» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
55 / 58
»»

Ales ::

OEM proizvajalci tipkovnic delajo na veliko in se ne ukvarjajo z maloprodajo.

Če greš na Alibabo boš našel točno to tipkovnico, le da ne bo ne duha ne sluha o znamki "UVI", pa veleprodajne cene bodo malo drugačne...

Seveda pa je potrebno imeti začetni vložek za minimalno količino, ki je potrebna za izvedbo posla. Pakunga, logo, navodila, YU/Slo znaki, ... nič od tega ni problem, le naročiti je potrebno določeno količino tipkovnic in bo proizvajalec vse uredil.

Večji problem je potem zalogo čim hitreje prodati...

freesty ::

Meni je zanimivo, da se je Uvi tak "uveljavil" pri nas. Ker kolko sm nazadnje gledal je to kitajska roba z dost visoko marzo. Sem pa slisal, da imajo dober customer support. Tako, da tudi to je nekaj vredno :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

_Denny_ ::

Hja, kot je že bilo n-krat omenjeno - edini imajo slovenski layout. Vsak, ki je kdaj imel opravka s skoraj nevidno dodatno gravuro ali pa isto nevidnimi nalepkami, bo raje izbral stvar z "originalnimi" tipkami kot pa s tem; sploh zato, ker backlight nima z nalepkami/gravuro nobenega efekta. Še dobro, da se ni prijel SI layout, ki so ga hoteli zaradi oddaljevanja od Balkanskega YU layouta uveljaviti v začetku 2000ih...bi zdaj bilo še manj izbire.

Sicer pa ne vem zakaj se je po 2010 sploh začel ta trend z US+nalepke, ker pred tem si praktično samo šel v trgovino, rekel "eno tipkovnico, prosim" in je čisto vsaka imela naše znake...US in/ali ANSI si dobil samo, če si to eksplicitno želel. Brez tega škrtarjenja znanih proizvajalcev bi bil zdaj UVI samo en izmed mnogih drugih, če bi sploh obstajal.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

PrimozR ::

Zato ker backlit tipkovnica zahteva doubleshot tipke, torej potrebuješ za vsako tipko dve orodji. Ampak catch je, da ne potrebuješ tistih do 5 orodij za vse enojne tipke (odvisno od profila tipke, torej v katero vrsto paše), ampak potrebuješ svoje orodje za _vsako_ tipko posebej. Za _vsak_ layout posebej po možnosti (če govorimo o posebnih tipkah). Strošek se temu primerno poveča v višave.

Lažje je, če je tipka samo printana oz. gravirana (lasersko npr.), ker to lahko narediš na koncu za drobiž z razporedom po svoji želji - npr. WASD ti naredi popolnoma custom print glede na urejen template, ki jim ga pošlješ.

Kakšen pa je SI layout?

_Denny_ ::

Predlagano je bilo v začetku 2000ih, sprejeli so v 2009:
https://slo-tech.com/novice/t364075
SIST 1044:2009



To z backlightom je jasno, vseeno pa ni pravega razloga (razen pohlepa firm) zakaj si recimo v 2005 lahko že za dobrih 2-3k dobil čisto vsako navadno tipkovnico od Logitecha do Geniusa in ostalih žnj firm z originalnimi slo znaki in ISO layoutom, v 2015 pa pa ti recimo za ~100€ podtaknejo Logitechovo z nalepkami, ki jih vidiš samo pri 10cm oddaljeni direktni svetlobi in pa polno prstnih odtisov od tistega, ki jih je v trgovini lepil. Sicer je to že malo preveč offtopic za to temo...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

PrimozR ::

Če je backlit (oz. doubleshot) tipkovnica je popolnoma jasno zakaj je tako. Žal.

