» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
46 / 58
»»

jaklo1 ::

nosferatooo je izjavil:

Za začetek bom vzel kar GMMK kot osnovo, switche in keycapse bom nabavil posebej.
Po besnem iskanju ISO-DE keycapsov sem obupal in bom šel na ANSI.
Nočem navadnih Cherry itd profilov, ampak DSA/SA, kjer pa izbire ni ravno na pretek.

Switchi bodo verjetno kar Kailh Box White, če mi ne bodo ustrezali, jih bom zaspajkal mulcu v njegovo tipkovnico.
Topre mi niso ok, Cherry ne maram več (MX Clear so pretežki), Zealios malce dragi :)
Čakam na tester, Kailh, Gateron in Zealios...

Je pa res, da je tole drag hobi.
Cene, še posebej ohišij, so malce nore, pa tudi keycapsi so takoj čez 100€ (+ddv).

Mimogrede, imamo pri nas kake keyboard meete?


Glede switchev mogoce lahko pogledas se T1 switche, se mi zdi, da pridejo 0.65$ na switch. V bistvu so kopija Zealiosov, ce se ne motim pa lahko tezo vzmeti celo izberes po zelji.

Zal nisem na tekocem z DSA in SA profili, tako da tu si sam. Trenutno je na Dropu MT3 Serika, malo visji nagnjen profil, ki podpira tudi ISO-DE.

Res je da je ta hobi kar drag, dobra stvar pa je, da lahko vecino stvari prodas za vsaj 80% cene, tudi po vec mesecih uporabe.

Vem, da so se enkrat dobili v Mariboru, ce se ne motim so bili 3. Jaz sem enkrat spraseval tukaj na forumu za Ljubljano, ampak tudi ni bilo interesa.
Ljudje tukaj so precej neaktivni, tako da bi moral nekdo organizirat za precej casa vnaprej, da jih sploh dovolj vidi. Lahko probas, ce imas voljo.

nosferatooo ::

Ha, hvala za T1 predlog, bom pogledal še te.
Ravno danes sem naročil SP DSS Dolch keyset (150€).

Kaj ti uporabljaš, kakšne so tvoje preference (base, switch, caps)?

Mohimm ::

Spet iščem tipkovnico.

Želje:
- mehanska (pisanje kode, torej brown, blue, (preferečno) white zaradi tišine, ampak še vedno taktilno);
- TKL
- play/pause, volume+-, mute, next previous funkcionalnost; lahko tudi preko fn, ki morajo delovati brez kakršnihkoli neumnih proprietary driverjev (linux sistem, in tudi na windows ne bi ravno imel sw za uporabo tipkovnice...)
- pod 100EUR

Tale mi izgleda izredno OK, ampak ji manjkajo multimedijski gumbi. [edit: sem mislil da ima brown, opazil da ima red switche]
Slučajno kdo ve (oz lahko potestira), če se fn preslika v kak f13 ali kaj podobnega (kakršnkoli event na strani računalnika), ali je zgolj HW switch za LED? Si lahko skonfiguriram dodatne shortcute, samo da je to mogoče :)

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mohimm ()

jaklo1 ::

nosferatooo je izjavil:

Ha, hvala za T1 predlog, bom pogledal še te.
Ravno danes sem naročil SP DSS Dolch keyset (150€).

Kaj ti uporabljaš, kakšne so tvoje preference (base, switch, caps)?


Trenutno so mi najbolj vsec linearni switchi. Tealios, MX Silent Black, Gateron Yellow. Pred kakim mesecem sem presaltal na 60% MX HHKB layout, mi je vsec. Za keycapse zaenkrat uporabljam ePBT cherry profil.

kuglvinkl ::

Oblika teh tipk je dbest: https://drop.com/?origin=%2Fbuy%2Fdrop-...

najbžr se tudi v praksi obnesejo?
Your focus determines your reallity

nosferatooo ::

kuglvinkl je izjavil:

Oblika teh tipk je dbest: https://drop.com/?origin=%2Fbuy%2Fdrop-...

najbžr se tudi v praksi obnesejo?


