» »

Lucid dreamer

Lucid dreamer

RatedR ::

Zdravo, med brskanjem po Kickstarterju sem naletel na patent Lucid dreamer, ki bi ti omogočil da se v večini primerov v sanjah začneš zavedat, da sanjaš.
Meni se zdi sama ideja res odlična in popoplnoma ustreza opisu te teme kot "Tehnologija, ki nam je in bo spremenila življenje".

Res je da obstajajo metode, da brez naprav doživiš take sanje ampak so še te redke ter zahtevajo celo neke vaje.

Zanima me, če bi izdelek kupili ko bi bil na voljo ter kakšna so vaša mnenja?
Mene njihov opis povsem prepriča:
What if you could wake up in your dreams and live out your wildest fantasies, every night? What would you do?

Ko smo pa že pri teh preizkušnjah, je že kdo doživel takšne sanje?

Cruz ::

Jaz sem si vedno mislil, da bo v prihodnosti velika večina ljudi lucidno sanjala, saj po eni strani je spanje waste of time, z lucidnim sanjanjem pa ga lahko izkoristiš, saj se lahko vbistvu naučiš kar nekaj stvari preko tega in kakor je napisano doživiš svoje fantazije, ki jih ne moreš v svojem življenju. Sicer izdelek nevem če bi kupil, saj je boljše, če se naučiš naravno. To je nekako podobno meditaciji po mojem mnenju. Sicer pa cool stuff, hvala za link. No, jaz sem doživel kar nekaj takšnih sanj, večinoma sem se takoj zbudil, ker sem bil preveč shajpan ali pa sem imel zelo kratke sanje. Od takrat več nisem nič poskušal, bom mogoče spet zdaj kaj.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Furbo ::

Ja, ta močna verzija te naprave ti bo pa še nabildala telo spotoma, med spanjem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MasterTade ::

Ne, lucidnih sanj še nisem imel, čeprav naj bi jih v povprečju ljudje imeli 1x mesečno. Z metodami oziroma reality checki si lahko povečaš možnosti da se boš sanjah zavedel da sanjaš. Izdelek bi verjetno kupil (če denar ni ovira), ampak bi raje najprej izkusil lucidno sanjanje. Vsekakor pa je ideja zelo dobra
Mors omnia aequat

nevone ::

To je v bistvu korak k uploadu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

Na kak način?

Okapi ::

nevone je izjavil:

To je v bistvu korak k uploadu.

:)) Kvečjemu k downloadu.

nevone ::

Okapi je izjavil:

nevone je izjavil:

To je v bistvu korak k uploadu.

:)) Kvečjemu k downloadu.


Ali ti sploh veš, kaj upload v svojem bistvu pomeni?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Okapi je izjavil:

nevone je izjavil:

To je v bistvu korak k uploadu.

:)) Kvečjemu k downloadu.


Mislim, da je bilo mišljeno v smislu downgradea
or not


Whatever. Jz jih mam tko ja 1x, največ 2x mesečno. Top šit, ampak some are pretty crazy. Sem pa precej zadržan za spuščat električne toke skozi možgane.

Sicer se ne spomnem nobene, ampak so bile v stilu: se lih spravljam k seksu z hudo bejbo, nakar me zatišči na WC, ampak nič noče priteč. Ko stopim nazaj iz WCja končam v nekem čudnem kraju z ljudmi, ki mi ponujajo rabljene avtomobile. That sort of shit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

Sanje kot sanje. In ja, nenadzorovane miselne blodnje so ravno obratno od uploada.

dexterboy ::

OMFG, a smo že rešili problem lačnih v Afriki?
Madona, spet nisem pogledal portal 24kur.
A vojne so se tudi končale?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Unknown_001 ::

Sicer jaz menim da je zadeva en velik bullshit ampak v zadnjem času se čedalje bolj zavedam da se kot "plastičar" ne smem norca delat iz topshop in podobnih čudežnih izdelkov. Biznis je le biznis. Tko, da... narod navali, se bo spet denar obrnil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nevone ::

bluefish je izjavil:

Na kak način?


Doživljanje situacij brez dejanske akcije.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Upload ni samo bolj napredna računalniška igrica, oziroma navidezna resničnost. Upload je v osnovi samo zamenjava substrata, na katerem deluje človeška zavest. Z zamenjavo biološkega substrata za silicijev (ali kakšen drug) bo sicer mogoče igrati zelo prepričljive računalniške igre, ampak to bo v resnici samo stranski učinek. Fizični svet bo še vedno ostal fizični svet in uploadani bodo še vedno imeli stik in vpliv nanj. Akcije (tiste "prave") bodo še vedno dejanske akcije.

