» »

Gamer tipkovnica

Gamer tipkovnica

1 2
3
4

Halfdead987 ::

In kakšna je prednost mehanske? 50 decibelov?
Mogoče za kakšno maratonsko tipkanje,drugače pa raje G510 ali G19. Sploh pa nikakor ne navadne Black Widow ker nima niti osvetlitev,in ne mislim imeti ob 2h zjutraj prižgano luč,tako da le BW Ultimate. Pa še ta le z SLO layout in velikim enterjem.

Tilen je izjavil:

tako kot v eni drugi temi za ločljivost ekrana 1080 po vertikali ali 1200


Vse kar je manj kot 1200 je tako ali tako neuporabno. Sploh kaki 27" 1080p TN. Jajca, kot tale Logitech za 39. Pač raje potem vzami najcenejšo, ker tako ali tako dobiš povsod enako, le pakunga se razlikuje.


Argumentiraj. Lahko kar po ZSju,da ne boš peljal v offtopic ;)

1080p je IMHO za 27" zelo premalo...Že za 24" je. Vsaj 4K.

Tale logitech za 39€ je super.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

PNG je izjavil:

ProMoted jaz prodajam BlackWidowko za 55EUR in lahko staviš svoje življenje da je kvaliteta NEPRIMERLJIVA. Poleg tega pa omogoča čisto vse, kar ti omogoča tA cheap shit membranski drek (macroji, dodatni knofi itd).

Sicer pa dokler ne probaš mehanske tipkovnice ne veš kaj zamujaš.

EDIT: Tilen, pa WASD pa Filco itd...samo to so pa že RES drage mehanske tipkulje.


Vem kakšen je občutek na mehanski tipkovnici, ampak nisem pa pripravljen zaradi tega namesto 40 evrov dat 120, tako kot večina ne. Sploh pa so te navadne tipkovnice ,ko imajo ta škarjasti mehanizem ne tako slabe, vsaj meni ne, ker ni treba veliko pritisnit pa tipka preskoči na dno. Tako da veš kdaj si pritisnil.Seveda ni enako kot občutek na mehanski, ampak je dovolj ko se navadiš veš kdaj je tipka bila pritisnjena in kdaj ne.
Če pa si lahko privoščiš mehansko pa ti to pomeni veliko razlika pa je dobro zate.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

PNG ::

Hod do aktuacijske točke in ne dokler ne udari knof ob ohišje. Recimo, med drugim. 50 decibelov? Kupiš linearna (recimo črna) stikala pa je stvar rešena.

Pro_moted je izjavil:

PNG je izjavil:

ProMoted jaz prodajam BlackWidowko za 55EUR in lahko staviš svoje življenje da je kvaliteta NEPRIMERLJIVA. Poleg tega pa omogoča čisto vse, kar ti omogoča tA cheap shit membranski drek (macroji, dodatni knofi itd).

Sicer pa dokler ne probaš mehanske tipkovnice ne veš kaj zamujaš.

EDIT: Tilen, pa WASD pa Filco itd...samo to so pa že RES drage mehanske tipkulje.


Vem kakšen je občutek na mehanski tipkovnici, ampak nisem pa pripravljen zaradi tega namesto 40 evrov dat 120, tako kot večina ne. Sploh pa so te navadne tipkovnice ,ko imajo ta škarjasti mehanizem ne tako slabe, vsaj meni ne, ker ni treba veliko pritisnit pa tipka preskoči na dno. Tako da veš kdaj si pritisnil.Seveda ni enako kot občutek na mehanski, ampak je dovolj ko se navadiš veš kdaj je tipka bila pritisnjena in kdaj ne.
Če pa si lahko privoščiš mehansko pa ti to pomeni veliko razlika pa je dobro zate.


Ma kakih 120EUR. Trenutno uporabljam Cherryevko G80-3000 LSCDE-2, ki sem jo dobil za pičlih 50EUR in pošiša vse tvoje lolgitech po tekočem traku.

Mah fantje kaj se bomo kregali, jaz sem iz Maribora, če koga zanima lahko pride do mene, prinese s seboj svojo tipkovnico, jaz imam par mehanskih, se sproba iz prve roke pa me prav zanima kdo bo obdržal svoje mnenje, da je razlika zanemarljiva :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Pebkac ::

Odločil sem se, da bom kupil novo tipkovnico, ki jo bom uporabljal tako za gaming pa tudi kar dosti za tipkanje, zato bi rad kupil mehansko. Malo sem že gledal po raznih trgovinah, pa vidim da se sploh ne da dobiti nobene s pravim slovenskim layoutom, ampak so večinoma US layout s slovensko gravuro. Predvidevam da to zgleda tako kot je postal Grim Reaper:

GrimReaper je izjavil:


Moja G11:



Se pravi drugačen levi shift in enter, ž gre eno vrsto višje, samo kam gre pa potem tipka za znaka
< in >
?

