» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
25 / 58
»»

Fizikalko ::

Evo, dobil svojo FUNC KB-460 za že omenjene male pare.

Za ta denar se lahko samo priklonim. Fantastično. Tipkanje zel smooth in dokaj tiho (glede na prejšnjo mehansko žival IBM M prava zvočna milina).

Skratka, zgleda, da se je moj price/performance research izplačal.

Highly recommended...

Crossfire ::

ssmm1010 je izjavil:

6151 je izjavil:


če imaš jezik na slovenščino imaš vse kombinacije enake kot na slovenski tipkovnici


Ja, saj to vem. Samo na tipkah niso narisani isti znaki, kot pa pri slovenski tipkovnici.
Saj vem da za brezveze neke kompliciran, samo ko daš 170€ za tipkovnico, hočeš da je vse perfektno.

There's no such thing as a perfect board :) 170 je ogromno za takšen board kot je k65 ali k70, dobiš boljše borde za pol majn...Razen če je finta v lightshowu :)

Fizikalko je izjavil:

Evo, dobil svojo FUNC KB-460 za že omenjene male pare.

Za ta denar se lahko samo priklonim. Fantastično. Tipkanje zel smooth in dokaj tiho (glede na prejšnjo mehansko žival IBM M prava zvočna milina).

Skratka, zgleda, da se je moj price/performance research izplačal.

Highly recommended...

Katere switche imaš? Stabilizatorji so glasni? natakni gor en pbt set in boš še bolj zadovoljen ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

N0t0ri0us ::

Fizikalko je izjavil:

Evo, dobil svojo FUNC KB-460 za že omenjene male pare.

Za ta denar se lahko samo priklonim. Fantastično. Tipkanje zel smooth in dokaj tiho (glede na prejšnjo mehansko žival IBM M prava zvočna milina).

Skratka, zgleda, da se je moj price/performance research izplačal.

Highly recommended...


Katera stikala imaš? Kje si kupil in za koliko. Imam jo tudi sam malo več kot pol leta.

Sem zelo zadovoljen (mx blue), največja pomankljivost se mi zdi to, da je magnet za prah. :)

Fizikalko ::

Mam RED stikala, prima so.

:)

LordTado ::

A ma kdo km780?
Brown stikala...

meho7 ::

Pozna kdo kak EU sajt kjer prodajajo rabljene tipkovnice - mechmarket sem ze pregledu :)

Crossfire ::

Mechmarket ima daleč največ izbire, potem imaš pa še foruma v smislu deskthorityja ali geekhacka.

r3dkv1c4 ::

meho7 je izjavil:

Pozna kdo kak EU sajt kjer prodajajo rabljene tipkovnice - mechmarket sem ze pregledu :)

http://www.gebraucht-kaufen.de/
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Jeremish ::

Živjo vsem,

kupujem svojo prvo mehansko tipkovnico, do zdaj sploh nisem imela "proper" tipkovnice, ampak sem bila ves čas na laptopu, kjer mi gre na živce, da se tipke takoj obrabijo. Moj space je po dobre pol leta že zelo oguljen. Ne rabim je za špilat, ampak predvsem za tipkat (včasih tipkam res po cele dneve). Malo sem brala reviewe na internetu in sem prišla do zaključka, da bi bila še najboljša stikala brown? Ima mogoče kdo, ki veliko piše, izkušnje s tem? Meni je pomembno predvsem to, da bi bile tipke mehke in ne bi bilo treba premočno pritiskat - da bi tipkovnica pač omogočila čim hitrejše tipkanje s čim manj "napora". Glasnost me niti ne moti.

Glede na dosedaj prebrano bi bila moja prva izbira trenutno ZOWIE Celeritas Pro CHERRY MX Brown, ker je dokaj ugodna cena (nad 100-120 eur ne dam). Mnenja?

Zdaj pa še to: če jo naročim prek nemške strani (Mindfactory), kako je potem s slovenskimi šumniki? Se opravičujem, če je neumno vprašanje, ampak nimam kaj dosti izkušenj s tem.

golf3 ::

Če se ti ne gre za nek fancy design potem so navadne cherry najboljša izbira če gledamo ceno.

Oddin ::

Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Jeremish ::

Hvala obema. Ta mi je všeč, sem prebrala tudi oceno - predvsem mi je fajn to, da je tanka, da so tudi tipke tanjše.

