» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
43 / 58
»»

Ales ::

Koliko se smeji šele tistim, h katerim potuje teh 300/500 EUR... ;)

antiz ::

Ve slučajno kdo za kakšen blackfriday deal? Po možnosti MX Brown?

mitkos ::

A se da zamenjati med seboj Y in Z tipki na Logitechovih RGB tipkovnicah serije G (mehanska ali menbrana)? Kateri layout izbrati, če ni slovenskega? Kaj pomeni SLO gravura? A da je samo gravirano, samo potem se ne sveti skozi osvetlitev... A je kakšen layout z visokim enter-om?

PARTyZAN ::

Lahko jih zamenjaš. Gravura je vsaj na G810 kupljena 2 leti nazaj v BB zelo v redu, in ja se vidi osvetlitev čez. Tudi visok enter ima, v originalu pa mislim, da je angleški layout. Tipke se zaenkrat še nič ne svetijo zaradi obrabe. Najboljše, da si greš reč ogledat v živo v kakšno fizično trgovino.

issak ::

mitkos je izjavil:

A se da zamenjati med seboj Y in Z tipki na Logitechovih RGB tipkovnicah serije G (mehanska ali menbrana)? Kateri layout izbrati, če ni slovenskega? Kaj pomeni SLO gravura? A da je samo gravirano, samo potem se ne sveti skozi osvetlitev... A je kakšen layout z visokim enter-om?


Na mehanskih sta lahko Y in Z različnih dimenzij, tako da ju ne moreš zamenjati med seboj, je odvisno od tipk, ta visokih "OEM" tipk ne moreš menjati, ta nizke (Cherry MX Board 3.0) pa lahko. Bo pa v Windowsih še vedno Z tam kjer si navajen (se pravi poleg T, četudi piše Y na tipkovnici).

Glede gravure najbolje da se oglasiš v bigbangu in pogledaš. Načeloma zarežejo v tisti gumijasti premaz, tako kot original, in bi svetloba lahko šla skozi, ampak verjetno je gravura na spodnjem delu tipke, LEDice so pa na zgornjem. Ampak nisem ziher, najbolje da greš pogledat.

Vsi ISO layouti (vsi evropski) imajo visok L enter (uk, de, it, fr, no, sl/hr), nizek enter imajo ANSI layout (US) in japonski itd.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

PARTyZAN ::

LED je pri Romer G stikalih v centru tipke.


Premaz ni "gumijast".

issak ::

PARTyZAN je izjavil:

LED je pri Romer G stikalih v centru tipke.


Premaz ni "gumijast".


Ja Romer ima v sredini, Cherry ima zgoraj ali spodaj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

hokuto ::

A obstaja kak smiselen nakup recimo do 50€? Nobenih posebnih zahtev razen dostojne kvalitete, layout z visokim enterjem in majhnim levim shiftom (slovenski nabor je nedvomno iluzorno pricakovat, torej vsaj cim blizje temu). Idealno z numpad, a ce ne gre drugace morda lahko tudi brez in definitivno raje umirjen, cist design. Glede stikal nimam izkusenj, a cim tisje tem boljse tako da kolikor sem videl bi bila blue mx zlahka preglasna.
doke!

Shkorc ::

Je kje kak dober black friday deal za 60%? :)

Hvala ter lp

adhoc ::

Ales je izjavil:

Koliko se smeji šele tistim, h katerim potuje teh 300/500 EUR... ;)


Umira od smeha, ker mi je tipkovnico prodal z minusom.

tt2 ::

A prodajajo kje pri nas ASUS ROG Strix Flare RGB Cherry MX-black?

weasel ::

Vceraj sem sel v BigBang testirati razlicne tipkovnice, mislec, da se bom odlocil za HyperX Red (https://www.bigbang.si/tipkovnice/hx-al...
Na koncu pa me je najbolj prepricala Razer Ornata Chroma (https://www.bigbang.si/tipkovnice/tipko.... Ker jo bom uporabljal v pisarni za celodnevno tipkanje, se mi je zdela najbolj udobna za tipkanje. Luci imam izklopljene oz. nastavljene na belo barvo in nizko svetlost, ker mi niso bile pomembne pri nakupu. Pa tudi preglasna ni, ceprav ima bolj clicky zvok.

