» »

Vodotesni fotoaparat

Vodotesni fotoaparat

carcar ::

Zdravo!

Kupujem kompaktni waterproof/shockproof fotoaparat v cenovnem rangu od 200 do 300€.

Na ogledu imam Casio EX-G1, Olympus MJU Tough 3000 in Olympus MJU Tough 6020.
Sedaj me pa zanima, katerega od teh se najbolj splača, še najrajši bi videl, če bi komentiral nekdo, ki si lasti katerega od omenjenih fotoaparatov.
Sem prebral kar nekaj "review-ov" na spletu, žal pa se ne spoznam toliko, da bi vedel kako se določeni podatki obnesejo v praksi.
Uporabljal bi ga večino časa v "suhem oziroma normalnem" okolju (kot vsak drug normalen fotoaparat), prav tako pa bi ga rad pozimi odnesel s seboj na bordanje, ter poleti slikal pod vodo.

Pa še nekaj, ali je v Italiji oziroma Avstiji kaj cenejše? Kako je potem z garancijo, ter z dostavo v Slovenijo?

Če je še kakšen podoben fotoaparat v danem cenovnem razredu, prosim povejte oziroma prilimajte link.

Najlepša hvala vsem za pomoč ter lep pozdrav.
  • spremenil: carcar ()

carcar ::

Sam se nagibam k Olympus MJU Tough 6020, predvsem zaradi nižje cene, večjega zoom-a ter večje resolucije. Pa tudi po izgledu je še najlepši.
Kakšni komentarji?

Invictus ::

Jaz bi vzel Olympusa, ker ima največjo globino.

3 metre na morju hitro prekoračiš. Sam imam Olympusa ki zdrži 10 m.

LP I.

D3m ::

Glas za EX-G1. Zmagovalca za "Najboljši robustni fotoaparat" za leto 2010.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

carcar ::

Invictus, katerega Olympusa pa imaš? Si zadovoljen z njem? Kakšna kritika?

s1m0n ::

Poglej tudi za Pentax-a W90!

ginekolog ::

za dobre fotke bo panasonic fp2 ali pa sony tx5. Tx5 si lastim in sem zelo zadovoljen s kvaliteto slik, tako nad vodnih kot podvodnih.
Divers do it deeper.

antonija ::

Jaz bi osebno vzel "navaden# fotkic in pa ohisje za njega (za trorlziherje so ohisja precej poceni). Ponavadi s tem dobis malo boljse specifikacije fotkica in pa ohisje nosis za sabo samo ko ga rabis (za v vodo, na sneg, v prah/pesek, ...). Pa se ce se kej podrajsa pred objektivom menjas samo ohisje in je problem resen.

Najvec tega majo pa pomojem canon, olympus in sony ce se prav spomnim (ohisij za point-and-click fotkice).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

s1m0n ::

Pri Gadget Show (britanska oddaja za gadgete) so testirali tudi Olympusa in Pentaxa in sta zdržala nad pričakovanji!

carcar ::

Pozna kdo katero trgovino v bližnji tujini, kjer so cenejši fotoaparati kot pri nas? Kako je potem z garancijo? Se jo da koristiti tudi v Sloveniji?

LP

matej_j ::

Zdravo!

Primerjam jih težko, lahko pa rečem, da sem s svojim Olympus MJU Tough 3000 povsem zadovoljen. Kar se tiče fotografije sem čisti amater, fotoaparat sem do sedaj večinoma uporabljal med veslanjem (pritrjen na kajak) - tu je svojo nalogo opravil več kot spodobno (slike na blogu). Zraven sem dokupil še dodatno baterijo, ob zmerni uporabi mi je zdržala nekje 2-3 dni. Zame ima odlično razmerje cena/kakovost (pod 180EUR). Najbolj sem navdušen nad HD video posnetki, prijetno pa preseneča tudi 1GB vgrajenega spomina.
Glede na to, da sem dokaj nezahteven uporabnik, mi je MJU 3000 zaenkrat dovolj. MJU 6020 glede na opis ponuja dosti več "bombončkov" po še vedno ugodni ceni.

lp
Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matej_j ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podvodni fotoaparati

Oddelek: Kaj kupiti
142954 (2396) francek1
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
9920 (713) dork
»

samsung ali sony??

Oddelek: Kaj kupiti
71403 (239) bluefish
»

Nakup digitalca

Oddelek: Kaj kupiti
121355 (1160) Jan987
»

Ne vem kerga digitalca bi ?

Oddelek: Kaj kupiti
151526 (1364) zombies

Več podobnih tem