» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
58 / 58
»
»»

gregor ::

boolsheat je izjavil:

CHERRY tipkovnica KC 200 MX, USB, UK SLO g.

https://www.cherryamericas.com/kc-200-mx

Slovenska ima rjava stikala.

https://www.ceneje.si/Izdelek/45936968/...


Hvala za nasvet.

Ta oblika, "lebdeče tipke", ki se ne pogrezenjo v plastiko, ki je okoli njih, se mi najbolj ne dopadejo.
Morda še pooznaš kakšno varianto, ki je podobna npr. Uvi Pride...?

Hvala

LP

_Denny_ ::

Ravno dobil mail:

NOVO! UVI GREED V2 in GREED MINI V2
Popolnoma mehanična tipkovnica (tiha, MX Brown)
Dve verziji! Polna (105 tipk) in TKL (88 tipk)
Na zalogi 5. 4. 2024!
S kodo: refuviworld že od 36,9 €

https://uvi.gg/sl/izdelek/greed-v2/
https://uvi.gg/sl/izdelek/greed-mini-v2/

Zanimiva opcija za tiste, ki so jim modra stikala preglasna. Manjkata sicer dve izmed meni bolj pomembnih funkcij - tipka za mute in potenciometer za nastavitev glasnosti; sicer imajo zgleda rešeno s kombinacijo FN+F2 do F4, samo ne boš zdaj tega iskal, ko dobiš kak klic ali pa ti kdo pride tečnarit...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kuglvinkl ::

O hva za tole. Katers stikala imajo podoben filing kot modra, sam da so tisja? Clear? Brown?
Your focus determines your reallity

Ganon ::

Jaz imam rjava. Še vedno čutiš preskok oz. klik, so pa manj glasna od modrih. Zame idealna.

bigbada ::

WHITE SHARK Commandos so kar kul.

bajsibajsi ::

_Denny_ je izjavil:

Ravno dobil mail:

NOVO! UVI GREED V2 in GREED MINI V2
Popolnoma mehanična tipkovnica (tiha, MX Brown)
Dve verziji! Polna (105 tipk) in TKL (88 tipk)
Na zalogi 5. 4. 2024!
S kodo: refuviworld že od 36,9 €

https://uvi.gg/sl/izdelek/greed-v2/
https://uvi.gg/sl/izdelek/greed-mini-v2/

Zanimiva opcija za tiste, ki so jim modra stikala preglasna. Manjkata sicer dve izmed meni bolj pomembnih funkcij - tipka za mute in potenciometer za nastavitev glasnosti; sicer imajo zgleda rešeno s kombinacijo FN+F2 do F4, samo ne boš zdaj tega iskal, ko dobiš kak klic ali pa ti kdo pride tečnarit...


Se strinjam glede mute in volume fizicni tipki. Bi najbrz kupil to novo brown switch tipkovnico, ampak ne brez vsaj mute tipke.
Sam sem na UVI Pride menjal modra z njihovimi crnimi stikali (katera ne prodajajo vec) in je tipkovnica postala pogojno uporabna. Predvsem so tipke popolnoma premehke - milimeter ali dva slucajnega "dotika" nezavedno aktivira vnos.

Tilen88 ::

Ja poglej si kako delujejo linearna črna stikala pa ti bo jasno zakaj. :) Delna rešitev bi bila bolj trda vzmet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Karamelo ::

a obstaja kakšna mehanska tipkovnica ki ima slo tipke z velikim entrom?

kuglvinkl ::

IBM M, 100%.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Karamelo je izjavil:

a obstaja kakšna mehanska tipkovnica ki ima slo tipke z velikim entrom?


CHERRY tipkovnica KC 200 MX, USB, UK SLO g.


Verjetn lo so tudi te UVIjeve UK based?

UK layout ima velik enter, US pa mali..

Ales ::

Kako to misliš, "based"? UVI-jeve imajo dejansko slovenske tipke, so pač kot OEM naročili izdelavo v dovolj veliki seriji, da so jim naredili.

Ni to nič takega, kar tudi drugi prodajalci ne bi mogli, ampak ker folk kupuje tudi drug napol narejen crap, smatrajo, da jim ni treba.

Drugače pa gre za ANSI in ISO layout, če govoriš o fizičnem razporedu in številu tipk pri recimo YU ali USA tipkovnici. Tukaj je en od prvih linkov na to temo iz iskalnika...