Oblika je fajn, izgledajo retro.
Ampak barve...

jaklo1 ::

Mohimm je izjavil:

Spet iščem tipkovnico.

Želje:
- mehanska (pisanje kode, torej brown, blue, (preferečno) white zaradi tišine, ampak še vedno taktilno);
- TKL
- play/pause, volume+-, mute, next previous funkcionalnost; lahko tudi preko fn, ki morajo delovati brez kakršnihkoli neumnih proprietary driverjev (linux sistem, in tudi na windows ne bi ravno imel sw za uporabo tipkovnice...)
- pod 100EUR

Tale mi izgleda izredno OK, ampak ji manjkajo multimedijski gumbi. [edit: sem mislil da ima brown, opazil da ima red switche]
Slučajno kdo ve (oz lahko potestira), če se fn preslika v kak f13 ali kaj podobnega (kakršnkoli event na strani računalnika), ali je zgolj HW switch za LED? Si lahko skonfiguriram dodatne shortcute, samo da je to mogoče :)

Hvala!


Vecina bolj kvalitetnih tipkovnic se zacne malo nad 100e. Sem na hitro pogledal po Amazonu, ampak ima vecina poznanih modelov pod 100e rdeca stikala, ker so najbolj popularna za gaming.
Ce si lahko privoscis 130e, ti priporocam Leopold FC750, izbiras lahko med vec vrstami switchev, ima kvalitetne PBT tipke in tudi dostop do multimedijskih gumbov prek Fn. Tipkovnica je vredna svojega denarja, sploh ce prezivis veliko casa za racunalnikom.

Function keys:
F1-F4 are repeat rate adjustments, F5 is WinKey lock, F6 is Previous Track, F7 is Play/Pause, F8 is Next Track, F9-12 are Stop/Mute/Volume Down/Volume Up. Home and End toggle between N-Key and 6-Key rollover.

Ce nisi sam v sobi/pisarni, ti blue stikal ne bi priporocal, ker so zelo glasna. Od taktilnih potem ostane se mx brown, ce imas rad lazje switche in mx clear, ce imas rad tezje switche.

kuglvinkl ::

jaklo1 je izjavil:

Mohimm je izjavil:

Spet iščem tipkovnico.

Želje:
- mehanska (pisanje kode, torej brown, blue, (preferečno) white zaradi tišine, ampak še vedno taktilno);
- TKL
- play/pause, volume+-, mute, next previous funkcionalnost; lahko tudi preko fn, ki morajo delovati brez kakršnihkoli neumnih proprietary driverjev (linux sistem, in tudi na windows ne bi ravno imel sw za uporabo tipkovnice...)
- pod 100EUR

Tale mi izgleda izredno OK, ampak ji manjkajo multimedijski gumbi. [edit: sem mislil da ima brown, opazil da ima red switche]
Slučajno kdo ve (oz lahko potestira), če se fn preslika v kak f13 ali kaj podobnega (kakršnkoli event na strani računalnika), ali je zgolj HW switch za LED? Si lahko skonfiguriram dodatne shortcute, samo da je to mogoče :)

Hvala!


Vecina bolj kvalitetnih tipkovnic se zacne malo nad 100e. Sem na hitro pogledal po Amazonu, ampak ima vecina poznanih modelov pod 100e rdeca stikala, ker so najbolj popularna za gaming.
Ce si lahko privoscis 130e, ti priporocam Leopold FC750, izbiras lahko med vec vrstami switchev, ima kvalitetne PBT tipke in tudi dostop do multimedijskih gumbov prek Fn. Tipkovnica je vredna svojega denarja, sploh ce prezivis veliko casa za racunalnikom.

Function keys:
F1-F4 are repeat rate adjustments, F5 is WinKey lock, F6 is Previous Track, F7 is Play/Pause, F8 is Next Track, F9-12 are Stop/Mute/Volume Down/Volume Up. Home and End toggle between N-Key and 6-Key rollover.

