» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
29 / 58
»»

invisuu ::

Jaz sicer veliko ne programiram, če že kaj kakšne preproste zadeve v Pythonu, ampak veliko časa preživim v raznih terminalih. Ssh na oddaljen strežnik, popravi kakšno veliko tekstovno datoteko v Vi ipd.

Če imaš doma tipkovnico polne velikosti, položi prste v home row (i.e. pravilna postavitev prstov pri slepem tipkanju za najhitrejše tipkanje). Sedaj pa drži CTRL in poglej v kakšni poziciji imaš mezinec za to potezo. Se ti ne smili? Sedaj pa z mezincem primi caps lock in si predstavljaj, da je to tvoj nov CTRL.

Ali pa poglej ta hod roke ko greš iz miške (copy/paste v tcsh) do smernih tipk. Sedaj si predstavljaj, da so smerne tipke tam kjer imaš sedaj numpad.

Ja, zaradi takšnih majhnih razlik so ti roke in prsti hvaležni po 8+ urah uporabe, verjemi.

Tega, da moram držati Fn ko stisnem petko da vidim če mi je kdo kaj odpisal na slo-techu pa bi se itak moral v celoti odpovedati, ker v večini primerov itak ni vredno sploh ogleda, heh.

njyngs ::

Načeloma imam preceeeej velike roke tako da mi doseg tipk ni problematičen. Kar se pa terminalnih urejevalnikov tiče pa mi verjetno noben ne bo ponudil toliko kontrole nad kodo (ne glede na plugine) kot IDE. Da niti ne začnem z debugingom.

Načeloma vsakemu svoje. Bi pa za kak teden ali dva bilo fajn imeti kaki hhkb v testu, da bi videl koliko mi je sploh razlike in če mi ustreza. Ker pa je cena tako velika pa dvomim, da bom kdaj izvedel tole :) Mogoče, če zadanem loto :D

mihor ::

njyngs je izjavil:

Načeloma vsakemu svoje. Bi pa za kak teden ali dva bilo fajn imeti kaki hhkb v testu, da bi videl koliko mi je sploh razlike in če mi ustreza. Ker pa je cena tako velika pa dvomim, da bom kdaj izvedel tole :) Mogoče, če zadanem loto :D


No, to je pravilno razmišljanje! :) Morda se pa lahko oglasiš na meetu in ti kdo posodi svojo tipkuljo za nakucat par vrstic. Boš takoj videl, če ti ustreza ali ne. :)

invisuu ::

Za HHKB bi jaz rekel, da potrebuješ vsaj dva tedna, da se lahko odločiš, če je to tipkovnica zate ali ne.

tomazic89 ::

Ce ze hoces ergonomsko resitev in se izgoniti spodvijanju prstov, ti jaz priporocam neko ergonomicno resitev ala Kinesis advantage ali pa ErgoDox.
Jaz sem se Advantage-a navadil v cca 14 dneh in me noben vec ne preprica v 'flat' standardni keyboard. Res da je velik denarni vlozek, ampak se vsak cent poplaca.

invisuu ::

tomazic89 je izjavil:

Ce ze hoces ergonomsko resitev in se izgoniti spodvijanju prstov, ti jaz priporocam neko ergonomicno resitev ala Kinesis advantage ali pa ErgoDox.
Jaz sem se Advantage-a navadil v cca 14 dneh in me noben vec ne preprica v 'flat' standardni keyboard. Res da je velik denarni vlozek, ampak se vsak cent poplaca.


To je dejstvo, HHKB ni primarno ergonomska tipkovnica. Osebno sem si zato sam naredil ERGO-HHKB-DOX doma;

neboben ::

a kr dve mas hudiča !? :) Še ena ergonomska je Ultimate hacking keyboard.

