» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
33 / 58
»»

worteleven ::

Crossfire je izjavil:

K sreči je trg setov in kvalitetnih premium tipkovnic izredno likviden...te stvari hudičevo držijo vrednost. Verjetno eden redkih hobijev, kjer če te zamika kaj druga, z lahkoto odprodaš boarde, sete in ne izgubiš denarja..ali pa izredno malo.

Če pa se omejiš na 100eur pa si že v kompromisih...to pa ni point hobija mehanskih tipkovnic, po mojem mnenju. Preglej reddit, forume, razčisti, kaj ti je všeč in kaj bi rad sprobal in boš že bližje temu kar hočeš. Splošnega odgovora ni, kar je všeč nekomu, ni nujno, da bo tudi tebi.

Moj daily driver npr.
 Ajbiem

Ajbiem




Mehansko tipkovnico želim imet, ne zaradi hobija (v smislu modifikacij tipkovnic itd), vendar ker dolgo zdržijo in super občutka med samim tipkanjem. Ko si omenil keycapse z raznih mechmarketov, redditov in podobno... ali te seti pridejo ceneje kot kakšni z aliexpressa?

Crossfire ::

Niti toliko nisi, da bi pogledal po straneh, ki sem ti jih napisal...

adhoc ::

PARTyZAN je izjavil:

Namig: novo tipkovnico si kupi. Ko bos videl cene teh capsov ti bo jasno.


Neprimerljivo. Nova tipkovnica bo prišla s tankimi ABS capsi, najbrž lasersko graviranimi, kupiš pa si lahko thick PBT capse, ki so "večni" in bistveno bolj kvalitetni kot stock.

Ostalo je crossfire že napisal.

tomazic89 ::

Kdor veliko tipka mu priporocam split keyboard, ali pa vsaj malo zaobljeno gravuro, kot je tista od Crossfire-a. Jaz odkar sem sel na split keyboard ne morem vec nazaj - bolecine po nekaj dnevih uporabe flat tipkovnice.
Zacel sem z nemehansko Microsoft Ergonomic Keyboard 4000 - super za navadit se. Nato sem sel na Kinesis Freestyle 2 z VIP3 dodatki. Sedaj pa sem na Kinesis Advantage in moram reci da je to to. Nobenih bolecin in zvijanja prstov vec. Iscem le se resitev za vsaj delno nadomestilo miske.

Nekaj v tem smislu:
 trackpad

trackpad


ali:
 trackpoint

trackpoint



Edino kar si se zelim je da bi imel blank key-capse (brez gravure). Zato ker sem prakticno vse kontrolne tipke in tudi nekatere znakovne premapiral drugace kot pise layout, ampak ker na tipkovnico nikoli ne gledam, je to samo muha, katera me prime na vsake toliko.

PARTyZAN ::

Da bos imel predstavo: https://www.originativeco.com/products/...

adhoc: niti ene tipkovnice se nisem toliko zgulil, da bi jo moral zamenjat zaradi izrabljenosti tipk. 150+ eur za board in 200 za capse pac ni racionalen nakup. Ce imas prevec denarja, razumem. Hobi pac. Trg je izredno majhen, tudi na globalnem nivoju in folk to izkorisca.

Drugace pa je best buy verjetno CM NovaTouch TKL. Aja, Logitech G810 me je presenetila. Romer-G switchi so po obcutku blizu topre. Ne enaki, ne slabsi, ampak v svojem stilu drugacni. Me cudi, da ni se noben komentiral.

Crossfire ::

tomazic89 je izjavil:

Kdor veliko tipka mu priporocam split keyboard, ali pa vsaj malo zaobljeno gravuro, kot je tista od Crossfire-a. Jaz odkar sem sel na split keyboard ne morem vec nazaj - bolecine po nekaj dnevih uporabe flat tipkovnice.
Zacel sem z nemehansko Microsoft Ergonomic Keyboard 4000 - super za navadit se. Nato sem sel na Kinesis Freestyle 2 z VIP3 dodatki. Sedaj pa sem na Kinesis Advantage in moram reci da je to to. Nobenih bolecin in zvijanja prstov vec. Iscem le se resitev za vsaj delno nadomestilo miske.