PNG ::

Kar ti iščeš je ISO layout (105 tipk). Kakšno tipkovnico pa bi rad imel? S slovenskimi napisi ali brez? Kakšen font bi rad imel na tipkah? Bi rad imel blank? Kakšne barve? Kakšen finish (matt/glossy)? Fensi šmensi osvetljave ali si pristaš bolj klasike? Katera stikala bi rad imel (taktilna, linearna)?

Pa ti bomo že našli kakšno ^^

Halfdead987 ::

Kaj sploh so ta stikala? Meni to sploh jasno ni lol. Pa tiste bedne cherry tipkovnice za 80€ lol. Iste kot tiste za 10€ ampak mehanične..

Assass1n ::

Zakaj ne vpišeš v youtube mechanical keyboard pa ti vse v sliki pokaže :)
Razlika je ta, da navadna mehanska tipkovnica uporablja spodaj pod tipkami membrano iz gume, katero tipka stisne in naredi stik. Pri mehanski pa je vsaka tipka fizično stikalo, kot to katero imaš za ugašat luč...
Razlika je v občutku ko tipko pritisneš čutiš kaj se dogaja, ali pa ne odvisno od stikal. Youtube je poln videov malo si poglej. Če sam ne misliš namenit 50+ za tipkovnico vredu, ni pa treba na pamet pisat da je slabo, če nisi nikoli preiskusil zadeve:8)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

PNG ::

Mah daj ostrani se iz te teme Okna8. Resno, naredi nam vsem uslugo, še posebej pa sebi.

kr?en ::

Nikoli vec na membransko tipkovnico. Se posebej tisto precenjeno sranje ala Logitech G11 ipd.

Filco Tenkeyless z Cherry Blue stikali ftw :)

PNG ::

Mmm nice. Tudi sam razmišljam o Filco Majestouch (blank), samo 200€ za tipkuljo...

Halfdead987 ::


Zakaj za * bi dal za to 200€?
Niti črk nima,kar ni prednost. Ista je tista za 10€ z zbrisanimi črkami in da je mehanska.

PARTyZAN ::

PNG ::

Halfdead987 je izjavil:


Zakaj za * bi dal za to 200€?
Niti črk nima,kar ni prednost. Ista je tista za 10€ z zbrisanimi črkami in da je mehanska.


To ja, samo da jaz bi menjal tista dva gumba z Windows logo tako da ne bi imel niti vbočenih krogcov.

Ne razumeš? Nije žvaka za seljaka, jebi ga.

Halfdead987 ::

Lepo zbriši črke z svoje BW in odreži numerični del pa je. Boš prišparal 145€ če jo ocenjuješ na 55€.
Edini ljakse tu si ti,tema je o gaming tipkovnicah ti pa predavaš o mehaničnih brez numeričnega dela in brez črk.
Je pa res,da se boš lahko hvalil da imaš tipkovnico,ki je vredna 10€ in si zanjo dal 20x toliko.

PNG ::

Hmmm, zlato na kontaktih je vredno več kot 10€. Gola proizvodnja stikal na takšni tipkovnici stane več kot cela tvoja lolgitech tipkovnica.

Lepo si povedal, ne razumeš. To je pa to.

Pro_moted ::

Đizs, zdaj greste pa v ekstreme. Kdor na dan napiše tisoče besed mu takšna tipkovnica zagotovo koristi, ker na mehanski tipkovnici se tipkanje kar pohitri, plus ne prihaja do toliko napak med tipkanjem. Ampak da bi šel navadni uporabnik ki 10 krat na leto odpere Word, ostalo pa igra igre kupovat nujno mehansko tipkovnico je pa nesmisel.Večina nas itak niti hitro tipkat ne zna , oz. vsaj 10 prstno ne, kaj hudiča bo nam takšna tipkovnica.
Vse ima svoj namen in če hočem tipkovnico za gaming imam raje tipkovnico z osvetljenimi tipkami, mogoče kakim ekrančkom za osnovne podatke med igro, pa dodatnimi makro tipkami. Za to ni potrebe po vrhunski mehanski tipkovnici.Če pa ti @i100k100 veliko tipkaš te seveda razumem, isto kot hoče nekdo ki igra FPS igre vrhunsko miš, nekaterim pa služi samo za osnovno klikanje pa pač tega ne potrebujemo.Ne moraš pa rečt da je za gaming ena Cheery tipkovnica boljša kot kakšen Logitech G serije ali Razer ali SteelSeries. Ker sta to dva svetova.
Zato res ne vidim smisla za vsiljevanje mehanskih tipkovnic in metanju denarja skozi okno za to kar uporabnik ne rabi. Če pa denar ni ovira pa pač kupiš kar ti nekdo svetuje.

