» »

Utišanje diska

Utišanje diska

xyxyxyxy ::

Ima kdo izkušnje z ohišji za utišanje in hlajenje diska? Moj Caviar povzroča precej vibracij, zato bi ga rad nekako utišal, gledal sem Scythe "HIMURO" - 20€. Ga ima kdo od vas? Se ga splača kupiti? Priporočate kaj drugega?

dmk ::

i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

axee ::

Scythe Himuro ne utiša dovolj. Te motijo le vibracije (vzami delujoči disk v roke), ali tudi zvok vrtenja? Morda seek zvok? Najprej povej kaj od tega te moti. Ker možnosti je veliko. Če te moti vse od naštetega je edina možnost Scythe Quiet Drive ter nek doma narejen "pladenj" na silikonskih nogicah (ali pa da cel SQD obesiš na neke gumice). Če so samo vibracije bo Vibe Fixer dovolj.

xyxyxyxy ::

Najbolj me motijo vibracije, pa tudi zvok vrtenja. V prejšnjem ohišju sem imel disk obešen na gumici, v novem pa to ni več izvedljivo. Izgledalo je takole:



@axee

Sem bral test Himura, v katerem so povedali, da naj bi bil boljši v pogledu zvočne izolativnosti. :/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

axee ::

Kot SQD? Kolikor se jaz spomnim ko sem bral teste SQD veliko bolje zaduši zvok diska, je pa res da se disk v njem bolj greje. Ti pa nebo ne SQD ne Himuro dovolj vibracij zadušil (tiste gumjaste nogice niso dovolj, zame). Zato sem SQD montiral z silikonskimi nogicami na doma narejeno "ploščo" (kot npr samo en del optične enote), ki je v 5.25 reži.

Out of box ti vibracije zaduši samo Vibe Fixer, žal pa ne utiša zvok vrtenja. Velika večina ljudi je z tem že zadovoljna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

xyxyxyxy ::

Kot SQD, ja. Vsaj tako so napisali. Na pogled se mi zdi ravno obratno, ko gledam slike, mi SQD deluje veliko bolj "kompakten". Bi lahko poslikal, kako imaš ti narejeno to ploščo? Kako glasen je disk pri tebi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Spajky ::

Vrtenje (spin, žvižganje) zelo učinkovito reši moja tapisonska škatljica za disk :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

xyxyxyxy ::

axee? :D

axee ::

Ti pošljem slike okoli devetih zvečer ko pridem z faxa.

LP

xyxyxyxy ::

Odlično, hvala ti. Pa še glede glasnosti mi povej. 8-)

axee ::

Glasnost SQD?

Povej cel tvoj sistem točno pa ti povem če boš disk slišal ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

xyxyxyxy ::

Antec Three Hundred (120mm in 140mm vent v ohišju, minimalni obrati)
Cooler Master Real Power M620 (tih, zelo zadovoljen)
Asus P7P55D-E Deluxe
i5 750 (originalni hladilnik)
Mushkin 4GB RAM
WD Caviar Black 1TB
XFX GeForce 8800GTS 320MB

axee ::

Hehe imaš dokaj glasen sistem, tako da mojega diska nebi nikoli slišal. Tvojega tudi najbrž ne.

xyxyxyxy ::

Torej priporočaš nakup, sem hotel slišati mnenje iz prve roke. Še slikice prilepi, da vidim, kako pri tebi izgleda tista plošča, si bom še jaz naredil podobno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

pingo76 ::

Meni osebno himuro odgovarja. V enem imam samsunga F1 750 kateremu ubije cca 60-70% vibracij in ostalega šuma. V drugem pa WD 640Gb AAKS Kateremu je pobralo še tisto malo vibracij in to je to. Ni povsem neslišno je pa blizu.

axee ::

Še tisto malo vibracij? Kaj imaš himuro kar na ohišje prišravfan?

DrBruce, slike kmalu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

xyxyxyxy ::

Bump! :P

axee ::

1


2


3



"ogrodje" je odrezan del stare optične enote, tako da lepo paše v ohišje. SQD je z silikonskimi nogicami (iz ohišja Antec P182) pritrjen na ogrodje. Simpel rešitev, ampak izredno učinkovita.

LP

Pa brez zamere za zamudo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

xyxyxyxy ::

Hvala za slike, bom naredil nekaj podobnega. :D

amigo_no1 ::

@DrBruce
Kje si dobil tole gumo, na kateri visi disk ?

xyxyxyxy ::

Izrezano iz zračnice. :D Diska med delovanjem resnično nisem slišal, tiste luknje v kletki so bile idealne za takšno namestitev diska.

Iz zunanje strani sem gumice pričvrstil s kosom svinčnika:

GrimReaper ::

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko naredil pri Corsair 600T ohišju?

