» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
24 / 58
»»

[SkA] ::

Iščem TKL verzijo z MX brown stikali, obvezno ISO (UK) layout - pametnejšega od Filco majetouch 2 za cca 180EUR nisem našel. Ima kdo še kak predlog, preden kupim? Das keyboard 4c mi je sicer bolj simpatična na pogled, a bi raje original cherry stikala. WASD V2 in CODE se mi zdi predrag v primerjavi s Filco MJ2, tako da sem ju odpisal. Še kej, kar nisem pogledal? Obvezno mora bit TKL, 60% ipd. mi ne pomaga.

Kakih starih Ducky 3 pa tudi nisem našel, da bi bilo kaj ceneje. Ali pač CM Quickfire rapid, ki je občutno cenejša od Filco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

c3p0 ::

Cena je ugodna za obe, obe sta MX Brown. Kakšno mnenje preden naročim?

http://www.mylemon.at/artikel/coolermas...

http://www.computeruniverse.net/product...

mjolnir ::

Kje pa se pri nas kej da stestirat kakšno mehansko tipkovnico preden kupiš?

njyngs ::

[SkA] je izjavil:

Iščem TKL verzijo z MX brown stikali, obvezno ISO (UK) layout - pametnejšega od Filco majetouch 2 za cca 180EUR nisem našel. Ima kdo še kak predlog, preden kupim? Das keyboard 4c mi je sicer bolj simpatična na pogled, a bi raje original cherry stikala. WASD V2 in CODE se mi zdi predrag v primerjavi s Filco MJ2, tako da sem ju odpisal. Še kej, kar nisem pogledal? Obvezno mora bit TKL, 60% ipd. mi ne pomaga.

Kakih starih Ducky 3 pa tudi nisem našel, da bi bilo kaj ceneje. Ali pač CM Quickfire rapid, ki je občutno cenejša od Filco.


Tudi jaz razmišljam o Quickfire rapid in mam že celo večnost nagledano na amazonu ... cena je pa dobrih 90 eur... če kupiš daj review :)

issak ::

mjolnir je izjavil:

Kje pa se pri nas kej da stestirat kakšno mehansko tipkovnico preden kupiš?


V bigbangu Razer jajca (Razer Green in Orange stikala - recimo da so podobna MX Blue in Brown) in Logitech G710+ (MX Brown z o-ringi) ter Logitech G910 Orion Spark (Romer-G stikala)
MX Red in Black pa še nisem zasledil pri nas

Mogoče imajo kaj pri eventusu razstavljeno, ne bom trdil da imajo res.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

[SkA] ::

njyngs je izjavil:


Tudi jaz razmišljam o Quickfire rapid in mam že celo večnost nagledano na amazonu ... cena je pa dobrih 90 eur... če kupiš daj review :)


Sem si Filco naročil iz anglije, tako da boš moral koga drugega najt, ampak kar sem bral so solidne tipkovnice - sploh za svojo ceno. Če že kej, bolj font na tipkah izstopa, kot kaj drugega. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

[SkA] ::

Aja, drugače pa je kar nekaj reviewov tule, če te zanima: https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyb...

mihco ::

Imam Quickfire rapid-i in je izpolnila pricakovanja glede na ceno. Je toga, tezka, solidne izdelave. Oblecena je v nek mehki, mat coating, ki izredno lepo izgleda ko je tipkovnica nova ampak bo verjetno katastrofalno zdelan po par letih. Osvetlitev ima 5 stopenj in mi je ze najnizja presvetla tako, da uporabljam vse off ali samo wasd on(na voljo 4je custom profili). Najbolj moteca mi je osvetlitev tipke profila(F9-F12) medtem ko je ta aktiven. Sveti na full ne glede na stopnjo osvetlitve drugih tipk. ;(( Capsi niso nic posebnega, mogoce malo prevec drseci(nekaj podobnega kot na zelo obrabljeni tipkovnici) in z velikimi oznakami crk. Stikala imam mx-brown...klasika. Kabel je micro usb :| ampak se ne iztika in je oblecen v ekstra debelo pletenico. Izhod je rotiran za 90 stopinj(zakaj nevem). Povzetek: solidna mehanska tipkovnica z mocno osvetlitvijo za "mali" denar.

