» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
26 / 58
»»

issak ::

Enron x86 je izjavil:

A je kdo že presedlal z layouta z velikim entrom na tamalega? Se da dost hitro privadit? Čene vzamem tole: http://www.amazon.de/gp/product/B00KIRD...

lp


velik enter = ISO
tamali = ANSI

sicer si pa linkal ISO tipkovnico.

CM Storm Rapid-i Gaming-Tastatur (MX-Brown) (SGK-4040-GKCM1-DE)

Information zum Tastatur-Layout
Bitte beachten Sie die Hinweise im Titel und den Produktinformationen zur Tastatur-Version. In der Regel erhalten Sie unabhängig von abweichenden Abbildungen das deutschsprachige QWERTZ-Layout, sofern die weiteren Angaben nicht davon abweichen.


google translate:
Informacije o postavitvi tipkovnice
Upoštevajte podatke v naslovu in informacije o izdelku o različici tipkovnice. Ponavadi dobiš kljub neusklajeno slikah nemškem jeziku postavitev QWERTZ, pod pogojem, da dodatne informacije, se ne spreminja.


Pri tipkovnicah so 99% ISO varjante na slikah, ker pač naredijo en promocijski photoshoot in to je to. Vedno piše da je slika simbolična, če ne tik pod sliko pa vsaj nekje na strani. Vedno glej le in samo oznako modela tipkovnice ali poišči jezik med lastnostmi. Če piše DE, UK... je to vedno ISO, razen če izrecno piše US layout with engravings, potem je to ANSI.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Enron x86 ::

Uuu, zanimiv problem si odkril, issak: ker imam na amazonu.de nastavljen angleški jezik, je spletna stran sama forsirala izdelek SGK-4040-GKCM1-GB (oz. pač angleško postavitev). Zdaj sem prešaltal nazaj na nemščino in pravilno pokaže kodo SGK-4040-GKCM1-DE.

Nič, ubodem potem kar tole tipkovnico z Amazona. Če bo prava postavitev, bo super, drugače se bom pa že navadil na tisti mini enter ...

Hvala vsem za predloge!

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

issak ::

Heh, to pa ti prevodi. Sicer je pa tudi GB oziroma UK layout ISO, z velikim entrom. US layout je ANSI (mali enter).


Pri tipkovnicah so 99% ISO ANSI varjante na slikah, ker pač naredijo en promocijski photoshoot in to je to

Popravek za nazaj, če bo kdo še kdaj bral.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

kriko1 ::

Enron x86 je izjavil:


A je kdo že presedlal z layouta z velikim entrom na tamalega? Se da dost hitro privadit? Čene vzamem tole: http://www.amazon.de/gp/product/B00KIRD...


Malo se na zacetku lovis ker pritiskas \ kdaj pa return. Mi je pa sedaj fanj ker ima vse pogoste znake za kodiranje direkt na tipkah.
Pa se fanj ker zmede sodelavce in se pizdijo ce jo poskusijo uporabljati, tako da je ne tikajo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Domobrancek ::

Kaksno je vase mnenje o spodnji tipkovnici?

http://www.amazon.de/Qisan-Mechanische-...

Vem, da nima cherry stikal ampak neke druge. Testi, ki sem jih našel na netu so bili kar solidni tako, da verjetno tudi ni tako slabo tole..mnenje?

Crossfire ::

Predlagam, da daš vsak mesec na stran dvajsetaka in si poleti privoščiš nekaj solidnega...don't be a cheapskate :)

Domobrancek ::

Crossfire je izjavil:

Predlagam, da daš vsak mesec na stran dvajsetaka in si poleti privoščiš nekaj solidnega...don't be a cheapskate :)


No ja, če čist iskreno povedan bi si tipkovnico za okrog 100EUR lahko privošču. Sam mi je nekak škoda in nism zihr če je worth it. Pred nekaj leti sem kupil miško za 90EUR, ki je (po mojem mnenju) crknila precej hitro (lih po izteku garancije..to je bil SS xai če koga zanima :) ) in tkt sm si reku: nikol več. Ah ja i guess we'll see..kokčasa pa zdržijo drugač te mehanske tipkovnice preden kaj crkne? vem, da je to odvisno od vsakega kosa posebaj samo tako me zanima..povprečno. Katero znamko mi priporočate v primeru, da se odločim za nakup za tam okrog 100EUR recimo.

EDIT: Typo

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Predlagam, da prebereš naprej in nazaj skozi celotno temo...res je ogromno napisanega in priporočenega.
Bottom line je pač ta, da najdi nekaj kar ti je všeč vizualno, stikala so tudi pomembna, seveda, vendar glede na to, da še nisi sprobal linearnih, clicky, topre, buckling springov, itd., je zadeva še toliko bolj otežena.