Corsair 600T


WD disk namreč povzroča vibracije. Imam sicer še enega Samsunga, ampak ta pa nadležno piska.
Obeh se v prejšnjem Antecu P182 ni slišalo, tko da sem očitno falil že pri izbiri ohišja. Nazaj v Anteca pa nebi rad dajal, ker mam SLI in napajalnik ki ni modularen, tko da bo gneča.

Sem se sicer že nekaj lotil, tako da sem dal tiste 4 kovinske zatiče ven, izrezal dva trakova iz zračnice in jih podložil med tray in disk.
Pa še to je blo vmes že premal placa, ker se je plastika traya že začela upogibat. Tko da ni šans da bi še dodatno podložil z gumo.
Slišat je dost manj kot prej, ampak se še sliši in čuti vibracije v sekundnem razmaku, če daš roko na stranico.

Nekaj sem razmišljal tut o tem da bi dal v ohišje Antecovo kletko za diske.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tomson ::

Imam sistemski disk že 5-let v Scythe Quiet Drive in lahko rečem da sem zadovoljen. Zadeva kar precej utiša disk, vsaj za ene 60% tako na pamet. Sicer se seekanje še sliši a je to zelo pritajen, bistveno mehkejši in tišji zvok.

Scythe Quiet Drive

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RejZoR ::

Obesiš disk na elastike za gate in je stvar rešena. Izgleda sicer bolj češko ampak te košta skoraj nič in deluje verjetno bolje kot vse aftermarket zadeve. Sem imel namenske blažilce od Scythe pa niso bili pol tolk tihi kot mehke elastike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Aha, traye dam ven, pri straneh so pa že narejene luknje, tko da ne bo problema.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mr1two ::

Jaz sem namesto lastike za gate ponucal tiste balone za izdelavo figur, ta dolge. Še barvo si lahko izbiraš :)

RejZoR ::

GrimReaper je izjavil:

Aha, traye dam ven, pri straneh so pa že narejene luknje, tko da ne bo problema.


Jezst sem pri svojem Lian Li-ju samo odstranil gumice iz HDD cage-a in not lepo napeljal elastiko. Speljal sem jo tko, da je disk vpet vmes in se ne premika tud če ohišje obračaš okoli. Hlajenje pa tud ni problem, ker disk visi za front panel ventilatorji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Sem dal na elastike, pa ni nič bolje:


Sem jih pa do konca zategnil, tko da se disk ne premika tolk, samo s tem zgleda nisem naredil nič glede vibracij.

Zdej kar lahko še probam je da dam zgornjo kletko ven in spodnjo podložim z gumo (samo potem ne bo fiksirana z vijaki), potem ne bo več nobene direktne povezave kletke z ohišjem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

RejZoR ::

Glih to je napaka, da si našponal. Elastika mora absorbirat tresljaje, ne pa jih prenašat. Predstavljaj si vzmet na avtu, ki je ves čas povsem stisnjena. Kako bi blažila luknje v cesti? Isto si ti naredil z elastiko. Ker si jo tolk našponal, da ne absorbira več ampak samo še prenaša. Oz absorbira samo majhen delček tresljajev. Tud obesil si mal čudno kakor vidim po sliki.



Problem bo samo nastal, če je med diskom in kletko premalo prostora in se bo elastika spet zataknila, kar bo pomenilo 0 absorbcije. S tem ko daš navzkriž ti lepše drži disk brez da bi moral elastiko raztegnit, istočasno pa preprečuje, da bi z dotikanjem kletke prenašalo vibracije. Tko sem imel vpeto že v 3 ohišjih in še vedno deluje odlično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

GrimReaper ::

Sej sem razmišljal tut o križu, ne vem zakaj sem se potem za to opcijo odločil.
Tedvi elastiki sta zdej itak prekratki, bom moral druge dobit.

Placa je na vsaki strani okol 4-5mm.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Z elastikami ne bo nič, tako kot je rekel Rejzor, je premalo prostora med diskom in kletko. Sem dal na križ pa je blo isto.
Kot sem že prej predvideval, pomaga samo odstranitev zgornje kletke, spodnja pa je podložena z veliko gume.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kuglvinkl ::

Sam sem dal kletko ven, naredil custom nosilec in vpel disk na gumico od nekih vojaških hlač. WD blue je poplonoma tih.

Je tema tle na forumu.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Lahko pa vpneš v 5.25 reže, saj ni treba da so diski točno tam, kjer je mišljeno, da so- maš avtomatsko več placa. Tko sem jaz naredu na enem starem ohišju, ker drugače ni šlo.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
402668 (2094) kixs
»

DIY disk suspension

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242021 (1394) kuglvinkl
»

Kateri so najtišji diski?

Oddelek: Strojna oprema
111211 (957) Fantocci
»

Ideje za home made zunanje HDD ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141445 (1104) MadMax
»

Scythe QUIET DRIVE SQD-1000?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101328 (1014) simnov

Več podobnih tem