golf3 ::

Tudi jaz imam enako. Ne vem zakaj je ne posodobijo (raven kabel, popravijo napake z osvetlitvijo..) ker potem bi bila pa res top. Aja pa font bi lahko bil malo bolj klasičen ker se mi zdi da je preveč gamerski.

mihco ::

golf3 je izjavil:

Tudi jaz imam enako. Ne vem zakaj je ne posodobijo (raven kabel, popravijo napake z osvetlitvijo..) ker potem bi bila pa res top. Aja pa font bi lahko bil malo bolj klasičen ker se mi zdi da je preveč gamerski.

font mi je vsec...spominja na stargate chevrone :). Ravni kabel je v prejsnji(pred posodobitvijo)....go figure. Osvetlitev bom pa resil z blank funkcijskimi tipkami + crno prelepljeno(zdaj belo) plosco pod stikali, da ne bo sajnalo ko na krispanu.

mjolnir ::

Punca išče mehansko tipkovnico, ker bi jo rabila za faks (piše ogromno teksta). Rabila bi pa mehkejšo (da ni potrebno močno pritisniti). Cenovno okoli 100 do max 150 eur. Hvala za vse predloge.

Ganon ::

[SkA] je izjavil:


Sem si Filco naročil iz anglije


Zelo boš zadovoljen.

destroyer2k ::

mjolnir je izjavil:

Punca išče mehansko tipkovnico, ker bi jo rabila za faks (piše ogromno teksta). Rabila bi pa mehkejšo (da ni potrebno močno pritisniti). Cenovno okoli 100 do max 150 eur. Hvala za vse predloge.


To ostane samo blue ali brown.

Tilen88 ::

V četrtek dobil ozone strike pro Cherry MX red,.. morm rečt da sem zelo zadovoljen. Tko da hvala za nasvete. lp Tilen

Shkorc ::

6151 je izjavil:

Shkorc je izjavil:

Se pravi kaj takega? http://www.amazon.de/Corsair-CH-9000228...

Rdeča MX stikala mi niso všeč, rajši rjava ali modra. Layout me ne moti.


Točno tole dobim čez kakšen teden :D Bom poročal


Živjo, si zadovoljen s tipkovnico? Kakšni so kaj vtisi?

njok22 ::

Jaz sem na amazonu kupil Cooler Master Quickfire XT z MX blue switchi, sedaj sem po parih dnevih spoznal, da bi v bistvu imel raje manjšo tipkovnico, verjetno kako 60% :)

Tako da če je kdo zainteresiran si lahko ogleda oglas na

Cherry MX blue switchi pa so zakon kar se tiče pisanja besedil. Malo me je skrbelo kako se bodo obnesli pri igranju igric ampak morem reč, da nisem občutil nobenih negativnih lastnosti med testiranjem tipkovnice.

Tipkovnica je bolj kompaktna v primerjavi z mojo staro navadno tipkovnico ampak je zame trenutno še vedno prevelika. :/

DarwiN ::

@njok22, tole si se nategnil s ceno.. Realna vrednost nove je med 70 in 80€, zadnji čas pa nabite cene, ker se tipkovnica poslavlja s trga in potem ponavadi tako umetno nabijejo cene, ker ni več proizvodnje in tudi zaloge pešajo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

njok22 ::

Sem videl da so bile cene tudi že nižje ampak trenutno je ne dobiš za tak denar ko prišteješ poštnino.
Sicer se ne sekiram saj jo lahko pošljem nazaj na amazon in mi vrnejo kupnino sem pač samo gor oglas objavil če želi kdo pri poštnini privarčevati kak evro.

Zdi se mi edino da je tale serija tipkovnic malo boljša v primerjavi z ultimate in drugimi osvetljenimi tipkovnicami (seveda če ne iščeš osvetljene tipkovnice), ki jih ima cooler master sedaj v ponudbi ker imajo malo boljše tipke ter costar stabilizatorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: njok22 ()

[SkA] ::

Svojo Filco tipkovnico dobil v začetku tedna in je res super tipkat na njej, priporočam. Sem si pa še eno Das Keyboard 4C z greetech mx brown stikali kupil za v pisarno in se trudim, da je ne bi kr na bolho dal. Ne vem, kaj mi ni všeč, ampak na Filcotu je enostavno prijetneje tipkat. Tišja je, mogoče malo bolj smooth pritiski, ne vem res. Mogoče je pretežna razlika v tipkah, malo me tudi oster rob pri Dasu moti.. nevem, počakam še malo, če se kaj bolj navadim ampak, se že malo silim, da mi je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Crossfire ::

Filco je mercedes proti das 4c...če že vzameš kakšno alternativo cherryju, naj bo to gateron.