Brez lobotomije bo za uploadanega potapljanje na pravi Jupitrovi luni še vedno bolj zanimivo od potapljanja v "računalniški igri", čeprav ne bo nič bolj nevarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

Fizični svet bo še vedno ostal fizični svet in uploadani bodo še vedno imeli stik in vpliv nanj. Akcije (tiste "prave") bodo še vedno dejanske akcije.


Ne v smislu, da vse kar se zgodi virtualno, se mora udejanit tudi fizično. Podobno kot sanje, ni ti treba dejansko premikat nog, da se "premikaš".

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Če se boš hotel premikati po fizičnem svetu, bo še vedno nekaj premikal ("robotske" noge, kolesa, krila, karkoli). Potovanje s "prstom po zemljevidu", kot smo temu nekoč rekli, ni tako zanimivo, kot dejansko potovanje.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Fizični svet bo še vedno ostal fizični svet in uploadani bodo še vedno imeli stik in vpliv nanj. Akcije (tiste "prave") bodo še vedno dejanske akcije.


Ne v smislu, da vse kar se zgodi virtualno, se mora udejanit tudi fizično. Podobno kot sanje, ni ti treba dejansko premikat nog, da se "premikaš".

o+ nevone


Okapi je izjavil:

Če se boš hotel premikati po fizičnem svetu, bo še vedno nekaj premikal ("robotske" noge, kolesa, krila, karkoli). Potovanje s "prstom po zemljevidu", kot smo temu nekoč rekli, ni tako zanimivo, kot dejansko potovanje.



Actually no. Dejansko, pri takih sanjah sploh ne ločiš ali gre za fizično ali "virtualno" hojo. To you it's all the same in that moment. And not just walking ...;)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Če se boš hotel premikati po fizičnem svetu, bo še vedno nekaj premikal ("robotske" noge, kolesa, krila, karkoli).


Da lahko virtualno tečeš, se ti ni treba prav nič premikat. Ne z razlogom, da bi tekel.

Potovanje s "prstom po zemljevidu", kot smo temu nekoč rekli, ni tako zanimivo, kot dejansko potovanje.


You have no idea.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

nevone je izjavil:

Fizični svet bo še vedno ostal fizični svet in uploadani bodo še vedno imeli stik in vpliv nanj. Akcije (tiste "prave") bodo še vedno dejanske akcije.


Ne v smislu, da vse kar se zgodi virtualno, se mora udejanit tudi fizično. Podobno kot sanje, ni ti treba dejansko premikat nog, da se "premikaš".

o+ nevone


Okapi je izjavil:

Če se boš hotel premikati po fizičnem svetu, bo še vedno nekaj premikal ("robotske" noge, kolesa, krila, karkoli). Potovanje s "prstom po zemljevidu", kot smo temu nekoč rekli, ni tako zanimivo, kot dejansko potovanje.



Actually no. Dejansko, pri takih sanjah sploh ne ločiš ali gre za fizično ali "virtualno" hojo. To you it's all the same in that moment. And not just walking ...;)
Samo če si lobotomiziran, in se ne zavedaš, da "sanjaš" (se pravi, da si uploadan in da svet, ki ga vidiš, ni fizični svet).

nevone je izjavil:

Če se boš hotel premikati po fizičnem svetu, bo še vedno nekaj premikal ("robotske" noge, kolesa, krila, karkoli).


Da lahko virtualno tečeš, se ti ni treba prav nič premikat. Ne z razlogom, da bi tekel.

Potovanje s "prstom po zemljevidu", kot smo temu nekoč rekli, ni tako zanimivo, kot dejansko potovanje.


You have no idea.
Ali pa mogoče ti?

Virtualen tek ne bo nikoli tako zanimiv kot "pravi" tek, tudi ko boš svoje kibernetsko fizično telo upravljal na daljavo.

Samo če boš lobotomizirana, se ti bo "raziskovanje" vesolja v računalniški igri zdelo enako zanimivo, kot raziskovanje dejanskega, fizičnega vesolja.

Jaz govorim o stanju, ko bodo uploadani posamezni ljudje, ne celo fizično vesolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

Jaz govorim o stanju, ko bodo uploadani posamezni ljudje, ne celo fizično vesolje.


Fizično okolje je fizično okolje in je potrebno za to, da sploh lahko laufaš virtualnega, vprašanje samo v kakšni obliki.