Nekaj v tem smislu:
 trackpad

trackpad


ali:
 trackpoint

trackpoint



Edino kar si se zelim je da bi imel blank key-capse (brez gravure). Zato ker sem prakticno vse kontrolne tipke in tudi nekatere znakovne premapiral drugace kot pise layout, ampak ker na tipkovnico nikoli ne gledam, je to samo muha, katera me prime na vsake toliko.

To bi bilo potrebno enkrat sprobat...battleship :)
Kaj so to za eni switchi?

tomazic89 ::

Crossfire je izjavil:


To bi bilo potrebno enkrat sprobat...battleship :)
Kaj so to za eni switchi?


Pa saj smo se ze menili za meetup. To bi bilo treba res izvesti - jeseni ali pa spomladi, ko ni tolko enih zadev.
So pa Cherry MX brown. So res cool, ceprav se mi zdijo blue mogoce se bolj prijetni.

Drugace pa resno razmisljam da bi dodal trackpoint - mogoce celo med tipke y,u,j in h. To bi bilo fenomenalno.

Crossfire ::

Vem, da je bilo marsikaj narejena v smeri meetupa, vendar nas je bilo mogoče 10, še ne v enem terminu.
Lahko skušamo kaj realizirati v jeseni, to bi šlo skozi, najbrž. Bomo verjetno v vsakem primeru kaj skušali uredit....

Stari MX browni so zelo kul, z novimi MX, katerimikoli pa nisem sploh zadovoljen. V bistvu so mi slab switch...zdaj delam na tem, da sprobam še alpse.

Zgodovina sprememb…

tomazic89 ::

No se bomo potrudli pa nekaj skup spravili. Samo se mora pokazati tudi interes tistih, kateri kupujejo in bi zeleli testirai.

Drugace marsikaj se kljub postnin/carini ugodno dobi iz massdrop-a: https://www.massdrop.com/mechanical-key.... Naprimer: https://www.massdrop.com/buy/gateron-sw...

Alpse se nisem testiral. Katere tipkovnice jih sploh imajo serijsko?

adhoc ::

PARTyZAN je izjavil:

adhoc: niti ene tipkovnice se nisem toliko zgulil, da bi jo moral zamenjat zaradi izrabljenosti tipk.


Zanimivo. ABS ob skrbni rabi začne svetiti po enem letu. Ampak res skrbni rabi, sicer že prej.

PARTyZAN je izjavil:

150+ eur za board in 200 za capse pac ni racionalen nakup. Ce imas prevec denarja, razumem. Hobi pac. Trg je izredno majhen, tudi na globalnem nivoju in folk to izkorisca.


Se definitivno strinjam, da so cene visoke in da se izkorišča. Ampak če že ima tipkovnico, bi mu vseeno bolj priporočal dober cap set kot novo tipkovnico, ker ga bo stalo primerljivo. Poleg tega bo cap set čez čas najbrž še več vreden kot nov, tako da to ni izgubljen denar. Isto ne moreš trditi za neko brezvezno logitech tipkovnico, ki bo čez eno leto vredna MOGOČE tretjino cene.

PARTyZAN je izjavil:

Romer-G switchi so po obcutku blizu topre.


Ne no, kaj govoriš :( Si že sprobal RF ali HHKB?

PARTyZAN ::

Ne, sem pa CM NT ki je sicer imel Miami PBT set capov gor. Jaz tipk ne zgulim v enem letu. Odvisno od tipkovnice sicer, ogromno jih ima ze by default gladke tipke. Je to deal breaker? Tiste plastike je dovolj, da je bo kaj ostalo vsaj 20 let.

Ja, PBT je kul. Ampak a je 200eur kul po vrhu cene boarda? Po mojem mnenju ne. Rajsi si po parih letih, ko se tipkovnice navelicam kupim kaj drugega. Vazno mi je, da je rec mehanska. Trenutno, se nisem tako poln denarja, da bi si lahko privoscil board za skoraj 300eur+. Tudi ce bi bil, mislim, da bi rajsi izbral kaksen drug luksuz v zivljenju. Recimo se en dodaten 4k monitor. Bi bilo vec koristi.