[SkA] ::

Ne vem, če sem ravno videl kako TKL verzijo z ISO layoutom. Kolikor sem gledal, so opcije Coolermaster, Das in Filco. Filco je cenovno nekih 35€ več kot Das, predvsem zarad poštnine, tko da kolkr dnarja tolk muzke I guess. :)

Crossfire ::

Je nekaj alternativ v ANSI, vendar so bolj kot ne nedobavljive v Evropi, mogoče če imaš srečo second hand. Lahko pa greeteche odstraniš in namestiš katera druga stikala z MX layoutom.

[SkA] ::

ANSI odpade, tist mejhn enter mi vse živce požre. :) Sicer pa sej pravim, Das za pisarno sem vzel ker je bila pri roki in med najcenejšimi (z izjemo cooler masterja). Sem vseeno več pričakoval.

Menjat stikala se pa pomojem tud ne splača (ne vidim smisla pri stock tipkovnicah, pač prodaš malo ceneje in kupiš drugo), razen če bi bil dead set na ohišju od DAS - pa nisem, kot sem rekel, tale alu rob izgleda super, dokler roke ne daš čez. :D No sej, mogoče se privadim. Definitivino ma nek "ping", kot so na reviewih zapisal, ki ga Filco nima. Verjetno se to tudi na občutek prenaša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Crossfire ::

Mene manjši ANSI enter sploh ne moti, kvečjemu mi je estetsko gledano še bolj všeč :)
87 stikal lahko dobiš za 30€ (sicer ne novih), npr MX clearse, jih zlubriciraš (adijo ping) in zlotaš. Pa mislim, da se Filcota niti dotaknil ne bi več ;)

[SkA] ::

Jaz sem konstantno falil enter tipko, tko da je bilo precej moteče. Verjetno bi se s časom prsti navadl, ampak gled ena to da pri programiranju enter precej stiskam, se mi zdi logično gledano ISO bolj praktičen.

Zakaj misliš, da ne bi več Filca pogledal, zarad MX clear? Nisem čist prepričan, če je sploh težava v stikalih, da ni bolj kombinacija ohišja in tipk. Na momente se mi res zdi, da je premalo konsistence pri potrebni sili, tko da lahko sicer, da me samo stikala motijo. Bi moral probat Filco tipke prestavit gor, za test. :)

Drugače sem pa tudi Code z MX clear gledal, na getdigital.eu dobiš za 212EUR UK layout - kar je pa potem spet 32EUR več kot Filco, pa ne vem, če že ima smisel. Morda bi mi bili clear bolj všeč, bi moral probat. Nekje je blo treba črto pri ceni potegnit. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Crossfire ::

Se mi zdi, da nas je veliko začelo na brown stikalih in potem zaradi radovednosti iskalo oz. preizkušalo še ostale, dokler nismo našli stikal, ki nam najbolj pašejo...brown je taki vsestranski switch, ok za tipkanje, dober za gaming, ni pa dejansko nič posebnega. Zamerim mu to, da je precej grob po bumpu, torej, ko prideš čez taktilni bump, je filing do konca precej grob...sem za hec lubriciral en brown switch in je ratal precej všečen, smooth in nekoliko mehkejši.