Peace
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Halfdead987 ::

Pa mi razloži. Vsa ta stikala,v čem je ta blank tipkovnica brez numeričnega dela boljša od logitechove za 10EUR.
Tega zlata ti ne vidiš,isto kot če bi dal za mojo Roccat tipkovnico 200EUR,če bi imela zlat USB konektor. Pa nima.
Sploh pa je tema o GAMING tipkovnici,in tu ne vidim konkurence za G19 in G510.

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Saj ti je partyzan dal link kjer je popolnoma VSE razloženo. Tebi se pač ne da prebrati.

Ti ne vidiš konkurence, ker ne razumeš, niti nisi pripravljen razumeti. Mehanske tipkovnice so svetlobna leta pred vsem membranskim sranjem, pa lahko ti in Pro_moted vsiljujeta svoje neizobraženo mnenje kolikor želita (če kdo tu kaj vsiljuje sta to vidva btw).

Svetovanje membranskih tipkovnic, ki stanejo več kot 20€ je neumnost in takšnim ljudem bi jaz prepovedal nadaljnje širjenje svojega mnenja, to je pa to.

Pebkac ::

PNG je izjavil:

Kar ti iščeš je ISO layout (105 tipk). Kakšno tipkovnico pa bi rad imel? S slovenskimi napisi ali brez? Kakšen font bi rad imel na tipkah? Bi rad imel blank? Kakšne barve? Kakšen finish (matt/glossy)? Fensi šmensi osvetljave ali si pristaš bolj klasike? Katera stikala bi rad imel (taktilna, linearna)?

Pa ti bomo že našli kakšno ^^


Glede večine teh stvari mi je vseeno, najraje bi videl da je taka postavitev tipk:


Glede napisov se pa ne bom sekiral preveč če niso točno enaki ker itak tipkam na slepo, pač si nastavim v OSu SLO layout pa se ne bi smelo opazit razlike. Drugače pa nujno naslonjalo za roke, kontrole za glasnost in za media player ali pa vsaj nekaj programabilnih tipk, ki se jih da nastavit za ta namen.

Recimo tale mi je padla v oči, ima v glavnem vse kar rabim pa ni preveč draga, le US layout me malo moti:
http://www.mimovrste.com/artikel/226000...

PNG ::

Jah zdaj problem je, da se slovenski napisi delajo...v Sloveniji. Pri nas pa so ti napisi ponavadi slabe kvalitete zaradi načina kako so izdelani. Ti se nato hitro izbrišejo, tipkovnica pa izgleda grdo. Mehanske tipkovnice so narejene da delajo...in delajo...in delajo. To ni tipkovnica, ki crkne po enem letu. Zato ti načeloma priporočam, če tega ne potrebuješ, da gledaš nekaj kar nima slovenskih napisov, ker boš dobil bolj kvalitetno tipkovnico.

Vsaka tipkovnica, ki ima Fn tipko ti omogoča ves nadzor nad media playerjem.

Kako pomemben ti je naslon za roko? Ta je namreč dokaj redek.

EDIT: Tipkovnica, ki so ji linkal, ima rdeča stikala. Za gaming so nekako najboljša črna, ker imajo najkrajši hod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Pebkac ::

Tipkovnice brez naslona definitivno ne mislim kupit. Če bi imel računalniško mizo s tistim predalom spodaj za tipkovnico bi še šlo, ampak jaz imam tipkovnico na vrhu mize, tako da mi roke ob tipkanju ležijo na njej, zato hočem met naslon, ker se zapestja drugače znajdejo v zelo neprijetnem položaju.

Pro_moted ::

PNG je izjavil:

Saj ti je partyzan dal link kjer je popolnoma VSE razloženo. Tebi se pač ne da prebrati.

Ti ne vidiš konkurence, ker ne razumeš, niti nisi pripravljen razumeti. Mehanske tipkovnice so svetlobna leta pred vsem membranskim sranjem, pa lahko ti in Pro_moted vsiljujeta svoje neizobraženo mnenje kolikor želita (če kdo tu kaj vsiljuje sta to vidva btw).

Svetovanje membranskih tipkovnic, ki stanejo več kot 20€ je neumnost in takšnim ljudem bi jaz prepovedal nadaljnje širjenje svojega mnenja, to je pa to.



Nič ne vsiljujem, povedal sem le svoje mnenje.Naj kupi kdo kar mu paše, mene se to ne tiče. Upam samo da vsak ve kaj kupuje in da je že sprobal takšno tipkovnico.