Crossfire ::

ded je mel večjo zalogo ko angleški amazon :)

tomazic89 ::

invisuu je izjavil:


To je dejstvo, HHKB ni primarno ergonomska tipkovnica. Osebno sem si zato sam naredil ERGO-HHKB-DOX doma;



Tole zgleda res cool. Ni mi pa jasno, kaksna je prednost tega setupa pred ErgoDox naprimer?

neboben ::

 Ultimate hacking keyboard

Ultimate hacking keyboard


Lahk jo daš skupej ali uporabljaš narazen. Zal nism lastnik te tipkulje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

neboben ::

tomazic89 je izjavil:

Ce ze hoces ergonomsko resitev in se izgoniti spodvijanju prstov, ti jaz priporocam neko ergonomicno resitev ala Kinesis advantage ali pa ErgoDox.
Jaz sem se Advantage-a navadil v cca 14 dneh in me noben vec ne preprica v 'flat' standardni keyboard. Res da je velik denarni vlozek, ampak se vsak cent poplaca.


Zanima me koliko je blo vse skupej s poštnino, davkom in carino ?

invisuu ::

neboben je izjavil:

a kr dve mas hudiča !? :) Še ena ergonomska je Ultimate hacking keyboard.


Imel sem 4 svoj cas. Pac kupil, pol pa se mi ni dalo ukvarjati s prodajo.

tomazic89 je izjavil:

Tole zgleda res cool. Ni mi pa jasno, kaksna je prednost tega setupa pred ErgoDox naprimer?


Eh to sliko sem naredil samo za hec, v bistvu v odziv enemu uporabniku na GH, ki je vedno sinfal HHKB in poveliceval Ergo Dox.

tomazic89 ::

neboben je izjavil:



Zanima me koliko je blo vse skupej s poštnino, davkom in carino ?


Jaz sem cakal drop na MassDrop-u, ki se je zgodil lani: https://www.massdrop.com/buy/kinesis-ad...
Tako me prisla tipkovnica $224.99 in $16.75 postnina. Na to je bilo 22% davka in nekaj malega carine. Skupaj je prislo preracunano v eur nekje 275EUR.

Na amazon.de je bil v tistem casu 300EUR. Sedaj zgleda da je 286EUR: http://www.amazon.de/gp/product/B0058R9... (verjamem da je typo pri ceni in je ta 100x vecja).

Sicer pa je uradni distributer v EU Zenlap: https://www.zenlap.eu/ergonomic-keyboar... ampak nanese 360EUR kar je pa ze precejsnja razlika.

tomazic89 ::

Aja pa FYI letos pride Advantage v2. Tak da jaz bi pocakal kaksen mesec, ker naj bi bila v Q1.
Predvidoma Aprila:

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Ako si želi kdo hhkb pro 2 v beli, look no further:
https://deskthority.net/f-o-r-s-a-l-e-f...

dr.Akula ::

Ojla

Odločam se za nakup prve mehanske tipkovnice in zanekrat je favorit Corsair K70. A mi zna kdo povedati kakšna je razlika med to, ki je 2. generacija in to, ki je 3. gen?

Največja dilema mi je, kateri layout vzeti. Bolj se nagibam k nemški, ker se bom najbrž hitreje navadil drugačnega poimenovanja tipk, kot pa pomešnih znakov.
ni podatka

issak ::

dr.Akula je izjavil:

Ojla

Odločam se za nakup prve mehanske tipkovnice in zanekrat je favorit Corsair K70. A mi zna kdo povedati kakšna je razlika med to, ki je 2. generacija in to, ki je 3. gen?

Največja dilema mi je, kateri layout vzeti. Bolj se nagibam k nemški, ker se bom najbrž hitreje navadil drugačnega poimenovanja tipk, kot pa pomešnih znakov.


Mislim da je samo logotip drug.

UK in DE sta oba ISO layouta, ni to US (ANSI). Jaz 'ponavadi' nemški layout vzamem, imam pa tudi severnjaškega pa je isto vse. Cenejšega vzemi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Shkorc ::

Imate mogoče kak predlog, kje bi kupil modre ledice za Ducky Shine 3? Da so dimmable in ujemajo v barvi.

Čas je, da zamenjam crkovino.

Najlepša hvala :)

Crossfire ::

V switche gredo najlepše ledice 2x3x4 mm. Če bo odtenek modre enak temu na rački pa je dobro vprašanje ;)

dr.Akula ::

Mislim da je samo logotip drug.