Pa se vprasanje zate: si ti "sprobal" Romer-G switche? Ker resno, ko sem dwellal po teh mech keyboard communityih sem opazil, da ogromno ljudi precej govori na pamet. Boohoo, gaming board je. Ali pa ledice ima. Sigurno je crap. Ne, ni. Ce nimas namena menjat capov je definitivno opcija za poskusit, ker ima switch svoj feel, ki je marsikomu vsec. Pa kul je imet opcijo, ki ni MX s centralnim "stemom", torej posledicno stabilnejse tipke in proper osvetlitev.

TL;DR:
Poskusil sem CM NT s PBT Miami keysetom. Ne dvomim, da je PBT kvalitetnejsi od ABS, ampak ne 200eur kvalitetnejsi. ABS tipke ne postanejo neuporabne po enem letu uporabe. Ne judgat switchev dokler jih nisi preizkusil. Ljudje imamo razlicne potrebe.

adhoc ::

Seveda sem sprobal Romer G switche in so obupni, po mojem. V bistvu sem sprobal skoraj vse switche ki obstajajo, razen kakšnih geto Cherryev in Alps. Saj v bistvu v tej temi pišem že od skoraj začetka, samo z nekje tremi ali štirimi različnimi nicki, ker se mi ne da na slo techu accounta naredit in loginam preko google accounta, tako da napišem post odvisno od tega v katerem accountu sem trenutnu log-in-an.

ABS je gladek in se začne svetiti čez čas. Čez koliko časa je odvisno od tega koliko si pedanten s higieno in koliko olja proizvaja tvoja koža na blazinicah prstov. Pri PBTju tega strahu ni. Poleg tega je debelina stene capov pri Cherry pomembna in bistveno vpliva na občutek pri tipkanju.

Pozabljaš, da bo tak cap set sčasoma najverjetneje pridobil na ceni. Definitivno pa ni poceni, se strinjam. Komu kolikor kaj pomeni je popolnoma subjektivna stvar. Zato pa že ves čas pravim, da rabljen mint realforce/hhkb za pod 200€ ponuja ogromno za to ceno, ker že dobiš bolj kot ne najbolj kvalitetne capse kar jih je možno kupiti poleg fenomenalnega boarda.

Romer G bi jaz kvečjemu primerjal z rjavimi češnjami. Ki pa so zame najslabši switch na voljo. Poudarjam, da je to subjektivno mnenje.

worteleven ::

PARTyZAN je izjavil:



... Vazno mi je, da je rec mehanska. Trenutno, se nisem tako poln denarja, da bi si lahko privoscil board za skoraj 300eur+. Tudi ce bi bil, mislim, da bi rajsi izbral kaksen drug luksuz v zivljenju. Recimo se en dodaten 4k monitor. Bi bilo vec koristi.


Ravno s tem razlogom bi rad kupil mehansko tipkovnico, ki mi bo nekaj let služila in ne nekaj kar mislim čez 5 let modificirati ali pa prodajati... Zato sigurno ne mislim zapravljat 300€, ampak bi rad tipkovnico za cca. 100€ katero bom koristil takšno kakršna je, brez kakšnih dodatnih modifikacij in dodatnega zapravljanja denarja. Ne rečem, modificirane tipkovnice super izgledajo, vendar nimam denarja, da bi se s tem igral, niti v tem ne vidim hobija (osebno mnenje seveda).

adhoc ::

Saj kul, saj ni nič narobe s tem, Crossfire ti je samo predlagal da namesto novega boarda lahko samo nove cape kupiš pa si good to go. Predlog je bil, samo možna alternativa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Crossfire ::

100 eur kupi marsikaj...preglej splet in boš zagotovo kaj našel.

worteleven ::

Crossfire je izjavil:

100 eur kupi marsikaj...preglej splet in boš zagotovo kaj našel.