Za 200-250 eur si lahko že sam sestaviš kakšno custom tipkuljo...s switchi po tvoji želji, rgb backlightom, akrilnim/alu ohišjem in kakšnim kvalitetnim abs/pbt setom...sam sem se lotil moddati clearse v ergo clearse (zamenjal vzmeti za 65g gold korejske) in SIP sockete za lažjo menjavo ledic, ter potrebne dele s čopičem na fino podmazal. Skratka, ker v tem cenovnem rangu ne dobim tega, kar si želim, hkrati pa me DIY veseli, sem se odločil iti po custom poti...razlika med mainstream tipkovnico za 150-200 eur in customom za nekaj deset evrov več pa je enostavno prevelika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

[SkA] ::

Moje sposobnosti lotat so na nivoju 3 letnega otroka, to bi bil polom, da enmu plačaš, se pa potem zneski dvigajo v višave. :) Časa tudi nikol ni dost, tko da raje niti ne probam. :D

No sej, rdeče pa črne me itak ne zanimajo, modre sem poizkusil, tako da clear in pa topre še ostane. S tem da nisem želel v tej fazi dat 300EUR za realforce, tko da. :) Možno, da bi mi bile clear všeč, po vsem prebranem, ampak bi moral probat tipkat par dni. S switch testerjem ne bi nič ugotovil. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Crossfire ::

Tudi če bi prvič lotal, mislim, da bi ti brez težav uspelo zlotat teh nekaj deset switchev...sploh ni takšna znanost.

Buckling springe s kakšnega Model M-a je tudi mogoče preizkusiti na naših tleh, meni osebno zelo pri srcu ;)

Imel hhkb pro 2 45g, super tipkovnica, vendar se z layoutom nisva uspela razumet...bi mi RF87u s 55g verjetno bolj ustrezal. Če te zanima nakup hhkb-ja, se trenutno prodajata 2 na SLO tleh ;)

Ako boš potreboval kakšen stock mx clear, ti ga lahko pošljem, bi se še našel kakšen odveč...tudi gateron black ;)

[SkA] ::

HHKB tudi mene zaradi layouta sploh ne gane. Preveč gumbov, ki jih redno rabim, postavi na shortcut - ne bi več mogel npr. v eni roki držat miške, v drugi pa Fx normalno pritiskat, brez da bi zraven hobotnico izvajal. Among other things. :)

Hvala, ampak sej ni drame. Z domačim Filco se precej dobro počutim zaenkrat, če DASa ne vzljubim počasi, poizkusim prodat ob prilki in mogoče še Code KB s cleari preizkusim, če je tak hype - samo me skrbi, da mi potem spet ena izmed tipkovnic ne bo všeč. Ignorance is a bliss pa to. :D

golf3 ::

Jaz sem si na rapid-i lepo naštimal shortcute za media tipke na tipkah ki jih ne rabim nikoli, npr. page u, down, insert... z autohotkey. Vem da eni te tipke potrebujete ampak vseeno. Pa še bližnjico za itunes imam kar pride zelo prav :D.

Crossfire ::

Hja, če pa je bila hhkb razvita ravno s programerji v mislih (happy hacking keyboard) :)

A na filcotu ti stabsi kaj "škripajo"? Meni so na MJ2 TKL-u...se pa da to enostavno rešit, ker imaš v bistvu celoten costarjev stab zunaj ;)

Itak, dvomim da se bomo kdaj zadovoljili z "end game" tipkovnico...ogromno jih konča na topre, še več pa nas je tistih, ki v bistvu uživamo v sami poti (beri eksperimentiranju) in ne toliko v cilju :) hehe

[SkA] ::

Hja, leta 2006. Od takrat do danes razvojna orodja in OS precej drugače zgledajo, kar se mene tiče. :)

Ne, zaenkrat ne bi mogu rečt, da karkol škripa. Backspace, space pa spodnji del entra sicer malo bolj zaropota/zatrese, če si nežen, to je pa tud to. :)

Crossfire ::

Če boš uspel dobiti kje kakšen lubrikant ala krytox gpl 103/205 ali kaj podobnega na silikonski bazi, pomažeš s čopičem po kontaktnih točkah med plastiko in žičko ter se čudiš neslišnosti ;) like night and day.

[SkA] ::

Ko do konca usekaš, se menda še sliši? Sem si sicer zraven rdeče o-ringe kupil za testirat, pa morem priznat, da mi ni tako napačno. Samo sem jih samo na ene dve tipki nataknil, še nisem našel časa, da bi vse razstavil in poizkusil.