To informacijo sem tudi našel, ampak me je begalo, ker na slikah ki jih ima Amazon ob strani je pa logotip pri obeh enak. Če bi bil to kakšen drug trgovec sploh ne bi dvakrat pomislil, Amazon ima ponavadi kar točne fotografije.


UK in DE sta oba ISO layouta, ni to US (ANSI). Jaz 'ponavadi' nemški layout vzamem, imam pa tudi severnjaškega pa je isto vse. Cenejšega vzemi.

Mi je jasno glede ansi in iso ;)
Se mi pa ne mudi z nakupom. Bom še malo razmislil katera postavitev mi bo manj moteča.
ni podatka

mihor ::

dr.Akula je izjavil:

Se mi pa ne mudi z nakupom. Bom še malo razmislil katera postavitev mi bo manj moteča.


Še argument več za naučit se slepega tipkanja. :)

issak ::

mihor je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

Se mi pa ne mudi z nakupom. Bom še malo razmislil katera postavitev mi bo manj moteča.


Še argument več za naučit se slepega tipkanja. :)


Blank tipke pa gremo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Shkorc ::

issak je izjavil:

Blank tipke pa gremo.


Potem si pa pečen, ko moraš vtipkati eno bolj zakomplicirano geslo :))

mihor ::

Shkorc je izjavil:

Potem si pa pečen, ko moraš vtipkati eno bolj zakomplicirano geslo :))


Ja, to zna bit na začetku res problem. :) Vendar kasneje, ko dobro zvadiš tipkanje, ti tudi takšne preizkušnje ne predstavljajo več problema.

neboben ::

Jest mam naročene blank tipke =). Zdej bom prisiljen se naučut slepega tipkanja. Glede gesel, to bo problem. Ampak sej imam Ducky-a za pomoč medtem bom pa gledal za Ergodox keycap seti, najbrž mi na začetku ne bo šlo slepo tipkanje s full blank tipkami, s časoma se bom navadil.
A kdo uporablja Dvorak non-qwerty/z postavitev ? Čist tko me zanima,če se da v dvorak ali colmak več besed na minuto natipkati kot v qwerty načinu ?

Ali ve kdo za keycap set,ki je primeren za Ergodox, naj ga prosim doda na spisek.
Granite
Pulse SA
1976 SA
Yuri Gagarin
Troubled minds SA
Clear

mihor ::

neboben je izjavil:

A kdo uporablja Dvorak non-qwerty/z postavitev ? Čist tko me zanima,če se da v dvorak ali colmak več besed na minuto natipkati kot v qwerty načinu ?


Jaz uporabljam Dvorakovo postavitev samo na telefonu, se je še nisem "lotil" na tipkovnici. :) Teoretično bi moral dosečt občutno hitrejše pisanje, saj je postavitev dejansko namenjena čim enostavnejšemu tipkanju - sicer glede na pogostost črk v angleških besedah. Če imaš voljo in željo, se ga vsekakor nauči!

neboben ::

mihor je izjavil:

neboben je izjavil:

A kdo uporablja Dvorak non-qwerty/z postavitev ? Čist tko me zanima,če se da v dvorak ali colmak več besed na minuto natipkati kot v qwerty načinu ?


Jaz uporabljam Dvorakovo postavitev samo na telefonu, se je še nisem "lotil" na tipkovnici. :) Teoretično bi moral dosečt občutno hitrejše pisanje, saj je postavitev dejansko namenjena čim enostavnejšemu tipkanju - sicer glede na pogostost črk v angleških besedah. Če imaš voljo in željo, se ga vsekakor nauči!


Kul. Hvala za spodbudne besede. Bom zagotovo poskusu.

invisuu ::

https://www.massdrop.com/buy/v60-mini-m...

60% tipkulja
V črnih, modrih, rjavih ali clear češnjah (po izbiri)
razne LED barve, ko vidim da palite na to

S poštnino vred cca 100 EUR

neboben ::

@invisuu
hvala za link, bi bila vredu, če nebi mel že naročeno nekaj drugega.

