» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
35 / 58
»»

issak ::

masterx120 je izjavil:

Teme za navadnimi tipkovnicami so ze mrtve par let, tu je se nekaj aktivnosti,


zato ker so navadne tipkovnice vse iste.

Mehanske niso vse glasne, samo MX Blue od Cherry. MX Black in Red sta čisto tihi stikali, Brown pa tudi ni posebaj glasen. Če hočeš nasvet glede ne-mehanske tipkovnice, kupi Logitech K120. Karkoli dražjega je bedarija, ker potem za komaj kaj več dobiš mehansko, ki je čisto druga pesem.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Ales ::

No, ne-mehanske tipkovnice niso ravno vse iste, tudi iste tehnologije ne uporabljajo. Meni osebno kvalitetnejše scissor switch kar sedejo, ampak seveda ne vse. @masterx120, z omenjeno Logitech k120 primerjaj npr. Cherry Stream 3.0. V glavnem, pojdi po štacunah kjer jih lahko več probaš in boš hitro videl razlike ter kaj ti sede in kaj ne. Cherry Stream 3.0 lahko preizkusiš v Leclercu, vsaj imeli so jih.

Nejcop ::

Živjo

Odločil sem se da si kupim novo tipkovnico in tokrat mehansko. Povejte kaj mmislite o teh dveh: cooler master quckfire tk (BROWN SWITCHI) in logitech g610(BROWN SWITCHI) saj cena ni previsoka lahko pa mi svetujete tudi katero drugo moj budget ni prevec velik okoli 90 eur. Pa ne mi kaksnih corsair k70 gor metat ker nimam denarja za take
stvari, na zalost. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nejcop ()

c0ck4m0u53 ::

Imam Cooler master quick fire rapid sicer s Cherry MX Green stikali in tipkovnica je zgrajena kot tank, deluje zelo masivno. Tudi to, da nima numeričnega dela me niti najmanj ne moti, ker sem ga uporabljal redko.
Morda je manjši minus, da so tipke iz ABS plastike namesto PBT, ki je malenkost bolj kvalitetna. Če pa si do zdaj uporabljal zgolj membranske tipkovnice, pa razlike ne boš opazil, ker če se ne motim velika večina uporablja ABS plastiko za tipke. Moja tudi nima osvetljenih tipk, zame je to plus, za druge pa minus, skratka stvar osebne preference.
Sama višina posameznih vrst tipk mi tudi zelo ustreza, nekako mi deluje najbolj naravno in zato lahko tipkam zelo hitro in z manj napakami. Ravno to me je namreč motilo pri Cherry MX Board 3.0, kjer nikakor nisem mogel dobit višine, ki bi mi ustrezala, brez nogic je bila prenizka, z nogicami pa previsoka:D

Za Logitechovo ti bo pa kdo drug povedal, kako se obnese.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

issak ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Imam Cooler master quick fire rapid sicer s Cherry MX Green stikali in tipkovnica je zgrajena kot tank, deluje zelo masivno. Tudi to, da nima numeričnega dela me niti najmanj ne moti, ker sem ga uporabljal redko.
Morda je manjši minus, da so tipke iz ABS plastike namesto PBT, ki je malenkost bolj kvalitetna. Če pa si do zdaj uporabljal zgolj membranske tipkovnice, pa razlike ne boš opazil, ker če se ne motim velika večina uporablja ABS plastiko za tipke. Moja tudi nima osvetljenih tipk, zame je to plus, za druge pa minus, skratka stvar osebne preference.
Sama višina posameznih vrst tipk mi tudi zelo ustreza, nekako mi deluje najbolj naravno in zato lahko tipkam zelo hitro in z manj napakami. Ravno to me je namreč motilo pri Cherry MX Board 3.0, kjer nikakor nisem mogel dobit višine, ki bi mi ustrezala, brez nogic je bila prenizka, z nogicami pa previsoka:D

Za Logitechovo ti bo pa kdo drug povedal, kako se obnese.