Sicer pa samo kot odziv na postan link od prej.

Key Blocking & Ghosting : vse omembe vredne gaming tipkovnice s tem nimajo težav

Key Rollover (#KRO & NKRO) : Sicer ni tako kot na mehanskih, ne registrira vseh tipk, ampak meni je dovolj da moj "krš" Logitech zazna 6 tipk naenkrat (ne vem kje je sploh uporabno toliko tipk naenkrat, ampak očitno je ZELO pomembno da to izpostavijo kot plus pri mehanskih).Plus tisto o wsad clustru tudi ne štima.

Polling Rates and Response Times: tukaj mehanske zaostajajo, seveda to so celo obrnili mehanskim tipkovnicam v prid :D

Je pa to tudi 4 leta star članek, v tem času se je tudi kaj spremenilo.

Pa še enkrat preden me spet napadeš. Zavedam se prednosti mehanske tipkovnice, ampak za gaming nevem če je res potrebno kupovat mehansko, brez vsega, če dobiš za pol ali pa še več manj navadno z kar nekaj "dodatne opreme".
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

PNG ::

No, to je sicer odvisno od višine tipkovnice. Jah edino kar mi pade na pamet je potem še steelseries 7g. Ima vse kar si želiš + črna stikala. Pa še par bonbončkov (recimo NKRO). Je pa nekoliko dražja... Mislim, da bi jo moral dobiti za kakih 120€ s poštnino vred iz tujine.

Recimo: http://www.amazon.com/SteelSeries-64022...



Poglej Pro_moted, to je tema o nasvetu nakupa tipkovnice. Trenutno svetujemo človeku, ki bi si rad kupil mehansko tipkovnico. Tvoje dezinformacije tukaj popolnoma nič ne pomagajo. Preden te spet napadem: VEČ KOT OČITNO se ne zavedaš prednosti mehanskih tipkovnic, če bi se, tega posta ne bi napisal. Recimo v tvojem postu je moč zaznati popolnoma preprosto napačne informacije. Nič več, nič manj.

LP

PNG ::

Aja, še vedno pa imaš opcijo kupiti kak aftermarket geliran wrist rest...potem pa ti ostane precej na izbiro. V bistvu se ti nov svet odpre. ^^

Recimo: http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...

+10€ za wrist rest pa imaš za 50€ superiorno gaming tipkovnico.

Pro_moted ::

PNG je izjavil:

No, to je sicer odvisno od višine tipkovnice. Jah edino kar mi pade na pamet je potem še steelseries 7g. Ima vse kar si želiš + črna stikala. Pa še par bonbončkov (recimo NKRO). Je pa nekoliko dražja... Mislim, da bi jo moral dobiti za kakih 120EUR s poštnino vred iz tujine.

Recimo: http://www.amazon.com/SteelSeries-64022...



Poglej Pro_moted, to je tema o nasvetu nakupa tipkovnice. Trenutno svetujemo človeku, ki bi si rad kupil mehansko tipkovnico. Tvoje dezinformacije tukaj popolnoma nič ne pomagajo. Preden te spet napadem: VEČ KOT OČITNO se ne zavedaš prednosti mehanskih tipkovnic, če bi se, tega posta ne bi napisal. Recimo v tvojem postu je moč zaznati popolnoma preprosto napačne informacije. Nič več, nič manj.

LP


Fair enough. Jaz sem pogledal le naslov teme, nisem bral celotne, zato nisem videl da je to že drugi uporabnik ki išče pomoč, se umikam, mislil sem da se gre samo za gaming tipkovnico. Samo kot zanimivost :D še to :

"Pa še par bonbončkov (recimo NKRO). Je pa nekoliko dražja..." --> izzvzet citat iz tvojega posta. No cheap Logitech G105 ima NKRO, za 39 evrov :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

PNG ::

Da, samo je še vedno zanič tipkovnica. Izdelava ene takšne Logitech tipkovnice stane par evrov, izdelava najcenejše mehanske tipkovnice na svetu pa ~10x več. Tehnologija v ozadju ni primerljiva, kakor tudi ne občutek pri uporabi teh tipkovnic. Še najmanj pa hitrost tipkanja/odziva.

Pebkac ::

i100k100, hvala za pomoč, bom malo premislil. Naročanje iz amerike mi ne diši preveč, pri nas se verjetno ne da kaj podobnega tisti SteelSeries 7G dobit?
Pa če se slučajno odločim za tipkovnico s tistim drugim layoutom s kratkim levim shiftom, kam za vraga gre tipka za znaka večje / manjše?

PNG ::

Dve tipki sta, saj jih imaš. Alt + , in alt + .

