» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
57 / 58
»»

Ales ::

Ima morda kdo ohranjeno IBM Model M in bi jo prodal? Če ja, ZS...

Vanadium ::

Spremlji bolha pa oglase tukaj, občasno ampak redko se pojavijo celo z slo layoutom

Liker ::

Spremljaj še lokalno deponijo.
Jaz sem že dve SLO layout model M potegnil od tam - gratis.
Ena mal heca - občasno, ampak res občasno, tipično pri veliko pisanja se sproži key repeat, pri igrah še nisem opazil - druga je flawless.
Nimam pojma zakaj folk to stran meče, ampak verjetno je ljudem ki so bolj novi v računalništvu tipkovnica brez tistih okenskih tipk neuporabna.
Žena sicer ni navdušena, ko se spravim k pisanju, ampak meni je pa top.

Okapi ::

Jaz sem svojo kupil, ko so jih še prodajali nove pri nas, z jugo-črkami. Julija bo praznovala 30 let, odkar je prišla iz tovarne, in kakšno leto manj, odkar se je iz trgovine preselila v mojo domačo pisarno, kjer je v vsakodnevni poklici rabi.

Pred nekaj leti sem na ebayu za 71 evrov kupil še eno praktično nerabljeno (z nemškim razporedom, letnik 1997). Čisto tako, za vsak primer (ceno itak kar dobro držijo).

Imam pa doma še vedno tudi tipkovnico, ki sem jo imel pred modelom M in ki tudi še čisto v redu deluje (se mi zdi) - Chicony KB-5181 s Cherry MX modrimi tipkami. Te so bile včasih tudi zelo priljubljene.

Ales ::

Sem imel pred leti lep model M z YU razporedom, dobil nekje spotoma, ko jih je bilo še kar veliko naokoli. Pa je pri eni selitvi dobila noge. Puf. Potem se kar dolgo nisem spravil k iskanju nove, ni bil pravi čas oz. okolje za uporabo.

Zdaj pa bi šlo. Sem tudi že pripravljen na poskuse izgona z ognjem, ko zazveni... :D

MH0 ::

Se da numpad odžagati? :-)

Ales ::

Unicomp proizvaja varianto brez numpada: Unicomp Mini M.

kuglvinkl ::

3 komade IBM M mam. Dve v dnevni uporabi, ena za backup. Kupil pa vse pred 20 leti.
Your focus determines your reallity

Vanadium ::

Matr če bi človek bil vedež nebi bil revež... Pred 15-20+ leti so pri fotru na šihtu menjali takrat opremo pa je to vse letelo na smetišče vsaj 20 kom rač + model m tipkovnic vključno z dec alpha ki je na koncu kakor se spomnil služila kot print server

Ales ::

Škoda ane? Veliko take opreme je šlo tako, nismo se vedno dovolj zavedali širše slike vsega skup. :|

Okapi ::

V bistvu me kar malo čudi, da v firmah z veliko računalniške opreme ni bilo nikogar, ki bi vedel, da je model M vrhunska (in draga) tipkovnica in se to ne meče kar v smeti.

Po drugi strani pa - še vedno jih je dovolj za vse, ki bi jih radi uporabljali.;) Pač plačaš malo več, ampak če veš, da jo boš lahko uporabljal še desetletja, to v resnici ni nek hud problem.

Liker ::

No ja, morda jih je dovolj za vse ki si jih želijo, ampak slovenske (oziroma jugo? sploh ne vem ali/če je razlika) so zelo redke. Veliko jih zasledim ameriških, s tistim dolgim nizkim entrom. Sem imel nekaj časa tipkovnico tega tipa in je bilo polno zatipkov.

tomlin ::

UVI PRIDE MINI imam zdaj cca. pol leta, zelo zadovoljen, osvetljena slovenska tipkovnica, razporeditev vseh znakov takšna kot na 30 let stari slo cherry tipkovnici, super!

https://uvi.gg/sl/izdelek/gaming-tipkov...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

BigWhale ::

A si je mogoce kdo naredil/kupil kaksen primerek Lily58 tipkovnice in jo redno uporablja?

thramos ::

Ne, ampak Fifi in Piantor s 36 tipkami.