PBT ne boš kar tako dobil v tem cenovnem rangu, še posebaj ne pri raznih Logitechih in to. Bo treba kakšen Ducky special edition vzet da pride PBT zraven, ali pa posebaj capse naročit.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

issak ::

Nejcop je izjavil:

Živjo

Odločil sem se da si kupim novo tipkovnico in tokrat mehansko. Povejte kaj mmislite o teh dveh: cooler master quckfire tk (BROWN SWITCHI) in logitech g610(BROWN SWITCHI) saj cena ni previsoka lahko pa mi svetujete tudi katero drugo moj budget ni prevec velik okoli 90 eur. Pa ne mi kaksnih corsair k70 gor metat ker nimam denarja za take
stvari, na zalost. :)


https://www.amazon.co.uk/d/Keyboards-Mi...

Masterkeys Pro M je novejši model Quickfire TK, sicer pa se meni ta numpad združen s navigacijskimi tipkami zdi malo hecen. Nisem še tipkal gor tako da ne vem povedat kako se prav ta layout obnese, imam raje TKL (brez numpada). Cooler master je drugače ok izbira za ta buđet, mogoče malo boljša kot Logitech celo. cooler master Rapid i ima bolj običajen TKL layout.

Lahko pa še Ducky One pogledaš, za ta denar sicer ne dobiš nujno ledic, so pa tipke (plastika, ne stikala) bistveno boljše kvalitete kot pri cooler master. So še vedno ABS, ampak je občutek skoraj kot PBT.

Ne boš pa nič falil tudi z logitech ne.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

next3steps ::

Gre še ceneje:
https://www.amazon.de/Tt-eSPORTS-Poseid...

Pa tudi še ceneje gre, le gaming tipkovnic ne smeš gledati.

tt2 ::

Ker se mi ne da brat celega topika bom vprašal naslednje - katera je dobra mehanska tipkovnica, po možnosti brown switch do maks 100€?

neboben ::

tezko ti odgovorim, malce sem šu gledat na mimovrste in najdu dve, ki sta pod 100€ z osvetlitvijo in mehanski ter z brown stikali.
QuickFireTk z MXBrown 86€
Ozone z MXBrown 90€
Zdej a je to dobra tipkovnica pa ne vem, ker je sam nimam ne prve ne druge. Mogoče bo kdo drug dal bolši predlog.

6151 ::

Obe sta vredu, a raje Quickfire TK od teh dveh
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Beta2 ::

tole težko primerjaš, QuickFire je navadna, Ozone je TKL. Poglej še kakšno Logitech G610 mx brown, se jih da dobiti okoli 100€.

Crossfire ::

Filco Majestouch 2 TKL z browni je tudi primerljiva z omenjenimi, če ne malenkost boljša. Ti boardi so v bistvu precej dobri, le en lep set tipk je potrebno nabavit, ker ti, ki pridejo zraven so iz tanke ABS plastike, drseči in že nasploh dajejo cenen občutek. Je pa res, da bo kak dober set prišel več kot tipkovnica...je pa likviden ;)

Beta2 ::

Ravno dobil mail od mimovrste, imajo do konca tedna akcijo -20% na ves Logitech, tako da G610 dejansko dobiš pod 100€ ;).

https://www.mimovrste.com/tipkovnice/lo...

Koda za popust: LOGITECH217

vilonja ::

Je ta cena dobra za logitech g610 tipkovnico?

Iščem tipkovnico, na kateri se bo dobro tipkalo in ne bo imela nekega gamerskega izgleda, saj igre ne bodo primarno delo, v glavnem največ se bo tipkalo.

Kaj pravite, se jo splača naročiti? Namreč tipkovnico že imam, vendar je membranska in nič posebnega.

Kar se pa switchov tiče imam pa dve možnosti:
-mx red
-mx brown

Katere naj vzamem? Verjetno mx red, če nočem, da se tipkanje sliši skozi steno.

