» »

Nemčija (za zdaj) ne bo podpisala ACTE

1
2
»

upetro ::

SOPA,PIPA,ACTA....whatever.Največ kar lahko naredijo je, da dobimo še bolj sofisticirane sisteme za dolvleko.Password encrypted torrents, neodvisne magnet link mirrors,zaprte p2p skupnosti,itd.

Sam sem spiratiziral vsak software-glasbo-film-OS kar sem uporabljal od leta 1995.

V skupni vrednosti mogoče 1M evrov.....pa kaj, tožite me, digitalcek, invictus, in podobni!

Po drugi strani....če bi OS stal recimo 25-50€,igra 5€ in film/cd/knjiga 1-2€ na komad, bi si jih mogoče lahko privoščil.

Maximum ki ga lahko katerakoli banditska organizacija, kot je napr. RIAA/SAZAS izterja od mene v naši državi je: zastonj najemnina,hrana,denar za družino medtem ko sem v zaporu. Niti centa osebno od mene. Sploh pa imamo zelo udobne zapore pri nas,z jutranjo kavico, vsak mesec dopust za obisk družine. Me ni niti malo strah...

Sem preživel že marsikaj hujšega kot to. Medtem ko naši super ubogi avtorčki ala digitalček niso sposobni niti vrteti krampa in lopate.

Case closed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: upetro ()

Grumf ::

upetro je izjavil:

SOPA,PIPA,ACTA....whatever.Največ kar lahko naredijo je, da dobimo še bolj sofisticirane sisteme za dolvleko.Password encrypted torrents, neodvisne magnet link mirrors,zaprte p2p skupnosti,itd


V bistvu imas na nek nacin prav, vsaj glede tegale. Scena je ziva dlje od digitalckovega zavedanja
da obstaja računalnik, vse kar se je sedaj spremenilo, je, da je warez dosegljiv tudi navadnim
kekcom. Bo šlo spet vse skupaj v underground in v izmenjavo preko private ftpjev, irca, vpnjev,
in starega dobrega presnemavanja kolegovih kaset. Verjetno bo hitro prišlo do razmaha razvoja
tudi anonimnih p2p ombrežij, z malo sreče tudi česa kar danes zaradi pomanjkanja potrebe ni imelo
dovolj razvoja (http://netsukuku.freaknet.org) in potem se bodo spet po glavi tolkle razne
agencije, da so prej vsaj lahko ugotavljale izvor resnih kaznivih dejanj in dekodirale protokole,
zdaj pa ne morejo več ne pokukati v omrežje, ne ugotoviti od kod in kam gredo podatki.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Bistri007 ::

PaX_MaN, jaz sem govoril o produkciji zabavnih vsebin, ne vsega, kar je povezano z avtorsko pravico. Če not štejejo vse, kar je narejeno z avtorsko pogodbo, lahko prideš do tako visokih številk, drugače pa ne.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

PaX_MaN ::

Torej si, tako kot bojda RIAA in MPAA o škodi, ki jo povzroča piratstvo, številko potegnil iz riti?
Pol oprosti če ti ne verjamem na besedo, tako kot ti RIAA & MPAA ne verjameš na besedo.

dope1337 ::

@digitalcek

Hvala ker si debato spravil na raven POPTV ali RTVSLO ...

Preden si se ti pojavil, je potekala prav lepa debata ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Gavran ::

Gavran je izjavil:

Tisti pravni strokovnjaki ki ste preštudirali (ne samo prebrali) ACTO - kaj ta dejansko pomeni recimo za neše proizvajalce generikov (Krko, Lek) in kaj za vse avtomehanike, ki vgrajujejo neoriginalne dele? Kolikor sem jaz razumel - propad po kratkem postopku. A res radi kupujete dele za svoj avto po trikratni ceni ker je na škatli (od istega proizvajalca) nalepka proizvajalca vašega avtomobila?