Cr00k ::

BigWhale je izjavil:

A si je mogoce kdo naredil/kupil kaksen primerek Lily58 tipkovnice in jo redno uporablja?

Ne Lily58, sem pa do prejsnjega tedna uporabljal wireless Corne, ki ji je podobna, z malo manj tipk :) Sedaj pa sem si naredil oziceno Charybdis Mini s trackballom in se jo se navajam. Ob dobrem dnevu sem na 90wpm, misko sem pospravil v predal.

Osebno mi tak split/ergo layout sede. Tipkam pa v glavnem v terminalu/nvim in uporabljam US layout. Vrste s stevilkami ne pogresam... je pa tako, da si sam zdefiniras razporeditev, ki ti najbolj ustreza. Jaz imam naprimer ESC na desni strani. Enter, space, backspace "na palcih". Ko pridejo gibi v podzavest sploh ne razmisljas vec.

Wireless uporabljajo ZMK firmware, kjer moras layout scompilat... ozicene pa v glavnem QMK, kjer pa lahko layout spreminjas v zivo kar preko browserja/VIA, kar je udobneje, ko se ne ves kaj ti bo ok. Ce bi lahko sel se enkrat cez to, bi si 100% najprej oziceno zlotal in potem wireless.

Pa ledice na wireless kar kuri baterijo, sem jih iz Corne-a dol potrgal in imam baterije za vec kot pol leta.

Klasicno tipkovnico priklopim samo kadar CP2077 nazigam > slepo ne znam vec na njih.

Je super hobi in fajn DIY projekt. Tudi ce ti na koncu ne bo najbolj ok... je pa vsekakor se bolje, ce lahko prej sprobas. Corne-a lahko pri meni.

Cr00k ::

thramos je izjavil:

Ne, ampak Fifi in Piantor s 36 tipkami.


Fifi je zanimiva... si dal sam PCBje delat, imas kaksnega viska? :) Imam zeljo si narest en minimal/miryoku build in bolj agresiven layout za mezinca.

Tilen88 ::

Jaz sem kupil od kolega novo še neuporabljeno gmmk pro(barebone),..pa jo zmodal od stikal, do stabsov, PE pena, tape mod, hole mode, felx mod.. Sem super zadovoljen z vsem. Je pa fajn zanimiv hobi(če se s tem ukvarjaš) sam jebemti je pa drag.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

BigWhale ::

Cr00k je izjavil:

BigWhale je izjavil:

A si je mogoce kdo naredil/kupil kaksen primerek Lily58 tipkovnice in jo redno uporablja?

Ne Lily58, sem pa do prejsnjega tedna uporabljal wireless Corne, ki ji je podobna, z malo manj tipk :) Sedaj pa sem si naredil oziceno Charybdis Mini s trackballom in se jo se navajam. Ob dobrem dnevu sem na 90wpm, misko sem pospravil v predal.


Jaz sem kolebal med Charybdis in Lilly58 in se nikakor nise mogel odlocit. Trackball deluje kot nekaj kar bi mi blo res uporabno. Me je pa odvrnilo to, da mi vse verzije ohisa delujejo mal bolj cheap. 3D printed, pac. Zato sem razmisljal, da bi vzel pri JLCPCB kr nylon print. Na koncu sem se odlocil za tale kit: https://splitkb.com/collections/keyboar... v hot swap verziji.

Zraven sem narocil se Kailh low profile choc clicky stikala in MBK Legend keycaps. Rad bi sprobal low profile tipke. Ce ne bo ok lahko dost hitr preklopim na MX, tale kit je relativno poceni, 38 EUR za board in vso ostalo elektroniko, ce se mi choc stikala ne bodo vsec.

