» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
30 / 58
»»

gregor ::

ali se v slo oz EU da dobit tipkovnice z slo znaki, katere, cena?
hvala
LP

Joze_K ::

mislim da samo tale - Tipkovnica Das Keyboard 4 Professional MAC, brown, USB, US SLO g. - (so na eventusu sami Keycape delali) - 183,00 EUR:

http://www.eventus.si/keyboards/i_2881_...

ni pa osvetljena....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Okapi ::

Če guglaš graviranje tipkovnic, vidiš, da je pri nas kar nekaj firm, ki lasersko gravira tipke na tipkovnicah, navadnih in na prenosnikih.

gregor ::

zelo pestra izbira :(

das keyboard je veliko predraga
iščem nekaj do 100 eur, za službo

kaj predlagate da je brez gravure in da ni preglasna...

LP

Joze_K ::

ma jaz zdaj čakam tole Logitechovo G610 - MX red tipke / ni preglasna - ima pa tudi enobarvno osvetlitev - ki ji lahko jakost nastavljaš... edino kar me živcira da ni SLO znakov - sem na Eventus pisal, pa so mi rekli, da Logitech nima namena v SLO znake investirat... baje tudi da ne bo predraga

evo - Mimovrste jo že ima 138EUR

sicer so to glasnejše Brown tipke - išči MX red verzijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

issak ::

Joze_K je izjavil:

ma jaz zdaj čakam tole Logitechovo G610 - MX red tipke / ni preglasna - ima pa tudi enobarvno osvetlitev - ki ji lahko jakost nastavljaš... edino kar me živcira da ni SLO znakov - sem na Eventus pisal, pa so mi rekli, da Logitech nima namena v SLO znake investirat... baje tudi da ne bo predraga

evo - Mimovrste jo že ima 138EUR

sicer so to glasnejše Brown tipke - išči MX red verzijo


MX Brown niso kriza glasne, tiste so MX Blue. MX Brown so sicer clicky, ampak niso sila glasne, MX Red so pa linearne, mogoče ne najbolj idealne za tipkat, je treba probat prej.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

gregor ::

tale G610 je kar draga, moj limit (od nadrejene) je 100 eur :)
drugi problem pa je da to gaming tipkovnica, ne vem ali je to uporabno za delo v pisarni (sap, office, adobe CC)
LP

PARTyZAN ::

Gaming in podobne oznake so marketing. Pomembno je samo kakšne tipke so vgrajene in pa, če ti je layout in build quality v redu.

Beta2 ::

Joze_K je izjavil:

ma jaz zdaj čakam tole Logitechovo G610 - MX red tipke / ni preglasna - ima pa tudi enobarvno osvetlitev - ki ji lahko jakost nastavljaš... edino kar me živcira da ni SLO znakov - sem na Eventus pisal, pa so mi rekli, da Logitech nima namena v SLO znake investirat... baje tudi da ne bo predraga

evo - Mimovrste jo že ima 138EUR

sicer so to glasnejše Brown tipke - išči MX red verzijo


Če bi pogledal imajo tudi MX Red :).
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

forg0tten ::

Joze_K je izjavil:

mislim da samo tale - Tipkovnica Das Keyboard 4 Professional MAC, brown, USB, US SLO g. - (so na eventusu sami Keycape delali) - 183,00 EUR:

http://www.eventus.si/keyboards/i_2881_...

ni pa osvetljena....


Napačen link si dal, tole je MAC verzija, tale je slovenska ki jo imajo (ultimate + komplet SLO gravura), ostale pa imajo samo dogravirane SLO znake na UK ali DE layout:
http://www.eventus.si/keyboards/i_3195_...

Mislim pa da je to res edina mehanska trenutno ki je SLO layout :D.

Crossfire ::

Ta tipkovnica ni vredna 50eur, kaj šele 140!