Ce nisi sam v sobi/pisarni, ti blue stikal ne bi priporocal, ker so zelo glasna. Od taktilnih potem ostane se mx brown, ce imas rad lazje switche in mx clear, ce imas rad tezje switche.


A lahko dobiš key capse z našimi znaki? Jebiga, pač ANSI, samo naše tipke bi pa imel...
Your focus determines your reallity

radmannsdorf ::

Mohimm je izjavil:

Spet iščem tipkovnico.

Želje:
- mehanska (pisanje kode, torej brown, blue, (preferečno) white zaradi tišine, ampak še vedno taktilno);
- TKL
- play/pause, volume+-, mute, next previous funkcionalnost; lahko tudi preko fn, ki morajo delovati brez kakršnihkoli neumnih proprietary driverjev (linux sistem, in tudi na windows ne bi ravno imel sw za uporabo tipkovnice...)
- pod 100EUR

Tale mi izgleda izredno OK, ampak ji manjkajo multimedijski gumbi. [edit: sem mislil da ima brown, opazil da ima red switche]
Slučajno kdo ve (oz lahko potestira), če se fn preslika v kak f13 ali kaj podobnega (kakršnkoli event na strani računalnika), ali je zgolj HW switch za LED? Si lahko skonfiguriram dodatne shortcute, samo da je to mogoče :)

Hvala!

Kaj pa Mastekeys Pro S? Jo imam in sem zadovoljen. Ima multimedijske tipke, stop, play, naprej, nazaj, volume up, volume down. Mute nima(ker to naredi že "stop" :)
Imam MX Brown switche in bele ledice. Obstaja tudi RGB verzija. Sam sem jo kupil iz Nemčije, imeli pa so jo tudi v Funtechu.
Če pa kdo rabi shortcute v win, je pa tole zakon. Sam uporabljam za odprtje VLC, Thunderbird, Kalkulator...

Zgodovina sprememb…

jaklo1 ::

Sam jih se nisem sprobal, ampak se mi zdi, da je vecina zadovoljna z MT3 profilom. Link kjer pise kako je nastal prvi set v drugih barvah.

Z nasimi znaki mislis sumnike? Max kar lahko dobis je ISO-DE, kar pomeni v bistvu nasi znaki, kjer imas namesto sumnikov, nemske znake z umlauti.

Sem gledal Masterkeys Pro S, ampak sem ga zasledil samo z rdecimi stikali, lahko da sem slep :D

radmannsdorf ::

jaklo1, na voljo imaš red, brown, blue, silver stikala za Mastekeys Pro S.
Jaz imam nemški layout, seveda imaš pa tudi druge. :)

Mohimm ::

Leopold fc750 Nm in Masterkeys pro S obe izgledata obetavno, čeprav malenkost cez budget(razumna omejitev ker "casti" sluzba). Hvala za info.

Po hitrem googlanju na telefonu nisem zasledil iso varjante. Sem slučajno spregledal? Sicer bi se verjetno navadil, ampak ce se da, bi se izognil privajanju :) Stvar navade,...

radmannsdorf ::

Dej za foro pošlji povpraševanje na Funtech. Takrat so jo imeli za okroglih 100EUR. Tudi moja iz Nemčije je bila 100EUR. Govorim za bele ledice. RGB so pač dražje.
Imaš DE layout tudi. Vidim pa da jo je zdaj kr težko dobit. Mogoče mail direkt na CM. :)

Zgodovina sprememb…

jaklo1 ::

Mohimm je izjavil:

Leopold fc750 Nm in Masterkeys pro S obe izgledata obetavno, čeprav malenkost cez budget(razumna omejitev ker "casti" sluzba). Hvala za info.

Po hitrem googlanju na telefonu nisem zasledil iso varjante. Sem slučajno spregledal? Sicer bi se verjetno navadil, ampak ce se da, bi se izognil privajanju :) Stvar navade,...


FC750 je na zalost samo v ANSI formatu. V ISO ponujajo samo FC660, ki ti bo verjetno premajna in pa FC980, ki ti bo pa verjetno prevelika.

