEPALM zalimal, da ti pomoje še jasn ni :))
Ta ti prenesem fizični svet v navidnezni svet svetovnega spleta in interneta...

Kot si sam lepo poudaril "če te dobim, te tožim". ACTA bo ISP ponudnikom omogočila, da 24/7 spremljajo tvoje paketke (se pravi aktivnost na svetovnem spletu in internetu). Predstavljaj si, da bi imela policija oz. katerikoli drugi organ, legalno pravico sledenja tebe kot fizične osebe (recimo preko gps sprejemnika na gležnju), a bi s tem bi bil tudi zadovoljen?. Seveda je veliko večja možnost, da bi dobili tega tvojega "tatu", ki ti je ukradel note iz avta, ampak se vprašaj ... Ali morajo zaradi tega imeti vsi gps sprejemnike na nogah, ali samo tisti, za katere se je v preteklosti že sumilo oz. jim je bilo dokazano katerokoli drugo kaznivo dejanje, zaradi katerega bi upravičilo "montažo" teh gps sprejemnikov na gležnje ...

Najprej se vpraši kaj je moralno, pol trosi pamet ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

upetro ::

Digitalcek, ti si tako super pametna in vsevedna oseba in tak super avtor, da bi te najraje objel in stisnil dokler ne bi izdihnil(ti).

Avtorsko delo, ma ne me hecat. Torej naj avtor za recimo nekaj dni dela v studiu, dobiva celo življenje denar od milijonov ljudi, ki dejansko delajo, ker je pač slučajno naredil komad ki gre v uho. Zakaj pol ne plačujemo mehaniku ker nam je super popravil avto, in se lahko vozimo vsak dan 24 ur, tudi kar za vsakokratno uporabo avta?

Če ti napišem kaj bolj konkretnega mi izbrišejo post, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: upetro ()

B86Tech ::

ni kej eni znajo CENIT svoje delo :D problem je v tem da ga drugi ne cenijo ker v njem ne vidijo nobene vrednosti (ker je ni) in seveda so potem krivi tisti ki piratizirajo... en more bit kriv :)

cegu ::

V vsakem primeru je ACTA slaba za Slovenijo. Če bi do kakšne obsodbe prišlo, bi bilo bolj verjetno, da bi bil Slovenec obsojen zaradi piratiziranja nečesa neslovenskega kot pa nečesa slovenskega. Že samo to bi bilo po moji pameti dovolj, da se ne podpiše takšnega globalnega sporazuma.

Grumf ::

No ja tudi ne bi bilo slabo če bi zahtevali izračun, koliko podjetjem/posameznikom in za koliko
bo ta sporazum koristil in koliko podjetjem/posameznikom bo ta sporazum škodil. Konec koncev so
šli podpisati nekaj kar ima izključno gospodarsko oz. lahko rečemo kar kapitalsko korist, zatorej
sem prepričan, da so te izračuni že narejeni...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Invictus ::

upetro je izjavil:

Digitalcek, ti si tako super pametna in vsevedna oseba in tak super avtor, da bi te najraje objel in stisnil dokler ne bi izdihnil(ti).

Avtorsko delo, ma ne me hecat. Torej naj avtor za recimo nekaj dni dela v studiu, dobiva celo življenje denar od milijonov ljudi, ki dejansko delajo, ker je pač slučajno naredil komad ki gre v uho. Zakaj pol ne plačujemo mehaniku ker nam je super popravil avto, in se lahko vozimo vsak dan 24 ur, tudi kar za vsakokratno uporabo avta?

Če ti napišem kaj bolj konkretnega mi izbrišejo post, žal.


Točno to. Avtor zaradi enega, čeprav bednega komada služi na njegov račun celo življenje. Mehanik ni naredil avtorskega dela. Malo si preberi kaj to sploh je. Ali pa naredi kaj avtorskega ...

In ACTA sploh nima veze z avtorskimi pravicami. Te so že urejene par stoletij. Ima veze z lovljenjem vseh ki nelegalno širijo avtorsko vsebino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grumf ::

Zakaj se pa s trolom od digitalčka sploh kdo pogovarja mi je pa čisto nerazumljivo,
je pač en tak mali provokatorček kot so tisti bolni-na-umu primerki, ki navijajo za
SDS po celem internetu. Saj je vseeno kaj pravi, težo njegovim provokacijam daste šele
sami s tem ko mu odgovarjate, ne vem, ali vsak pasji iztrebek na cesti začnete
prepričevati, da pa ne bi smel ležati tam ampak bi se moral prestaviti v kanalizacijo,
ali ga pač prestopite in greste dalje?
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

digitalcek> Trol trolasti, ti v zvezi z mojimi avtorskimi produkti nimaš čisto nobene nobene pravice!