Cr00k je izjavil:

Wireless uporabljajo ZMK firmware, kjer moras layout scompilat... ozicene pa v glavnem QMK, kjer pa lahko layout spreminjas v zivo kar preko browserja/VIA, kar je udobneje, ko se ne ves kaj ti bo ok. Ce bi lahko sel se enkrat cez to, bi si 100% najprej oziceno zlotal in potem wireless.


Ja, to sem videl za ZMK. Ni mi cist vsec resitev ampak meh, bom prezivel. :D Za wireless sem se odlocil, ker konstanto preklapljam med dvema racunalnikoma in ne bom pretikal kablov al pa delal z nekimi pocenimi KVM stikali :D Zdaj mam Keychronovo wireless TKL in je preklop a breeze.

Cr00k je izjavil:


Pa ledice na wireless kar kuri baterijo, sem jih iz Corne-a dol potrgal in imam baterije za vec kot pol leta.


Zdaj si me spomnil, da sem pozabil na baterije. :D Sem najprej hotel vzet full RGB kit, pa sem si potem premislil, glih zarad baterij. Lahko pa se vedno dodam zraven. :D

Cr00k je izjavil:


Je super hobi in fajn DIY projekt. Tudi ce ti na koncu ne bo najbolj ok... je pa vsekakor se bolje, ce lahko prej sprobas. Corne-a lahko pri meni.


Po mojem bom zlotal vse skupi, nastavil colemak razpored in pol trpel. :> Dejansko me najbolj skrbijo simboli in to, da ko sem na sluzbeni poti, delam na prenosniku, ki ima klasicno tipkovnico. Je pa tale Lilly58 relativno majhna in jo v teoriji lahko vrzem tudi v rukzak. :D

Cr00k ::

Super, porocaj kako bo... jaz si bom sigurno še kaksno sestavil.

Colemak (-dh) ze sedaj uporabljas, ali imas namen preklopiti? Tega se jaz ne upam lotit, ker še vedno uporabljam nekaj (ne mojih) racunalnikov, kjer ne morem kar layouta spreminjati. Mi je pa zelo zanimiv, nimam pa pojma kako je ucinkovit pri slovenscini.

Baterije sem jaz pri tme.eu vzel. So jih imeli na zalogi, pa hitro jih dobis... Li-Po, 3.7V, 600mAh so bile po 4,48EUR/kos, je pa nekaj postnine, zato sem jih en kup nabavil :). Iz kitajske cakas ko zmesan, ker kao ne smejo z letali vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

BigWhale ::

Ne, se vedno sem na qwerty ampak razmisljam, da bi nekaj drucga probal. In ce menjam, zakaj the fuck neb cist vsega zamenjal :D

kuglvinkl ::

BigWhale je izjavil:

Ne, se vedno sem na qwerty ampak razmisljam, da bi nekaj drucga probal. In ce menjam, zakaj the fuck neb cist vsega zamenjal :D


Kudoz da se ti da. Men gre ze us layout na jetra.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Sej se nisem sure, ce se mi bo dal. :))) Bomo vidl.

thramos ::

Cr00k je izjavil:

Fifi je zanimiva... si dal sam PCBje delat, imas kaksnega viska? :) Imam zeljo si narest en minimal/miryoku build in bolj agresiven layout za mezinca.


PCBji so bili iz JLCPCB. Viška imam pa nimam, ker sem iz kompleta petih naredu dve tipkovnici. Če ga nisem skuril, se verjetno nekje valja en, ampak ti bo premalo ...

Meni je miyouku super. Zaradi bolj majhne dlani oziroma kratkih prstov mi je Corne stagger za mezinčka premajhen, zato bolj agresivni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

thramos ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem kolebal med Charybdis in Lilly58 in se nikakor nise mogel odlocit. Trackball deluje kot nekaj kar bi mi blo res uporabno. Me je pa odvrnilo to, da mi vse verzije ohisa delujejo mal bolj cheap. 3D printed, pac. Zato sem razmisljal, da bi vzel pri JLCPCB kr nylon print. Na koncu sem se odlocil za tale kit: https://splitkb.com/collections/keyboar... v hot swap verziji.