trstenjak ::

Ne vem, če je to najbolj pametni nakup:

weasel ::

Sem si uspel pogledati video. V redu review, se mi pa zdi, da vseeno nisem prevec zgresil z nakupom (en dan uporabe, bom moral testirati malo dlje). Ne zagovarjam svojega nakupa, ampak tipkovnica je ves cas na miru in je ne zvijam, ne premikam po mizi, tako, da build quality je za normalno uporabo cist soliden. Z njegovim mnenjem o osvetlitvi se strinjam. Tipkanje mi je pa zelo vsec, ceprav ni "prava" mehanska tipkovnica. Podloga je zelo udobna - moja sicer ne proizvaja nobenega zvoka, vsaj nisem opazil - zapestje se itak ne premika veliko po podlagi.

tikitoki ::

Sem v Bigbangu sprobal nekaj mehanskih tipkovnic, sam meni se so se zdele obupne, postavitev tipk je precej drugacna, bi se moral spet navaditi, da bi lahko slepo tipkal.

trstenjak ::

weasel je izjavil:

Sem si uspel pogledati video. V redu review, se mi pa zdi, da vseeno nisem prevec zgresil z nakupom (en dan uporabe, bom moral testirati malo dlje). Ne zagovarjam svojega nakupa, ampak tipkovnica je ves cas na miru in je ne zvijam, ne premikam po mizi, tako, da build quality je za normalno uporabo cist soliden. Z njegovim mnenjem o osvetlitvi se strinjam. Tipkanje mi je pa zelo vsec, ceprav ni "prava" mehanska tipkovnica. Podloga je zelo udobna - moja sicer ne proizvaja nobenega zvoka, vsaj nisem opazil - zapestje se itak ne premika veliko po podlagi.

Tudi meni se je zdel občutek ok (sam imam MX blue), sem sprobal v BB. Če imaš voljo, bi bilo zanimivo slišati iz prve roke po nekaj časa uporabe. Me res zanima, kako se bo obnašala čez mesec ali dva.

Zgodovina sprememb…

mitkos ::

V čem je razlika med tema dvema tipkovnicama: 1 in 2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitkos ()

weasel ::

Razlicne tipke. Blue je bolj glasna/clicky zvok.

pixelzgaming ::

Linearna tipka gre ravno dol dokler je ne bottomaš (stisneš do konca kolikor gre). Modre tipke (clicky) pa imajo na sredini tipke "bump" ki se ga občuti ko tipka dejansko stisne. nato še ima nekaj travela do konca, ampak občutiš kdaj je tipka stisnila kar pomeni da ne rabiš tipke bottomat ampak lahko ko začutiš bump spustiš tipko. S tem lahko dosežeš višji WPM pri tipkanju teksta in tudi točno veš kdaj je tipka prijela; če nariš podobno pri membranski ni nujno, da je dotik tipke registriralo.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Meiniken ::

V kratkem imam namen kupit novo tipkovnico. Ker me vse mogoče funkcije tipkovnice ravno ne interesirajo si še najbolj ogledujem Redragon 552 Kumara. Je imel kdo kaj težav se navadit na mali (US layout) enter?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

rozman ::

Tipkovnico mam z velikim entrom, prenosnik z malim. Dokler nisem prenosnika kupil, nisem nikol uporabljal US layouta, potem sem rabil kakšne 3 ure uporabe laptopa, da sem se navadil na ž pa mali enter.
Možgani se zelo hitro prilagodijo :)

CRTbraun ::

Meiniken je izjavil:

V kratkem imam namen kupit novo tipkovnico. Ker me vse mogoče funkcije tipkovnice ravno ne interesirajo si še najbolj ogledujem Redragon 552 Kumara. Je imel kdo kaj težav se navadit na mali (US layout) enter?