Crossfire ::

Tako se sliši:

Glede o-ringov pa ne vem, jih še nisem preizkusil, niti jih ne nameravam, ker mi vsaj zaenkrat pri linearnih switchih ne bi kaj dosti pomagali, ker sem zelo zadovoljen s filingom + tudi klikanja ne slišiš, ker ga ni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

c3p0 ::

Crossfire je izjavil:

Filco je mercedes proti das 4c...če že vzameš kakšno alternativo cherryju, naj bo to gateron.


Tu imam eno novo das S pro in ima Cherry MX Red stikala, vsaj tako piše na samih stikalih. Imajo le nekateri modeli alternativo?

gregor ::

katera je najcenejša meh tipk z slo znaki?
kje se jo da kupit?
hvala
LP

Crossfire ::

c3p0 je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Filco je mercedes proti das 4c...če že vzameš kakšno alternativo cherryju, naj bo to gateron.


Tu imam eno novo das S pro in ima Cherry MX Red stikala, vsaj tako piše na samih stikalih. Imajo le nekateri modeli alternativo?

Dan današnji lahko dobiš omenjeno tipkovnico samo še z blueji in browni. Torej s taktilnimi, z linearnimi ala mx red pa več ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

[SkA] ::

Crossfire je izjavil:

Tako se sliši:
Glede o-ringov pa ne vem, jih še nisem preizkusil, niti jih ne nameravam, ker mi vsaj zaenkrat pri linearnih switchih ne bi kaj dosti pomagali, ker sem zelo zadovoljen s filingom + tudi klikanja ne slišiš, ker ga ni :)

Mislim, da mi je celo malo bolj všeč. Malo bolj mehno naredi tipkanje, oz manj je tistega "ropota" na DASu. Ampak sem samo na parih tipkah probal. :) Sem pa kar presenečen, sem mislil, da se bo bolj čutilo, pa je precej neopazno, se pa na tišini/mehkobi, ko tipka dno doseže, pozna.

c3p0 je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Filco je mercedes proti das 4c...če že vzameš kakšno alternativo cherryju, naj bo to gateron.

Tu imam eno novo das S pro in ima Cherry MX Red stikala, vsaj tako piše na samih stikalih. Imajo le nekateri modeli alternativo?

Če si s tem o stikalih spraševal, da samo nove Keyboard 4C (kompaktne) imajo zaenkrat Greetech stikala, polne verzije 4ke imajo še vedno cherry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

kriko1 ::

Javljam se iz nove Ducky Shine 5 z preljubim ANSI razporedom tipk, narocil sem jo iz USA (mechanicalkeyboards.com).

Prej sem si lastil (se vedno jo imam) Ducky shine 3 TKL in mi je bila odlicna tipkovnica, zelo konsistenten gladek obcutek nad vsemi tipkami (MX Blue). Zato sem ponovno narocil z MX blue stikali (te imajo prozorno ohisje), vendar imam obcutek kot da pritiskam suho plastiko ob plastiko. Tab se kdaj celo zaskoci po sprostitvi (vendar nad tocko aktivacije, tako da vsaj komplet ni fuc). Posevnica mi deluje bolj brown kot blue switch (manjka tisti pravi klik).

Ce je to stanje novih Ducky modelov, jih nikakor ne priporocam.
Edina pozitivna tocka do sedaj je plastika na tipkah, katera mi nekoliko bolj prija glede na to da so bolj grobe.

Je mozno omenjen problem kakorkoli omilit z kako lubrifikacijo, je kdo imel podoben problem?

njok22 ::

Kakovost MX Blue Switchov je nekoliko upadla, vsaj tako se mi zdi. Tipkovnice, ki so bile izdelane pred letom ali več imajo boljše switche vsaj po mojem občutku.

Kako je bilo z uvozom tipkovnice iz USA? Koliko je bila carina?
Vsakokrat ko vidim kako super tipkovnico na massdropu me mika, da bi jo naročil ampak pole prištejem stroške poštnine in carine in me kar malo mine :P

kriko1 ::

na 165$ + 40$ postnine sem dal 55e ob prevzemu.

Drugace baje se morajo stikala vdelati ter naj bi se stanje cez cas izboljsalo. Bom videl na dolgi rok kaj bo. Mi je pa vseeno starejsi model boljsi.
Je pa nekdo rekel da MX blue ter MX blue RGB imata drugacen obcutek, kar lahko potrdim. Ni isto glede na to da je blue (kar sem nekako pricakoval).