Kaj pa ti misliš z lobotomijo, ki jo tako rad omenjaš, in kakšno vlogo naj bi igrala, pa nimam pojma. Po moje bo lažje, če jo odmisliš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Okapi ::

Lobotomija je to, da se ne zavedaš, da nisi več v fizičnem svetu, in je vse okoli tebe le simulacija. Potem ne pogrešaš več resničnega sveta. Če pa se tega zavedaš, ne more nobena simulacija povsem nadomestiti izkušnje fizičnega sveta. Kakor hitro veš, da je simulacija, je manj vredna od "resničnosti". Če je resničnost dovolj dražja (oziroma na kakšen drug način težje dosegljiva), se bodo nekateri (morda tudi mnogi) sicer zadovoljili s simulacijo, ampak si bodo resničnost še vedno želeli.

Razlika med drkanjem in pravim seksom se bo sicer zmanjšala, ampak bo še vedno ostala.

nevone ::

Če pa se tega zavedaš, ne more nobena simulacija povsem nadomestiti izkušnje fizičnega sveta. Kakor hitro veš, da je simulacija, je manj vredna od "resničnosti".

You have no idea.

Če je resničnost dovolj dražja (oziroma na kakšen drug način težje dosegljiva), se bodo nekateri (morda tudi mnogi) sicer zadovoljili s simulacijo, ampak si bodo resničnost še vedno želeli.

Ne vem sicer, kaj ti preprečuje, da ne moreš razumet, da resnično premikanje nog ni potrebno za enako ali celo boljše občutenje teka. Malo preveč si vpet v ta svet resničnosti, kar je sicer s tvojega pogleda precej praktično, a hkrati zavirajoče za nove poglede.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zrataj4201 ::

Gre za napravo, ki ti pomaga doseči stanje bolj prepričljivih sanj. Kaj boš sanjal, pa seveda ne. Kaj je prednost takšnih sanj? Lažje prebolevanje težav, oziroma skrbi, ki se nezavedno kopičijo v tvojih možganih. Pa naj so to kakšni spori ali pa naj gre za kakšne nove ideje. Torej zadeva je zagotovo koristna na tej fazi. Je pa zadeva izboljšana od 20 let starih mind mashine, ki so precej bolj široko uporabne. Tudi tam lahko sprožiš pogostejše intenzivno sanjanje. Najcenejši način je softwarski mind mashine, ki se dobi tudi brezplačno, svetlobna očala pa si izdelaš sam. Morda pa lahko začneš za začetek kar z avtohipnozo. V knjižnico po knjigo in že imaš vstop do tvoje podzavesti, brez pripomočkov, a nekaj truda bo vseeno potrebno.

Okapi ::

nevone je izjavil:


Ne vem sicer, kaj ti preprečuje, da ne moreš razumet, da resnično premikanje nog ni potrebno za enako ali celo boljše občutenje teka. Malo preveč si vpet v ta svet resničnosti, kar je sicer s tvojega pogleda precej praktično, a hkrati zavirajoče za nove poglede.

No, jaz pa mislim, da si ti tista, ki ne razumeš bistva.

V čem je bistvo (občutenja) teka? Se pravi - zakaj tečeš? Vzroki so sicer različni, ampak nihče ne teče zaradi "občutenja teka". Tečeš, da nekam prej prideš, kot če bi šel počasi peš. Tečeš, da nabiraš kondicijo. Tečeš, da si hitrejši od drugih. Lahko tečeš za sprostitev, ampak to je povezano s kemikalijami, ki se sproščajo ob fizičnem naporu. In še nekaj razlogov za tek bi se našlo, ampak noben med njimi ni povezan izključno z "občutenjem teka". V navideznem svetu vsi ti razlogi za tek odpadejo - na cilj lahko prideš v hipu, kondicije ti ni treba nabirati (oziroma je na tak način niti ne moreš), učinek kemikalij lahko simuliraš neposredno ...

Skratka, v resničnem svetu moraš fizično teči, če hočeš doseči določen učinek. V uploadu ti za dosego ekvivalentnega učinka bodisi sploh ne bo treba simulirano teči, ali pa povsem ekvivalentnega učinka ne boš mogel doseči brez fizičnega premikanja kibernetskih nog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

No, jaz pa mislim, da si ti tista, ki ne razumeš bistva.