Naročil bi pa na mimovrste s popustom:


Mogoče kdo ve, zakaj je cena brez ddvja višja od cene z ddvjem po unovčenju kupona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

forg0tten ::

Po moje je tole brez DDV redna cena brez DDV, na koncu pa ti potem kaže s popustom. Drugače super cena za G610 boš težko dobil ceneje kjerkoli, pri nas pa sploh ne. Kar se tiče switchov, mx brown niso tako glasna kot recimo mx blue tako da odvisno kaj želiš, mx brown so tactical, mx red so linearna stikala. Meni osebno se precej bolj dopadejo mx brown ker imaš več odziva, je pa to pač osebna preferenca.

issak ::

MX Red primarno za tipkanje niso najboljša izbira, MX Brown je boljša. Brown niso pretirano glasni, tako da se ne bo slišalo kot da imaš pisalni stroj. Sicer pa imajo v bigbangu razstavljena MX Red in Brown stikala pa jih greš lahko probat, tudi če niso na Logitech tipkovnici, stikala so ista.

Za to ceno je kul. V kakšni akciji na amazonu ali kje podobno bi lahko dobil kakšno boljšo (ducky...) ampak z manj lastnostmi (brez ledic, ne-slovenski layout) za isti denar, ampak pri nas, s slovenskim layoutom je pa to najboljše kar boš dobil za te pare.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

c0ck4m0u53 ::

neboben je izjavil:

tezko ti odgovorim, malce sem šu gledat na mimovrste in najdu dve, ki sta pod 100€ z osvetlitvijo in mehanski ter z brown stikali.
QuickFireTk z MXBrown 86€
Ozone z MXBrown 90€
Zdej a je to dobra tipkovnica pa ne vem, ker je sam nimam ne prve ne druge. Mogoče bo kdo drug dal bolši predlog.


A obstaja še kakšna mehanska tipkovnica, ki je po izgledu (+ da je brez pretiranih napisov "Gamerzzz") podobna zgornji Ozone. Namreč zanimivo mi je, da nima okvirja oz. je le ta odprt. To verjetno olajša čiščenje? Super bi bilo, če nima osvetlitve ali pa, da jo je mogoče izklopit ter, da je na voljo z ANSI razporedom (pogojno vzamem v zakup UK ISO razpored) ter Cherry MX Brown stikali in fino bi blo, da je TKL.

Če ne bo druge izbire, se bom pač odločil za Ozone. Hudič je, ker rabim nekaj tišjega, ker vse tipkovnice katere imam trenutno na voljo, spadajo pod ropotulje:D
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

neboben ::

Ce mas 100€ pol maš pač toliko in nič več.
zdej za nakup pri nas kej drucga sam nisem našel. Pod 100€ težko, mogoče, če probaš kej iz tujine dobit. Drgač ta ozone kt sm jo napisu ima možnost da izklopiš ledice oz. rdečo svetlobo. Sam nimam te tipkovnice imam DuckyShine3 z belimi ledicami in ta barva mi zelo ustreza, ker mi ni moteča. Jest imam tudi ergodox tikovnico, ki pa je zaradi slabega dizajna, namreč ker je odprta (špranje) se prašni delci nabirajo na vezju in med stikali. Zaradi tega se določene tipke ponavljajo, namesto 1xR dobiš 4xR (črka R) in mi je dokurčil pa sem šu nazaj na ducki shine 3, ki je bolj zaprta. Hočem reči, če je tipkovnica preveč odprta se ti prah nabira tam kjer ga ne rabiš. Ozone tipkovnica, gledam zdej slike in vidim, da so stikala vgrajena v neko plastično zaščito/ohišje tako tle nebi smelo biti takih problemov kot pri mojem ergodox-u. Škoda kt se noben lastnik ozone tipkovnice ne oglasi, da bi ti iz prve roke povedal kakšne so. Jest bi tle vzel neki med 100 in 150€, čist samo zaradi večje izbire. Jest bi še malce denarja prihranil in kupil točno to kar hočem imeti.