Zanime me edino še, kako je s šumniki ...

jernejl ::

Tule lahko povečaš sliko te tipkovnice z nemškim razporedom tipk.
https://www.computeruniverse.net/produc...
Določeni simboli so na tipkah natisnjeni drugje ali drugače kot na slovenskem layoutu (tudi šumniki na tipkah niso odtisnjeni).
Seveda vsi šumniki in ostali simboli delujejo normalno enako kot na slovenski tipkovnici, le da niso natisnjeni. Če veliko tipkaš, potem razpored tako ali tako poznaš na pamet in verjetno ni posebej pomembno, kaj piše na tipkovnici. Nekateri pa si na tipke zalepijo nalepke s šumniki, ali pa jih dajo naknadno vgravirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Oddin ::

exactly
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Jeremish ::

Aha aha, razumem. Ne, ni mi pomembno, tudi če na tipkah nič ne piše, ker res ne gledam več pod roke - samo da je odziv "taprav", ko pritisnem tipke, kot sem navajena. Še enkrat hvala :)

BorutK-73 ::

Šumniki na mehanskih tipkovnicah so redkost. Lahko si pomagaš z nalepkami.

Zgodovina sprememb…

Jeremish ::

Ne ne, saj problem je bil v tem, da nisem vedela, če mi bodo na računalniku delali, to da niso narisani na tipkovnici mi je vseeno. Morda je bil res malo butast pomislek :D

Joze_K ::

pa kolikor sem jaz videl v SLO trgovinah se na kakih Logitech G910 in Razor mehanskih tipkovnicah tudi šumniki najdejo.... vendar pa nimajo posebnih znakov (pod ALT+ npr. {}, []m \|€,....)

Crossfire ::

Kvaliteta natisa oz. nalepk za naše "specijalne" znake je zelo slaba...vključno z das keyboardom ranga 170eur.

Moje mnenje je, da poiščeš eno second hand zadevo na npr. deskthority, mechmarketu ipd...relativno dobro zadeve se lahko dobijo za fer cene, tudi folk je skuliran in se lahko kaj dogovoriš. Npr. fullsize filco majestouch z mx redi se prodaja trenutno za 85 EUR in je veliko boljša izbira kot zgoraj navedene alternative. Na bolhi raje ne bi gledal, ker so cene nerealne, prodajalci pa po večini analfabeti in želijo za svoje kose preplačanega junka nerazumne vsote...

Mx red so linearna stikala, mx brown pa taktilna in s takim delno grobim občutkom pri pritisku, sploh nova.

invisuu ::

Za tipkanje so modra stikala najboljša, če te ne moti glasnost. Osebno sem sprobal Cherry rdeče, modre, rjave, zelene, sive, Topre, Topre dampened, Alps črne,... Rjavi so praktično modri, le da so rahlo lažji; modri so 50cN, rjavi 45cN (potrebna sila do aktuacije). Modra stikala so glasnejša (clicky), ampak z malo volje sčasoma lahko "float" tipkaš, kar pomeni, da ne pritiskaš tipke do dna (da se razumemo, to je možno pri vseh stikalih z aktuacijsko točko, ampak je z modrimi najlažje). Pri vsakem pritisku pridobiš na času. Osebno sem bil z modrimi daleč najhitrejši - tudi, ko se nisem niti potrudil, sem svoje rezultate prekašal. V praksi? 112-114 WPM na Topre, 124-126 na Topre dampened, 118-120 na rjavih, 132-135 na modrih. Razlika je opazna, torej. Je pa res, da ne smemo pozabiti, da je to "speed test" in v praksi nima veliko podlage, ko moraš še naumiti skonstruiran tekst. Če pretipkavaš (na primer za denar) pa je druga zgodba...

Topre so zelo dragi, ampak daleč najboljši po občutku za tipkanje. Kot bi tipkal v blazino. Tega noben drug switch ne ponuja, še posebej ne Cherry. Pravzaprav bom rekel, da si najbrž imela na laptopu scissor switch, ki je bistveno bolj mehek na pritisk kot Cherry.

Če bi ti moral kaj svetovati, predvsem na podlagi, da je čim manj možnosti da ti switch ne bo všeč, gre moj glas rjavim stikalom. Osebno za občutek dampened Topre, za hitrost pa plave češnje.