Sicer pa všečen layout, bi ga imel če sem pošten :)

Vanadium ::

Men je pa novi "slo" layout katastrofa... mogoče sem preveč old school ampak za enter da mi piše vstavi, shift premakni ... jaz bi bil izgubljen da imam te prevode na tipkovnici... Je pa res da je to mal scanje proti vetru glede na to kok se pizdim da ni tipkovnic s šumniki... nevem pač YU layout mi sede ker ga že cca. 30 let uporabljam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

PrimozR ::

Okej, modifikatorji naj bodo angleški (oz. znakovni, če že), to itak. Ampak razpored ČŠŽ, predvsem pa kako so rešeni @, {}, [], to mi je pa ta kul del. Komot žrtvujem ć in đ da dobim te znake bolj dostopne.

No saj, v končni fazi (glede na nordijski razpored) ne bi bil problem narediti takega layouta.

PrimozR ::

Hm... Googlam.

https://cdn.standards.iteh.ai/samples/5...
Tale je malo drugačen od tistega na sliki, ČŠŽ niso v vrsti ampak v trojčku, afna in evro pa sta tipki ob entru (zdaj Đ in Ž).

Tilen88 ::

jaz imam UK layout tipk pa se ravno tako zajdem,..drugače nordic-iso je kar dober "približek"

ales85 ::

Jaz rajsi tipkam "slepo" in mi je potem vseeno kaj je kje narisano. Edino kar ne prenesem je ANSI layout.

Tilen88 ::

Ja sej pač tipkamo na slepo mene ne moti UK pisava, kot si pa omenil mora biti ISO-layout

PrimozR ::

Pa saj o tem smo že govorili, ni problem slepo tipkati tekst, ponavadi se zatakne pri posebnih znakih, kjer iščeš kake naglase, ostrivce, umlaute in podobno zalego na AltGR-jih in podobno. Tam se zakomplicira.

Tilen88 ::

Zakaj? Jaz osebno vem pod katero črko oz številko se kaj nahaja(oziroma pozicijo na tipkovnici)...sej že tolk let drgneo eno in isto po tipkovnicah se pa ja navadiš.. no pa sicer 100 ljudi 100čudi. Razumem, da je lažje če maš narisano gor. Je pa res, da je zmer majn tega v ponudbi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Ganon ::

Tilen88 je izjavil:

Zakaj? Jaz osebno vem pod katero črko oz številko se kaj nahaja(oziroma pozicijo na tipkovnici)...sej že tolk let drgneo eno in isto po tipkovnicah se pa ja navadiš.. no pa sicer 100 ljudi 100čudi. Razumem, da je lažje če maš narisano gor. Je pa res, da je zmer majn tega v ponudbi


Si že tretji, ki mu je to povedal na zadnjih dveh straneh. Pripravi se na buren odziv. Namreč, po njegovo je nemogoče, da bi na pamet vedel, kje se nahajajo znaki. :))

Tilen88 ::

Bakle in vile so pripravljene!

PrimozR ::

Ganon je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Zakaj? Jaz osebno vem pod katero črko oz številko se kaj nahaja(oziroma pozicijo na tipkovnici)...sej že tolk let drgneo eno in isto po tipkovnicah se pa ja navadiš.. no pa sicer 100 ljudi 100čudi. Razumem, da je lažje če maš narisano gor. Je pa res, da je zmer majn tega v ponudbi


Si že tretji, ki mu je to povedal na zadnjih dveh straneh. Pripravi se na buren odziv. Namreč, po njegovo je nemogoče, da bi na pamet vedel, kje se nahajajo znaki. :))

Zlahka pokažeš oz. citiraš, kjer sem rekel, da je nemogoče. Ker nisem. Rekel sem samo, da VEČINA ljudi tega ne zmore. In zato za VEČINO ljudi slovenska legenda na tipkovnici ima pomen.

Imaš ljudi, ki tipkajo na tipkovnico brez vsakršne legende, pa jim uspeva. Ampak imaš tudi ljudi, ki smučajo z Everesta. Kar je za povprečnega tipkalca, ki gleda pod prste med tipkanjem, relevantno ene toliko, kot vpliv smučanja z Everesta na pridelek na domačem vrtu.