Ker omenjaš, da bi rad ledice izklopil pol bi mogoče iskal tipkovnico brez ledic. Poglej kak geekhack forum, pa mal prebirej teme. Poglej si tud HHKB, kej od Filco-ta, kej od Deck-a. Vse te firme preglej.

Glede ergodoxa, odsvetujem nakup pri falbatechu, nimam sicer še točnega jasnega pokazatelja, da je res prah z*ebu mojo tipkovnico, lahko je tud software kt sm ga malce sebi priredil, nazadnje kt sm bil na github-u za moj ergodox je vzdrževalec kode malce opustil razvoj in to ni dobr ane, slab support. Ker je opensource bi se sicer sam lahko lotil pa nimam časa, ker delam neki drucga, tako da zaenkrat imam ergodox pospravljen v omari.

adhoc ::

Geekhack je vecinoma USA, deskthority pa je bolj za starejse tipkovnice. Odjadrajte na mechmarket reddit - izbire koliko ces.

c0ck4m0u53 ::

@neboben

Ozone sem dal bolj za primerjavo, kaj bi mi ustrezalo glede izgleda, seveda z določenimi dodatnimi zahtevami (TKL, neosvetljena, ANSI/ US layout) in mislim, da sem našel nekaj primernega.
Ta odprti tip tipkovnic se imenuje "floating keys" in v tej kategoriji sem našel Noppoo Lolita Spyder 87. Edini minus je, da uporablja Kailh stikala, ki naj bi bila slaba kopija Cherry MX stikal.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

issak ::

Corsair K65 je TKL s "floating keys". Ta star model je brez LEDic, je dosti poceni če ga še kje dobiš sploh, ker ga je nadomestil RGB model K65 (dražji jasno).
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

tt2 ::

issak je izjavil:

Sicer pa imajo v bigbangu razstavljena MX Red in Brown stikala pa jih greš lahko probat, tudi če niso na Logitech tipkovnici, stikala so ista.

A to imajo v vsakem BigBangu?

vilonja ::

Pred enim mesecem kupil tipkovnico logitech g610 z brown stikali. Potrdim lahko, da so takrat imeli v BigBangu v Kranju razstavljeno tipkovnico z mx red (logitechova), mx brown (se mi zdi, da je bila Roccatova), romer g ter neka bolj trda in glasna stikala od razerja.

issak ::

tt2 je izjavil:

issak je izjavil:

Sicer pa imajo v bigbangu razstavljena MX Red in Brown stikala pa jih greš lahko probat, tudi če niso na Logitech tipkovnici, stikala so ista.

A to imajo v vsakem BigBangu?


V ta velkem v BTCju ziher, za City Park nisem ziher, v druge pa ne hodim. V kakšnem večjem bi lahko imeli.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

BorutK-73 ::

Že cel teden pospravljam podstrešje in danes najdem 3 stare tipkovnice:

tretja je pa navadna membranska.
Obe so mehanske, bela je celo za Cherry MX in obe so za YU trg, končno našel kapice z šumniki:)), ampak so nižje od teh ki jih imam in temnejše barve.

Še stikala od Acer:

In podatki na zadnji strani:



Belo bom obdržal zaradi kapic in jih temeljito očistil, ne vem pa od katerega proizvajalca je.
Acer-jevo (modra) bom pa, če bo interes, podaril. Bela ima ps2, acer pa še starejši priklop, ampak ne vem kako se mu reče.

ps
Je pa na beli veliko boljši občutek za tipkat kot na trenutni tipkovnici (Thermaltake Meka-G). Razmišljam da bi belo imel kar za glavno tipkovnico, plata ima ps2.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Malo sem pomešal, bela ima ta starejši priklop "5 pin DIN", acer pa ps2.

AaBoy ::

Pozdravljeni, zanima me ali kateri od vas uporablja mogoče kaki wrist rest? Malo sem gledal okoli in kar dosti priporočajo tega od Glorious PC Gaming. Zanimajo me vaše izkušnje z wrist resti napslošno.