Moja ideja in predlog bi mogoče bil ta, da se znotraj tega foruma ali pa tudi širše organizira kakšen meetup, kjer bi se ljubitelji mehanskih tipkulj srečali, svoje tipkovnice pokazali in dali na razpolago za probo ipd. Takšna srečanja relativno dobro živijo v tujini, zato tudi ne dvomim, da se ne bi obnesla pri nas. Na ta način bi lahko vsak posameznik dobil možnost sprobati čim več različnih tipkovnic, switchev, layoutov, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

LordTado ::

Za prvo silo si lahko kupiš tester vseh mx tipk in jih probaš...
http://www.amazon.com/WASD-6-Key-Cherry...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

tomazic89 ::

Se strinjam z Crossfire-om. Imam se 2 sodelavca, ki sta tudi definitivno za.
Ze samo mi trije lahko prinesemo dva ErgoDox-a in Kinesis Advantage. Pa tudi Kinesis Freestyle2, katera sicer ni mehanska, pa vseeno kar popularna.

Jaz sem moral Kinesisa nabaviti na slepo. Brez predhodnega testiranja, kar je bilo kar malo risky, glede na to da je cena cca 300eur.

Enron x86: jaz sem se Kinesisa navadil v enem delovnem tednu. Tako da mislim da veliki enter > mali enter nebi smel biti problem ;)

Crossfire ::

Super, ergo doxa bi si sam zelo zelel sprobat..s katerega konca pa ste?
Midva z invisuu bi naceloma lahko prinesla topre boarde,mogoce se g80 z vintage cherry blacki...zagotovo se bo se kdo nasel s kaksnim model m in kdo z mx browni, redsi, clearsi, blueji...ima kdo kaksno idejo, kako bi to preko kaksnega spletnega vprasalnika oz. spreadsheeta skušali organizirati? Google vem,da ima nekaj resitev...tukaj na forumu bo verjetno mičkeno nepraktično, razen da opremo novo temo :)

issak ::

Če bo kje v ljubljani to se lahko oglasim z Ducky Shine 3 limited Yellow edition (mx blue) in Cherry G80-11900LUMGB-2 (črna, široka kot rack in s touchpadom, mx black).

Me zanima kako se MX red obnesejo, jih še nisem imel prilike probat. In topre pa to, tega še od daleč nisem videl :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Crossfire ::

Odlično! Glede na interesente se bomo najbolje, da dogovorili za nek kompromis lokacijo. Definitivno, ako bi kdo želel pomagati pri organizaciji, kar na plano, lahko združimo z burger/steak in pivo varjanto, da ne ratamo lačni zraven in da na koncu kdo ne ostane brez tipkulje :) skratka, ciljam na kulturno druženje podobno mislečih ;)

invisuu ::

Domobrancek je izjavil:

kokčasa pa zdržijo drugač te mehanske tipkovnice preden kaj crkne? vem, da je to odvisno od vsakega kosa posebaj samo tako me zanima..povprečno.


Najverjetneje boš prej umrl, kot jo pokvaril. Mogoče boš moral vmes kaj zalotati edino.




Jaz lahko prinesem plave češnje, sive češnje, hhkb (topre) in hhkb type s (topre dampened) na meeting, če bo. Ostalo zalogo sem pa razprodal, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

issak ::

Crossfire je izjavil:

Odlično! Glede na interesente se bomo najbolje, da dogovorili za nek kompromis lokacijo. Definitivno, ako bi kdo želel pomagati pri organizaciji, kar na plano, lahko združimo z burger/steak in pivo varjanto, da ne ratamo lačni zraven in da na koncu kdo ne ostane brez tipkulje :) skratka, ciljam na kulturno druženje podobno mislečih ;)


Mastna hrana in pregrešno drage tipkovnice? Si malo nor? :D
Hec. Kakšen burger se vedno prileže, ampak vedno roke umit preden se dalje tipka!
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Crossfire ::

Odlično fantje!
Haha, ja itak, za vlažilne robčke bo poskrbljeno :)
Naprošam vse zainteresirane, če si vzamejo nekaj trenutkov in odgovorijo na kratek vprašalnik na spodnji povezavi:
https://docs.google.com/forms/d/1WVP5Hk...