Sam sej tale kit je brez ohišja?

In ja, 3d printana in acrilic ohišja so cheap, migajo oziroma se upogibajo ipd. Meni se je super obnesel aluminij - lokalni 'kovač' mi je za drobiž izrezal spodnjo ploščo in ploščo za stikala.

Cr00k ::

thramos je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Fifi je zanimiva... si dal sam PCBje delat, imas kaksnega viska? :) Imam zeljo si narest en minimal/miryoku build in bolj agresiven layout za mezinca.


PCBji so bili iz JLCPCB. Viška imam pa nimam, ker sem iz kompleta petih naredu dve tipkovnici. Če ga nisem skuril, se verjetno nekje valja en, ampak ti bo premalo ...

Meni je miyouku super. Zaradi bolj majhne dlani oziroma kratkih prstov mi je Corne stagger za mezinčka premajhen, zato bolj agresivni.


Bom narocil, itaq imam se nekaj ostalih zadev v kosarici… jaz si navadno vedno eno sestavim, ostale pcbje pa raztalam. Zato sem vprasal...

thramos je izjavil:



Sam sej tale kit je brez ohišja?

In ja, 3d printana in acrilic ohišja so cheap, migajo oziroma se upogibajo ipd. Meni se je super obnesel aluminij - lokalni 'kovač' mi je za drobiž izrezal spodnjo ploščo in ploščo za stikala.


Jaz sem si za cornea narocil iz aluminija naprintano ohisje. Sem super zadovoljen. Bom kaksno fotko nalozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

matobeli ::

O wow, tele DIY tipkovnice pa zgledajo kar hude.

A je kakšen dober model za klasično noj-split, po možnosti z BT in backlight?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Cr00k ::

matobeli je izjavil:

O wow, tele DIY tipkovnice pa zgledajo kar hude.

A je kakšen dober model za klasično noj-split, po možnosti z BT in backlight?


Poglej na 42keebs.eu, ce ti kaj v oci pade (wireless, BT nudijo nice!nano kontrolerji in ZMK)... tudi ce je kaj out of stock spremljaj, ker donarocajo. Mozakar je prijazen in da tudi veliko nasvetov na discordu.

Jaz sem si pa fifija dal delat na jcl :) Ste me cist zmesal z colemak-dh in miryoku :)

ps. kam se te dni nalaga fotke, da obljubljeno tudi kaj pokazem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

thramos ::

Cr00k je izjavil:

Jaz sem si za cornea narocil iz aluminija naprintano ohisje. Sem super zadovoljen. Bom kaksno fotko nalozil.


Kok pa stane tole? In kje?

Na jlc3dp.com pride 3D print SLM(METAL) za piantor 36 switch plate $11.77, spodnje plate pa $29.84. Kar x2 nanese kar strošek.

Cr00k ::

thramos je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Jaz sem si za cornea narocil iz aluminija naprintano ohisje. Sem super zadovoljen. Bom kaksno fotko nalozil.


Kok pa stane tole? In kje?

Na jlc3dp.com pride 3D print SLM(METAL) za piantor 36 switch plate $11.77, spodnje plate pa $29.84. Kar x2 nanese kar strošek.


Na PCBWay sem narocil. Mislim, da je bilo cca 60eur na stran... je pa tako kot sem zmodeliral in sem samo en rob za baterijo moral malo pobrusit, ker so me tolerance nesle.

BigWhale ::

thramos je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jaz sem kolebal med Charybdis in Lilly58 in se nikakor nise mogel odlocit. Trackball deluje kot nekaj kar bi mi blo res uporabno. Me je pa odvrnilo to, da mi vse verzije ohisa delujejo mal bolj cheap. 3D printed, pac. Zato sem razmisljal, da bi vzel pri JLCPCB kr nylon print. Na koncu sem se odlocil za tale kit: https://splitkb.com/collections/keyboar... v hot swap verziji.