Okapi ::

Uporabljam 3M. Nekaj dražji od drugih, ampak sem zelo zadovoljen z njim.

Beta2 ::

Jaz sem imel tega pred časom in je čisto ok :).
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Imajo pa nekatere tipkovnice sedaj to že zraven, recimo nove Razer imajo priložene, mislim da je tudi Roccat imel...

Crossfire ::

BorutK-73 je izjavil:


Acer-jevo (modra) bom pa, če bo interes, podaril. Bela ima ps2, acer pa še starejši priklop, ampak ne vem kako se mu reče.


Acerjeva ima bela Alps stikala, najbolj razširjena izmed vseh Alps stikal. So precej občutljiva na smetke, ki se znajo nabrat znotraj stikala. Jaz imam na svoji AEK II cream alpse, ki sami po sebi tudi niso nič posebnega, zlubricirana in nastavljena so pa verjetno eden boljših switchev. Tako da, tudi pri belih bi verjetno nek potencial lahko našli ;)

janezekk ::

Evo še mojo K70.



Je pa prišel zraven tut wrist rest in brez njega praktično ne morem :).

AaBoy ::

Malo sem hodil okoli po BB in sprobaval tipkovnice z wrist restom in so bile kul. Doma imam že Ducky Shine in je kar visoko, pa bi probal z wrist restom.

issak ::

Ta wrist rest od K70 je bolj not ne bil neuporaben meni, premalo da bi kaj pomagal, pa preveč da je v napoto.

Jaz sem zadevo rešil zelo ugodno, s kosom lesa, poublanim tako da sledi nagibu tipkovnice.


sory za slabo kvaliteto, ne najdem boljše fotke zdele. V službi pa nič nimam (ducky one), pa je čisto ok. Je zelo odvisno od višine mize se mi zdi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

54j0 ::

Jaz imam kar bambusov pogrinjek, zvit v široko palačinko...



Ravno prav čvrsto in zračno.

tt2 ::

Pff ne vem no. Danes bil v ta velikem bigbangu in probal vse tipkovnice, ki so imeli in najboljši občutek pri tipkanju mi je bil z logitech G213. Testiral vse te cherry red/blue, vse razerjeve, romer g in vse so mi dajale slabši občutek kot pa g213. Tako res nima smisla, da bom dajal 160€ za kakšno corsair strafe, ki sem si jo do sedaj ogledoval. A imajo kje v slovenskih trgovinah razstavljene kakšne corsair tipkovnice, da bi videl, če je to vredno 160€ ali ne.

issak ::

tt2 je izjavil:

Pff ne vem no. Danes bil v ta velikem bigbangu in probal vse tipkovnice, ki so imeli in najboljši občutek pri tipkanju mi je bil z logitech G213. Testiral vse te cherry red/blue, vse razerjeve, romer g in vse so mi dajale slabši občutek kot pa g213. Tako res nima smisla, da bom dajal 160€ za kakšno corsair strafe, ki sem si jo do sedaj ogledoval. A imajo kje v slovenskih trgovinah razstavljene kakšne corsair tipkovnice, da bi videl, če je to vredno 160€ ali ne.


Corsair Strafe ima ista Cherry stikala kot ostale. Če ti stikala niso všeč ti tudi Corsair strafe ne bo. Sicer pa nisem še videl razstavljene.
Mehanske tipkovnice imajo še druge prednosti, in sicer to da ima vsako stikalo svoj kontakt, in jih lahko pritisneš veliko hkrati (pri novih tipkovnicah celo vse tipke hkrati) in ti jih računalnik registrira, pri membranskih (G213) se zna zgoditi da določena kombinacija tipk ne prime (naprimer levo+gor+space+alt), kar zna pri igrat ovirati. Poleg tega pri mehanski točno veš (pri MX Blue in Brown s klikom) kdaj tipka prime, ni je potrebno potisniti do dna kot pri membranskih. Pri linarnih (MX Red, Black) sicer ni klika, ampak vseeno lahko tipko spustiš še predno prideš do dna. Se navadiš.