Meni je LED osvetlitev bla vredu, sploh, ko pride oblačen dan, ali pa proti večeru. Se res dobro vidi tipke. Samo sedaj bom imel Ergodox in imam drugačne plane, rad bi se naučil boljše slepo tipkat, hitreje in po možnosti se navadit še na Curl-DH, al pa Colemak, Dvorak. Na geekhacku mi je en tole prilepu, zlo fajn.

QWERTY := 1873 (engineered 143 years ago) (Remington)

DVORAK := 1936 (engineered 80 years ago) (18 years of study and research by prof. Dvorak)

COLEMAK := 2006 (engineered 10 years ago) (a programmer named Shai Coleman released an alternative keyboard layout called Colemak (a portmanteau of Coleman and Dvorak). Despite the name, it isn't a direct descendant of the Dvorak layout. In fact, Colemak can be thought of as a compromise between the two.

DH := 2015 (engineered 1 year ago) ("Curl-DH" ergo mod is a minor modification to the Colemak keyboard layout, designed to make typing more comfortable by making an adjustment to the placement of a small number of keys, in order to gain a significant improvement in ergonomics and comfort.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

invisuu ::

Ej neboben, a se ti zajebavas? Naročil si BLANK ergodoxa in se boš na njem začel učiti nov layout? Hahaha...ej res ti privoščim če ti rata, samo če ti to uspe si BOG. :D

Ja, itak QWERTY je zastarel itd. samo poglej, na tem imam 136 WPM. Heh.

EDIT: Sem šel na Colemak forum...en tip pribije ponosno kako je prilezel na 92WPM po 7ih letih in 8ih mesecih tipkanja na Colemaku. Jaz sem na 136WPM na QWERTY...alrighty then.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

neboben ::

Bom videl kaj bo iz tega, poskusu bom, čeprov pomoje, da bom na konc ostal pri qwerty. Glih zarad tega, ker sem pač od začetka pa do zdej tipkal na qwerty. Glede blanksov je pa tko, da imam namen itak kupit še en keycap set. Recimo ta mi je všeč -> Green Screen / Amber Screen
Pa še kak se najde naspisku, ki je všečen.
Če poznaš kak set, ki je narjen tud za Ergodox, nam lahk tuki pomagaš: GH tema o ergodox keycap set-ih
Mal preveč sem se zagnal, poskusu pa bom ja. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

TehDucky ::

Pobje, en vprašanje glede telih postavitev tipk.

Verjetno bi imel sam kar probleme na začetku s temi colemak pa dvorak varjantami.

Kaj pa recimo, da jaz osvojim eno izmed teh alternativnih postavitev tipkovnic in imam na šihtu lahko izključno qwertz, ker je to pač računalnik, ki ga vsi uporabljajo.
A ima kdo kakšne izkušnje kako se reagira na to?

Dober primer je ta video:
Človek je 8 mescov potreboval, da se je naučil peljat s kontra kolesom. Ko je vzel v roke običajno kolo ga ni znal več peljat.

neboben ::

Kaj pa recimo, da jaz osvojim eno izmed teh alternativnih postavitev tipkovnic in imam na šihtu lahko izključno qwertz, ker je to pač računalnik, ki ga vsi uporabljajo.
A ima kdo kakšne izkušnje kako se reagira na to?


Prineseš si svojo tipkovnico na šiht. Ostali pa pač delajo na qwertz. Zdej, če se to ne da uredit tako potem pa ne bi vedu kaj narest.

Človek je 8 mescov potreboval, da se je naučil peljat s kontra kolesom. Ko je vzel v roke običajno kolo ga ni znal več peljat.

Hmm. Dobiš točko tlele. Sam kaj pa, če po 8 mesecih nočeš več vozit kolesa tako kot si ga včasih, da ti ta nov način, ki si se ga naučil bolj ustreza.