Kar se tiče nabora znakov je pa tako, kot so ti povedali - napisi niso pomembni. Itak bodo na ABS plastiki z neko poceni gravuro in bodo sčasoma zbledeli, tako da je vseeno. Switchi so narejeni za 30 let, plastika pa za 6 mesecev. Pozitivno je, da če ti bo tipkovnica noro všeč, lahko za relativno majhen denar kupiš drug set kvalitetnih tipk čez čas, po možnosti set ki je "built to last". Debeli PBT z double shot legendami, na primer.

Če rada tipkaš naj ti ne bo žal denarja. Kupuješ tipkovnico, ki te bo (najbrž) preživela, razen če res OGROMNO tipkaš.

invisuu je izjavil:

Za tipkanje so modra stikala najboljša, če te ne moti glasnost. Osebno sem sprobal Cherry rdeče, modre, rjave, zelene, sive, Topre, Topre dampened, Alps črne,... Rjavi so praktično modri, le da so rahlo lažji; modri so 50cN, rjavi 45cN (potrebna sila do aktuacije). Modra stikala so glasnejša (clicky), ampak z malo volje sčasoma lahko "float" tipkaš, kar pomeni, da ne pritiskaš tipke do dna (da se razumemo, to je možno pri vseh stikalih z aktuacijsko točko, ampak je z modrimi najlažje). Pri vsakem pritisku pridobiš na času. Osebno sem bil z modrimi daleč najhitrejši - tudi, ko se nisem niti potrudil, sem svoje rezultate na drugih switchih prekašal. V praksi? 112-114 WPM na Topre, 124-126 na Topre dampened, 118-120 na rjavih, 132-135 na modrih. Razlika je opazna, torej. Je pa res, da ne smemo pozabiti, da je to "speed test" in v praksi nima veliko podlage, ko moraš še naumiti skonstruiran tekst. Če pretipkavaš (na primer za denar) pa je druga zgodba...

Topre so zelo dragi, ampak daleč najboljši po občutku za tipkanje. Kot bi tipkal v blazino. Tega noben drug switch ne ponuja, še posebej ne Cherry. Pravzaprav bom rekel, da si najbrž imela na laptopu scissor switch, ki je bistveno bolj mehek na pritisk kot Cherry.

Če bi ti moral kaj svetovati, predvsem na podlagi, da je čim manj možnosti da ti switch ne bo všeč, gre moj glas rjavim stikalom. Osebno za občutek dampened Topre, za hitrost pa plave češnje.

Kar se tiče nabora znakov je pa tako, kot so ti povedali - napisi niso pomembni. Itak bodo na ABS plastiki z neko poceni gravuro in bodo sčasoma zbledeli, tako da je vseeno. Switchi so narejeni za 30 let, plastika pa za 6 mesecev. Pozitivno je, da če ti bo tipkovnica noro všeč, lahko za relativno majhen denar kupiš drug set kvalitetnih tipk čez čas, po možnosti set ki je "built to last". Debeli PBT z double shot legendami, na primer.

Če rada tipkaš naj ti ne bo žal denarja. Kupuješ tipkovnico, ki te bo (najbrž) preživela, razen če res OGROMNO tipkaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

Okapi ::

Nisem preverjal, če se da to dobiti tudi kje ceneje, ampak tule je za 20 evrov na voljo testni nabor tipk.
5x Cherry MX (črna, rdeča, rjava, modra, zelena) in Topre Novatouch.




https://www.massdrop.com/buy/cooler-mas...

Okapi ::

Še par tipkalniških zadev z Massdropa - nimam pojma, a so res ugodne cene;)

120 tipk Gateron, za okoli 40 evrov.



https://www.massdrop.com/buy/gateron-sw...

Thermaltake tipkovnica za 88 dolarjev, + DDV.


https://www.massdrop.com/buy/thermaltak...

Prozorni pokrovčki za tipke za 30 dolarjev.



https://www.massdrop.com/buy/abs-clear-...


Noppoo Nano tipkovnica za nekaj manj kot 80 dolarjev + DDV.

https://www.massdrop.com/buy/noppoo-nan...

Joze_K ::

kje pa potem dobiti vseeno te dodatne "prevleke za tipke", ki bi imele SLO gravuro če bi jih človek že hotel imeti?

issak ::

Če si sestaviš svoj (slovenski) layout v enem izmed podprtih formatov, ti naredijo tu cel layout po meri. Je drago, še dražja je poštnina in davek:
http://www.wasdkeyboards.com/index.php/...