Če se ti dopadejo LEDice in to, pri mehanskih imaš ponavadi (če so RGB) osvetlitev nastavljivo za vsako tipko, pri membranskih pa ponavadi samo 3 zone ki jim lahko nastavljaš barve.

90€ jaz za membransko tipkovnico kot je G213 nebi dal nikoli. Za ta denar dobiš še prave mehanske in Amazona. Če ti mehanske ne sedejo, kupi kaj cenejšega, ker je škoda 90€ za membransko. Tam do 20€ bi jaz še dal, nad to ceno ni nekih razlik v tipkanju razen da lepše izgleda.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Spxy ::

Rabim neko budget mehansko tipkovnico za v službo. Doma imam BlackWidow in sem zadovoljen, pa me zanima kaj primerljivega dobim za čimmanjši denar :))

issak ::

Spxy je izjavil:

Rabim neko budget mehansko tipkovnico za v službo. Doma imam BlackWidow in sem zadovoljen, pa me zanima kaj primerljivega dobim za čimmanjši denar :))


Ducky One ali Ducky Zero. Ali pa Cherry MX Board. Ceneje kot to pa ne bo šlo razen s kitajskimi stikali
Pa da nebi slučajno z MX Blue prišel. Jaz imam MX Black v službi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Spxy ::

issak je izjavil:

Spxy je izjavil:

Rabim neko budget mehansko tipkovnico za v službo. Doma imam BlackWidow in sem zadovoljen, pa me zanima kaj primerljivega dobim za čimmanjši denar :))


Ducky One ali Ducky Zero. Ali pa Cherry MX Board. Ceneje kot to pa ne bo šlo razen s kitajskimi stikali
Pa da nebi slučajno z MX Blue prišel. Jaz imam MX Black v službi.


Glasnost? :D

issak ::

Ja vn te bodo vrgli :D Se sliši čez stene in nadstropja. Jaz sem probal :D Pa niso bili sodelavci preveč zadovoljni. Nad MX Black se nihče ne pritožuje.

Amazon ima cel kup ugodnosti drugače, od Cherry MX board, G80, pa kakšen Cooler Master QuickFire starejši modeli (novejši so Masterkeys - tudi te se kakšne najde pod 100€)... Jaz sem za "budget" vzel Ducky One TKL belo, in sem zelo zadvoljen. Nič gamersko ne izgleda, kar je bonus za v službo.

Samo heh če boš Ducky kupil boš kar naenkrat hotel prodati Blackwidow in kupiti še za doma Ducky ;)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Spxy ::

issak je izjavil:

Ja vn te bodo vrgli :D Se sliši čez stene in nadstropja. Jaz sem probal :D Pa niso bili sodelavci preveč zadovoljni. Nad MX Black se nihče ne pritožuje.

Amazon ima cel kup ugodnosti drugače, od Cherry MX board, G80, pa kakšen Cooler Master QuickFire starejši modeli (novejši so Masterkeys - tudi te se kakšne najde pod 100€)... Jaz sem za "budget" vzel Ducky One TKL belo, in sem zelo zadvoljen. Nič gamersko ne izgleda, kar je bonus za v službo.

Samo heh če boš Ducky kupil boš kar naenkrat hotel prodati Blackwidow in kupiti še za doma Ducky ;)


Super hvala ti bom pregledal tole. Haha, to pa vrjamem ja saj je okej ampak je pa že stara :))

issak ::

Če je stara ma mogoče še Cherry MX? Tiste so ble ok še.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

BigWhale ::

A se ze da dobiti kje kaksne decent keycaps za osvetljene tipke? Pa da niso cele translucent, ker te res obupno zgledajo. Morajo biti iz dvojne plastike, kjer sta crka in notranji del iz bele prosojne mase.

c0ck4m0u53 ::