Tilen88 ::

Moj layout bi pol folk trigiral haha :p

Tilen88 ::

Drugače, če nimate kam z denarjem..

https://shorturl.at/chxyN

Excavator ::

Omembe vreden tudi ta slovenski proizvod: https://www.mono-keyboards.com/

Ales ::

Excavator je izjavil:

Omembe vreden tudi ta slovenski proizvod: https://www.mono-keyboards.com/

799 USD za

"Keep in mind
This keyboard ships as a kit and as such does not include keycaps, switches, or stabilizers. Those are deeply personal preferences we can't decide in your name. You will need to solder switches to assemble the finished keyboard."

Nisem čisto zih, a se zajebavaš da je tole "omembe vredno" ali... Oz. sa je omembe vredno, a v kakem smislu, vprašanje.

Prav tako nisem čisto zih, ali slovensko podjetje sme tržiti izdelek izključno v tujem jeziku. No ja, to je njihov problem, verjetno niti ne največji.

ales85 ::

Vecino znakov, katere rabis vsaj tedensko, pac poznas. Za ostale pa tudi, ce jih ni na tipkovnici, pa pac enkrat odpres virtualno tipkovnico in poisces tam. Trikrat to naredis pa si zapomnis.

tonttu ::

$799 za tastaturo na katero bos moral sam spajkati stikala? To da je iz "aircraft-grade aluminija" je za tastaturo res noro pomemben podatek. Vecina ljudi na tastature nalima krila in motorje in z njimi leta po zraku. Ampak ja za $800 polizdelek moras le nekaj fancy fraz notri nametat :))

Tilen88 ::

Ja pa kaj še,..:))

tomlin ::

Ko prebiramo o kit tipkovnici za 799 USD - MONO, mislim, da se nekdo nočuje. Človek bi pomislil, da je iz zlata in ne aluminija. Kam smo prišli!?

Prav vesel sem, da sem pred nekaj dnevi nabavil solidno UVI SLO osvetljeno tipkovnico za cca. 90Eur. Nisem vedel, da mi led osvetlitev tako olajša tipkanje, že v nekoliko bolj mračnem dnevu mi zelo pomaga. Imam namreč kar precejšnjo dioptrijo.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

yayo ::

Tomlin a nosiš očala? In, če jih kakšna uporabljaš pred PCjem? Za branje? Progresivna? Specifična za PC s fokusom na 70-100 cm?

tomlin ::

Za branje fokus okrog 70 cm
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Tilen88 ::

To je kar jeba, me veseli da ti led osvetlitev pomaga.

_Denny_ ::

Ravno videl na mailu:

https://uvi.gg/sl/izdelek/mehanicna-tip...
54,90€ + 4€ poštnine
do 30.11.2023
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bajsibajsi ::

Sem mislil ze jaz objaviti, pa sem ze tolikokrat priporocil UVI Pride, da bo kdo mislil, da jih shillam ali delam pri njih. :)

Drugace pa super cena, jaz sem ze predlani z BF popustom kupil eno dodatno za 59 evrov, pa jo imam se vedno v omari, ker prva iz 2020 funkcionira. Moji dve sta sicer obe "originalni V1", kljub temu, da sta imeli skatli malenkost razlicen dizajn. Pri V2 pogresam volume scroll (vsaj na sliki ga ni videti).

_Denny_ ::

Za nastavitev glasnosti vrtiš play/pause gumb v levo ali desno.

Stvar je vidna na 2:00


Škoda, da tega nimajo nikjer napisanega...na daleč dejansko izgleda, kot da ni volume controla.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bajsibajsi ::

THE G-LAB Keyz Carbon V3 Mechanical Gaming Keyboard QWERTZ Blue Switches 28 eur https://www.amazon.de/-/en/Carbon-Mecha...

Link se iz druge teme za drugo tipkovnico:
https://slo-tech.com/forum/t536019/p806...

MH0 ::

Pun kufer imam tega "lova" za slovenskimi tipkovnicami.
Najraje bi komplet preklopil na US.
Kako shajate z našimi znaki na US tipkovnicah?
So kake težave?

Ganon ::

Ameriška je najslabša, kupi nekaj evropskega.