Karamelo ::

a SLO g. pomeni, da so slo nalepke na tipkah ali so tipke prav narejene z slo znakom?

a tole cherry ima kdo doma? je dobra? naprimer .. link

Ales ::

Karamelo je izjavil:

a SLO g. pomeni, da so slo nalepke na tipkah ali so tipke prav narejene z slo znakom?

a tole cherry ima kdo doma? je dobra? naprimer .. link

Gravura pač ne pomeni nalepk, ane? Ne pomeni pa tudi ne, da so naši znaki tovarniško na njej.

FRAN: gravura

V primeru "...uk-slo-g..." gre za razpored tipk iz Velike Britanije, na katere je vgraviran še naš razpored znakov. ISO UK razpored plus vgravirani naši znaki.

Na žalost to običajno pomeni tudi take neumnosti, kot je na "z" vgraviran "y" in obratno, na "y" vgraviran "z", namesto, da bi tipki enostavno zamenjali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

boolsheat ::

Ales je izjavil:

Kako to misliš, "based"? UVI-jeve imajo dejansko slovenske tipke, so pač kot OEM naročili izdelavo v dovolj veliki seriji, da so jim naredili.

Ni to nič takega, kar tudi drugi prodajalci ne bi mogli, ampak ker folk kupuje tudi drug napol narejen crap, smatrajo, da jim ni treba.

Drugače pa gre za ANSI in ISO layout, če govoriš o fizičnem razporedu in številu tipk pri recimo YU ali USA tipkovnici. Tukaj je en od prvih linkov na to temo iz iskalnika...


Ja, ja to sem mislil - ANSI je US, ISO pa UK (in SI) ponavadi.

Pogosto na primer pise UK SI - torej slovenska ISO.

Kar se te chyerrjeve tiče imaš pa na svoji povezavi sliko kako izgleda s slovensko gravuro:



Malo je slaba resolucija sicer.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

boolsheat je izjavil:

Ja, ja to sem mislil - ANSI je US, ISO pa UK (in SI) ponavadi.

Pogosto na primer pise UK SI - torej slovenska ISO.

Ne, UK in ISO ni sinonim.

ISO je fizični razpored tipk. UK, IT, DE pa pove, kateri znak je napisan na kateri tipki.

Ko vidiš "UK SI" ti to pove, da je to ISO tipkovnica z UK in še slovenskimi znaki na njej. To ni tovarniško slovenska ISO tipkovnica.

To je ISO razpored tipk z UK znaki in še dodanimi slovenskimi oz. YU znaki povrh, kar se zgodi, ko naši prodajalci ne naročijo pravih slovenskih tipkovnic, temveč dodatno gravirajo ali lepijo naplepke na tipkovnice, narejene za druga tržišča.

Prava naša tipkovnica je "ISO SI", ne pa "ISO UK SI".

Takoj ko vidiš nekje napisano UK vedi, da to NI naša tipkovnica.

Tilen88 ::

Sej praktično "naših" nekih tipkovnic skoraj, da ni več,.. jst sm že tolk let na UK layoutu. Je pa res, da na pamet vem kje je kak znak.

boolsheat ::

Ales je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Ja, ja to sem mislil - ANSI je US, ISO pa UK (in SI) ponavadi.

Pogosto na primer pise UK SI - torej slovenska ISO.

Ne, UK in ISO ni sinonim.


Da, da, saj ne pravim, da je sinonim.
Ampak v praksi, če je "UK SI" je ISO z slovensko gravuro/nalepkami.

Tilen88 je izjavil:

Sej praktično "naših" nekih tipkovnic skoraj, da ni več,.. jst sm že tolk let na UK layoutu. Je pa res, da na pamet vem kje je kak znak.


Jaz switcham zdaj med ANSI EN in ISO UK tipkovnico in mi nekako UK varijanta bolj sede.

Zgodovina sprememb…

Frgazor ::

Karamelo je izjavil:


a tole cherry ima kdo doma? je dobra? naprimer .. link


Tole sem tudi jaz gledal zaradi norega pomanjkanja normalnih mehanskih tipkovnic s SLO razporedom. Pogledal par reviewov pa se načeloma kar strinjajo, da so tipke tanke kot papir in da je tipkovnica enostavna predraga za to, da v bistvu nima prav ničesar.

Nežna osvetlitev in dodaten usb port sta po moji izkušnji sicer kar uporabna dodatka.