Sej drgač ne trdim, da je qwertz slabša varjanta layouta kot ostale variante. Me pa zanima, če se z modernejšimi layouti tipkanje hitreje. Tko da je jest tud ne vem, še nism poskusu.

mojca ::

Jaz sem prešaltala na Dvorak (in si na altGr+C/S/Z dodala šumnike). In ja, ta primerjava z biciklom kar velja tudi za učenje tipkovnice. Ko se naučiš nov layout, ti prvi povzroča več problemov. Seveda ni tako dramatično, ker se zaradi malenkost počasnega tipkanja še ne boš sesul po tleh, lahko pa verjetno svoje možgane sprogramiraš tudi tako, da bodo znali oba layouta sorazmerno dobro. Jaz ne vidim razloga, zakaj bi se ukvarjala z drugim layoutom in na sleherni mašini, kjer moram vtipkati kaj več kot stavek ali dva, za začetek menjam layout.

Enkrat med delanjem domače naloge (programiranje + pisanje) sem potrebovala izgovor/distrakcijo in sem se namesto programiranja lotila menjave tipk. Vse tipke sem z izvijačem zmetala ven in jih prestavila v nov layout, ker sem vedela, da si bom sicer prej premislila kot bi se naučila novega layouta. Kupila sem si en fantastičen program za učenje slepega tipkanja. Prej sem sicer vedela pravila tipkanja, nisem pa imela vseh tipk "v prstih", ves čas sem s prsti potovala naokrog, malo škilila pod prste, ... tako da sem tipkala samo na približno s povprečno 6-8-imi prsti. Učenje novega layouta sem spotoma izkoristila še za discipliniranje desetprstnega tipkanja.

Na novi tipkovnici sem bila "invalid" približno 10-14 dni, potem so problemi počasi izginili. Zdaj tipkam bistveno hitreje kot prej, akrobacij s prsti je dejansko manj, je pa težko narediti objektivno primerjavo hitrosti, ker prej nisem imela stroge discipline desetprstnega tipkanja.

Po menjavi prenosnika (na katerem nisem menjala tipk) in uporabi "službene" tipkovnice sem bila prisiljena v odpravo še zadnjih negotovosti glede layouta, ker od takrat nisem imela nobenega plonkceglca več.

Z gesli ni problema, ker za vsako črko tudi opolnoči točno vem, kje je. Problem se pojavi, če moram geslo vtipkati na QWERTY-ju (po možnosti na neoznačeni tipkovnici). QWERTY-ja sicer nisem povsem pozabila, mi gre pa zelo švoh in potrebujem plonk. (Najboljša anekdota: na helpdesku s tujino mi človek pove, naj držim ctrl-alt-P ali nekaj podobnega med bootanjem mašine, na kateri sem imela premešane tipke. Za začetek sem morala na podstrešje po eno staro tipkovnico, da sem sploh videla, kje je črka P.)

Najbolj pogrešam tipkovnico, razdeljeno na dve polovici, z vsemi relevantnimi kotrolnimi tipkami nekje na palcu namesto na mezincu. Samo na prenosniku to žal ne pride v poštev. Slaba stran Dvoraka je tudi, da Ctrl-X/C/X niso več en za drugim in da v VI-ju smerne tipke niso več lepo druga ob drugi. Ampak to so malenkosti.

neboben ::

Hvala za ta post, sem ze bolj motiviran, da tudi sam poskusim. Kul :D.
Kupila sem si en fantastičen program za učenje slepega tipkanja.

Tud jest imam namen se nauči slepo tipkati, 10 prstno. Mi zaupas kateri program si kupila ?
Si mogoče poskusila tudi Colemak layout ?
Če se boš kdaj izmerila v hitrosti tipkanja bi te prosil, da ob priliki prilepis rezultat. Trenutno namreč na GeekHack-u berem, da vsi (iz meni neznanega razloga) tipkajo počasneje na novih layoutih kot pa na qwerty. Tudi po nekem določen času, več mesecih.

neboben ::

Najbolj pogrešam tipkovnico, razdeljeno na dve polovici.

Katero imaš ?

invisuu ::

Mene bi tudi zanimalo kak WPM dosegate na drugih layoutih. Najboljse bi bilo primerjati WPM iz qwerty in dvorak, na primer.

WPM sicer ne pove prav veliko o osebi, mimogrede. WPM pove samo to; kako hitro si sposoben pretipkati nek tekst. Predpostavljam, da nihce vec ne sluzi denarja s tem v Sloveniji odkar obstajajo portali kot so fiverrr, kjer tekmujes z indijci za cente. Kakor je potrebno spisati kaj novega, domiselnega ali kreativnega WPM postane nerelevanten, se razume.