Ales ::

gregor je izjavil:

tale G610 je kar draga, moj limit (od nadrejene) je 100 eur :)
drugi problem pa je da to gaming tipkovnica, ne vem ali je to uporabno za delo v pisarni (sap, office, adobe CC)
LP

Pohecaj se z nadrejeno, ali je ta limit z DDV ali brez. Če je podjetje registrirano za plačilo DDV, se jim ta tako obračuna v dobro. Potem si že blizu. Po potrebi sam dodaj teh nekaj EUR, ki manjkajo oz. reči, da boš oddelal na novi super tipkovnici.

"Gaming" tipkovnica... taka, ki sama avtomatsko odpre Need For Speed vsakič, ko jo vštekaš v računalnik? :)) Čisto dobra bo bo za vsako možno klofanje, še več kot to, prav za klofanje so mehanske najboljše.

Sicer pa poišči dobro ohranjen rabljen Model M. Bolj delovnega ni. :D

Crossfire ::

gregor je izjavil:

zelo pestra izbira :(

das keyboard je veliko predraga
iščem nekaj do 100 eur, za službo

kaj predlagate da je brez gravure in da ni preglasna...

LP

Das keyboard je OK board vendar jo s cheap abs tipkami z "nalepljenimi" znaki brutalno preplačaš. Sem jo imel, cherry stikala kot cherry stikala, vendar resale value in overall experince te pa za skoraj 200eur pustita z grenkim priokusom..sploh,ker lahko model M, filco in podobne dobiš za veliko manj denarja...

Drugače pa pošteno povedano ne razumem fore slovenskega layouta...ne samo, da je unikaten in ponavadi izveden ceneno, ampak če se po vseh teh letih tipkanja še vedno ne zmore memorizirat pozicij č,š,ć potem pač vložiš nekaj časa in se vsaj delno naučiš slepo tipkat...tako ali tako nas večina, ki dnevno delamo za računalom to osvoji do neke mere, čeprav se sploh včasih ne zavedamo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

njyngs ::

En forumaš prodaja za 80€ TKL tipkovnico s topre stikali (coolermaster). A ta nobenega ne zanima??

Crossfire ::

Verjetno zato ne, ker nima slovenskih znakov :D

invisuu ::

Crossfire je izjavil:

Verjetno zato ne, ker nima slovenskih znakov :D


Pa ledic čika-pov-ov

Crossfire ::

Novatouch je nova 200EUR v slovenskih štacunah...tukaj pa lahko dobiš toprejeva stikala v zelo kvalitetni, kompaktni kombinaciji za 80eur...

invisuu ::

No LEDs, no sale!

njyngs ::

Čisto možno, da jo bom jaz vzel :) Hvalabogu ni teh šminkerskih lučk.

invisuu ::

njyngs je izjavil:

Čisto možno, da jo bom jaz vzel :) Hvalabogu ni teh šminkerskih lučk.


Jaz sem ga zjutraj klical. Če je ne boš vzel jo bom jaz za sliderje.

gregor ::

hvala za odgovore, imamo ddv, torej cena brez ddv je cca 107 eur, bom prepričal šefico :)

torej to je to, z brown stikali:
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

kaj pa je model M, je to še v prodaji?

hvala

LP

invisuu ::

Model M ni primerna za v pisarno imo in se vec ne izdeluje.

V sluzbi bos sefa prepriceval, da ti nabavi gaming tipkovnico? Resno?

gregor ::

šefico :)
nima pojma kaj je gaming tipk ...
LP

invisuu ::

In zakaj jo ti potrebujes? Kako bos utemeljil ta strosek?

Beta2 ::

Kaj pa to vas briga zakaj in kako? Če mu je ta všeč in mu jo odobrijo naj pač to vzame ne vidim problema pa magar če jo ima za mizo podstavit...

invisuu ::

Beta2 je izjavil:

Kaj pa to vas briga zakaj in kako? Če mu je ta všeč in mu jo odobrijo naj pač to vzame ne vidim problema pa magar če jo ima za mizo podstavit...


Ker je prisel sem po nasvet in moj nasvet je, da so gaming tipkovnice totalna neumnost, se bolj pa za v pisarno.