Ni nobenga problema. U parih dneh boš čist navajen nanjo. Sam sem 2 leti tipkov na US ANSI, pa lahko zdaj brez problema menjam med YU ISO pa US ANSI brez da gledam u tipkovnico :)

Meiniken ::

Sem si še mal tipkovnice po amazonu ogledu pa sem izbiro nekak na 3 spravu:

HAVIT KB393L
Zgleda uredu, font je kul, numeričen del ima še... nič ji ne manjka. Le reviewi me malce skrbijo ker nekateri pišejo, da se jim je že po nekej mescih pokvarila ob manjši uporabi. Začuda ima le en review (pa še ta je na youtubu), to je pa to.

Redragon K551 VARA
Razširjena verzija 552 Kumare. Font je tak "blocky", da te ob gledanju številk glava boli. Ima pa daleč najboljši rating.

Mechanical Eagle Z-88
Zlo podobna tisti višje, s to razliko, da ima font lepši in logo lepše deluje ker je silver farbe.

Ima še kdo kakšno idejo za budget mehanično tipkovnco? Drugače bo po potrebno nek kompromis sprejet :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

CRTbraun ::

Meiniken je izjavil:

Sem si še mal tipkovnice po amazonu ogledu pa sem izbiro nekak na 3 spravu:

HAVIT KB393L
Zgleda uredu, font je kul, numeričen del ima še... nič ji ne manjka. Le reviewi me malce skrbijo ker nekateri pišejo, da se jim je že po nekej mescih pokvarila ob manjši uporabi. Začuda ima le en review (pa še ta je na youtubu), to je pa to.

Redragon K551 VARA
Razširjena verzija 552 Kumare. Font je tak "blocky", da te ob gledanju številk glava boli. Ima pa daleč najboljši rating.

Mechanical Eagle Z-88
Zlo podobna tisti višje, s to razliko, da ima font lepši in logo lepše deluje ker je silver farbe.

Ima še kdo kakšno idejo za budget mehanično tipkovnco? Drugače bo po potrebno nek kompromis sprejet :)

HAVITu bi se jaz kr izognil, redragon je baje kar dobra....samo izgled je malo poseben, o eaglu sem pa tud dobre stvari slišal.

adhoc je izjavil:

Za nadomestek ne bi vedel, ne verjamem da obstaja. Gre za Realforce 87U s 55 gramskimi Topre stikali, omejena izdaja za 10. obletnico z double shot PBT capsi, istotak kot standardna 87U nastavljive tipke, itd. Ob izzidu sem jih zamudil, nato pa jim je cena poskočila v višave. Zadnje čase je cena padla, ampak za 300 EUR pa je še nisem nikoli videl nikjer na prodaj. In to je že znotraj EU, s Paypalom in poštnino všteto, tako da je resnično ugodno, čeprav se morda sliši veliko.

Sicer malo pozen, kakšna se ti zdi? Si mogoč moddov BKE dome notr? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CRTbraun ()

adhoc ::

Board je super, ampak ne morem iz HHKB layouta. Tako da je večinoma časa na strani, tu pa tam pa jo priklopim v HHKB za zabavo. Je pa resnično izredno lepa :P

CRTbraun ::

adhoc je izjavil:

Board je super, ampak ne morem iz HHKB layouta. Tako da je večinoma časa na strani, tu pa tam pa jo priklopim v HHKB za zabavo. Je pa resnično izredno lepa :P

Damn tud just si morem en dan zrihtat HHKB, sam problem cena pa to da iščem ta stare porumenele (novejšga se tud neb branu). Si isti adhoc iz deskthoritija? >:D

adhoc ::

Jea. Jaz mam dve za prodat, eno črno navadno, eno belo type s. Ker imam 4 in to je ene dve več kot rabim. Obe sta blank. Če te zanima slučajno.