Edit: zanimivo mi je, da so navdusenci nad tipkovnicami v povprecju bolj dosledni pravilom slovnice. Pravtako bi bilo zanimivo izvedeti, kaksen procent tipkarjev je navdusenih nad rokopisom, penkali ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

neboben ::

Mene bi tudi zanimalo kak WPM dosegate na drugih layoutih.

Amm jest sem se poskusil izmeriti v qwertz layout-u. Pa raje ne bom objavljal rezultata, ker prvič me je sram, drugič en kup napak sem naredil.
Poskusil sem pač tipkati tako, da ne pogledam na tipkovnico in pisal sem s 6 prsti max. V bistvu me je mal šokiral kako malo pozornosti sem posvetil tipkanju. Zdej je pa res čas, da moj slab rezultat začnem izboljševati.
Bom zaključu s tem, da zame je prav vseeno a začenem 10 prstno tipkati v dvorak, colemak, Mod-DH, Curl-DH, ali pa qwertz. Prav zaradi tega, ker je razultat pod normalnim nivojem.

@invisuu
Se ti klanjam, 136 WPM zame pomoje ne glede na layout trenutno ni dosegljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

neboben ::

A je še komu všeč ta keycap set, če ja vote on Massdrop pls. Jest bi ga rad kupil.
GREEN SCREEN SA Keycaps == Your Computer in the 1980s

mojca ::

@neboden: program je Master Key. Imam pa navadno tipkovnico na prenosniku (plus eno čisto navadno mehansko brez napisov na tipkah, vendar mi je dodatno tipkovnico nerealno prenašati naokrog, zato je skoraj ne uporabljam).

136 WPM je tudi zame nedosegljivo, sploh če moraš tipkati tudi številke, velike začetnice in vsa ločila. Moja šibka točka so napake, katerih popravljanje vzame precej dragocenega časa, če želiš končno besedilo brez napak. O hitrosti tipkanja je sicer tema že tule.

invisuu ::

neboben je izjavil:

A je še komu všeč ta keycap set, če ja vote on Massdrop pls. Jest bi ga rad kupil.
GREEN SCREEN SA Keycaps == Your Computer in the 1980s


No Topre no buy

#TeamTopre

Imam pa v prihodu realforce 87u 55g. Me prav zanima kaksna je; mar bo zamenjala hhkb ali bom ven pobral 55g dome in jih dal v hhkb...ali pac prodal dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

Joze_K ::

tole bo tudi dobro za vstopni razred--- MX-Switches

Logitech releases G610 Keyboards fitted with Cherry MX mechanical switches

https://www.guru3d.com/news-story/logit...

PARTyZAN ::

Koncno Logitechova mehanska tipkovnica, ki ni grda. Upam, da bo brez o-ringov.

invisuu ::

Ajde, da malo bumpnem. Dobil tole lepotičko ta teden. 55 gramski Topre. Neverjetno kakšna razlika je med 45g in 55g, resnično nisem pričakoval take razlike. Večja razlika proti HHKB je najbrž tudi to, da so stikala mountana na jekleno plato na RF in kar direkt na ohišje pri HHKB. Zelo kul board overall. Definitivno eden izmed bolje sestavljenih boardov.




neboben ::

Jest pa tole:
 Ergodox

Ergodox


Sem že premaknil ene par tipk, tipkovnici se da layoute naštimat in premikat tipke po želji. Ker ima 80 tipk in ne standardnih 76, sem moral en c fajl popravt in si aktivirat 4 dodatne tipke. Namen imam kupit en keycap set, recimo REBELS bi bil kr vredu, vzel bi base kit, ergodox kit in stripe kit. Potem sem gledal na wasdkeyboards, da se da dobiti tipke kjer si izmislis napis in ali simbol. Arch linux simbol se tudi dobi in bi bilo fajn to imeti za meta key v i3 tilling window manger. Sam zdej sem ze offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

invisuu ::

O nice! MX Clears? Poročaj kaj kako si zadovoljen.

neboben ::