Za pol te cene lahko dobi bistveno boljso tipkovnico, ampak bo namenjena delu in ne igranju iger.

BigWhale ::

invisuu je izjavil:

Model M ni primerna za v pisarno imo in se vec ne izdeluje.

V sluzbi bos sefa prepriceval, da ti nabavi gaming tipkovnico? Resno?


Gaming oznaka je pravzaprav samo hype.

Jaz si zelim EAR/MIC prikljucka in se vsaj eden, ce ne dva USB prikljucka na tipkovnici. Obvezen je tudi volume control in mute. Tipkovnice brez 'gaming' oznake, ki to podpirajo so kar redke. Ce hoces zraven se MX stikala, so se redkejse.

Okapi ::

invisuu je izjavil:

Model M ni primerna za v pisarno imo in se vec ne izdeluje.
Zanimivo - še pred 20 leti so bile pisarne polne modelov M. Nehali so jih uporabljati, ker so bile predrage, ne ker bi bile preglasne.

Pa tudi delajo jih še, pri firmi Unicomp.
http://www.pckeyboard.com/page/product/...

Crossfire ::

njyngs je izjavil:

Čisto možno, da jo bom jaz vzel :) Hvalabogu ni teh šminkerskih lučk.

Ne bo ti žal...sploh če bi rad preizkusil toprejeva stikala z mx tipkami ;)

invisuu ::

Okapi je izjavil:

invisuu je izjavil:

Model M ni primerna za v pisarno imo in se vec ne izdeluje.
Zanimivo - še pred 20 leti so bile pisarne polne modelov M. Nehali so jih uporabljati, ker so bile predrage, ne ker bi bile preglasne.

Pa tudi delajo jih še, pri firmi Unicomp.
http://www.pckeyboard.com/page/product/...


Ja, ampak takrat so imeli vsi model M. Ce danes vletis z modelom M kot edini v pisarni, te bodo sodelavci obesili.

Vem za Unicomp, ampak to niso original model M, kot sem preprican da ves.

Crossfire ::

Okapi je izjavil:

invisuu je izjavil:

Model M ni primerna za v pisarno imo in se vec ne izdeluje.
Zanimivo - še pred 20 leti so bile pisarne polne modelov M. Nehali so jih uporabljati, ker so bile predrage, ne ker bi bile preglasne.

Pa tudi delajo jih še, pri firmi Unicomp.
http://www.pckeyboard.com/page/product/...

Model M je z vgradnjo mikrokrmilnika (teensy, arduino pro micro), ki mu doda programabilnost in univerzalnost z usb priključkom tudi na modernih računalih, praktično ena boljših mehanskih alternativ za tipkanje. Res da je glasna, res da je velika, res da je težka...ampak buckling springi imajo še zmeraj svoj čar...ni cherry ustvaril modrih kar tako bzv, temveč kot alternativa IBM-u.

AaBoy ::

invisuu je izjavil:

njyngs je izjavil:

Čisto možno, da jo bom jaz vzel :) Hvalabogu ni teh šminkerskih lučk.


Jaz sem ga zjutraj klical. Če je ne boš vzel jo bom jaz za sliderje.


Sem že mislil klicati, te pa vidim da je že bilo zanimanje.

issak ::

invisuu je izjavil:

In zakaj jo ti potrebujes? Kako bos utemeljil ta strosek?


Ker so absolutno fantastične za tipkat. Pa kaj pol če jih oglašujejo kot 'gamerske'. Makrote se da ponucati za karkoli drugega, ne samo iger, osvetlitev tipkovnice se pa dobi tudi na čisto profesionalnih in ne gamerskih laptopih npr. macbook, hp elitebook... Tele nove logitechove Orion Brown/Red niti ne izgledajo nič gamersko na videz.

Jaz imam v pisarni tudi 'gamersko' miš Logitech G502, ker mi super sede v roko, je natančna in na kabel, kar sem tudi želel - brezžične so mi preskakovale med delom. Stane pa manj kot 'profesionalna za resno delo' MX master ali Performance MX. Tiste dodatne tipke se da ponucati za druge funkcije ne samo za menjavo orožja v igrah, ampak za naprej/nazaj, pgup/pgdown, glasnost ipd.