Bojan xxxx ::

Meiniken je izjavil:

V kratkem imam namen kupit novo tipkovnico. Ker me vse mogoče funkcije tipkovnice ravno ne interesirajo si še najbolj ogledujem Redragon 552 Kumara. Je imel kdo kaj težav se navadit na mali (US layout) enter?


Če tebi ali pa komu drugemu pomaga moja izkušnja. Mehanske tipkovnice uporabljam že cca., hmmm, nekje med 20 in 30 let. Za tale post bom primerjal 3 tipkovnice. Moja prva tipkovnica, Logitech G80-3000, črna Cherry MX stikala, pred par leti sem si omislil Leopold-a z rjavimi Cherry MX stikali (Leopold je po moje isti rang kot Ducky), pred par meseci pa bolj iz firbca eno Lingbao iz Aliexpresa, z modrimi Gateron stikali. Razlike so precejšnje. Če na stari G80 počasi pritisnem tipko in zelo pozorno poslušam, slišim zelo blag "hrrrr". Zaradi starosti in obrabe je to za pričakovat. Ta "hrrr" je pri mnogo novejšem Leopoldu bistveno bolj izrazit in mi gre na živce, ker imajo tipke pri tipkanju včasih slab feedback. Moram pritisnit čist malenkost bolj, da premagam trenje, katerega rezultat je ta "hrrr" zvok. Pri Lingbao tega zvoka ni. Niti malo. Neverjetno gladko tečejo. Sumil sem, da Gateron stikala mogoče namažejo z oljem in da bo zadeva začela delat težave, ko se bo na to olje prijela umazanija. Zaenkrat se to ni zgodilo. Po par mesecih uporabe so tipke še vedno enako odzivne. Skratka, Leopold za cca 130€ je šel v predal, zdaj uporabljam izključno Lingbao, ker je to preprosto bistveno boljša tastatura, vsaj meni se tako zdi. Stikala so boljša, plastika iz katere so tipke je boljša, poleg tega so tipke "double shot", kar pomeni da črk ne moreš obrabit. Moja izkušnja je ta, da Gateron > Cherry MX. Ne bi verjel, če ne bi sam probal.

Review1
Review2

Aliexpress

CRTbraun ::

Bojan xxxx je izjavil:

Meiniken je izjavil:

V kratkem imam namen kupit novo tipkovnico. Ker me vse mogoče funkcije tipkovnice ravno ne interesirajo si še najbolj ogledujem Redragon 552 Kumara. Je imel kdo kaj težav se navadit na mali (US layout) enter?


Če tebi ali pa komu drugemu pomaga moja izkušnja. Mehanske tipkovnice uporabljam že cca., hmmm, nekje med 20 in 30 let. Za tale post bom primerjal 3 tipkovnice. Moja prva tipkovnica, Logitech G80-3000, črna Cherry MX stikala, pred par leti sem si omislil Leopold-a z rjavimi Cherry MX stikali (Leopold je po moje isti rang kot Ducky), pred par meseci pa bolj iz firbca eno Lingbao iz Aliexpresa, z modrimi Gateron stikali. Razlike so precejšnje. Če na stari G80 počasi pritisnem tipko in zelo pozorno poslušam, slišim zelo blag "hrrrr". Zaradi starosti in obrabe je to za pričakovat. Ta "hrrr" je pri mnogo novejšem Leopoldu bistveno bolj izrazit in mi gre na živce, ker imajo tipke pri tipkanju včasih slab feedback. Moram pritisnit čist malenkost bolj, da premagam trenje, katerega rezultat je ta "hrrr" zvok. Pri Lingbao tega zvoka ni. Niti malo. Neverjetno gladko tečejo. Sumil sem, da Gateron stikala mogoče namažejo z oljem in da bo zadeva začela delat težave, ko se bo na to olje prijela umazanija. Zaenkrat se to ni zgodilo. Po par mesecih uporabe so tipke še vedno enako odzivne. Skratka, Leopold za cca 130€ je šel v predal, zdaj uporabljam izključno Lingbao, ker je to preprosto bistveno boljša tastatura, vsaj meni se tako zdi. Stikala so boljša, plastika iz katere so tipke je boljša, poleg tega so tipke "double shot", kar pomeni da črk ne moreš obrabit. Moja izkušnja je ta, da Gateron > Cherry MX. Ne bi verjel, če ne bi sam probal.