MX Clears sem na začetku želel imet pa sem se odločil, da grem na Greetech browns (če se prov spomnim 50g, al je blo 55g). Zakaj Greetech in ne gateron ali MX, želel sem jih poskusit,dobit nekaj drugačnega in so čist vredu switchi. Sicer nimam za primerjat MX Brown imam samo MX red, ki so netaktilni. Sem zelo zadovoljen, je pa neki res, na tipkovnico oz. na layout se še nisem privadil, ampak to so se tako vsi razpisali o tem, da rabiš neki časa.
Všeč:
programabilnost tipk
različni layouti dostopni na bližnjicah
falbatech ponuja različna ohišja oz. različne komponente
thumb cluster (tipke na katere pritiskaš s palcem)
firmware prosto dostopen
če se kaj pokvari lahko načelom razstavim in popravim sam
Na GeekHack-u je na spisku že prek 20 keycaps-ov
teensy je zakon, en ukaz v terminalu, pritisk tipke na ergodoxu in imaš naložen firmware
Enih tipk sploh ne potrebujem in sem jih umaknil

Ni všeč:
Blank tipke so nekam cheap.
Trenutno ne poteka noben groupbuy za ergodox keycapse

Še ne vem kaj bo s tem:
Macro-ti, rad bi, da mi ob prisitku na tipko vzame SHIFT+tipka ali AltGr + tipka, moram developer-ja na github vprasat, če se da in kolk je treba truda vložit da se to doseže.

Zanimivo je bilo, ko sem mislil da mi dodatne 4 tipke ne delujejo.. Ko sem pritisnil črko se je ta črka ponavljala, sem mislil da je že kak soldering problem, skratka hardware, kratek stik z ohišjem. Pa se je izkazalo, da sem jest master branch compajlu namesto partial-rewrite brach na github-u. Layouti se urejajo bistveno lažje, vse je bolj pregledno v novejši kodi. Tko, da zdej vse deluje s slovenskim layoutom. ČŠŽ no problem imam, ven vrgu ĆĐ pa še ene par tipk.

Glede Greetech switchov:
prebral sem da so kompatibilni z mx, hočem reči, da ko nabavim keycap-se bodo ti šli gor na te switche. To me je nejbolj skrbelo. Sam feeling ko tipkam je pa vredu. Skratka za prvi ergodox bo vredu. Če se jih naveličam pa itak lahk druge kupim, vse podrem in sestavim z novimi switchi. Ampak zaenkat so Greetech brown zanimivi.

Še to naročil sem takšno ohišje, ki nima luknjic za ledice, mislim, da niso potrebne. Se prav, ko imam capslock prižgan, je edini indikator, da je prižgan lociran na Ducky shine 3 tipkovnici (obe priklopljene).

Razmišljal sem ,če bi kupil rabljeno. Ampak sem si potem nekako premislil. Je sicer en tip na GeekHacku, ki jih sestavlja in ti jo potem pošlje.
Da zaključim, zadovoljen sem z vsem razen keycapsi, bom pač počakal na nove.

@invisuu
Ko berem tvoj post, vidim, da si tudi ti zadovoljen s svojo tipkovnico. A keycap-se za topre se da dobit ?

invisuu ::

Nah, Topre capsi so še težji za dobiti :/ Ej, od kod pa si (lahko na ZS)? Tale Ergodox me prav mika, bi mimogrede prišel na kakšno pokušino :)

neboben ::

Sem ti napisal na ZS.

issak ::

Sem bil spet malo v bigbangu, in so precej razširili (za naše pojme) ponudbo tipkovnic. Zdaj se lahko pri njih proba Cherry MX Brown, Red in Romer-G na dveh različnih tipkuljah (meni so se tudi stikala zdela različna). Sem lahko končno probal MX Red ki jih do zdaj še nisem utegnil. To imajo v velikem BigBangu v BTCju razstavljeno.

Zgolj v vednost, če bi kdo rad probal našteta stikala.

Imajo tudi Asus tipkulje, a tiste niso razstavljene.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()
««
29 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925072 (1276) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212898 (10556) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305767 (2273) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048006 (42616) LordPero

Več podobnih tem