Sam sej tale kit je brez ohišja?

In ja, 3d printana in acrilic ohišja so cheap, migajo oziroma se upogibajo ipd. Meni se je super obnesel aluminij - lokalni 'kovač' mi je za drobiž izrezal spodnjo ploščo in ploščo za stikala.


Aja, zraven sem vzel se spodnji acrylic del in zgornji del iz FR4 ampak ker planiram vgraditi vecjo baterijo, kot tisto ki gre pod kontroler, bom verjetno za zacetek sam sprintal neko ohisje. Tolk, da vidim, da vse pase, potem bom pa vseen dal narest iz nylona ali cesa bolj prijaznega. Tle cez cesto mam 'tovarno aluminija' pa bom sel mogoce mal vprasat kako kaj delajo po narocilu.

Cr00k ::

Evo par fotk.

Corne. Sem eksperimentiral z razlicnimi keycapsi. MT3 profil mi je na koncu najbolj sedel.
 corne

corne


 corne

corne



Najprej sem nekaj casa brez ohisja tipkal, pa so mi kabli zaceli na zivce hodit in sem dal v delo alu ohisje. Sem zelo zadovoljen s teksturo in ne-plasticnem obcutku. Baterija se lepo prilega, ko sem malo rob odbrusil.
 corne

corne


 corne

corne



Charybdis Mini. Nov projekt, s trackballom. Imam se kar nekaj senzorjev na zalogi, ce se kdo opogumi ;)
 Pixart

Pixart



Ohisje sem dal printati v crnuce. Tudi super zadovoljen s teksturo. Izgleda kot bi bil beton :) Cakam se en konkreten base iz RF, da bo bolj kompaktno vse skup...
 Charybdis

Charybdis


 Charybdis

Charybdis




Sedaj pa kot kaze bomo delali se fifija in chocofija :D

thramos ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Rias Gremory ::

Imajo v BigBangu še razstavljene mehanske tipkovnice?
Nisem še nikoli poskusil mehanske pa bi rad dobil malo občutka.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ganon ::

Rias Gremory je izjavil:

Imajo v BigBangu še razstavljene mehanske tipkovnice?
Nisem še nikoli poskusil mehanske pa bi rad dobil malo občutka.


Kupi testna stikala različnih barv, ni drago.

boolsheat ::

Rias Gremory je izjavil:

Imajo v BigBangu še razstavljene mehanske tipkovnice?
Nisem še nikoli poskusil mehanske pa bi rad dobil malo občutka.


Kak mesec nazaj sem bil v BB v CityParku pa nimajo nič pametnega razstavljeno... Moraš prodajalca prosit, da ti odpre škatlo, če bi rad probal.

Cr00k ::

Kolikor sem gledal imajo v Mimovrste v BTC nekaj malega razstavljeno...

Tilen88 ::

Ganon je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Imajo v BigBangu še razstavljene mehanske tipkovnice?
Nisem še nikoli poskusil mehanske pa bi rad dobil malo občutka.


Kupi testna stikala različnih barv, ni drago.


se podpišem pod tole

Vanadium ::

Mogoče ima Mimovrste v BTC tudi kaj razstavljeno

psychoshorty ::

Pozdrav,

ima kdo kaksno NuPhy tipkovnico? Z njimi izkusnje?

boolsheat ::

Sem zasledil, da je Steelseries APEX 3, ki je sicer membranska tipkovnica, podobno tiha in ima stikala naj bi bila nekako podobnih značilnosti kot mehanska, linerana Cherry MX Silent Red.

TKL verzija je dokaj poceni - pod 50EUR pa sem jo vzel za test, da vidim kako je v primerjavi s Cherry G80-3000N (mehanska Silent Red stikala).
Žal je US layout - sem bolj pristaš British PC layouta z velikim Enter gumbom.