Assass1n ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...
Ne prodajam jaz ni ne poznam človeka samo posredujem če te zanima...
Ps. Ta nima naslona in usb huba, mogoče bo komu drugemu interesantna
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Pebkac ::

PNG je izjavil:

Dve tipki sta, saj jih imaš. Alt + , in alt + .


S tem sem mislil, da bi tipkovnico nastavil v OSu na slovenski nabor znakov, da bi še vedno lahko normalno pisal šumnike. Ker če prav vidim, ima ta layout dejansko eno tipko manj:



Edit: ups, pa res, tudi na SLO layoutu dela kombinacija Alt + , ali alt +. Sem že mislil da tega sploh ni, ker na moji trenutni tipkovnici sploh ni nič označeno.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pebkac ()

54j0 ::

Pebkac je izjavil:

PNG je izjavil:

Kar ti iščeš je ISO layout (105 tipk). Kakšno tipkovnico pa bi rad imel? S slovenskimi napisi ali brez? Kakšen font bi rad imel na tipkah? Bi rad imel blank? Kakšne barve? Kakšen finish (matt/glossy)? Fensi šmensi osvetljave ali si pristaš bolj klasike? Katera stikala bi rad imel (taktilna, linearna)?

Pa ti bomo že našli kakšno ^^


Glede večine teh stvari mi je vseeno, najraje bi videl da je taka postavitev tipk:


Glede napisov se pa ne bom sekiral preveč če niso točno enaki ker itak tipkam na slepo, pač si nastavim v OSu SLO layout pa se ne bi smelo opazit razlike. Drugače pa nujno naslonjalo za roke, kontrole za glasnost in za media player ali pa vsaj nekaj programabilnih tipk, ki se jih da nastavit za ta namen.

Recimo tale mi je padla v oči, ima v glavnem vse kar rabim pa ni preveč draga, le US layout me malo moti:
http://www.mimovrste.com/artikel/226000...



Imam to tipkovnico in ti jo zelo priporočam, ne zamenjam je za nobeno (in sem tako, kot ti, vihal nos nad postavitvijo tipk, predvsem enter).

Razlika med rdečimi in črnimi ni v hodu, kot je napisal kolega 0101011. Obe imata hoda 2 mm do zaznave, 4 mm do plošče. Razlika je v sili, ki je potrebna za pritisk tipke. Črna stikala imajo 60g, rdeča 45g. Torej so rdeča nekoliko mehkejša od črnih - na začetku rahlo zoprno, ker tipko samo pobožaš in jo zazna. A ko se navadiš, je vse ostalo "šit". Za igre je odlična, za golo tipkanje pa najmanj zelo dobra :>.

Nekdo je omenil, da ima logitech g105 nkro? Niti slučajno, n-kro imajo samo tipkovnice s ps2 priključkom. Običajne imajo 2-kro, boljše (ala logitech, razer) 5-6-kro, tale gigabyte osmium 64-kro. Torej, logitech g105, g110, g19,... imajo vse 5 ali 6-kro in antighosting (dva različna pojma, ki ju ne gre mešati).

Kakorkoli, Pebkac, nabavi gigabyte osmium in uživaj v njej. Ti garantiram, da boš. Vendar pred nakupom zateži, da mora imeti aktualen firmware, ker so prvi modeli imeli težave, ki jih je zadnji firmware odpravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

LordPero ::

Pro_moted je izjavil:

... isto kot hoče nekdo ki igra FPS igre vrhunsko miš, nekaterim pa služi samo za osnovno klikanje pa pač tega ne potrebujemo.Ne moraš pa rečt da je za gaming ena Cheery tipkovnica boljša kot kakšen Logitech G serije ali Razer ali SteelSeries. Ker sta to dva svetova.
Zato res ne vidim smisla za vsiljevanje mehanskih tipkovnic in metanju denarja skozi okno za to kar uporabnik ne rabi. ...


Hm, kot FPS igralec zahtevam mehansko tipkovnico :) (imho karkoli med rdečimi, črnimi in rjavimi swichali je super).
Drugače pa ja, to sta dva svetova in ja, boljša za gaming je mehanska Cherry (raje ne s preveč feedbacka, torej ne z modrimi češnjami) kot katera gumi Logy ali Razer. Ima pa tudi Logitech novo mehansko gaming tipkovnico (le zakaj? :)) ter seveda tudi Razer (sploh Stealth bi imel od Razerja, a ima uradna štacuna smešno poštnino).