Ponavljam vprašanje.
Avtorstvo namreč ni samo glasba ali film, avtorstvo (in kopije) obsega mnogo več.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

antonija ::

Avtorstvo v obliki kot ga ptentni trolli silijo danes obsega priblizno vse, od sendvica ki si ga sestavis doma, do designa skatlice z elektroniko, vsebine tabletke, genetskega zapisa v rastlinah in zivalih, pa do digitalckovih avtorskih umetnin katerih se nihce ni videl ali slisal ali bral.

Se najvecji problem ACTE so prejsnje verzije, ki so se vedno skrite. V primerih "dvoumno" napisanega texta se gre gledat prejsnje verzije, da se "ugotovi kaj je umetnik zelel povedati". Glede na zadnje verzije (ki so prisle v javnost) se sklepa, da so prejsnje verzije bile bolj kot ne copy-paste najbolj mokrih sanj obvescevalnih agencij iz casa hladne vojne. Pokazat pa textov nobeden noce kar zadevi cisto nic ne pripomore.

Najvecji problem kolikor vem je tista "three-strikes" klavzula, po kateri se ti ustavi dejavnost se preden kdo kaj dokazuje. Jaz se izmislim da Lek kopira mojo tableto, ga trikrat prijavim in BAM! zakonska podlaga za prepoved dela (malo karikirano ampak you get the jizz). Potem je pa na Leku da dokazuje ce je res kaj krsil ali ni, in ce mu uspe dokazat da ni nic krsil me verjetno lahko civilno tozi zaradi povzrocene skode, ampak za vecino podjetij bi vsaka taka vragolija pomenila propad.

Iz tega se precej lepo vidi kako gnil je dejansko sistem avtorskega prava (in patentnega in drugih povezanih) in kako nujno je potrebno revidirati sam sistem, ne pa limat flajstre na vse okrog njega. Odsotnost takih predlogov nasih "voditeljev" ti pa tudi da mislit, od koga os izvoljeni. Od nas (ljudstva) ali od kapitala (1%; pa tolk ne maram tega mema uporabljat...).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SkipEU ::

V ZDA je dejansko bilo veliko primerov, kjer so podjetje uničili že na podlagi vložene tožbe, saj se je braniti proti velikim zelo drago, četudi nisi kriv. Preprosto je ves sistem v kurcu, ker so obrnili sistem dokazovanja. Potem pa še nori Švedi pridejo z idejo, da bi tudi pri posilstvih uvedli obratno dokazovanje.

Gavran ::

Hvala, antonija, torej imam prav da ACTA lahko pomeni propad Leka, Krke in veliko drugih podjetij enostavno zato ker nimajo dovolj kapitala za primerno obrambo - na spisku patentnih trollov se lahko znajdejo tudi Akrapovič (kakšen design izpuha recimo) pa Elan pa Pipistrel... žal je patentiranih zadev toliko da je manjšemu enostavno nemogoče pregledati vse v izogib nehoteni ponovitvi patentirane zadeve ali designa.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

antonija ::

ACTA v najbolj "1984" obliki pomeni new order iz strani patentnih trollov. Ker imajo dejansko dovolj patentov, da je razvoj in/ali proizvodnja cesarkoli prakticno nemogoce brez njihovega zegna, ki ga pa ne bos dobil ce jim ne placas mastnih denarcev (pa se takrat te lahko z zloglasnim 3-strikes unicijo prakticno cez noc). Obrnjeno dokazovanje je pa itak ena taka cvetka ki je od zacetka prava pomojem se nismo imeli na tem planetu, razen v kaksnih extremno totalitarnih rezimih.