Del, katerih avtor si, ne potrebujem in jih ne posedujem, kljub temu pa se ne strinjam s tem, da bi kakršnakoli policija redno pregledovala vse moje podatke, če ni slučajno med njimi kakšno tvoje avtorsko delo.

Razumeš?

digitalcek ::

upetro je izjavil:


Avtorsko delo, ma ne me hecat. Torej naj avtor za recimo nekaj dni dela v studiu, dobiva celo življenje denar od milijonov ljudi, ki dejansko delajo, ker je pač slučajno naredil komad ki gre v uho.


Pa kaj tebi ni jasno? Glede na tehnologijo prav vsak lahko nekaj ustvarja in prodaja. Magari, če se mu rata med spanjem spomniti mega komad. In če mu rata, naj kasira do smrti, svojci pa nato še 70 let... Rata slučajno ali neslučajno, to je vseeno. Pa ti zadeni okus 50.000 ljudi, ki ti bodo dali za poslušanje ENEGA KOMADA 50.000 evrov...

Mimogrede, če boste tako srali, kot serjete, in se ne boste počasi umirili, se bo ta doba (zaščita) raztegnila na 100 let... Takim pametnjakovičem, ki cenijo samo sebe navkljub.

Holandski slikar (ali pa malo manj slikar), je recimo 300 let nazaj naslikal neko platno. In to je sedaj vredno recimo dva miljona dolarjev.
Pustimo to, da je slikar takrat dobil denarja mogoče le za 6 mesecev življenja.
Ampak danes je omenjeno platno vredno vsako leto 10% več...

Kaj vas moti, hudiča, da nekdo kasira 50, 100, 300 let?
Tebe očitno le to, da si ti nesposoben zaslužiti več kot 900 evrov mesečno? Usranih 10.800 evrov letno?

Loti se slikanja, petja, snemanja, fotografiranja. Magari posnemi marsovce, ko bodo pristali. Garantiram ti miljon dolarjev. In boš potem malo manj zavisten.

Nehaj pa pametovat izza računalniške mizice, ali izza šanka v kafiču! In zganjat zavist!



In ni nobene logike, da neka pesem ne bi kasirala 100 let, če je res dobra. Ali pa bi morala biti platno, da bi kasirala?

Grumf je izjavil:

ne vem, ali vsak pasji iztrebek na cesti začnete
prepričevati, da pa ne bi smel ležati tam ampak bi se moral prestaviti v kanalizacijo,
ali ga pač prestopite in greste dalje?


Tudi iztrebke, imenovane pirati/downloadarji/dolpoteguni bomo počasi spravili v kanalizacijo!

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Če bi se šlo okoli vsega tega resno tako kot zagre, bi morali biti vsi avtorski komadi zaščiteni s patentom (kot je je vse drugo zaresno v materialnem in programskem svetu, npr. Apple, je dal pod patentno zaščito vse, še škatlasto zaokroženo obliko, ves softwear pa še kaj. Če nekaj ni pod patentno zaščito, se vse to lahko prosto kopira, oziroma se že kar objavlja, da ni pod nobeno licenco. Le na takšen način bi se lahko potem tožile zadeve na legalen način. Sedaj vsak, ko napiše nekaj, se že hvali, da je to njegovo avtorsko delo žaščiteno avtomatsko po defoltu, je popolnoma diskriminatorno glede na vse ostale, kateri se morajo še kako potruditi, da nek svoj izdelek, postopek ali kaj drugega patentirajo in zaščitijo, pa tudi plačati morajo za to. Glasbeniki se gredo nek svoj nedotakljivi ceh, kateri je popolnoma nad vsemi, to je nekako potrebno spremeniti in uskladiti z vsemi ostalimi ljudmi, kateri se prav tako borijo za svojo rezino kruha na trgu. Ko bodo vse to uredili, potem pa le naj tožijo vse po vrsti, kateri so jim ukradli njihov zaščiteni in patentirani izdelek, dokler tega ni, je pa malo čudno vse skupaj.