Kakor koli, sem hotel dve drugi stvari rečt:

Pro_moted je izjavil:

Polling Rates and Response Times: tukaj mehanske zaostajajo

Polling rates in response times? Ker stara mehanska Razerka očitno nima dovol (1MHz, torej 1000× na sekundo)? :)
Drugače je tukaj mehanski input lag, enostavno boš ti prej in bolj lepo/zanesljivo klikal, sploh pa dvoklikal in na hitro menjeval tipke z mehansko.
Glede smeha ob membranski tipkovnici z nkrojem pa je že kolega pred mano vse napisal :).

Ampak tako ali tako, membranske gaming tipkovnice so mi joke, ker dobiš isto tipkovnico (isti občutek in cenenost) med tisto za 10 in tisto za 200€. Pa še zjaha se ti v par letih.
In poleg tega, najbolj pomembno je (in keš se daje zato), da so mehanske tipkalice veliko bolj udobne in pač nice za uporabljat. Podobno kot radi npr. udobno sedite ali da se vam roka lepo prilega miši ali da je ekran prijazen očem.

Drugo kar sem hotel rečt (predvsem Pebkacu), za naslonjalo (poleg seveda že opažene Gigabytke in Steelseries 7g, ki ima možnost ravnega tipkanja), mogoče poglej še Corsairjevo K60, ki ima reverse tilt (sicer nisem videl v živo, ne vem kako visok tilt je, google it):



Verjetno edina s tem (torej imaš zapestja lahko vodoravno, ne pokrčenih nazaj), moraš pa dokupit stand za dlani, ker je drugače kao FPS zadeva in ima v paketu samo podlogo za eno roko :). Iz podobnega razloga ima tudi rdeče češnje, kar sicer ni nujno slabo za tipkanje, ampak je pač ultra soft & nič feedbacka.
Sicer večja pomanjkljivost tipkalice je, da nima vseh tipk mehanskih (function & tiste nad smernimi tipkami, slikca nage K90), načeloma ql, ampak v praksi moti, ko stisneš npr. Alt+F4.
So mi pa K60/K90 ultra qewl, ker imajo viden mount board oz. niso zaprte (easy čiščenje, niti ne rabiš kompresorja :)). Kmalu pride vn tudi K95, ki bo imela vsa stikala iz češenj.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

Halfdead987 ::

Logitechova je G710+,razerjeva pa BW (ultimate)...

LordPero ::

Wut?
Ja, saj sem napisal, da bi rad imel BW Stealth (ki ima rjave namesto plavih češenj).
LordPero

r3dkv1c4 ::

Halfdead987 ::

Ne, ker nima slo layout.

Assass1n ::

To nima nobena od Razerja, te ki se pri nas prodajajo da Eventus nekam gravirat da doda na obstoječe tipke čžš pa ostalo. Je tole res ugodno pa ta brez numpada je tko 1337 :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

54j0 ::

Saj si ni tako težko zapomniti tiste tri tipke, ali pet tipk, če uporabljaš še ć in đ.

r3dkv1c4 ::

drgač pa top so LEOPOLD KEYBOARDS

LordPero ::

Wut? :)

Drugače pa ja, saj se strinjam s tabo, da so ql (tudi p/p), ampak kakšne so pol npr. Filco?
Oz. zakaj ravno Polde, čez npr. Das, Steel, Razer ali pa kar magar ta poceni CS oz. TT (baje ista OEM tovarna kakor Filco :|)?
Mehankarje imata tudi Gaygabyte in Logaytech (in Corsair tiste sexy, a hibridne baštarde), pač, hočem rečt/vprašat, top glede česa?
Osebno bi se namreč počasi poslovil od modrih češenj (oz. jih podaril v dobre namene) in prešel na rjave oz. mogoče kar rdeče (Razer Stealh, Corsair K95, Ninja Majestouch etc.?).

BTW, a za poceni keycape (mogoče rad bolj otaku variatno oz. podobno, kot ima Filco, ampak ne za ceno nove tipkovnice) je še kaj drugega poleg Ebaya (stvari ala Wasd so seveda predrage :))?
LordPero

r3dkv1c4 ::

Polde je zanimiv ker lahko vzames tisto brez numeričnega dela in je bolj praktičen glede prostora.
Kar se same razlike tiče je moje mnenje da so vse isti šmorn....osebna preferenca pač prevaga pri odločitvi za nakup.
Sam recimo uporabljam lycoso pa sem ststiral tudi mehanske od logitecha in razerja .....ampak razlike v samem gamingu nisem opazil.
Da bi rekel uau zdej je pa tipkovnica nardila opazen napredek v kvaliteti igranja......nope to so buče, kdor to pravi.
Češnje pa itak vse firme uporabljajo iste!

PARTyZAN ::

Ne. Obstaja več tipov Cherryjevih stikal, vse je opisano tukaj.