Review1
Review2

Aliexpress

Gateroni so znani po temu da so gladki, vrjetno že zaradi samega tipa plastike. Leopold pa previdevam da ma originalne browne ki so pa...katastrofa. Tisti ki tipkovnice sestavljajo sami v 99% podmažejo stikala.

XLapse ::

čakam naslednika blackwidow v2.. katero mam .. ko greš na navadne se primeš za glavo kaj je ta plastic fantastic. če ni mehanična je fail.

davvid ::

Razer BlackWidow Tournament Chroma V2. Katere tipke priporočate zelene ali rumene? Vem da so rumene tišje, a je glasnost edina razlika med njima?

CRTbraun ::

davvid je izjavil:

Razer BlackWidow Tournament Chroma V2. Katere tipke priporočate zelene ali rumene? Vem da so rumene tišje, a je glasnost edina razlika med njima?

Rumene grejo samo dol brez tistega občutka ko tipka "klikne".

Meiniken ::

Bojan xxxx je izjavil:

Meiniken je izjavil:

V kratkem imam namen kupit novo tipkovnico. Ker me vse mogoče funkcije tipkovnice ravno ne interesirajo si še najbolj ogledujem Redragon 552 Kumara. Je imel kdo kaj težav se navadit na mali (US layout) enter?


Če tebi ali pa komu drugemu pomaga moja izkušnja. Mehanske tipkovnice uporabljam že cca., hmmm, nekje med 20 in 30 let. Za tale post bom primerjal 3 tipkovnice. Moja prva tipkovnica, Logitech G80-3000, črna Cherry MX stikala, pred par leti sem si omislil Leopold-a z rjavimi Cherry MX stikali (Leopold je po moje isti rang kot Ducky), pred par meseci pa bolj iz firbca eno Lingbao iz Aliexpresa, z modrimi Gateron stikali. Razlike so precejšnje. Če na stari G80 počasi pritisnem tipko in zelo pozorno poslušam, slišim zelo blag "hrrrr". Zaradi starosti in obrabe je to za pričakovat. Ta "hrrr" je pri mnogo novejšem Leopoldu bistveno bolj izrazit in mi gre na živce, ker imajo tipke pri tipkanju včasih slab feedback. Moram pritisnit čist malenkost bolj, da premagam trenje, katerega rezultat je ta "hrrr" zvok. Pri Lingbao tega zvoka ni. Niti malo. Neverjetno gladko tečejo. Sumil sem, da Gateron stikala mogoče namažejo z oljem in da bo zadeva začela delat težave, ko se bo na to olje prijela umazanija. Zaenkrat se to ni zgodilo. Po par mesecih uporabe so tipke še vedno enako odzivne. Skratka, Leopold za cca 130€ je šel v predal, zdaj uporabljam izključno Lingbao, ker je to preprosto bistveno boljša tastatura, vsaj meni se tako zdi. Stikala so boljša, plastika iz katere so tipke je boljša, poleg tega so tipke "double shot", kar pomeni da črk ne moreš obrabit. Moja izkušnja je ta, da Gateron > Cherry MX. Ne bi verjel, če ne bi sam probal.

Review1
Review2

Aliexpress


Do sedaj sem imel Corsair k70 lux s cherry mx brown stikali ampak sem zarad par težav garancijo uveljavu in dobil povsem novo mk.2 verzijo, ki sem jo kasneje prodal zaradi neuporabe večine funkcij. Še vedno hočem mahansko, a cenejšo varianto, zato gledam več al manj amazon kjer je teh tipkovnc malo morje v rangu 50+/- eur.