PrimozR ::

Tilen88 je izjavil:

Sej praktično "naših" nekih tipkovnic skoraj, da ni več,.. jst sm že tolk let na UK layoutu. Je pa res, da na pamet vem kje je kak znak.

Jaz sem na nordic, ker ima Ctrl, Del in podobno in relativno podoben razpored sekundarnih znakov. Nemški razpored je v tem pogledu še malo bližje, ampak mi gre na živce Strg & co.

Tilen88 ::

Maja jst ko sem kupoval keycapse sem pač to vzel, se strinjam, da bi nordic bila boljša izbira sam tko pač je,..ne pogrešam nič, lahko bi načeloma bili prazni keycapsi :P

Karamelo ::

boolsheat je izjavil:

Ales je izjavil:

Kako to misliš, "based"? UVI-jeve imajo dejansko slovenske tipke, so pač kot OEM naročili izdelavo v dovolj veliki seriji, da so jim naredili.

Ni to nič takega, kar tudi drugi prodajalci ne bi mogli, ampak ker folk kupuje tudi drug napol narejen crap, smatrajo, da jim ni treba.

Drugače pa gre za ANSI in ISO layout, če govoriš o fizičnem razporedu in številu tipk pri recimo YU ali USA tipkovnici. Tukaj je en od prvih linkov na to temo iz iskalnika...


Ja, ja to sem mislil - ANSI je US, ISO pa UK (in SI) ponavadi.

Pogosto na primer pise UK SI - torej slovenska ISO.

Kar se te chyerrjeve tiče imaš pa na svoji povezavi sliko kako izgleda s slovensko gravuro:



Malo je slaba resolucija sicer.


zdaj ko je Ales omenil, da je pri teh stvareh lahko na Z tipki zraven graviran tudi Y na isti tipki in obratno in po sliki sodeč je pri tej tipkovnici točno tako, mi ni prav nič več všeč :)

boolsheat ::

Ja, drži.

Imam eno drugo Cherry (sem omenjal že v tej temi katero) in ko sem probal zamenjati Y in Z sem videl, da nista enaki tipki - tipke bližje space-u so malenkost nižje kot tiste bolj zadaj. Zato verjetno ne zamenjajo tipk, ampak gravirajo dodatne znake zravno.

PARTyZAN ::


Mimogrede, keycaps.info je uporabna spletna aplikacija če slučajno kupujete tipke, pa niste domači z vsemi različnimi profili.

AaBoy ::

Obstaja kaki "switch" kateri ima/omogoča fingerprint scanner sensor? Malo sem brskal po spletu, pa nisem nič pametnega našel (stari prispevki, da ni možno). Sedaj ne vem ali je sploh možno brez kakega dodatnega USB huba ali kaj podobnega.

Ales ::

AaBoy je izjavil:

Obstaja kaki "switch" kateri ima/omogoča fingerprint scanner sensor? Malo sem brskal po spletu, pa nisem nič pametnega našel (stari prispevki, da ni možno). Sedaj ne vem ali je sploh možno brez kakega dodatnega USB huba ali kaj podobnega.

Kaj misliš z "switch", stikalo za tipko?

Morda napiši, kaj bi rad dosegel... Bi želel na tipkovnici imeti senzor za prstne odtise, s pomočjo katerega bi se prijavil v OS na računalniku?

kuglvinkl ::

A ima kdo Keychron V3 ima kdo? Je ok to?
Your focus determines your reallity

petron ::

Je kupoval kdo mehanske tipkovnice iz AliExpress-a. Gledam tole, kaj se vam zdi: https://a.aliexpress.com/_EJgctgX

igorpec ::

petron je izjavil:

Gledam tole, kaj se vam zdi: https://a.aliexpress.com/_EJgctgX


Pri nonename je pač loterija ... zgleda lepo ampak je IMO cena prenizka, da bi lahko vgradili kolikortoliko kakovostna stikala. Priporočam
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-...
ampak bo od 100 eur dalje. Imam že vsaj pet let / nobenih težav.

PrimozR ::

Tilen88 je izjavil:

Maja jst ko sem kupoval keycapse sem pač to vzel, se strinjam, da bi nordic bila boljša izbira sam tko pač je,..ne pogrešam nič, lahko bi načeloma bili prazni keycapsi :P

Bi imelo smisel, še brez backlighta in brez doubleshota (dvojna pocenitev), pa si daš pač po svoje gravirat...
««
58 / 58
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925230 (1434) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212978 (10636) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305779 (2285) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048191 (42801) LordPero

Več podobnih tem