Oz. kot se je izrazil Rent-boy v Trainspottingu: "It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!"
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SanAndreas ::

Ponovni protest proti ACTA bo ta petek 17.februar 2012 ob 15:00 na Kongresnem trgu v LJ, več info na -> http://www.facebook.com/events/29413389...
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

boiler ::

Da končam to brezvezno debato moje sporocilo gre predvsem k digitalcku. Sam se glasbenik, kitaro igram že 10 let. Zadnjih par let se ukvarjam tudi s petjem. V glasbi sem pustil veliko časa a to počnem z velikim veseljem. Kdor ima danes talent in ne zna zaslužit denarja z glasbo je idiot. Youtube in piratstvo je omogočilo marsikomu brezplačno promocijo, na tak način je ogromno ljudi z izrednim talentom zaslovelo. To je pa tudi prikazalo povprečnost glasbenikov, ki so pred to dobo na lahek način z glasbo služili. Kot glasbenik vam povem da bi mi bila največja čast v življenju to, da bi ljudi s svojo (zastonjsko) glasbo navdušil in bi mi to omogočilo koncertiranje in s tem seveda potovanje po svetu. Z glasbo se imam namen ukvarjati dokler bom dihal in mi je vseeno če zaslužim 1 cent s prodajo komadov. Kdorkoli dela na drugač način ni prav glasbenik in mu glasba ne daje izpolnitve. Kar se tiče filmov, ista štorija. Filmi si povrnejo zaslužek z obiskom kina. Sam sebe smatram kot velikega filmskega navdušenca in rad hodim v kino. Zame je kino kot obisk glasbenega koncerta enkratna izkušnja, ki jo ne moreš doživeti doma za računalnikom, tvjem ali preko hifija. Tako, da tisti ki menijo pirati tem ustvarjalcem odžirajo denar, prosim da se vzdržite komentarjev. Ti ljudje so plačani večino po pogodbah, mastne dobičke pa dobijo založbe in ostale korporacije. Sicer pa tisti ki so zelo znani imajo dovolj denarja še za naslednjih par rodov. Kar se tiče programske opreme, za te stvari obstajajo zakoni vsako podjetje mora imeti legalno programsko opremo in mislim da je tako prav. Če se nekdo ukvarja s pridobitveno dejavnostjo naj ima vse zadeve porihtane sicer sledijo sankcije. Vidim da ste nekateri, ki komentirate na tej strani iz enega obdobja, ki se mu čas izteka. Pretok informacij po internetu se ne sme kontrolirat kaj šele ustavljat, saj je nujno potreben za razvoj človeštva. Zanimivo mi je da ni noben komentiral neumnosti digitalcka ko je izjavil da avtorska dela niso informacija. Hmm...vse je informacija, to vključuje tudi tvoj dnk zapis in s tem tudi tvoje telo digitalcek. Trenutno smo v informacijski dobi, če še nisi opazil. Torej moje sporočilo je preprosto. Časi se spreminjajo in če se avtorji ne bodo spreminjali s trendom bodo pač izpadli iz igre. Da za to peščico ljudi žrtvujemo napredek vseh ostalih je preprosta blaznost, skratka nesprejemljivo. Če bi digitalcek porabil ta cas ko je komentiral in s tem onesnaževal to čudovito stran za kreativnost kako bolj uspešno tržiti lastna avtorska dela morda več nebi imel obstoječih problemov. Aja pa, če še niste opazili, digitalcek se izogiba nekaterih komantarjev kjer ve da ne bo mogel doseči svojo prav. Bodite pozorni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()

PlayTheGame ::

Podpis pod zadnji komentar! Tudi sam opažam, da @digitalcek ne odgovori na nekatere zelo dobre in tehtne argumente. Je jasno zakaj, ker mu zmanjka oz. nima protiargumenta, iz tega sledi, da enostavno nima prav. Me pa zanima kdo ga plačuje, da takole trolla?
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU dokončno obupala nad ACTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
10127759 (24361) Grumf
»

Nizozemska zavrnila sporazum ACTA

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
206124 (4820) ABX
»

EU lahko še ta teden ratificira ACTO (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9813006 (9749) RejZoR
»

Kaj torej piše v ACTI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13776975 (63480) Iatromantis

Več podobnih tem