PacificBlue ::

MH0 je izjavil:

Pun kufer imam tega "lova" za slovenskimi tipkovnicami.
Najraje bi komplet preklopil na US.
Kako shajate z našimi znaki na US tipkovnicah?
So kake težave?


Imam das keyboard 5qs US.
Nimam tezav, vsaj nism se opazil. Sem pa dobil zraven par rezervnih tipk, pa orodje za menjavo tipk. Zaenkrat sem sam zamenjal y in z in language imam nastavljen na slovenskega.

MH0 ::

Ma gledam zdaj ta US layout in nimam ideje kam bi mapiral čšž, da bi bilo uporabno. Ne moreš imeti šumnikov tako, da je potreben modifier key. To bi bilo patetično. Oglate in zavite oklepaje potrebujem nonstop, enako podpičja in vejice. Za čšž bi še mi bilo ok, da jih ni na tipkah ampak da bi gledal printe na tipkah, ki so napačni pa ne pride v poštev. Je kdo to kakorkoli pametno rešil ali sem res obsojen na iskanje slo layout tipkovnic? Sicer pa vprašanje kaj bi rekel 50-letni možgan po 35+ letih pri preklopu layouta. :-)

PrimozR ::

Jaz sem na nordijski pa je umlautanje namesto čšž za preživeti, občasno se zmotim, ker mi na '/? tipki piše +, čeprav je ta eno tipko stran, problem so pa lahko ta čudni znaki (AltGr nivo in podobno). Te stvari smo sicer v tej temi že predelali, ene par ljudi je, ki pravijo, da to ni noben problem, da te znake, ki jih rabiš 2x letno, pa ja veš katera kombinacija tipk je prava, ene par nas je pa takih, ki s čšž nimamo težav (jasno), malo drugače je pa pri teh robnih zadevah.

Kar se US tiče, ta moment bi me precej bolj motila oblika Enter tipke in položa črke ž, kot pa sama gravura na tipkah. Če te skrbi gravura, ne potrebuješ wirelessa in preživiš s polno višino tipk, potem poglej WASD Keyboards, kjer si lahko naročiš custom gravuro.

MH0 ::

Ne, ni to zame. Kar je na tipki napisano, se mora pojaviti na zaslonu. Preklop na US bi pač pomenil, da vse zmečem v smeti in v bodoče nisem več omejen s to slo layout traparijo. Kje boš na notebookih dobil custom graviranje. Zgleda, da je to slepa ulica.

kuglvinkl ::

PrimozR je izjavil:

Jaz sem na nordijski pa je umlautanje namesto čšž za preživeti, občasno se zmotim, ker mi na '/? tipki piše +, čeprav je ta eno tipko stran, problem so pa lahko ta čudni znaki (AltGr nivo in podobno). Te stvari smo sicer v tej temi že predelali, ene par ljudi je, ki pravijo, da to ni noben problem, da te znake, ki jih rabiš 2x letno, pa ja veš katera kombinacija tipk je prava, ene par nas je pa takih, ki s čšž nimamo težav (jasno), malo drugače je pa pri teh robnih zadevah.

Kar se US tiče, ta moment bi me precej bolj motila oblika Enter tipke in položa črke ž, kot pa sama gravura na tipkah. Če te skrbi gravura, ne potrebuješ wirelessa in preživiš s polno višino tipk, potem poglej WASD Keyboards, kjer si lahko naročiš custom gravuro.


pri meni je podobnk. Enter je deal breaker.
Your focus determines your reallity

issak ::

MH0 je izjavil:

Ma gledam zdaj ta US layout in nimam ideje kam bi mapiral čšž, da bi bilo uporabno. Ne moreš imeti šumnikov tako, da je potreben modifier key. To bi bilo patetično. Oglate in zavite oklepaje potrebujem nonstop, enako podpičja in vejice. Za čšž bi še mi bilo ok, da jih ni na tipkah ampak da bi gledal printe na tipkah, ki so napačni pa ne pride v poštev. Je kdo to kakorkoli pametno rešil ali sem res obsojen na iskanje slo layout tipkovnic? Sicer pa vprašanje kaj bi rekel 50-letni možgan po 35+ letih pri preklopu layouta. :-)