Na podlagi pridobljenih podatkov se bo lahko lažje določila lokacija in termin meetupa! Vabljeni ste pravzaprav vsi + tudi tisti, ki še nimate mehanskih tipkovnic pa bi radi preden zapravite trdo prislužen denar, še sprobali čim več različnih, da ugotovite kaj vam je bolj všeč. ;)

tomazic89 ::

Evo sem izpolnil in poshare-am link se o kolegov ki so entuziasti. Edino termin sem komentiral da bi lahko bil Aprila. Ker ce bo se marca se sneg, bom zelo verjetno na snegu.

Crossfire ::

Ni problema...bomo dorekli kdaj in kje, bom pustil vprašalnik online še nekaj dni, da vidim koliko bo interesa in se potem dogovorimo.

Crossfire ::

V kolikor bi še kdo bil zainteresiran za keyboard meetup, bi ga prosil, da izpolni vprašalnik.

Vabljeni vsi, od tistih z zavidljivimi kolekcijami do vas, ki bi radi pred nakupom preizkusili čim več različnih modelov in stikal. Zdaj je super priložnost, saj bo mogoče preizkusiti tudi tipkovnice, ki jih na našem trgu ni za dobit.
Spread the word! ;)

tomazic89 ::

Ful bi bilo dobro ce bi kdo navlekel kaksnega Maltrona. To bi res rad preizkusil enkrat.

Crossfire ::

Glede na dosedanji interes check bo na voljo kar pestra druščina, vse od boardov z mx blue, brown, red, black, vintage black, topre; v oblikah od fullsize, 60%, ergo dox do kinesisev. Manjka še kakšen model m z buckling springi, na kakšne alpse pa bo že težje računati. Imam še nekaj mx clear switchev in gateron blackov, ki se jih bo tudi dalo sprobat.
A bi za boljšo prepoznavnost meetupa ustvarili novo temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

tomazic89 ::

Bi bilo cool da se ustvari locena tema ja. Mogoce bi celo dali anketo in s tem opozorili sirso mnozico ST-ja.
Sem se pa ravnokar spomnil da poznam nekoga ki ima tastaro Model M sicer z blue switchi se mi zdi. Bom preveril ce je zainteresiran.

petron ::

Dobil cooler master storm TK (rjava stikala).
Zelo zadovoljen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petron ()

Crossfire ::

tomazic89 je izjavil:

Bi bilo cool da se ustvari locena tema ja. Mogoce bi celo dali anketo in s tem opozorili sirso mnozico ST-ja.
Sem se pa ravnokar spomnil da poznam nekoga ki ima tastaro Model M sicer z blue switchi se mi zdi. Bom preveril ce je zainteresiran.

Verjetno misliš buckling springe...absolutno, spread the word!

c0ck4m0u53 ::

Crossfire je izjavil:

Glede na dosedanji interes check bo na voljo kar pestra druščina, vse od boardov z mx blue, brown, red, black, vintage black, topre; v oblikah od fullsize, 60%, ergo dox do kinesisev. Manjka še kakšen model m z buckling springi, na kakšne alpse pa bo že težje računati. Imam še nekaj mx clear switchev in gateron blackov, ki se jih bo tudi dalo sprobat.
A bi za boljšo prepoznavnost meetupa ustvarili novo temo?


Mene pa zanimajo mx green switchi. Ne vem, če bom zdržal do meetupa, morda kar nabavim enega izmed tenkeyless Coolermaster modelov temptation temptation:D
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Crossfire ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Glede na dosedanji interes check bo na voljo kar pestra druščina, vse od boardov z mx blue, brown, red, black, vintage black, topre; v oblikah od fullsize, 60%, ergo dox do kinesisev. Manjka še kakšen model m z buckling springi, na kakšne alpse pa bo že težje računati. Imam še nekaj mx clear switchev in gateron blackov, ki se jih bo tudi dalo sprobat.
A bi za boljšo prepoznavnost meetupa ustvarili novo temo?


Mene pa zanimajo mx green switchi. Ne vem, če bom zdržal do meetupa, morda kar nabavim enega izmed tenkeyless Coolermaster modelov temptation temptation:D

Must resist! haha
Najbolje, da si skriješ denarnico drugače bo vsebina hitro izginila :)

tomazic89 ::

Ti kar nabavi @c0ck4m0u53, bi jih jaz tudi probal :D

@Crossfire, ze imamo temo? tu smo sli cisto OffTopic sedaj.

Ko bo tema nalimaj link, da gremo se tja naprej menit.