In ja, če imajo šefi in direktorji laptope za 2500€ za to da berejo emaile in brskajo po netu, mislim da 100€ za tipkovnico za programerja ali kogarkoli ki tipka cel dan ni pretiran strošek.

invisuu je izjavil:

Beta2 je izjavil:

Kaj pa to vas briga zakaj in kako? Če mu je ta všeč in mu jo odobrijo naj pač to vzame ne vidim problema pa magar če jo ima za mizo podstavit...


Ker je prisel sem po nasvet in moj nasvet je, da so gaming tipkovnice totalna neumnost, se bolj pa za v pisarno.

Za pol te cene lahko dobi bistveno boljso tipkovnico, ampak bo namenjena delu in ne igranju iger.


Daj kakšen primer naprimer... Za pol cene se dobi edino Cherry MX Board.

Kakšna pa je razlika med tipkovnico ki je namenjena delu in tisto, ki je namenjena igranju iger? Stikala so ista, razpored tipk je isti... LEDice se dobi tudi na laptopih namenjeni vsemu samo igram ne...??
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

invisuu ::

Ne razumem, zakaj tako agresiven odgovor. Si na forumu kaj kupiti v temi mehanska tipkovnica. Tema je namenjena svetovanju pri nakupih in ne podpiranju že sprejetih odločitev.

Nabavil bi lahko, na primer, G80 3000. Bolje sestavljena tipkovnica. Za nekoga, ki veliko tipka so rjavi switchi itak totalni drek in so absolutno daleč najslabši switchi kar jih Cherry ponuja, če mene vprašaš. Pa sem sprobal vse mainstream in tudi kar nekaj fringe switchev od Cherry. Ampak, tebe to ne zanima, ker ti si se odločil za Logitech.

A veš, da lahko za ta denar dobiš double shot POM cape z recimo modrimi stikali? Nah, boljše 2x več denarja dati za tanke laserske ABS cape (največji drek kar je možno kupiti) z najslabšimi cherry stikali - ampak je kul.

Whatever.

Se pa strinjam s teboj glede miši. Tudi jaz imam na šihtu G9x/G502, ker sta miški enostavno fenomenalni, čeprav je G502 meni osebno nekaj najgršega kar sem v svojem življenju videl. Je pa res dobra miš.

In BTW, ko bodo čez eno leto ta rjava stikala delovala kot da tišiš drog v pesek, ko ti bodo LEDice pocrkale po dveh mesecih in ko se bodo vse tipke svetle kot novoletna jelka čez 3 mesece, ne hodi sem jokat kakšen drek si nabavil. Ker smo ti hoteli svetovati, ampak si bil prepameten za vse.

EDIT: In puhlease, ta izgovor da rabiš programibilno tipkovnico je tako zelo brezvezen. Simple AHK skripta ti naredi bilo kaj se ti sprdne. Ne rečem za ergodox ali kaj v tem stilu, ampak za te običajne tipkovnice pa je res vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

issak ::

Se opravičujem za morebiten agresiven prizvok, ni bil namen.

Logitech tele ta nove sem videl v bigbangu in plastika in izdelava res ne prideda blizu mojemu Duckyju. Ja, briga me za logitech :D Omenil sem jih izključno zaradi izgleda. Dobiš jih tudi z MX red drugače.
Ravno se menim da bi dobil eno tipkuljo v pisarni, pa sem se zaenkrat (spet) odločil za ducky, če bo šla cenovno skozi, če ne pa pač Cherry MX board, zakaj pa ne.

Za tipkat se meni dopadejo MX blue (ki jih imam na Duckyju), ampak so za v pisarno preglasni (sem prinesel svojo za en dan, so rekli da je preglasna). Zdaj imam 1 teden eno cherry z MX Black stikali, pa kolikor so se mi najprej zdela trda sem se kar hitro navadil, te prisilijo da ne usekaš do konca, ampak malo manjka tisti klik ki sem ga navajen od MX Blue. MX brown imajo tistega malo klika pa so vseeno tihe. Sicer na občutek res niso najboljši vseeno...

