» »

Digitalni fotoaparat in underwater housing

Digitalni fotoaparat in underwater housing

Slicer ::

Živijo!


Kmalu se odpravljam na Filipine glede na to, da se potapljam že nekaj časa razmišljam o nakupu kompaktnega aparata in podvodnega housinga. Ali ima kdo kako idejo kako bi čim ceneje opravil nakup in vseeno dobil soliden fotoaparat. Housing mora zdražati minimum 40m tako da odpadejo vse variante "vodotesnih aparatov" od 3-12m. Na žalost sem računal, da mi bo vse skupaj posodil kolega ampak tudi on odpotuje in ga bo potreboval :(

Zanima me če bi mi kdo znal iz lastnih izkušenj kaj povedati o Sonyevi kombinaciji:
- http://www.acssony.si/site/index.php?mo...

Ali pa o kombinaciji maske in fotoaparata:
- http://www.liquidimageco.com/products/w...

Hvala za pomoč aja pa malo se mudi ker potujem čez 15 dni.

floyd1 ::

Kolikor se spomnim teh debat okrog podvodne fotografije sta 2 velika problema:
- podvodna ohišja za soliden fotoaparat, s katerim se da narediti dobre podvodne fotke so svinjsko draga
- s cenejšimi (in slabšimi) rešitvami si pa zelo omejen, ker z globino blazno pada svetloba - torej so te "kompaktne" variante bolj tak-tak zaradi manjšega senzorja in posledično bistveno slabših fotografij v takih pogojih.

Vprašaj na forumu e-fotografija, tam je nekaj pubecov, ki se na to precej spoznajo in ti bodo povedali iz lastnih izkušenj. Vsekakor dvomim, da boš brez dobre dodatne osvetlitve naredil kaj pametnega na 40 metrih globine.

Pišem bolj po spominu, ne me linčat, če kaj ne drži 100%.

antonija ::

Canon G11/G12 in pripadajoce plastik-fantastic ohisje za do 40m. Jaz imam G11 (12ka takrat se ni obstajala) in canonovo plasticno ohisje (trda plastika, te ne skrbi da bi ga pod vodo zalilo) pa sem z njim brez problema lahko fotkal tud pod 40 metri.

Edini problem pod vodo je svetloba, kjer barve zacnejo rpidno izginjati precej visoko. Flesh je tako must, in tisti vgrajeni na G11 (skupaj z difuserjem ki je na ohisju) zelo lepo deluje za vse macro-ish zadeve. Za kaksen vecji kader (kjer hoces "taprave" barve) bos pa itak rabil zunanje lucke. In ce kopujes zunanje lucke potem bos kupil tudi enga DSLRja z uber dragim ohisjem, ne pa budget sklocar v plastiki.

Tudi diveshopi (vsaj egipt in SE azija) povecini rentajo G sklocarje od canona z ohisji za fotografirat. Za hobi podvodne fotografe vec kot dovolj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podvodni fotoaparati

Oddelek: Kaj kupiti
142951 (2393) francek1
»

Podvodni fotoapart za enkratno uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
167342 (5732) kixs
»

Vodotesni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
101901 (1586) matej_j
»

Nočno slikanje z fotoaparatom CanonS5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
517519 (6628) BigWhale
»

Potapljaski tecaj?

Oddelek: Loža
323172 (2831) ali3n

Več podobnih tem