Kar se stikal tiče pa zgleda, da imajo večinoma outemu modra stikala. Ob poslušanju primerjave med temi in gateron se je tud men zdel (vsaj na uho) gateron boljši, kakšen pa je občutek ob pisanju pa pojma nimam.
Verjetn najbolš da najdem eno solidno tipkovnco s čimveč pozitivnimi ocenami in jo furam dalje :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Infusion ::

Kakšen je najboljši način za čiščenje PCB-ja mehanske tipkovnice? Punca je polila Donat po tipkovnici in Windows tipkovnice ne zazna več. RGB lučke še vedno delujejo vendar se menjajo profili kar sami. Sem razmišljal da bi naredil mešanico Izopropanola in destilirane vode ter celo stvar potunkal noter / nežno prečistil ter pustil da se suši par dni. Gre za Corsair K70 Lux. Rad bi vsaj nekaj proval preden jo kar vržem proč. Mogoče se da rešit.

issak ::

Infusion je izjavil:

Kakšen je najboljši način za čiščenje PCB-ja mehanske tipkovnice? Punca je polila Donat po tipkovnici in Windows tipkovnice ne zazna več. RGB lučke še vedno delujejo vendar se menjajo profili kar sami. Sem razmišljal da bi naredil mešanico Izopropanola in destilirane vode ter celo stvar potunkal noter / nežno prečistil ter pustil da se suši par dni. Gre za Corsair K70 Lux. Rad bi vsaj nekaj proval preden jo kar vržem proč. Mogoče se da rešit.


https://imgur.com/a/9sHx7
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Infusion ::

issak je izjavil:

Infusion je izjavil:

Kakšen je najboljši način za čiščenje PCB-ja mehanske tipkovnice? Punca je polila Donat po tipkovnici in Windows tipkovnice ne zazna več. RGB lučke še vedno delujejo vendar se menjajo profili kar sami. Sem razmišljal da bi naredil mešanico Izopropanola in destilirane vode ter celo stvar potunkal noter / nežno prečistil ter pustil da se suši par dni. Gre za Corsair K70 Lux. Rad bi vsaj nekaj proval preden jo kar vržem proč. Mogoče se da rešit.


https://imgur.com/a/9sHx7

Katera mast v Sloveniji pa bi bila dobra alternativa za na vrhu omenjen beli litij / Finish Line PFTE (za podmazat stabilizatorje)?
Kaj takega?
https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c...

Če bi dobil kaj v obliki kapalke bi bilo še bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

adhoc ::

Meiniken ::

Katero črko oz. znak zgubiš pri tem layoutu? Predvidevam, da < > in ne šumnika?


Pri US layoutu pa gre Ž nad enter, al se montim?


Mi gre malce v nos kupit z US layoutom, da ne bom potem z mezincem ves čas klofal Ž namesto entra :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

pierch ::

Ha, pri meni pa je ravno obratno. V službi imam US ANSI layout in nimam problemov preklaplati med SLO in US. Doma pa imam US ISO in če hočem "Ž" skoraj vedno stisnim enter med slepim tipkanjem.
Pierch

CRTbraun ::

Mal lišpa za Model M :))

adhoc ::

Ti, a se sploh zavedas kaka razlika je med M pa HHKB? Na, ti bom pokazal primerjavo med mojima.

 null

null

CRTbraun ::

adhoc je izjavil:

Ti, a se sploh zavedas kaka razlika je med M pa HHKB? Na, ti bom pokazal primerjavo med mojima.

 null

null


Vem vem, sem bil nedolg nazaj na 60% :))
Aj tist en kensington expert mouse u ozadju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CRTbraun ()

adhoc ::

Nope! Mouse bungee je. Ne maram brezzicnih misk, mi je pa vsec da se kabel nikamor ne zatika.

CRTbraun ::

adhoc je izjavil:

Nope! Mouse bungee je. Ne maram brezzicnih misk, mi je pa vsec da se kabel nikamor ne zatika.