Prebrskaj se malo po spodnjih treh straneh, ce ti bo kaj vsec.
mykeyboard
candykeys
keyboardco

jaklo1 ::

Dosti priporocajo tudi Ducky one.

Ce te zanimajo se kaksni drugi modeli, pa si malo preberi se tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaklo1 ()

nosferatooo ::

Jaz imam trenutno Ducky Shine 3 TKL, staro par let, z MX Red in lahko potrdim, da Ducky dela dobre tipkovice.

Na Wasd keyboards lahko izberes custom layout, imajo hrvaškega, tako da imaš čšž...
Izbereš lahko tudi stikala, barve itd, full size ali tkl, cena pa je cca 160€.
Nad budgetom, ampak dobra tipkovnica je investicija, ki se izplača...
http://www.wasdkeyboards.com/index.php/...

jaklo1 ::

Ravno, ko sem rekel, da ni sanse, da dobis nase tipke so na geekhacku odprli povprasevanje za GMK Yugo. Vsi tisti, ki iscete slovenske tipke, mogoce vam bo tole ustrezalo.

GMK Yugo ISO-YU layout

Glugy ::

nosferatooo je izjavil:

Jaz imam trenutno Ducky Shine 3 TKL, staro par let, z MX Red in lahko potrdim, da Ducky dela dobre tipkovice.

Na Wasd keyboards lahko izberes custom layout, imajo hrvaškega, tako da imaš čšž...
Izbereš lahko tudi stikala, barve itd, full size ali tkl, cena pa je cca 160€.
Nad budgetom, ampak dobra tipkovnica je investicija, ki se izplača...
http://www.wasdkeyboards.com/index.php/...


kakšna pa je to pol tipkovnica k jo dobiš na wasd pa kako je z carino? verjetn ni dost drgač k ducky?

Cr00k ::

Jaz sem hotel nabaviti WASD, pa je potem še za dodati (se ne spomnim točno) še nekje 50EUR poštnine, pa pri nas še carina in davek... je cena hitro preko 250EUR. Tako sem nabavil raje dasKeyboard s slovenskim razporedom in je super... WASD pride kdaj drugič :)

AaBoy ::

Uporabljam Ducky Shine 3 TKL že več kot (sem kar mogo pogledati emaile) pet let in dela brez problema. Dve stvari me vseeno motijo na njej. Prvo me motijo tipke oz material, saj se takoj začne svetiti od olj na prstih. Drugo paje, da po daljsem času mores začet uporabljat neko podlogo za zapestje, je kar vlki rob.

AaBoy ::

Malo sem se ponovno zgubil v tipkovnicah, predvsem v keycapsih. Zanima me ali keri pozna kaj podobnega temu na dropu, ampak za backlight tipkovnico? Pa še en problem, barva LED diod je rdeča, kolko bi le skup pasalo :D?

jaklo1 ::

AaBoy je izjavil:

Malo sem se ponovno zgubil v tipkovnicah, predvsem v keycapsih. Zanima me ali keri pozna kaj podobnega temu na dropu, ampak za backlight tipkovnico? Pa še en problem, barva LED diod je rdeča, kolko bi le skup pasalo :D?


Ce se ne motim obstajate samo se MT3 Godspeed in MT3 dev/tty v tem profilu, ker je precej nov. Najdes jih lahko na mechmarketu.

BigWhale ::

AaBoy je izjavil:

Malo sem se ponovno zgubil v tipkovnicah, predvsem v keycapsih. Zanima me ali keri pozna kaj podobnega temu na dropu, ampak za backlight tipkovnico? Pa še en problem, barva LED diod je rdeča, kolko bi le skup pasalo :D?


Takoj, ko imas backlit tipkovnico, si kr fucked, kar se tice izbire tipk. :)

AaBoy ::

Saj dokler pasejo gor in dijoda ne zadene tipk je se tak kul. Ce pa sploh ne pasejno, te je pa jeba ja.

mastazeko ::

https://www.banggood.com/Xiaomi-Yuemi-M...