Druga varjanta graviranje že obstoječih tipk, kar lahko uniči tipke da se začnejo luščiti. Ne vem kdo to počne in koliko to stane, ampak prav poceni verjetno ni, pa še nimaš garancije da bodo tipke dolgo držale

Imaš tudi možnost nalepk, ki jih dobiš za 5€ v comshopu, kar pokvari občutek tipk, saj imaš naenkrat na njih nek poceni papir.

Najboljša možnost pa je da se naučiš slepega tipkanja, pa ti bo čisto vseeno kaj bo pisalo na tipkah :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Joze_K ::

pa vseeno je to glupo, da se za kvalitetne tipkovnice ne morejo spraviti kvalitetne SLO tipke.... za vsak plastični šit pa so SLO znaki narejeni... še pri tistih ki tole imajo Logitech H910, Razor.... so napisi nepopolni (ni podseta, ki ga dosežeš z ALT...).. skoraj ne morem verjeti, da za ta cenovni razred uvozniki tako šalabajzersko rešujejo te zadeve.... (mater Microsoft še WINse prevaja v SLO, tu pa ne zmorejo par tipk s SLO znaki napraviti)

invisuu ::

Ne pozabi, da si slo znake najbrz videl samo z gravuro, nikoli odlitkom. Gravura je poceni in itak izgine scasoma. Za double shot smo enostavno premajhen trg. Mold za double ali celo triple shot je lahko par deset jurjev...za eno tipko! Da bos potem prodal 15 takih tipkovnic po 30€, ker "vse kar je vec je itak nerazumno drago"?

Okapi ::

Sicer ne vem, po kakšnem postopku so narejeni pokrovčki tipk na modelu M, ampak na mojem po 15+ letih vsakodnevne rabe naše črke niso še nič zbledele. Malo so načete samo tiste najbolj pogosto uporabljane (leva dvigalka, A, E, S, N).

Ne pozabit, da uporablja enak razpored cela ex-Juga.

invisuu ::

Okapi je izjavil:

Sicer ne vem, po kakšnem postopku so narejeni pokrovčki tipk na modelu M, ampak na mojem po 15+ letih vsakodnevne rabe naše črke niso še nič zbledele. Malo so načete samo tiste najbolj pogosto uporabljane (leva dvigalka, A, E, S, N).

Ne pozabit, da uporablja enak razpored cela ex-Juga.


Jap, in Cherry je tudi edini, ki je investiral v kalupe za te naše hieroglife. Teh več ni, pa tudi ko so bili jih niso outsourcali drugim. Zakaj pa misliš, da se takšni vintage rdeči esc capi prodajajo po 250$ na komad?

http://www.atlasobscura.com/articles/th...

EDIT: AFAIK M uporablja double shot debele PBTje. Ali je morda POM? V vsakem primeru teh capov ne moreš zlizati z uporabo, lahko kvečjemu fizično odstraniš plastiko iz capov, kar se zgodi z desetletji uporabe. ABS se zliže po parih tednih do parih mesecev največ, odvisno od kemične strukture olj na uporabnikovem prstu. To, da je Model M avion po kvaliteti v primerjavi s skoraj vsemi tipkovnicami danes ni nič šokantnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Odločam se za nakup tipkovnice. Uporablja se bo za to za kar se tipkovnica pač uporablja :)) + gaming. Igram CS in pa kdaj pa kdaj kak HoN (če je to kakšen pomemben podatek). Cena naj bo okrog 50€. Lepo bi bilo, če bi bila mehanska ni pa nujno. Vsaka bo upgrade glede na to, ki jo imam trenutno (in je bila okrog 10€ :)). Hvala Lp

PARTyZAN ::

Ce ne bo mehanska, ne bo omembe vreden upgrade (seveda, ce ti trenutna deluje) :). Poglej par postov visje, isces vstopno mehansko tipkovnico Cherry. Budget bos presegel za kaksnih 10 ali 20€, ampak se splaca.

Domobrancek ::

Sem pogledal. Zgleda ql samo nemški layout mi ni lih najbolj ušeč. Kaj pravite na tole: http://www.amazon.com/Tt-eSPORTS-Poseid...

invisuu ::

Domobrancek je izjavil:

Sem pogledal. Zgleda ql samo nemški layout mi ni lih najbolj ušeč. Kaj pravite na tole: http://www.amazon.com/Tt-eSPORTS-Poseid...