Jaz se znajdem na temle: https://drop.com/buy/planck-mechanical-... pa imam slovenski layout nastavljen v Windowsih. Je pa trajalo kar nekaj časa da sem se navadil. Me pa zmede ker menjam med macom in windowsi, ker "Slovenski" layout na Macu je nekaj čisto drugega kot na Windowsih kar se tiče posebnih znakov. Klasičen ANSI layout sicer ni ravno primeren za Evropske jezike, je pa super za angleščino in programiranje. Mogoče če bi ć zamenjal z ž in odstranil đ, bi lažje razporedil naše tipke na ANSI US layout.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Opkow ::

Ameriške so pa ANSI standardu - mali enter.
Ostale ... Vsaj evropske so pa ISO standardu - veliki enter.
Uporabljam UK in norveško tipkovnico. Za šumnike me ne moti, ker vem kje so. V glavnem uporabljam ameriški layout. Ko rabim pisat šumnike, grem na slovenski layout. :]

PrimozR ::

MH0 je izjavil:

Ne, ni to zame. Kar je na tipki napisano, se mora pojaviti na zaslonu. Preklop na US bi pač pomenil, da vse zmečem v smeti in v bodoče nisem več omejen s to slo layout traparijo. Kje boš na notebookih dobil custom graviranje. Zgleda, da je to slepa ulica.

Če ni backlit, obstaja možnost laserskega graviranja. Jaz sem 'požrl ponos' in šel na nordijsko, ker je v number row razpored znakov najbolj podoben slovenskemu... Raje to, kot gravure. Zaenkrat funkcionira (Logitech MX Mechanical Mini).

Tilen88 ::

Jaz mam custom ISO keyboard, pa gor UK-layout keycapse, pa ni nekih težav :) kake 2 dni da se človek navadi

Heisenberg ::

_Denny_ je izjavil:

Ravno videl na mailu:

https://uvi.gg/sl/izdelek/mehanicna-tip...
54,90€ + 4€ poštnine
do 30.11.2023



Kaj pa tole? Sem iskal revjuve ker sem jo želel tudi sam kupiti pa sem našel tole skoraj identično alternativo, ki ima kolešček za glasnost + 2x usb vhod...

https://cyberpiggy.com/sl-SI/uvi-pride-...

_Denny_ ::

Trgovina ima zraven teksta za V2 napačne slike. Na njih je prejšnja verzija, ki jo imamo vsi zagovorniki UVI-ja v tej temi in je žal več ne prodajajo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Heisenberg ::

_Denny_ je izjavil:

Trgovina ima zraven teksta za V2 napačne slike. Na njih je prejšnja verzija, ki jo imamo vsi zagovorniki UVI-ja v tej temi in je žal več ne prodajajo.


aha ok, hvala

Sem jo kar naročil

Heisenberg ::

Evo, UVI Pride 2 je že v uporabi! Odlična izdelava, super odzivna, je pa glasna, kar pa smo vedeli. Za mene best buy leta!

mastazeko ::

Glede na video opis vidim, da je ta Uvi V2 hot swappable tipkovnica. Se je že kdo ukvarjal z menjavo stikal? So cherry compatible ali so kakšna eksotična?

Hvala

bajsibajsi ::

Jaz sem v tej temi (nekaj let nazaj) dal nekaj slik stikal, tule je nekdo kasneje pisal https://slo-tech.com/forum/t503518/p794...

Crna malenkost tisja prodajajo v UVI trgovini. Ce bos kupil kje na spletu, prosim porocaj, kako se bodo obnesla in katera.

bajsibajsi ::

edit/
Stikala slikana 2020 za prvotno UVI tipkovnico, verjetno so sedaj enaka za verzijo 2.
https://ibb.co/yNy8cr5
https://ibb.co/XbLC63k
https://ibb.co/CJpk0jK
««
55 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925215 (1419) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212978 (10636) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305779 (2285) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048188 (42798) LordPero

Več podobnih tem