Ima nekaj minusov (če koga zanima lahko napišem), ampak kar se pa samega tipkanje tiče, je pa tole top.
Na začetku je upor večji - težje narediš napačen pritisk kot na MX Silent Red, ampak potem od sredine dalje pa se lepo "usede" in ti sporoči, da je tipka bila pritisnjena. Hkrati je pa vse skupaj še malenkost tišje... Za tiho visokoprofilno tipkovnico pod 50EUR je po moje OK zadeva.

Zgodovina sprememb…

Cr00k ::

Lotamo kaj? :D

Jaz imam Fifije ready... cakam se prave wireless/zmk kontrolerje, ki imajo on-board on/off stikalo za baterijo, da bo bolj nemsk 8-) Pa za ohisje se ne vem kaj bi... mogoce celo v blenderju naredim podoben case iz aluminija, ki ga imam za Corne-a.



Drugace sem pa se nekaj razlicnih pcbjev, 3d printov in ostale sare narocil... bo zanimiva pomlad :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

thramos ::

Lepo :).

Katere kontrolerje čakaš?

Cr00k ::

thramos je izjavil:

Lepo :).

Katere kontrolerje čakaš?


Puchi BLE (nRF52840) s stikalom. So se malo drazji od nice!nanotov in sem zato na aliju narocil se druge nice!nano ekvivalente (SuperMini NRF54840) po 7,5eur/kos :), ki jih moras malo modificirat (beri: odlotat en upor), da ne kuri toliko baterije v spanju.

thramos ::

https://github.com/joric/nrfmicro/wiki/...

Mogoče tudi sam enkrat, ko bo čas :D, poizkusim z wireless.

PrimozR ::

Ganon je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Imajo v BigBangu še razstavljene mehanske tipkovnice?
Nisem še nikoli poskusil mehanske pa bi rad dobil malo občutka.


Kupi testna stikala različnih barv, ni drago.

Ma ni isto...

Speaking of wireless, a neka DIY rešitev obstaja, kjer je povezovanje prek USB dongla, ne prek BT-ja? Zaradi KVM-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Cr00k ::

PrimozR je izjavil:

Ganon je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Imajo v BigBangu še razstavljene mehanske tipkovnice?
Nisem še nikoli poskusil mehanske pa bi rad dobil malo občutka.


Kupi testna stikala različnih barv, ni drago.

Ma ni isto...

Speaking of wireless, a neka DIY rešitev obstaja, kjer je povezovanje prek USB dongla, ne prek BT-ja? Zaradi KVM-ja.


npr. Seeed XIAO BLE... en kontroler je pristekan na usb in se preko Bluetootha povezuje z drugim kontrolerjem na tipkovnici. PC vidi kot usb tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

gregor ::

Morda veste za kakšno dobro in ne preveč drago tipkovinico z slo razporeditvijo tipk, pokončen enter, lahko je potiskana.
Ter da ima rjava ali kakšna druga ne preveč glasna stikala.

Vem za Uvi Pride, samo ta ima plava stikala.

Hvala

LP

boolsheat ::

CHERRY tipkovnica KC 200 MX, USB, UK SLO g.

https://www.cherryamericas.com/kc-200-mx

Slovenska ima rjava stikala.

https://www.ceneje.si/Izdelek/45936968/...

Cr00k ::

Evo, glede na tracking, ta teden dobimo kontrolerje za Fifija, ki ze caka

Chocofi pa je bil medtem predan v uporabo…8-) Nevem pa kaj mi je bilo, da sem 60g switche nabavil. Cist pretrdo 8-O



Bom pa sedaj vse tipkovnice zamenjal za 36/Miryoku, tako da bom imel Cornea in Charybdisa viska. Ce koga zanima…

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()
««
57 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925211 (1415) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212978 (10636) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305779 (2285) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048186 (42796) LordPero

Več podobnih tem