Odsvetujem modra stikala za gaming.

worteleven ::

Jaz sem pred dvema letoma kupil Tt ESPORTS Meka na eigre.si za cca 50€ (Cherry black). Zdi se mi, da je to eden mojih boljših nakupov.

BigWhale ::

invisuu je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

Sem pogledal. Zgleda ql samo nemški layout mi ni lih najbolj ušeč. Kaj pravite na tole: http://www.amazon.com/Tt-eSPORTS-Poseid...


Odsvetujem modra stikala za gaming.


Ce nisi svetovni prvak v Star Craft 2, je verjetno vseeno kaksna stikala imas za igranje iger. Jaz z modrimi povsem normalno igram vse kar si zazelim. :)

invisuu ::

Ne rabiš biti svetovni prvak, da opaziš razliko. Če že kupuje, zakaj bi kupil napačno? (psst, modra stikala so sicer meni najljubša Cherry stikala)

golf3 ::

Lol zakaj bi bila napačna za gaming? Mogoče ne najbolj optimalna ampak vseeno pomoje se v gameplayu ne opazi razlike.

Domobrancek ::

Glede na to kar sem prebral na netu so za gaming najbolš rdeča stikala? Bodo pa vsaka bolša od trenutne membranske tipkovnice :D Sem pa po pravici povedano misli, da so cene mehanskim tipkovnicam že kaj padle, pa vidim da so že vedno precej drage.

invisuu ::

golf3 je izjavil:

Lol zakaj bi bila napačna za gaming? Mogoče ne najbolj optimalna ampak vseeno pomoje se v gameplayu ne opazi razlike.


Preskusi več kot eno stikalo in ti bo kristalno jasno. Poskusi narediti double tap z modrimi in rdečimi češnjami, na primer.

Domobrancek je izjavil:

Glede na to kar sem prebral na netu so za gaming najbolš rdeča stikala? Bodo pa vsaka bolša od trenutne membranske tipkovnice :D Sem pa po pravici povedano misli, da so cene mehanskim tipkovnicam že kaj padle, pa vidim da so že vedno precej drage.


Boljša definitivno bo. Cene ne bodo padle, ker vsi kupujejo Cherry stikala in jih samo vgrajujejo. Kvečjemu si režejo iz svoje marže.

BigWhale ::

golf3 je izjavil:

Lol zakaj bi bila napačna za gaming? Mogoče ne najbolj optimalna ampak vseeno pomoje se v gameplayu ne opazi razlike.


No ja, razlika je. Sam je tak 'double tapping' z vsemi mehanskimi tezji narest, ker imajo vse activation point ponavadi visji kot membranske tipkovnice.

Je pa najbrz res, da tactile feedback modrih ne pripomore k temu, da bi blo kaj lazje narest doubletap. Ceprav se se vedno da. :)

invisuu ::

Itak, da se da. Vse se da narediti z vsemi stikali, so pa ena marginalno boljša kot druga. V tem je vsa fora mehanskih tipkovnic - iskanje sebi najljubše zaradi nekih minimalnih detajlov. Sicer tako ali tako ne potrebujemo te teme - ali forumov, vsi kupimo modre češnje pa smo OK, ker itak ni razlike :P

Domobrancek ::

K gre lih debata u to smer bom pa neki uprašu :D V čem je sploh fora mehanskih stikal? a je občutek ob pritisku boljši? majo boljši odzivni čas? kje se najbolj vidi razlika med mehansko in membransko tipkovnico? (pa ja vem, da stric google use ve. Ampak rajš tkole uprašam k pa grem prebirat use primerjave, teste itd.)

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Greš v prvo bolje založeno računalniško trgovino in preizkusiš tipke. Takoj ti bo jasno.

Crossfire ::

Domobrancek je izjavil:

K gre lih debata u to smer bom pa neki uprašu :D V čem je sploh fora mehanskih stikal? a je občutek ob pritisku boljši? majo boljši odzivni čas? kje se najbolj vidi razlika med mehansko in membransko tipkovnico? (pa ja vem, da stric google use ve. Ampak rajš tkole uprašam k pa grem prebirat use primerjave, teste itd.)

Problem je le, da ko greš enkrat na mehansko, ne greš več nazaj na membrane...pa ne zato, ker ne bi hotel ampak ker jih prsti pričnejo zavračat. :)
Če ne bi nikoli probal čokolade, bi ti tudi leibnitz keksi bili izvrstni, če lahko parafraziram malo...probaj, pa boš videl, je lažje za razumet.