Nekaj dni nazaj sem dobil Noppoo Lolita Spyder 87 s kailh blue stikali. Cena 35£ plus slabih 8£ poštnine (skupaj cca. 48€).
Tipkovnica je čisto ok za ta cenovni razred, je TKL, neosvetljena ter ANSI/ US layout, s tega vidika je takšna kot sem pričakoval oziroma tisto kar sem iskal (floating keyboard). Izdelana je presenetljivo masivno, edino kar sem opazil, da so na samem ohišju pod tipko za presledek ter nad funkcijskimi tipkami (F4- F8) manjše poškodbe (praske) kovinskega okvirja.
Sama stikala so glasna, a v primerjavi z cherry mx blue, kakor tudi ostalimi clicky stikali, so tišja. Stikalo na tipki št. 1 ima nekakšen zamolkel zvok in je zelo odvisno kako zadanem tipko, oz. kateri prst uporabim za pritisk na samo tipko.
Idealno višino za tipkanje moram še najti, ker brez nogic se mi zdi tipkovnica malenkost prenizka, z nogicami pa previsoka, vendar to pripisujem temu, da sem preteklega pol leta pretipkal na Unicompovi tipkovnici z buckling springi in potrebujem še malo vaje in vztrajnosti, pa se bo tudi to rešilo.
Če spregledam praske na ohišju gre za čisto ok budget tipkovnico, kako se bodo pa kailh stikala obnesla na dolgi rok bomo pa videli.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

petrus ::

Je že slišal kdo za VicTsing, yay or nay? Naslednja je namreč na Amazonu za EUR 29,99:
stati inu obstati

Crossfire ::

Nay.

galu ::

Kaki predlogi za tako, ki obvezno nima numeričnega dela in ni tako glasa, da bi motila soigralce preko mikrofona?
Za osvetlitev mi je čisto vseeno, nekako pa preferiram čim nižje tipke. Pa da izgleda čim manj vesoljsko...

Gledal sem K65 (ki se je skoraj ne da dobiti) in novo Logitech G Pro, ki pa je kar draga - 150e.
Tako to gre.

adhoc ::

https://deskthority.net/for-sale-f55/60...
Tipke po zelji, pa se rgb osvetlitev ima. Programabilna po zelji.

https://deskthority.net/for-sale-f55/re...
Rf 87u, najbrz najboljsi factory made board ever.

To je tak, pet minutk preko telefona iskanja. Ziher obstajajo boljsi dili. Upam, da ne bos kupoval nekih logitechov in podobnega sranja.

issak ::

galu je izjavil:

Kaki predlogi za tako, ki obvezno nima numeričnega dela in ni tako glasa, da bi motila soigralce preko mikrofona?
Za osvetlitev mi je čisto vseeno, nekako pa preferiram čim nižje tipke. Pa da izgleda čim manj vesoljsko...

Gledal sem K65 (ki se je skoraj ne da dobiti) in novo Logitech G Pro, ki pa je kar draga - 150e.


Ducky One, Pok3r (oboje je okoli 100EUR)
MX Red tipke za igrce, mogoče še o-ringe namontiraš spodi.

Za K65 nisi dobro pogledal, se jo komot dobi: https://www.amazon.co.uk/d/Keyboards-Mi...

ne-RGB je bistveno cenejša kot RGB.

Ali pa Masterkeys Pro M
https://www.amazon.co.uk/d/Keyboards-Mi...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

tackamacka ::

Pozdravljeni, uporabljam tipkovnico genius KB-G265 in zdaj se mi je pojavil en problem. Tipkovnica se mi tudi po par krat na dan sama od sebe izklopi ali kako naj drugače povem, kot da bi jo izštekal iz usb priključka. Potem jo moram res izklopiti in ponovno priklopiti da spet deluje. Poskusil sem z vsemi usb priključki ki jih imam na računalniku in z vsemi je enako, ostale priključene stvari pa delajo normalno. Kaj bi lahko bilo?
««
35 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925155 (1359) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212956 (10614) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305773 (2279) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048072 (42682) LordPero

Več podobnih tem