Jah, no, torej ostajava vsak na svojem bregu. :)

V čem je bistvo (občutenja) teka? Se pravi - zakaj tečeš? Vzroki so sicer različni, ampak nihče ne teče zaradi "občutenja teka". Tečeš, da nekam prej prideš, kot če bi šel počasi peš. Tečeš, da nabiraš kondicijo. Tečeš, da si hitrejši od drugih. Lahko tečeš za sprostitev, ampak to je povezano s kemikalijami, ki se sproščajo ob fizičnem naporu. In še nekaj razlogov za tek bi se našlo, ampak noben med njimi ni povezan izključno z "občutenjem teka".
Vse te razloge lahko simuliraš, seveda pod pogojem, da imam prav, da je občutenje česarkoli samo stvar procesiranja informacije.

V navideznem svetu vsi ti razlogi za tek odpadejo - na cilj lahko prideš v hipu, kondicije ti ni treba nabirati (oziroma je na tak način niti ne moreš), učinek kemikalij lahko simuliraš neposredno ...

V navideznem svetu razloge lahko ustvarjaš, četudi niso praktično pomembni in potrebni.

Skratka, v resničnem svetu moraš fizično teči, če hočeš doseči določen učinek. V uploadu ti za dosego ekvivalentnega učinka bodisi sploh ne bo treba simulirano teči, ali pa povsem ekvivalentnega učinka ne boš mogel doseči brez fizičnega premikanja kibernetskih nog.

To bomo pa še videli, kako bo upload evoluiral in čemu se bo odrekel, kaj bo ohranil in kaj bo dodal povsem novega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

No roko na srce...okapi ima toliko prav, da v sanjah ne moreš simulirat vseh random faktorjev, ki so prisotni pri pravem teku. V sanjah ti je tek prav tako tek kot si ga vajen, samo je pač je izključenih ogromno random faktorjev.
V virtualnem okolju bo pač potrebno vse to zmodelirat. Z dovolj močnim računalnikom, niti ne rabiš modele, ampak vse numerično real time izračunavaš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

No roko na srce...okapi ima toliko prav, da v sanjah ne moreš simulirat vseh random faktorjev, ki so prisotni pri pravem teku. V sanjah ti je tek prav tako tek kot si ga vajen, samo je pač je izključenih ogromno random faktorjev.

Tudi pri pravem teku si izpostavljen nekemu končnemu številu random faktorjev. V virtualnem svetu lahko zgeneriraš poljubno random faktorjev, če ti je seveda sploh kaj do njih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

V navideznem svetu razloge lahko ustvarjaš, četudi niso praktično pomembni in potrebni.
Zakaj bi ustvarjal razloge? Oziroma, kdo bi to počel? Ustvarjaš posledice, učinke, ne vzroke.

nevone ::

Okapi je izjavil:

V navideznem svetu razloge lahko ustvarjaš, četudi niso praktično pomembni in potrebni.
Zakaj bi ustvarjal razloge? Oziroma, kdo bi to počel? Ustvarjaš posledice, učinke, ne vzroke.


Ustvarjaš razloge v smislu želja, ki jih potem realiziraš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Problem je samo v tem, da si ljudje v glavnem želimo stvari, ki jih je težje doseči (ravno zato, ker jih je težje doseči). Kar ima lahko vsak, in kar lahko dobiš brez truda, je vredno bore malo do nič.

nevone ::

Problem je samo v tem, da si ljudje v glavnem želimo stvari, ki jih je težje doseči (ravno zato, ker jih je težje doseči). Kar ima lahko vsak, in kar lahko dobiš brez truda, je vredno bore malo do nič.


Tako imamo zdaj zvezano, ja, ker je pomembno za preživetje in napredek.

Ampak lahko je zvezano tudi tako, da so stvari "veliko vredne", tudi če se jih da dobiti brez truda. Lahko pa ohraniš tudi simulacijo truda in potem nagrade, ali karkoli že želiš.

Nekako bi moral imeti možnost zlagat evente in občutke kot iz lego kock. Imaš neke "kose", ki jih zlagaš in ocenjuješ, če ti je zloženo všeč in ohraniš to ali zavržeš. Medtem se ti pa različni "kosi" na novo generirajo. Recimo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boston Dynamics končno seli robote iz laboratorijev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3810344 (8124) stalker
»

Umetna inteligenca / AI debata (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17125919 (17646) pis-it
»

Inteligenca: AI vs Naravna

Oddelek: Loža
324466 (3691) FrRoSt
»

Ali ste preveč časa na internetu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
657407 (5671) Kamran

Več podobnih tem