Sem pregledal strani, ki si mi jih priporočal... holy shit kaj se vse najde. Da ne govorim o tem, da je to cela znanost za tem :D

Kakorkoli, nekaj me zanima... Sem se nekako sprijaznil z dejstvom da bom SLO layout težko dobil, ampak nič hudga, konec koncev sem do zdaj uporabljal skandinavski layout. Nekaj me pa vseeno zanima... v zgornji vrstici kjer so številke 1-0, so na teh številkah tudi simboli... ali je postavitev teh simbolov odvisna od ISO/ANSI ali od dejanskega layouta (DE, UK, US, SLO itd... Mogoče sem se malo narobe izrazil, ampak upam da se razumemo), ker vem da imajo US tipkovnice te simbole na drugih tipkah kot naprimer moja skandinavska?

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Načeloma boš imel funkcijsko bolj kot ne znake na enakih mestih kot doslej, le simboli bodo pri ansi v tisti vrstici malenkost drugačni/zamaknjeni. Nič takega, kar se ne bi mogel navadit oz. boš po določenem času smatral kot nepomembno.

Mohimm ::

Prvič bi poskusil mehansko tipkovnico. Tipkovnica bi bila za naslednjih n let, ne kot hobi ampak kot vsakodnevno orodje.

Želje so (lahko se kakšno alinejo tudi izpusti če je drugače super nakup :) ):
ISO layout (najraje EN ali SLO),
Numpad,
Možnost kontroliranje glasnosti
Wrist pad (neobvezno ampak +, in nasploh udobje pri dolgotrajnem tipkanju)
Nekričeč videz (neobvezno ampak +)
Nizka cena :)

Trenuten favorit je Code keyboard 105, z belimi stikali. Problem je le cena in pomanjkanje wristpada :)
In pa začel sem gledati malo tudi Logitech gaming mehanske tipkovnice. Je razen kričečega videza na njih kakšen večji minus?
Vem, da populacija te teme čuti veliko razliko med stikali. Sam med krajšim testiranjem nisem zaznal velike razlike, mi je pa tudi Logitech ustrezal.

Sem morda spregledal kakšno dobro alternativo?

adhoc ::

Crossfire je izjavil:

Načeloma boš imel funkcijsko bolj kot ne znake na enakih mestih kot doslej, le simboli bodo pri ansi v tisti vrstici malenkost drugačni/zamaknjeni. Nič takega, kar se ne bi mogel navadit oz. boš po določenem času smatral kot nepomembno.


Postavitev je identična, le slovenski "ž" pade iz tretje vrstice na drugo tik nad enter. Torej, tretja vrstica ima en gumb manj in druga ima en gumb več pri ANSI.

Mohimm je izjavil:

Prvič bi poskusil mehansko tipkovnico. Tipkovnica bi bila za naslednjih n let, ne kot hobi ampak kot vsakodnevno orodje.

Želje so (lahko se kakšno alinejo tudi izpusti če je drugače super nakup :) ):
ISO layout (najraje EN ali SLO),
Numpad,
Možnost kontroliranje glasnosti
Wrist pad (neobvezno ampak +, in nasploh udobje pri dolgotrajnem tipkanju)
Nekričeč videz (neobvezno ampak +)
Nizka cena :)

Trenuten favorit je Code keyboard 105, z belimi stikali. Problem je le cena in pomanjkanje wristpada :)
In pa začel sem gledati malo tudi Logitech gaming mehanske tipkovnice. Je razen kričečega videza na njih kakšen večji minus?
Vem, da populacija te teme čuti veliko razliko med stikali. Sam med krajšim testiranjem nisem zaznal velike razlike, mi je pa tudi Logitech ustrezal.

Sem morda spregledal kakšno dobro alternativo?


G80-3000 LSCDE-2 iščeš. To je G80ka, serija 3000, modri cherryji, nemški layout, črna (-2). Dobiš jo že za ~40-50EUR, ima POM capse (z drugimi besedami boljše capse kot 99% tipkovnic), ampak je klasičnega izgleda - meni osebno zelo všečna. Minusi so precej fleksibilno ohišje, ampak najbrž ne kupuješ tipkovnice za torzijske teste.

Wrist rest kupi posebej ali izdelaj sam. V končni fazi rabiš kos lesa, ki ga po površini zbrusiš in polakiraš. Sicer pa jih dobiš že za 25-30EUR.