Gavran ::

Tisti pravni strokovnjaki ki ste preštudirali (ne samo prebrali) ACTO - kaj ta dejansko pomeni recimo za neše proizvajalce generikov (Krko, Lek) in kaj za vse avtomehanike, ki vgrajujejo neoriginalne dele? Kolikor sem jaz razumel - propad po kratkem postopku. A res radi kupujete dele za svoj avto po trikratni ceni ker je na škatli (od istega proizvajalca) nalepka proizvajalca vašega avtomobila?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

SuperVeloce ::

Mimogrede, če boste tako srali, kot serjete, in se ne boste počasi umirili, se bo ta doba (zaščita) raztegnila na 100 let... Takim pametnjakovičem, ki cenijo samo sebe navkljub.


Saj tako je, doba se razteguje nonstop, se je tudi pred internetom. In obsegala bo toliko let, kot so stari prvi posnetki, katere se sedaj še prodaja. Seveda avtor od tega nima nič, v večini primerov :)). Rad dam avtorju, zelo nerad založbi, kot večina drugih, ki svojo zbirko dobre glasbe in programov/iger plačajo. Zato se veliko raje poslužujem plačevanja glasbe na internetu, oz. donacije (odvisno kako se avtorsko delo plačuje). Ampak v Applovem primeru opažam, da so/bodo internetni servisi na podobnem nivoju kot založbe fizičnih medijev. Apple nas razvijalce programja zelo slabo plača. Marža je enostavno prevelika. Zato bo očitno servis tipa MegaBox, kakršnega je imel v načrtu MegaUpload, nujen. Če ne bodo prej avtorje servisa pohopsali zaradi drugih zadev >:D
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

antonija ::

Ne, Ustavne pravice niso kategorično enako pomembne. Pomisli zgolj na razmerje med nedotakljivostjo življenja in premoženjem.
Ja... premozenje pocasi a vztrajno pridobiva na prednosti pred zivljenjem. :8)

@digitalcek: samo zate

P.S.: Ce je prekratko se enkrat zalaufaj ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bistri007 ::

Hollywoodska produkcija in tisti manj kot 1% slovenskega BDP, ki ga ustvarijo slovenski zabavljači ni vreden takšnega kršenja ustavno zagotovljenih pravic, kot je predlagan v ACTA. Uvesti policijsko državo, da "rešiš" vrednost največ polletne gospodarske rasti je iracionalno.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

PaX_MaN ::

Bistri007 je izjavil:

Hollywoodska produkcija in tisti manj kot 1% slovenskega BDP, ki ga ustvarijo slovenski zabavljači ni vreden takšnega kršenja ustavno zagotovljenih pravic, kot je predlagan v ACTA. Uvesti policijsko državo, da "rešiš" vrednost največ polletne gospodarske rasti je iracionalno.

Iz Gospodarski prispevek panog, ki temeljijo na avtorski pravici, v Sloveniji:
Na podlagi analiziranih statističnih podatkov lahko zaključimo, da so panoge, ki temeljijo na avtorski pravici, zelo pomembne za slovensko gospodarstvo. Leta 2007 je njihov prispevek k obsegu proizvodnje znašal 4,2 mrd EUR ali 5,8 % nacionalnega obsega proizvodnje, prispevek k dodani vrednosti pa 1,7 mrd EUR ali 5,1 % nacionalnega BDP. Poleg tega so zagotovile 54.506 delovnih mest, kar je predstavljalo 6,8 % glede na nacionalno raven.
[...]
Rezultati kažejo, da je celotni obseg proizvodnje teh panog leta 2007 predstavljal okoli 7 % celotne domače proizvodnje in 66.447 delovnih mest (8,3 % celotne zaposlitve v Sloveniji). Celotna dodana vrednost, ustvarjena v letu 2007, ki je bila
neposredno in posredno povezana s temi panogami, je tako znašala 2,35 mrd EUR, kar je 7,8 % nacionalne dodane vrednosti in 7 % slovenskega BDP.
[...]
Med štirimi skupinami z avtorsko pravico povezanih panog so glavne in podporne panoge imele nadpovpreč ne multiplikativne uč inke. Samo glavne panoge so neposredno in posredno zagotovile 5 % domač ih delovnih mest, 5 % celotne dodane vrednosti in 4,6 % BDP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU dokončno obupala nad ACTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
10127666 (24268) Grumf
»

Nizozemska zavrnila sporazum ACTA

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
206113 (4809) ABX
»

EU lahko še ta teden ratificira ACTO (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9812972 (9715) RejZoR
»

Kaj torej piše v ACTI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13776814 (63319) Iatromantis

Več podobnih tem