Glede kvalitete stikal: https://geekhack.org/index.php?topic=74...

Verjetno bo drzalo. RGB blue MX je izjemno tezko dobit za kaka popravila, vsaj zaenkrat. Vsi proizvajalci tipkovnic so morali novejse modele zakasnit zaradi dobave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

ssmm1010 ::

Namen si imam kupiti novo mehansko tipkovnico. Najbolj se mi je zaluštala Corsair k70 RGB.

Če jo kdo ima, me zanima kake so vaše izkušnje z njo?
Pravtako me zanima ali se je težko navaditi na nemško postavitev tipk?

6151 ::

ssmm1010 je izjavil:

Namen si imam kupiti novo mehansko tipkovnico. Najbolj se mi je zaluštala Corsair k70 RGB.

Če jo kdo ima, me zanima kake so vaše izkušnje z njo?
Pravtako me zanima ali se je težko navaditi na nemško postavitev tipk?


Imam k65RGB. Izjemno kvalitetna, ne moreš zgrešiti z nakupom.
Nemška postavitev tipk je enaka slovenski.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

invisuu ::

[SkA] je izjavil:

HHKB tudi mene zaradi layouta sploh ne gane. Preveč gumbov, ki jih redno rabim, postavi na shortcut - ne bi več mogel npr. v eni roki držat miške, v drugi pa Fx normalno pritiskat, brez da bi zraven hobotnico izvajal. Among other things. :)


Nič among other things. HHKB ima dip switche in si lahko F-row brez vsakršnega problema narediš v layout, kjer je dostopen z eno roko. Z dip switchi se da res čudeže narediti, če to ni dovolj se da dokupiti hasujev programabilen kontroler in če nisi pripravljen dati keša lahko narediš karkoli z AHK.

Je pa res, da bi v tem primeru moral posvetiti tipkovnici več časa kot je attention span povprečnega uporabnika - 40 sekund.

ssmm1010 ::

6151 je izjavil:


Imam k65RGB. Izjemno kvalitetna, ne moreš zgrešiti z nakupom.
Nemška postavitev tipk je enaka slovenski.

Pod postavitev sen mislil napis na tipkah, ker kot vidim nemška tipkovnica nima enakega razporeda znakov, katere pišeš z Alt Gr +.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ssmm1010 ()

neboben ::

ssmm1010 je izjavil:

Namen si imam kupiti novo mehansko tipkovnico. Najbolj se mi je zaluštala Corsair k70 RGB.

Če jo kdo ima, me zanima kake so vaše izkušnje z njo?
Pravtako me zanima ali se je težko navaditi na nemško postavitev tipk?


Lahko odgovorim samo na 2. vprašanje...
Ni blo težko, na začetku sem bil malce v dvomih, češ kako bom pa zdaj ČŠŽ našel. Ampak res ni problem, nekje sem prebral da je bila yugoslovanska ali današanja slovenska itak izdelana po nemški, a se tle motim ?
lp

KTr1sk ::

kaj menite o tej tipkovnici ?
http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

6151 ::

ssmm1010 je izjavil:

6151 je izjavil:


Imam k65RGB. Izjemno kvalitetna, ne moreš zgrešiti z nakupom.
Nemška postavitev tipk je enaka slovenski.

Pod postavitev sen mislil napis na tipkah, ker kot vidim nemška tipkovnica nima enakega razporeda znakov, katere pišeš z Alt Gr +.


če imaš jezik na slovenščino imaš vse kombinacije enake kot na slovenski tipkovnici
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ssmm1010 ::

6151 je izjavil:


če imaš jezik na slovenščino imaš vse kombinacije enake kot na slovenski tipkovnici


Ja, saj to vem. Samo na tipkah niso narisani isti znaki, kot pa pri slovenski tipkovnici.
Saj vem da za brezveze neke kompliciran, samo ko daš 170€ za tipkovnico, hočeš da je vse perfektno.
««
24 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925061 (1265) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212887 (10545) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305765 (2271) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047992 (42602) LordPero

Več podobnih tem