Medijske funkcije si lahko narediš s programom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Crossfire ::

Das keyboard 4 Professional
Ne kupovat nove, poskusi z nemškim ebayem, mechmarketom, deskthorityjem.

issak ::

adhoc je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Namig: novo tipkovnico si kupi. Ko bos videl cene teh capsov ti bo jasno.


Neprimerljivo. Nova tipkovnica bo prišla s tankimi ABS capsi, najbrž lasersko graviranimi, kupiš pa si lahko thick PBT capse, ki so "večni" in bistveno bolj kvalitetni kot stock.

Ostalo je crossfire že napisal.


Mja, sem nabavil cooler master masterkeys pro s, pa so tipke res cenene v primerjavi z PBT Ducky capsi na Shine 3.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

UniTm ::

Na kašči najdu tole. Ma neka čudna semi-mehanska stikala. Je sploh kaj vredno ?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UniTm ()

adhoc ::

Ne, crap. Nima mehanskih stikal.

Okapi ::

UniTm je izjavil:

Na kašči najdu tole. Ma neka čudna semi-mehanska stikala. Je sploh kaj vredno ?
Na ebayu so po 20-40 evrov, od oka. Uporabiš lahko tudi samo kapice, ki pašejo na mehanske mx tipke, če hočeš imeti yu znake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BorutK-73 ::

Kupim kapice če pašejo na cherry mx stikala (imajo križec spodaj).

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

BorutK-73 je izjavil:

Kupim kapice če pašejo na cherry mx stikala (imajo križec spodaj).

Kakšne točno iščeš?

KTr1sk ::

takšne križce more imeti



no jaz imam eno cherry membransko tipkovnico in nima takšnih križcev, se ne da uporabit ..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BorutK-73 ::

Crossfire je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Kupim kapice če pašejo na cherry mx stikala (imajo križec spodaj).

Kakšne točno iščeš?

Najraje bele z šumniki.

ps
Ne potrebujem celoten set keycaps-ov, ampak samo številke in črke, pa mogoče še numpaad številke.

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Tak set imam viška...


Ako bi ti prišel prav, mi javi na ZS.

KTr1sk ::

membranska cherry nima pravih pokrovčkov, ne pašejo na mehansko

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

gufy123 ::

Das keyboard S professional. Jo ima kdo, kakšne so izkušnje? Gledam silent verzijo, da me sodelavci ne obglavijo,
Privoščil bi si eno dobro tipkovnico za delo. Iger ne igram.

TehDucky ::

Malo zamira tema, upam da samo zaradi tega, ker pridno tipkate.

Bi pa rabil še jaz eno informacijo.

Torej kupil eno tipkovnico za okoli 100€+/-, lučke niso niti najmanj pomembne, bolj mi je to da je build quality dober. Namen uporabe je 5-10 A4 strani vsak vikend, med tednom pa brskanje po netu pa neki malega iger.
Namen je, da mi drži dobro 2 leti pa mora biti dovolj tiha, dokler bivam z drugimi, torej rjava stikala. Pa ISO standard bi si zelo želel, torej velik enter.

Crossfire ::

Tema ne zamira, vendar glede na to, da je ogromno napisanega okoli vedno skoraj enakih vprašanj, mislim, da se splača prelistati teh nekaj strani...

adhoc ::

TehDucky je izjavil:

Malo zamira tema, upam da samo zaradi tega, ker pridno tipkate.

Bi pa rabil še jaz eno informacijo.

Torej kupil eno tipkovnico za okoli 100€+/-, lučke niso niti najmanj pomembne, bolj mi je to da je build quality dober. Namen uporabe je 5-10 A4 strani vsak vikend, med tednom pa brskanje po netu pa neki malega iger.
Namen je, da mi drži dobro 2 leti pa mora biti dovolj tiha, dokler bivam z drugimi, torej rjava stikala. Pa ISO standard bi si zelo želel, torej velik enter.