Ma kdo izkušnje oz. mnenje o tej?

Zaphod_B75 ::

mastazeko je izjavil:

https://www.banggood.com/Xiaomi-Yuemi-M...

Ma kdo izkušnje oz. mnenje o tej?


Dobra, ni kaj. Če jo dobim z ISO layoutom (idealno bi blo še v črnibarvi), jo vzamem u trenu oka.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

pierch ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Dobra, ni kaj. Če jo dobim z ISO layoutom (idealno bi blo še v črnibarvi), jo vzamem u trenu oka.

PRO verzija očitno je tudi v črni barvi. Cena pa ... khm preveč.
Pierch

Zaphod_B75 ::

Eh, prehitro sem se navdušil. Mehanska tipk. z rdečimi switchi za 30€ na prvi pogled zveni ok.
Je treba vzet v račun par minusov;
- da pri je kinezih (aliexpress, banggood ipd.) ISO layout skorajda nemogoče dobit,
- nadalje nima osvetlitve,
- je bela (ki bi slejkotprej ratala bela z rjavimi fleki od umazanije),
- revjuji nekaj govorijo o problemih z double tapping....Enough said.
Stotaka več za Pro verzijo pa je -za to kar nudi- preveč.

Move on
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Master_Yoda ::

Vem da ni prava tema (drugi switchi) ampak vseeno: Ali pozna kdo kaksno dobro scissor switch tipkovnico ? Se vedno iscen nadomestilo za Logitech Ultra X in ne najdem ...
Dovie'andi se tovya sagain.

pierch ::

Zadnjič sem dobu na mail tole. Nimam pojma ali je za kaj ali ne, ampak asociacijo sem dobil ravno na UltraX.
Pierch

Ales ::

pierch je izjavil:

Zadnjič sem dobu na mail tole. Nimam pojma ali je za kaj ali ne, ampak asociacijo sem dobil ravno na UltraX.

To je navadna membranska tipkovnica, ne scissor switch.

pierch ::

My bad ker nisem pogledal.
Pierch

nosferatooo ::

Če koga zanima, na dropu je nov GB za keycapse, MG profil.
https://drop.com/buy/melgeek-studio-mg-...

Drmr ::

No pa sem se jaz narocil Drevota, ki se ga je omenilo par strani nazaj.
Odkar sem se navadil na sluzben daskeyboard je bilo malo cudno doma tipkat na membranski Cherry.
Me res zanimam kako se bo obnesel.

Prvotni plan je bil poceni kitajc, a je ponudba ISO layouta precej slaba. Dodatno me je od kitajcev odvrnilo, ko sem videl da se je dosti uporabnikov pritozavalo, da je v zacetku vse lepo in prav, po par mesecih pa zacnejo tipke odpovedovat.
Na koncu sem se odlocal med Red dragonom in Drevo Blademastrom, nisem bil preprican a je vreden dvakratnika cene. Bomo videli.

nosferatooo ::

Rabi kdo Novelkeys Cream switche?
Imam 100 kom...

Drmr ::

Zdaj imam par dni Drevo Blademaster, nisem se nekaj ful tipkal, kar pa sem, pa sem zaenkrat precej navdusen.
TKL je zakon. Nisem se nikoli imel tipkovnice brez numpada, zdaj ko jo imam, razumem zakaj je ljudem vsec. Na mizi zasede res opazno manj prostora.
Vzel sem Gatheron blue stikala, ki so mi zelo vsec, tipkanje mi je prijetnejse kot na Cherry brown, je pa seveda opazno glasnejse.

Tipkovnica ima milijon barv in svetlobnih ucinkov, za katere mi vec ali manj dol visi, dovolj mi je da je minimalno osvetljena, toliko da se pri nizji svetlobi vidi tipke.
Kolescek na strani je kul. Pred narocilom se nisem pozanimal kaksno funkcijo sploh ima. Z njim se da nastavljat kar nekaj stvari, glasnost, hitrost, tip in svetlost barvnih ucinkov, skrolanje. Vse dela out of the box tudi na Linuxu. Zmoti edino da je majhen in plasticen in ga moras konkretno prijet, da ga lahko vrtis. Das keyboardov mi je dosti bolj vsec.