Crossfire ::

Limam link za meetup:
1. slovenski keyboard meetup

mjolnir ::

Eno vprašanje, kupil sem mehansko tipkovnico zowie celeritas pro (mx red) in se po pritisku na tipke sliši tako visokofrekvenčno zvonenje. Malo je moteče in me zanima ali je to defekt tipkovnica ali kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Miha9888 ::

Živjo iz katere strani se dobi nabolj ugodnr tipkovnice, da je slovenski ali vsaj angleški layout? Gledam tja do max 50€ manj je bolje

issak ::

Miha9888 je izjavil:

Živjo iz katere strani se dobi nabolj ugodnr tipkovnice, da je slovenski ali vsaj angleški layout? Gledam tja do max 50EUR manj je bolje


Za 50EUR nič. Cherry MX board je najceneje, ampak je okoli 65, plus poštnina.
https://www.computeruniverse.net/family...

Ali pa kakšne kitajske. Kvalitetne mehanske ne boš dobil za 50EUR, če te pa ne zanima mehanska si pa temo falil.

Kitajska jajca: http://www.amazon.co.uk/Zalman-ZM-K500-...

je mehanska, ima kailh stikala, ki so podobna tistim v Razerjih za 100+, tako da tok zanič mogoče spet niso. Se pa vseeno splača našparati malo več pa kupiti vsaj Cherry MX board. Izgled ni neki baš, ampak so vsaj stikala prava.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Okapi ::

Za okoli 70 evrov dobiš lepo ohranjen model M, če imaš srečo, lahko tudi za manj.

Miha9888 ::

Aha sem zgleda temo falil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha9888 ()

mjolnir ::

Eno vprašanje: obstaja kje v slo trgovina z npr. lubrikanti za stabilizatorje etc.?

Crossfire ::

Kontaktiraj me na ZS, če rabiš kaj lubeja :)

mjolnir ::

Pa sej me tud na splošno bolj zanima; rabil bi še orodje za odstranjevat keyse. Pač, da je ena reliable trgovina, lahko tudi iz tujine, kjer se lahko restockam na tem :))

invisuu ::

A misliš cape? Imam jaz en cap puller viška. ZS če nucaš.

mjolnir ::

Ja, tako je. Sej to me zanima, iz kod vse to naročate oz. kje dobite :)

invisuu ::

mjolnir ::

Hvala :) Verjetno se maziva in ostalo tud največ prek ebay naroča? Imam pa še eno vprašanje: pred kratkim sem polil tipkovvnico z kavo, vse sem spucal, posušil, skratka spet dela. Zanima pa me, če je dobro, da sedaj namažem stikala pa stabilizatorje za večje tipke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

invisuu ::

Lahko dobiš kar ti srce poželi na mechmarket, Deskthority, geekhack. Če še vedno ne najdeš kar iščeš, imaš ebay pa amazon. Če še vedno ne najdeš, stvar ne obstaja.

Glede lubija kakor komu. Xfire je ful navdušen nad zadevo, jaz osebno malo manj. Včasih je pa tudi potrebno.

mjolnir ::

Ma sem sklepal da je voda sprala pač tud maziva noter.

invisuu ::

Ti sam najbolje veš kako se obnašajo stikala. Če čutiš trenje, slišiš kakšen zvok itd. ob pritisku, je lubrikacija smiselna.

Crossfire ::

Veliko tipkovnic ima na stabilizatorjih kakšno dielektrično mast, ponavadi slabo ali pa je sploh nima. Jaz uporabljam za lubriciranje stabov krytox gpl205, ki je v bistvu lubrikant za avtoindrustijo. Izredno kvaliteten in izredno drag. Glede na moje info pride najamnjša tubica okoli 90-100eur. Potrebuješ pa ga v bistvu zelo malo;za 61 switchev in stabe cca. največ ene 4g.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Najmanjša tuba, 15 g, je 20 dolarjev na Amazonu.

Crossfire ::

Sam sem se zanimal direktno pri slovenskem dobavitelju, kateri mi pod 90eur ni mogel ponuditi gpl205 pod maloprodajo.
V tujini je itak drugače...ni pa to poceni hec.

Okapi ::

Pa sigurno obstajajo tudi 3x cenejše alternative, ki so za tipkovnico še vedno več kot dovolj dobre.

O.

Crossfire ::

Dielektrične masti niso tako kvalitetne...je bila razlika, ko sem nanesel krytox kot noč in dan...neslišen in netresoč stabilizator ter posledično tipka.

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Rabi bi samo mnenje glede tipkovnice. Ceno ima precej nizko zato me zanima vaše mnenje. Je cena realna za to tipkovnico al je to kak fake pa je zato cenejša? Hvala Lp

http://www.ebay.com/itm/Rapoo-V500-Mech...

invisuu ::

Ne kupuj si tega. Ostani raje na membranskih dokler ne zbereš par evrov več. Samo razočaran boš.
««
26 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925288 (1492) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212997 (10655) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305787 (2293) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048250 (42860) LordPero

Več podobnih tem