Hvala enako (mogoč ne pomaga to da je bla vsa moja wireless izkušnja par brezžičnih "xplore" mišk iz big banga).

Še ena slikca :D

tt2 ::

A obstaja low profile mehanična tipkovnica, lahko Kailh ali kdorkoli drug, ki ima linearna stikala, ki so enakovredna MX Cherry Black? Torej, da so težja za pritisniti od rdečih, ampak da so low profile.

freesty ::

Bojan xxxx je izjavil:

Meiniken je izjavil:

V kratkem imam namen kupit novo tipkovnico. Ker me vse mogoče funkcije tipkovnice ravno ne interesirajo si še najbolj ogledujem Redragon 552 Kumara. Je imel kdo kaj težav se navadit na mali (US layout) enter?


Če tebi ali pa komu drugemu pomaga moja izkušnja. Mehanske tipkovnice uporabljam že cca., hmmm, nekje med 20 in 30 let. Za tale post bom primerjal 3 tipkovnice. Moja prva tipkovnica, Logitech G80-3000, črna Cherry MX stikala, pred par leti sem si omislil Leopold-a z rjavimi Cherry MX stikali (Leopold je po moje isti rang kot Ducky), pred par meseci pa bolj iz firbca eno Lingbao iz Aliexpresa, z modrimi Gateron stikali. Razlike so precejšnje. Če na stari G80 počasi pritisnem tipko in zelo pozorno poslušam, slišim zelo blag "hrrrr". Zaradi starosti in obrabe je to za pričakovat. Ta "hrrr" je pri mnogo novejšem Leopoldu bistveno bolj izrazit in mi gre na živce, ker imajo tipke pri tipkanju včasih slab feedback. Moram pritisnit čist malenkost bolj, da premagam trenje, katerega rezultat je ta "hrrr" zvok. Pri Lingbao tega zvoka ni. Niti malo. Neverjetno gladko tečejo. Sumil sem, da Gateron stikala mogoče namažejo z oljem in da bo zadeva začela delat težave, ko se bo na to olje prijela umazanija. Zaenkrat se to ni zgodilo. Po par mesecih uporabe so tipke še vedno enako odzivne. Skratka, Leopold za cca 130€ je šel v predal, zdaj uporabljam izključno Lingbao, ker je to preprosto bistveno boljša tastatura, vsaj meni se tako zdi. Stikala so boljša, plastika iz katere so tipke je boljša, poleg tega so tipke "double shot", kar pomeni da črk ne moreš obrabit. Moja izkušnja je ta, da Gateron > Cherry MX. Ne bi verjel, če ne bi sam probal.

Review1
Review2

Aliexpress


Sm narocu samo na podlagi tvojega review-a, upam, da je legit :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

IcyFox ::

Živjo, mogoče kdo ve, kako se Logitech Romer-G stikala primerjajo z Cherry MX? Oz. bolje če vprašam, katerim cherryjem so ta stikala najbolj podobna?
Hvala

CRTbraun ::

IcyFox je izjavil:

Živjo, mogoče kdo ve, kako se Logitech Romer-G stikala primerjajo z Cherry MX? Oz. bolje če vprašam, katerim cherryjem so ta stikala najbolj podobna?
Hvala

Baje brownom, ker so tako zanič. Večina ljudi ki imajo romer G pravjo da so slabe...bi se jih izogibal.

IcyFox ::

Ima kdo kakšne izkušnje z HyperX Alloy Pro tipkovnico? Izgleda je trenutno najcenejša Cherry varianta, pa še blue switche ima...

IcyFox ::

Nekako sem se odločil za to tipkovnico, me pa mal zanima katere switche naj vzamem... Tipkovnico bom uporabljal bolj za navadno pisanje kot gaming (z kakšno občasno igro), kaj predlagate?
««
43 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924718 (922) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047679 (42289) LordPero

Več podobnih tem