Moti me se da se mi racunalnik boota dlje casa. Ne vem povsem zakaj, a nekaj malo zmede bios in rabi kar nekaj casa, da jo zazna oziroma caka na nekaj. Tudi preden se zloada grub traja dlje casa, vmes pa ekran parkrat utripne.

klemenpa ::

Zdravo, odločam se za nakup ene od naslednjih dveh tipkovnic - Das Keyboard X50Q ali Hyperx Alloy Elite RGB (Cherry Red). Ima kdo izkušnje s katero od teh ali podobnih tipkovnic? Hvala za nasvet!

Master_Yoda ::

Kaj je koliko toliko OK tipkovnica od kitajcev ? Je kdo katero probal ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Infusion ::

Ok rabim priporočila, moj Ducky Shine 3 z Mx Red switchi mi je dopizdil ker mi je v dveh letih crknilo 21 zelenih ledic, tako da je zdej tipkovnica grda. Po štirih letih bi rad menjal.

Cena do 150EUR, izključna raba gaming.

Potrebujem:
- Full Size Keyboard (uporabljam numpad)
- Mx Red ali Kailh Box Red. Po možnosti iščem nek switch ki ima mehkobo Mx redov in sound mx Blue-jev, vendar precej nižji po volumu (hočem tihe klike). Nekaj sem slišal da Kailh Box White spadajo v tako kategorijo.
- RGB z zdelo dobrim programom za urejat barvne profile (še toliko bolje če se da od communitya downloadat presete)
- Dobro kvaliteto ledic, nočem da se zgodi isto sranje kot s tem Ducky Shine 3
- multimedijske tipke bi bile fajn vendar niso nujne

Nekaj sem slišal o tipkovnicah kot so Wooting Two, Patriot Viper V770, Cooler Master MasterKeys Pro L , GMMK.
Vem da ima Corsair daleč najboljši community kar se tiče izdelovanja in sharanja barvnih profilov vendar povsod vidim ljudi pisat da Corsair tipkovnice dejansko niti niso dobre, tako da ne vem kaj si mislit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

issak ::

Infusion je izjavil:


Cena do 150EUR, izključna raba gaming.

Potrebujem:
- Full Size Keyboard (uporabljam numpad)


Za gaming uporabljaš numpad? Jaz imam za gaming TKL pa bi še raje imel 75 ali 60%, imaš več prostora za miš potem.

anyway, Corsair, Cooler Master, Logitech, Razer ipd. so vse step down v kvaliteti izdelave v primerjavi z Ducky. Meni je tudi na Corsair K70 pred leti pocrkalo pol rdečih ledic, tako da samo zaradi ledic ne bi izbral druge firme kot Ducky. Corsair ima tudi drugačno spodnjo vrstico, jaz sem rabil dolgo da sem se navadil pritiskati Alt Gr namesto Space, ker je bil zamaknjen bolj desno. Na mojem Shine 3 še vedno delajo vse rumene ledice.

RGB je bedarija IMO. Sem padel na to foro in kupil MasterKeys Pro S (solidna tipkovnica če zamenjaš tipke (capse)), prvi teden sem se igral z RGB in profili in vse, nakar sem ugotovil da me konstantno blinkanje mavrice pod očmi samo moti. Po enem tednu sem nastavil statično barvo in je nisem spreminjal že 3 leta. Sama tipkovnica je ok, ampak na plastiki se vidijo vsi prstni odtisi, in pa kot omenjeno, tipke ki so zraven so neuporabne. Imajo tudi PBT varjanto za kupit ampak tista mislim da nima RGB.