Ni 100€, je 55€. Zdržala ne bo 2 leti, ampak cca 25. Aja pa nima šrot switchov (rjavi) ampak clearse. Also, capi so iz POM plastike, tako da so *večni*. Ne boš verjel, še ISO je ;)

https://deskthority.net/for-sale-f55/ch...

BaRtMaN ::

Živjo. Sem le dobil svojo CODE keboard z MX-clear. Ne direktno od WASD keyboards, ker imajo tisto abotno poštnino za Evropo, ampak preko massdrop.com, site za skupinske nakupe bolj premium izdelkov. Imajo celoten oddelek samo za mehanske tipkovnice in dodatke zanje. Nedavno je bila gor ekskluzivno Das Keyboard z MX-clear in pa tudi CODE keyboard (polna in TKL) z različnimi switchi.

Plačal sem 135$ za Code TKL ANSI, samo 15$ za poštnino in še 40€ davka in poštnih dajatev. Za primerjavo: na wasdkeyboards.com je tipkovnica 150$ in poštnina v Slovenijo 61$.

Ahim ::

Kaksno priporocilo kje kupiti G80-3000-LQCEU-2 ali -LQCUS-2 ? Torej crne barve, clear swtiches, ANSI, US layout (lahko z EUR simbolom, bom prezivel). Brskam po Googlu pa ven pade cel kup starih forumskih tem namesto ene solidne trgovine ... Kadar pa hocem najti kaksen feedback, pa Google vedno najde vse trgovinem mnenj uproabnikov pa nobenih ...

BaRtMaN ::

Kolikor sem se jaz uspel informirat o teh tipkovnicah, so EOL, torej Cherry ne proizvajaj novih. Dobiš lahko le rabljeno, če je dejansko kdo toliko hecen, da bi jo prodal. Smiselno ti je razširit filter na katerekoli tipkovnice z MX-clear, so namreč precej redke.

dr.Akula ::

Je kdo imel priložnost sprobat katero od Corsair tipkovnic z MX Speed stikali? Se da tipkat ali so preveč sensitive tipke?
ni podatka

D4V3_G ::

Zdravo, nevem, če ste že imeli debato o tej tipkovnici(Gigabyte FORCE K85) ampak kako se kaj obnese proti drugim. Recimo Coolermaster Quickfire, Logitech G510, Razer Blackwidow...?

c0ck4m0u53 ::

V ponedeljek sem v manj kot tednu dni dobil Cooler master quick fire rapid z Cherry MX Green stikali, naročeno iz ameriškega Amazona (74$). Prvi vtisi so zelo dobri, prej sem tipkal na tipkovnici z modrimi češnjami in definitivno se občuti razlika v trdoti in sili, ki je potrebna, da je pritisk registriran.

Plusi (+)

- tkl verzija, manjša tipkovnica, številčnico na desni sem uporabljal zelo redko, tako da je ne pogrešam
- no backlight, ni mi všeč, da se tipkovnica sveti kot novoletna jelka
- ansi layout, ISO mi je tudi prebavljiv, ampak zgolj v kombinaciji z UK layout oz SLO/ CRO. Razni umlauti in podobna šara, mi deluje češko
- kvaliteta izdelave je ok, tipkovnica je dovolj masivna, kljub svoji majhnosti
- Cherry MX Green stikala so nekako an acquired taste, meni osebno so super, modra stikala pa ne zaostajajo dosti

Minusi (-)

- kvaliteta samih tipk je bolj tako tako, na parih se poznajo mini razpoke tako na vrhu, kakor tudi s strani tipke
- na večjem številu tipk se na hrbtni strani tipke (zadaj s strani) opazi siva pika na črni tipki. Deluje mi tako, kot da bi bile tipke, pred vgradnjo v tipkovnico povezane v mrežo in med sabo povezane z "vezno plastiko", katero so potem odtrgali od vsake tipke ločeno in tipko vgradili v tipkovnico, sledi so pa ostale v obliki teh pik na hrbtni strani tipk.
- pri dostavi s strani DHL Ekspres Slovenija, me je presenetilo, da je kurir prinesel tipkovnico zapakirano zgolj v originalni embalaži/ škatli, nič zavito v kak dodaten karton in obdano s kakšno zaščitno folijo, je bila pa vsaj originalno zaprta (se človek kar zamisli, če je zadeva zapakirana zgolj v škatlo pripotovala iz Las Vegasa).