Aja, pa če iščete nekaj z MX Brown switchi pozabite na Razer BW Ultimate Stealth. Stvar je naprodaj samo v njihovi spletni trgovini z zelo drago poštnino. Se bolj splača vzet Logitechovo G710.

r3dkv1c4 ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne. Obstaja več tipov Cherryjevih stikal, vse je opisano tukaj.

Aja, pa če iščete nekaj z MX Brown switchi pozabite na Razer BW Ultimate Stealth. Stvar je naprodaj samo v njihovi spletni trgovini z zelo drago poštnino. Se bolj splača vzet Logitechovo G710.

poznamo mi to vse...ampak rečmo kje je fora da za gejming tako forsirajo mehaniko?

"Češnje pa itak vse firme uporabljajo iste!"

...to se mislil da vse firme uporabljajo vse te vrste stikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

LordPero ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Polde je zanimiv ker lahko vzames tisto brez numeričnega dela in je bolj praktičen glede prostora.

Tenkeyless (to je splošni izraz) tipkalic je itaq kar precej že dosti let (Razer očitno poznaš, drugače pa tudi dosti drugih, Filco, Wasd, CS, TT etc.). Če ti res tako zmanjkuje mize, imaš tudi take mehanske, ki po laptopovsko prerazporedijo funkcije nealfabetičnih tipk, recimo neka KBC Poker (Ducky menda tudi):





r3dkv1c4 je izjavil:

poznamo mi to vse...ampak rečmo kje je fora da za gejming tako forsirajo mehaniko?

Saj niti ne forcirajo, to so še bolj osamljeni modeli in mislim da pri nobeni gaming firmi ni mehanska (cherry) tipkovnica najdražja v gaming ponudbi tipkovnic.
Drugače pa se ne gre toliko za boljši gaming (čeprav zagovarjam tudi to, ampak valda ne z modrimi češnjami, rdeče ali mogoče rjave so za tako), kot za to, da je pač enostavno boljša tipkalica, da si veseu, ko ji pritiskaš vse ta prave knofe :). Oz. da se bi počutil osleparjenega, če bi nekomu dal 50+€ za neke membrane, ki zdržijo mogoče leto ali dve.

PARTyZAN je izjavil:

Aja, pa če iščete nekaj z MX Brown switchi pozabite na Razer BW Ultimate Stealth. Stvar je naprodaj samo v njihovi spletni trgovini z zelo drago poštnino. Se bolj splača vzet Logitechovo G710.

LordPero je izjavil:

(sploh Stealth bi imel od Razerja, a ima uradna štacuna smešno poštnino).

G710 mi je nemogoče zelo ogromno nadnaravno apokaliptično epsko preveč grda.
Meni je tudi nekako zelo ql, da ima tipkovnica možnost direktnega nastavljanja glasnosti (torej brez FN modifukatorja), pri Razerki lahko to naredim preko makrov, G710, ima dober valček za ta namen, ampak mi je negledljiva, tista Gigabytova mi je bolj meh (ima pa scrollicha za glasnost), zato se oziram bolj proti rdečim na Corsairki K95 (naj bi bila že zunaj, ampak še nekaj pacajo biose in firmware), ki ima enak valček kot Logitechove. Rjava Filco (kot zadnja možnost) pa mi je samo sexy, kot izgled in kot znamka :).
Druge Corsairke pa odpadejo, ker so ene hibridne baštardinje s tistimi membranami.
LordPero

r3dkv1c4 ::

Lord Pero
"Razer očitno poznaš, drugače pa tudi dosti drugih, Filco, Wasd, CS, TT etc.)"

to nisem rekel.....razen filcota poznam vse.....rekel sem le, da trenutno uporabljam lycoso.....ne obračaj besed!!!!!

Kar se tiče tenkeyless tudi niso vse nako odrezane...nekatere recimo poldetove imajo smerne tipke in sklop tipk z del, home, insert...kar druge nimajo...

Logitechova g710 je pa tako grda da se tut za mizo ne bi usedu!

LordPero ::

Whait what? Kaj je bilo kako obračano? Ne razumem na kateri del se to sploh nanaša.
Če misliš na besedo 'poznaš', to sem mislil v smislu, da očitno veš, da obstaja Razer Turnament, ker si ti prilepil link kot prejšnjo "top ponudbo":

r3dkv1c4 je izjavil:

http://www.amazon.com/Razer-Blackwidow-...


trenutno top ponudba

Kaj imaš sedaj pa nisem nič komentiral (oz. se sploh spomnil & niti nimam nekega slabega mnenja o Lycosi).