Torej, sam bi vzel Ducky One 2, če so ti pa RGB profili za downloadat bolj pomembni pa mislim da je Corsair/Logitech/Razer edina izbira. MasterKeys ima neke profile za download in SDK za layoute delat, ampak še zdaleč ne toliko kot Corsair. RGBja se naveličaš, PBT pa ostane ;)

Če primerjam svoje po kvaliteti izdelave: Ducky Shine 3 (rumena) > Ducky One (brez ledic) > MasterKeys Pro S RGB > Corsair K70 (modre ledice). Nekje se mi še Cherry G80-11900, praktično neuničljiva, ampak čuden layout ker ima še touchpad zraven.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

mtosev ::

cherry g serije tipkovnic so še vedno kul ali ne več? kakšne so dobre tipkovnice s cherry switchi? full size tipkovnico z num padom gledam. cena ne vem? a dobim do 60-70eur kaj pametnega ali?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Infusion ::

issak je izjavil:

Infusion je izjavil:


Cena do 150EUR, izključna raba gaming.

Potrebujem:
- Full Size Keyboard (uporabljam numpad)


Za gaming uporabljaš numpad? Jaz imam za gaming TKL pa bi še raje imel 75 ali 60%, imaš več prostora za miš potem.

anyway, Corsair, Cooler Master, Logitech, Razer ipd. so vse step down v kvaliteti izdelave v primerjavi z Ducky. Meni je tudi na Corsair K70 pred leti pocrkalo pol rdečih ledic, tako da samo zaradi ledic ne bi izbral druge firme kot Ducky. Corsair ima tudi drugačno spodnjo vrstico, jaz sem rabil dolgo da sem se navadil pritiskati Alt Gr namesto Space, ker je bil zamaknjen bolj desno. Na mojem Shine 3 še vedno delajo vse rumene ledice.

RGB je bedarija IMO. Sem padel na to foro in kupil MasterKeys Pro S (solidna tipkovnica če zamenjaš tipke (capse)), prvi teden sem se igral z RGB in profili in vse, nakar sem ugotovil da me konstantno blinkanje mavrice pod očmi samo moti. Po enem tednu sem nastavil statično barvo in je nisem spreminjal že 3 leta. Sama tipkovnica je ok, ampak na plastiki se vidijo vsi prstni odtisi, in pa kot omenjeno, tipke ki so zraven so neuporabne. Imajo tudi PBT varjanto za kupit ampak tista mislim da nima RGB.

Torej, sam bi vzel Ducky One 2, če so ti pa RGB profili za downloadat bolj pomembni pa mislim da je Corsair/Logitech/Razer edina izbira. MasterKeys ima neke profile za download in SDK za layoute delat, ampak še zdaleč ne toliko kot Corsair. RGBja se naveličaš, PBT pa ostane ;)

Če primerjam svoje po kvaliteti izdelave: Ducky Shine 3 (rumena) > Ducky One (brez ledic) > MasterKeys Pro S RGB > Corsair K70 (modre ledice). Nekje se mi še Cherry G80-11900, praktično neuničljiva, ampak čuden layout ker ima še touchpad zraven.


Ne, samo navajen sem uporabljat numpad za vpisovat številke. Itak bom kupil tud novo mizo ki bo veliko večja od trenutne tako da me bo full size tipkovnica še manj motila. No sej Ducky Shine 3 ni čisto nič napačen, tipkovnica je zgrajena kot tank, vendar mi pa res ni kul da mi v dveh letih crkne 21 ledic, zato imam zelo slabo zaupanje v Ducky. Kaj pa misliš o Roccat Aimo Vulcan 121? Meni osebno je design bolano dober čeprav verjetno kvaliteta keycapov ni tolk dobra kot pri kakšni drugi tipkovnici.

Vanadium ::

Mene zanima katere mehanske RGB tipkovnice imajo slovenski layout torej ne nekih podvojenih gravur ampak pure slovenski layout.

issak ::

Vanadium je izjavil:

Mene zanima katere mehanske RGB tipkovnice imajo slovenski layout torej ne nekih podvojenih gravur ampak pure slovenski layout.


Jaz je še nisem videl. Mogoče kakšen Cherry MX Board, ampak ni RGB.

mtosev je izjavil:

cherry g serije tipkovnic so še vedno kul ali ne več? kakšne so dobre tipkovnice s cherry switchi? full size tipkovnico z num padom gledam. cena ne vem? a dobim do 60-70eur kaj pametnega ali?


