» »

Biološki substrat

Biološki substrat

guest #44 ::


Video sicer ni znanstveno naravnan, ampak je vseeno zanimiv ogled (eyecandy).

V soju slednjega, sem hotel postavit eno vprašanje.

Se komu gabi biološki substrat katerega imamo vsa živa bitja trenutno?

Meni se precej, pa še zelo omejujoč je in grozno neučinkovit. Prav rad bi živel v času, kje bi enostavno naročil novo roko prek ebaya in jo zamenjal sam doma ter nadaljeval z dnevom. Nobenih opreacij, antibiotikov in ostalih nevšečnosti kot jih imamo sedaj.
A nobenega to ne rajca (vsaj malo)?

jype ::

jverne> Prav rad bi živel v času, kje bi enostavno naročil novo roko prek ebaya in jo zamenjal sam doma ter nadaljeval z dnevom.

Kakšno roko?

Če se ti biološki substrat gravža, potem je najbolje, če se zreduciraš na bite. Vse ostalo je nepotreben luksuz.

Meni se zdi neuporaben, se mi pa ne gravža. Sem že tudi preživel več mesecev brez osebne higiene (kot to besedo razumemo na zahodu), pa ni bilo težav (niti zdravstvenih, niti socialnih).

Sterilno okolje te na našem planetu razmeroma hitro spravi v smrtno nevarnost.

guest #44 ::

Jah, roko ki si jo poškodoval pri n tem opravilu anede!


No to maš prav, da se zreduciramo na bite in odvržemo potrebo po osebnem transportu po prostoru. Ampak recimo, da so možgani zadnji del, ki jih bomo virtualiziral, prej bo treba še vse drugo. Omejimo se zaenkrat na cybernetic implants in podobne reči.

jype ::

jverne> Omejimo se zaenkrat na cybernetic implants in podobne reči.

Ampak to v ničemer ne spremeni stvarnosti biološke osnove. Saj že imamo kibernetične vsadke, samo dragi so, pa vgradnja je malce prekompleksna za domače mojstre.

innerspace ::

guest #44 je izjavil:

Se komu gabi biološki substrat katerega imamo vsa živa bitja trenutno?

Meni se precej, pa še zelo omejujoč je in grozno neučinkovit. Prav rad bi živel v času, kje bi enostavno naročil novo roko prek ebaya in jo zamenjal sam doma ter nadaljeval z dnevom. Nobenih opreacij, antibiotikov in ostalih nevšečnosti kot jih imamo sedaj.
A nobenega to ne rajca (vsaj malo)?


Bioloski substrat se mi zdi prej zabaven kot ogaben.
Zavedaj se, da ti nudi moznost neke operativnosti, ki je zate(glede vseh zamisljenih moznosti) sicer omejena. Res je omejena, a vseeno ponuja bistveno vec od katerekoli druge vrste.
Lahko se odlocis stopit 'korak naprej', pustit za sabo bioloski substrat ter se zacet usmerjat v razvoj nekega drugega, bolj ucinkovitega substrata.
Le tako ne bos zgolj pasiven 'v cakalni vrsti' za dovoljsni tehnoloski napredek, ki bo(?) omogocil prehod na drugo formo.

Mene osebno rajca(ce izvzamem vsa biolosko pogojena rajcanja) razumevanje in ekspanzija le-tega. Vprasanje, ce tudi to ne pade v kategorijo biolosko pogojenega rajcanja.

Po glavi se mi vrti tale komad, ustvarjen s strani predstavnice bioloske vrste, z uporabo druge vrste procesiranja "idej":
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

T-h-o-r ::

bio-tech

is better

than tech
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ivanuscha ::



Tale video je tudi na to temo :)

Saladin ::



Kar se tiče biološkega substrata - mu teorija štima. Ampak dolgoročno je vse to le korak h Uploadu. Prednosti nebiološkega substrata so enostavno prevelike.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Dr_M ::

Kakšno roko?


Verjetno ima poba 2 levi roki in bi rad eno desno. :))

Meni je bioloski substrat zaenkrat cisto usec in zabaven, sicer bi kaksno stvar malo spremenil in popravil, ampak nic drasticnega.
Zaenkrat se dovolj uzivam v taki obliki, tako da mi upload ne disi.
Se pa to zna spremeniti ob kaksni bolezni ali blizanju smrti. :)
Bi bil pa bio tech kar zanimiv, se strinjam.

Zero0ne ::

Dokler deluje v okviru splošno sprejetih "normalnih" parametrov, je znosen. Me je pa groza ob misli, kaj vse gre lahko z njim narobe, brez kakršnegakoli varovala pred prenehanjem obstoja.

DO NOT WANT
uname -o

guest #44 ::

Dr_M je izjavil:

Kakšno roko?


Verjetno ima poba 2 levi roki in bi rad eno desno. :))

Meni je bioloski substrat zaenkrat cisto usec in zabaven, sicer bi kaksno stvar malo spremenil in popravil, ampak nic drasticnega.
Zaenkrat se dovolj uzivam v taki obliki, tako da mi upload ne disi.
Se pa to zna spremeniti ob kaksni bolezni ali blizanju smrti. :)
Bi bil pa bio tech kar zanimiv, se strinjam.


Če tebi vse ustreza, who gives a fuck, right?! :|

jype ::

Right. Vprašaj se, kakšen bi bil tvoj odnos do sveta, če bi bil ti tudi zadovoljen s svojim telesom, življenjem in sploh vsem.

Dr_M je pač eden tistih, ki jih boli kurec.

Jaz pa nisem.

Dr_M ::

Če tebi vse ustreza, who gives a fuck, right?! :|


Ce tebi ne ustreza, potem nobenmu ne sme?

Zero0ne ::

jype je izjavil:

Right. Vprašaj se, kakšen bi bil tvoj odnos do sveta, če bi bil ti tudi zadovoljen s svojim telesom, življenjem in sploh vsem.


Zadovoljenost s trenutnim substratom je oz. bo začasna, garantiram. Kdor to uporablja kot argument proti nadaljnjemu razvoju se je ujel v lažen status quo.
uname -o

guest #44 ::

Dr_M je izjavil:

Če tebi vse ustreza, who gives a fuck, right?! :|


Ce tebi ne ustreza, potem nobenmu ne sme?


Jaz nočem nobenega spravit dol, zgolj gor. Če si ti zadovoljen tudi prav, nihče ti ne bo kratil pravice, da vstrajaš na svoji sebični poti (to some extent)!

Dr_M ::

Če si ti zadovoljen tudi prav, nihče ti ne bo kratil pravice, da vstrajaš na svoji sebični poti (to some extent)!


Zakaj pa sebicni poti? A si ti zaradi tega kaj prikrajsan?
Lej, ce ti kaj ni vsec, imas mnogo nacinov, da svoje trpljenje koncas, nihce ti tega ne brani. Bos kvecjemu komu se dobro uslugo naredil.

jype ::

Dr_M> Bos kvecjemu komu se dobro uslugo naredil.

Aja? Na kakšen način?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lucid dreamer

Oddelek: Znanost in tehnologija
304054 (3352) nevone
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11520367 (18212) jype
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8612276 (10628) Yosh
»

The invention of lying...aka how it really is (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14614070 (12204) guest #44

Leksikon

Oddelek: Znanost in tehnologija
225433 (4552) Thomas

Več podobnih tem