Gledano v celoti, sem z tipkovnico zadovoljen, sem pa tako ali tako imel namen zamenjati capse za drugo barvno kombinacijo, tako da me tiste manjše poškodbe na original tipkah niti ne motijo toliko.

P. S. Viška mi hodi Cherry MX-Board 3.0, ANSI razpored tipk (mali enter, US Layout), stikala Cherry Red, cena 30€.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

trstenjak ::

Na YouTubu spremljam ta kanal, navdušenec nad tipkovnicami. Prav veselim se vsakega novega videa, priporočam.
https://www.youtube.com/user/Chyrosran22

Mitja358 ::

Pozdravljeni, tudi jaz bi si rad omislil mehansko tipkovnico. Pred tem sem imel vedno membranske, zato tudi ne vem kaj točno bi rad. Sem probal tipkat na Razer Blackwidow in mi je kul. Ampak je malo predraga.

Naj omenim, da drugače veliko tipkam, igram pa tudi kakšnih 5-10 ur na teden FPS (Warface). Je sploh smiselno vzet mehansko tipkovnico za tako "malo" igranja?

Slišal sem dobra priporočila za Redragon K552, pa tudi o vrsti stikal sem se malo pozanimal.

Kakšne so vaše izkušnje in priporočila?

Recimo nekaj pogojev, ki pa niso nujni:
- Če je osvetljena je bonus
- Če ima SLO nabor znakov je bonus (verjetno težko najt)
- Fajn je da ima podporo zapestja oz. da je dobro ergonomsko oblikovana

Joze_K ::

jaz sem pravkar nabavil Logitech G610 RED SLO - super kvalitetna, ima tudi belo nastavljivo osvetlitev... cena okoli 120€

THXMASTER ::

Joze_K je izjavil:

jaz sem pravkar nabavil Logitech G610 RED SLO - super kvalitetna, ima tudi belo nastavljivo osvetlitev... cena okoli 120€


haha jz sm si pa g810 nabavu :) tele logitechove so zlo dobre...men se dopadejo romer-g stikala.

Tsunamii ::

KAj pa tale tipkovnica Cooler Master MasterKeys Pro S CHERRY MX RGB Red ? Je ok.? Oz kaj v tem rangu, da ni tikovnica velika, če kdo prioroča ? Tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Mitja358 ::

Tale kombinacija mem-hanical pa verjetno ni najboljša izbira? http://www.coolermaster.com/peripheral/...

Komplet z miško je 60€.

Beta2 ::

odvisno kaj iščeš, je verjetno bolje kot membranska, vsaj filing, ampak ni niti blizu mehanskega stikala tole :).

issak ::

Tsunamii je izjavil:

KAj pa tale tipkovnica Cooler Master MasterKeys Pro S CHERRY MX RGB Red ? Je ok.? Oz kaj v tem rangu, da ni tikovnica velika, če kdo prioroča ? Tnx


Jaz jo imam, je super. V tem rangu oz. cenejše imaš še Rapid/Rapid-i, Novatouch, Corsair K65, kakšen Ducky se najde: https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_no...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Joze_K ::

Logitech mehanska tipkovnica G610 Orion MX Red, USB, SLO

S kvaliteto tipkanja, trdoto tipk in glasnostjo sem zelo zadovoljen!
Rahlo moti, da si tipkovnica "ne zapomni" nastavitve ampak se mora najprej zagnati Logitech software, ki "nastavi" tipkovnico.... in dokler se to ne zgodi se po tipkovnici mavričasto preliva svetloba.

huelz ::

@Mitja358

Sem iz firbca nabavil in sem prijetno presenecen. Ni za puriste mehanskih switchew, je pa precej podoben obcutek, tud glasna je ene tolk. Vsekakor za ta denar super. Ceprav je pa res, da se sem in tja dobi kak deal za CM mehansko po tej ceni.
««
33 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925050 (1254) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212877 (10535) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305761 (2267) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047979 (42589) LordPero

Več podobnih tem