AHK skripte so super, za kaj vse jih mi zlorabljamo :D, in ravno zato da ne rabiš pritiskati kombinacije tipk pritisneš M1 na primer. Sicer jih nimam na svojih tipkovnicah, ampak se jih sigurno da zlorabit za svašta
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

invisuu ::

Pa če je šefica toliko prilagodljiva, ne moreš nabaviti ene tipkulje pa ti povrne keš s kakšnim potnim nalogom?

Edit: pa jaz tak veš, da bom hvalil Topre do groba. Odličen taktilni bump IN tiha stikala. Crossfire ti bo prodal malo lubija, nabaviš NT za 70-80EUR, zlubriciraš, pa imaš boljšo tipkovnico od skoraj vsega na trgu. Čez par mesecev še boš vložil par desetakov v kaki kvalitetni set capov pa imaš tipkovnico za prste polizat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

Crossfire ::

invisuu je izjavil:

Pa če je šefica toliko prilagodljiva, ne moreš nabaviti ene tipkulje pa ti povrne keš s kakšnim potnim nalogom?

Edit: pa jaz tak veš, da bom hvalil Topre do groba. Odličen taktilni bump IN tiha stikala. Crossfire ti bo prodal malo lubija, nabaviš NT za 70-80EUR, zlubriciraš, pa imaš boljšo tipkovnico od skoraj vsega na trgu. Čez par mesecev še boš vložil par desetakov v kaki kvalitetni set capov pa imaš tipkovnico za prste polizat.

My point exactly! :)

Joze_K ::

invisuu je izjavil:

Pa če je šefica toliko prilagodljiva, ne moreš nabaviti ene tipkulje pa ti povrne keš s kakšnim potnim nalogom?

Edit: pa jaz tak veš, da bom hvalil Topre do groba. Odličen taktilni bump IN tiha stikala. Crossfire ti bo prodal malo lubija, nabaviš NT za 70-80EUR, zlubriciraš, pa imaš boljšo tipkovnico od skoraj vsega na trgu. Čez par mesecev še boš vložil par desetakov v kaki kvalitetni set capov pa imaš tipkovnico za prste polizat.


Hja, me ta tema zanima,... vendar popolni noob.... moram priznati, da me ta tvoj tekst zgoraj totalno iritira... ker si ga enostavno ne vem razložit... me pa hudičevo mika to naredit...

bi blo kul, ko bi nareil nek tutorial, v vsako informacijo tudi link - kje in kako...
pa bi nas mogoče več blo...

8-)

invisuu ::

Crossfire lahko napiše kaj več o lubriciranju sliderjev, je bolj izkušen. Uporablja lubrikant GPL-205, pride neki drobiž za celo tipkovnico. GPL-205 ni priporočljiv za clicky stikala (recimo modra, zelena). Zadeva je dokaj simple, samo ne smeš imeti dveh levih rok. Ne rabiš znati nobene elektrotehnike, lotanja ipd. Samo vzameš malo lubrikanta, namažeš na mesto kot kaže guide, zložiš nazaj skupaj. Čez vikend imaš to v parih urcah narejeno.

Link za Cherry stikala: https://geekhack.org/index.php?topic=34...
Topre pa najbrž najbolje kar tukaj:


Realforce dobiš narazen kot da bi sestavljal lego kocke, HHKB ima 18 vijakov, za Novatouch nisem ziher. Realforce bi osebno rekel, da ni potrebna lubriciranja (vsaj 55 gramski ne), za novatouch pa sem že veliko ljudi slišal, da veliko pridobi z lubrikacijo. Če dobim tole, ki se sedaj prodaja na S-T bom stestiral, da lahko tudi iz prve roke povem.