Domobrancek ::

Crossfire je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

K gre lih debata u to smer bom pa neki uprašu :D V čem je sploh fora mehanskih stikal? a je občutek ob pritisku boljši? majo boljši odzivni čas? kje se najbolj vidi razlika med mehansko in membransko tipkovnico? (pa ja vem, da stric google use ve. Ampak rajš tkole uprašam k pa grem prebirat use primerjave, teste itd.)

Problem je le, da ko greš enkrat na mehansko, ne greš več nazaj na membrane...pa ne zato, ker ne bi hotel ampak ker jih prsti pričnejo zavračat. :)
Če ne bi nikoli probal čokolade, bi ti tudi leibnitz keksi bili izvrstni, če lahko parafraziram malo...probaj, pa boš videl, je lažje za razumet.


Hja če je tako potem je pa bolje, da sploh ne probam mehanske, ker bom imel v službi še vedno membransko :D Da je občutek ko tipkaš boljši sem že slišal. Je še kakšna druga prednost? Membranska tipkovnica me namreč ne moti tako zelo. Prsti me zaenkrat še ne bolijo od tipkanja :). Bolj kot ne se za nakup druge tipkovnice odločam zato, ker v zadnem času spet malo več igram CS in bi si kupil nego "gaming" tipkovnico, ki bi imela 1000 oz vsaj 500hz polling rate in pa ghosting, kar trenutna nima. Nisem nek pro gamer tako da bi bila tudi membranska najbrž uredu. Razen, če ima mehanska še kakšno drugo prednost? (kar se gaminga tiče).

Crossfire ::

Torej ti bodo najbolj prav prišli ravno linearni switchi...mx red, mx black,...probaj second hand kakšno tenkeyless zadevo ujeti...pri nas v trgovinah nimaš polek modrih ali rjavih stikal kakšne večje izbire...par postov višje sem že napisal, kje se lahko kaj najde ;)
It's all about feeling :)

Enron x86 ::

Trenutno imam tipkovnico s stikali Cherry MX Blue, vendar se mi zdi preglasna (delam v dokaj tihem okolju). Zanimam se za nakup tipkovnice DAS C4 Professional: https://www.getdigital.de/Das-Keyboard-.... Vzel bi varianto Soft Clikcy DE (rjava stikala). Predvsem se bo uporabljala za tipkanje, občasno pa tudi za kakšno igro. Ali bo v redu? Ali slučajno obstajajo kakšne splošno znane težave s to serijo tipkovnic? Poleg tega bi vseeno potreboval še ločen keypad. Katerega priporočate?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

destroyer2k ::

Enron x86

Toliko da imaš v vednost. DAS C4 ne uporablja cherry mx switche.

Enron x86 ::

O super @destroyer2k, hvala za informacijo. Potem je ne bom vzel.

Kaj bi bila cenovno ugodnejša alternativa kot Filco Majestouch 2 TKL in Filco TenKey pad? Hočem torej: cherry MX brown stikala, TKL izvedbo + ločen keypad, po možnosti nemški layout z veliko tipko enter. Backlighta ne rabim, ni pa nič narobe, če je prisoten.

A je kdo že presedlal z layouta z velikim entrom na tamalega? Se da dost hitro privadit? Čene vzamem tole: http://www.amazon.de/gp/product/B00KIRD...


lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

invisuu ::

Das C4 AFAIK uporablja Kailh switche. Poleg tega je piano finish s to ABS plastiko kombinacija za v diskoteko. Rjava stikala rada dobijo nekaj trenja in hrskajo sčasoma, tako da bodi pripravljen na kakšno lubriciranje, če boš imel tipkovnico dalj časa.

Osebno sem šel po ~15ih letih iz ISO na ANSI in se navadil "čez noč".

Kaj pa Cherry G80-3850LXBDE-2? G80-3000LPCXY-2? Pa Majestouch 2 bi tudi moral dobiti z numeričnim delom že za 140€...ali? Na keyboardco jih imajo za 120 funtov.

BigWhale ::

Enron x86 je izjavil:

A je kdo že presedlal z layouta z velikim entrom na tamalega? Se da dost hitro privadit?


Meni ni predstavljalo nobenih tezav.
««
25 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925153 (1357) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212955 (10613) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305772 (2278) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048068 (42678) LordPero

Več podobnih tem