Za te pare MX Board 3.0, ali pa sledi akcijam zdele po Evropi, mogoče se najde kaj, naprimer Cooler Master samo je malo dražji https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

sicer pa par filtrov v geizhals/idealo da vidiš kaj se dobi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

issak ::

Infusion je izjavil:


Ne, samo navajen sem uporabljat numpad za vpisovat številke. Itak bom kupil tud novo mizo ki bo veliko večja od trenutne tako da me bo full size tipkovnica še manj motila. No sej Ducky Shine 3 ni čisto nič napačen, tipkovnica je zgrajena kot tank, vendar mi pa res ni kul da mi v dveh letih crkne 21 ledic, zato imam zelo slabo zaupanje v Ducky. Kaj pa misliš o Roccat Aimo Vulcan 121? Meni osebno je design bolano dober čeprav verjetno kvaliteta keycapov ni tolk dobra kot pri kakšni drugi tipkovnici.


Sej ni fora v velikosti mize, ampak v širini rok :D brez numeričnega dela imaš več prostora za miš na desni, če igraš na WASD. Čisto po želji, seveda. Roccat ne poznam, osebno sem bolj pristaš dizajna kot naprimer MasterKeys Pro S, brushed alu mi ni všeč, pa tudi te odprta stikala se mi ne dopadejo, čisto stvar okusa. Če ti je všeč go for it, poglej kakšen review prej.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Infusion ::

A kdo ve kje se da v Evropi najceneje sestavit GMMK full size tipkovnico z ISO postavitvijo, UK ABS capi in Kailh Box Red switchi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

mtosev ::

issak je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Mene zanima katere mehanske RGB tipkovnice imajo slovenski layout torej ne nekih podvojenih gravur ampak pure slovenski layout.


Jaz je še nisem videl. Mogoče kakšen Cherry MX Board, ampak ni RGB.

mtosev je izjavil:

cherry g serije tipkovnic so še vedno kul ali ne več? kakšne so dobre tipkovnice s cherry switchi? full size tipkovnico z num padom gledam. cena ne vem? a dobim do 60-70eur kaj pametnega ali?


Za te pare MX Board 3.0, ali pa sledi akcijam zdele po Evropi, mogoče se najde kaj, naprimer Cooler Master samo je malo dražji https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

sicer pa par filtrov v geizhals/idealo da vidiš kaj se dobi.
thx. bom pogledal. še samo btw nočem tipkovnice z gravuro, ampak ali slo ali us international english layout. dobrih slo tipkovnih itak verjetno ni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jaklo1 ::

Nekaj časa nazaj sem že omenil GMK Yugo tipke, ki imajo slovenski layout. Trenutno so v fazi group buya, če slučajno koga zanimajo. Narejene so iz ABS plastike, kar pomeni, da posvetlijo tako kot večina tipk na tipkovnicah, razlika je v tem, da so doubleshot tipke, kar pomeni, da se črke nikoli ne zbrišejo.
Cena bo mogoče za marsikoga previsoka, ampak v bistvu so to tipke, ki jih imate lahko do smrti :D.
Stran s projektom in pa še link do spletne trgovine, kjer jih lahko naročite (so del group buya, dostava naj bi bila čez cca pol leta, če bo uspešen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaklo1 ()

Agares ::

Sam se odločam za nakup prve mehanke v sicer nižjem cenovnem razredu, pa me zanima kakšna so kaj mnenja za https://uvigear.si/izdelek/gaming-tipko... (če je kdo slučajno že nabavil)?

sebas4 ::

Rabim brezžično, kar se da kompaktno in tiho tipkovnico, z ločenimi številkami. Ne rabim za gaming, mora pa delovati zanesljivo. Budget nekje 50 do 100€.

Kak predlog? - Hvala
««
46 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925038 (1242) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212873 (10531) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305759 (2265) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047972 (42582) LordPero

Več podobnih tem