Keycap set nabavit je pa itak čista investicija. Praktično vsi cap seti gredo samo gor s cenami, ko je group buy končan. Potrebno je samo malo potrpežljivosti in spremljanja kakšnega foruma. Že če samo pogledaš te Topre PBT space bare...ko je bil group buy so se prodajali za ~6€? Sedaj gredo po 25€. Če bi jih takrat človek nabavil par deset komadov zaslužiš z njimi za katerokoli tipkovnico ti srce poželi. Da o artisan capih sploh ne govorim...jaz se sploh nisem trudil zaslužiti, pa sem po naključju pokril eno čisto novo Type S za 400€ s parimi artisani, pa še je ostalo za kakšno kosilo.

Crossfire ::

Osebno toprejeva stikala lubriciram tako, da obe nožici sliderjev na tanko (kot film) premažem s čopičem, ne podmazujem torej ohišja, temveč sliderje...v osnovi je enako, vendar je sliderje veliko enostavneje zlubricirat kot pa označene dele z gornje slike.

Skratka, vsak hobi zahteva ogromno raziskovanja, iskanja odgovorov, tako je tudi pri mehanskih tipkovnicah. Veliko je napisanega po spletu, tudi tukaj na tem forumu. Ne vidim poante, da bi nekomu vse na krožniku prinesel, kaj je potem poanta vsega skupaj? Rade volje pa odgovorjam na legit vprašanja, to pa ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

gregor ::

lepo ste se razpisali glede moje šefice in cherry tipkovnice :)

če mi je že odobrila SW in HW v vrednosti 3000 eur+ potem mi bo tudi tipkovnico ;)

LP

njyngs ::

AaBoy je izjavil:

invisuu je izjavil:

njyngs je izjavil:

Čisto možno, da jo bom jaz vzel :) Hvalabogu ni teh šminkerskih lučk.


Jaz sem ga zjutraj klical. Če je ne boš vzel jo bom jaz za sliderje.


Sem že mislil klicati, te pa vidim da je že bilo zanimanje.

Go ahead. Jaz sem si premislil in bom raje izbral mx brown :)

Tilen88 ::

issak ::

Tilen88 je izjavil:

Evo tudi pri nas
http://eigre.si/corsair-strafe-mx-brown...


Dobra cena! Čisto konkurenčno z Nemčijo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Tilen88 ::

Brez silent stikal je še 10€ ceneje.

Crossfire ::

Vi to resno, fantje? :)

invisuu ::

Tilen88 je izjavil:

Evo tudi pri nas
http://eigre.si/corsair-strafe-mx-brown...


Daj no, za ta denar že dobiš RF U87 55G v mint condition...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

Tilen88 ::

Jst že mam mehansko tipkovnico samo zalimal sem link ker sem opazil da se tale prodaja pri nas ;)

PARTyZAN ::

V katere roke je potem sel tisti CM Novatouch? Se obnese? Matrajo me Topre stikala, pa je Novatouch cenovno dalec najdostopnejsa. Pa vsec mi je, da je tipkovnica kompatibilna s cherry MX keycapi. Any thoughts?

Kdo proda kak Topre board?

BaRtMaN ::

Živjo.

V službi sem dobil najcenejšo Cherry-jevo z brown tipkami, kar sem jih našel (model), iz DE je prišlo s poštnino kakšnih 80EUR. Ugotavljam, da bi raje trša stikala. Od WASD Keyboards sem naročil tudi vzorec raznih MX stikal in se mi zdi, da mi najbolj odgovarjajo MX clear, torej trša varianta MX brown.

Gledam vrnjene (open box) CODE od WASD, ampak s poštnino in dajatvami se končna cena bliža 250EUR, kar se mi zdi odločno preveč.

A poznate kakšno evropsko trgovino, kjer se da dobiti tipkovnico z MX clear ali ustreznimi stikali drugega proizvjalca? Rad bi čim bolj klasično tipkovnico (brez Fn tipke), lahko US ali evropski razpored, če ne gre drugače, vzamem tudi TKL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()
««
30 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925174 (1378) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212960 (10618) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305774 (2280) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048134 (42744) LordPero

Več podobnih tem