Kar se tiče tenkeylessov pa, načeloma (in tako sem tudi napisal prejšnji post) imajo skoraj vse nedotaknjen navigacijski del (smerne tipke, pg up etc.), ker je to tudi nekako cca dogovorjena definicija tenkeylessa (ja, malce prostora glede postavitve sicer je).
Ampak ker si omenil prostor na tvoji mizi, sem ti samo hotel pomagati in povedati, da obstajajo tudi bolj oskubljene mehanske tipkovnice (ki tehnično niso več tenkeyless (in tudi niso tako oglaševane), ampak compact -kar je sicer veliko širši in manj določen pojem).



In tudi glede G710 se očitno popolnoma strinjava, glede vsega tega se strinjava, samo neke besede praviš, da sem ti obračal in dobil pet klicajev :).
LordPero

r3dkv1c4 ::

LordPero je izjavil:

Whait what? Kaj je bilo kako obračano? Ne razumem na kateri del se to sploh nanaša.
Če misliš na besedo 'poznaš', to sem mislil v smislu, da očitno veš, da obstaja Razer Turnament, ker si ti prilepil link kot prejšnjo "top ponudbo":

r3dkv1c4 je izjavil:

http://www.amazon.com/Razer-Blackwidow-...


trenutno top ponudba

Kaj imaš sedaj pa nisem nič komentiral (oz. se sploh spomnil & niti nimam nekega slabega mnenja o Lycosi).

Kar se tiče tenkeylessov pa, načeloma (in tako sem tudi napisal prejšnji post) imajo skoraj vse nedotaknjen navigacijski del (smerne tipke, pg up etc.), ker je to tudi nekako cca dogovorjena definicija tenkeylessa (ja, malce prostora glede postavitve sicer je).
Ampak ker si omenil prostor na tvoji mizi, sem ti samo hotel pomagati in povedati, da obstajajo tudi bolj oskubljene mehanske tipkovnice (ki tehnično niso več tenkeyless (in tudi niso tako oglaševane), ampak compact -kar je sicer veliko širši in manj določen pojem).



In tudi glede G710 se očitno popolnoma strinjava, glede vsega tega se strinjava, samo neke besede praviš, da sem ti obračal in dobil pet klicajev :).

se opravičujem...nisva se zastopla, lp.

r3dkv1c4 ::

Lord Pero

bi kupil tako

http://mechanicalkeyboards.com/shop/ind...

samo če bi jo zvohal za cca 80€ max.

Imas kako idejo kje?

Kar se pa tiče prostora, mi ga ne manjka ampak sem z leti ugotovil, da je numerični del tipkovnice malo rabljen.....pa bi zaradi tega preizkusil tenkeyless tip tipkovnice.

LordPero ::

Nimam osebnih izkušenj z Račkami, sem pa slišal samo dobro. Prav tako tudi ne s tenkeylessi, ampak sklepam, da so še vedno ustrezno težke & z debelim kosom kovine (upam).

Drugače sploh ne bi imeu nobenih pomislekov do Ducky (vse so super narejene, sploh Shine pa imajo še nekaj sexy bonbončkov), se mi pa zdi tvoja cena precej optimistična za tako tipkovnico (je precej popularna/zaželena), verjetno boš težko sploh pod 100€ prišel skozi, že 120-130€ s pptjem bi bila ql cena.
Glede trgovin, hm, ne, razn kar lahko poguglaš & Ebay, ...

Če pa dobiš kakšno ekstra poceni ponudbo za bilo katero Ducky, linki sem :).
LordPero

r3dkv1c4 ::

LordPero je izjavil:

Nimam osebnih izkušenj z Račkami, sem pa slišal samo dobro. Prav tako tudi ne s tenkeylessi, ampak sklepam, da so še vedno ustrezno težke & z debelim kosom kovine (upam).

Drugače sploh ne bi imeu nobenih pomislekov do Ducky (vse so super narejene, sploh Shine pa imajo še nekaj sexy bonbončkov), se mi pa zdi tvoja cena precej optimistična za tako tipkovnico (je precej popularna/zaželena), verjetno boš težko sploh pod 100€ prišel skozi, že 120-130€ s pptjem bi bila ql cena.
Glede trgovin, hm, ne, razn kar lahko poguglaš & Ebay, ...

Če pa dobiš kakšno ekstra poceni ponudbo za bilo katero Ducky, linki sem :).

trenuto je nekje 100€ + pošta

Ampak se mi zdi še vedno preveč glede na to da dobim lahko poldeta za 85€.
To bom spremljal pa če bo kaj pod rubriko ugodno, ti pošljem link:)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2855634125 (9) bajsibajsi
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924719 (923) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114140 (12557) 3man
»

Osvetljena tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
4715070 (13757) aJPOD

Več podobnih tem