» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
23 / 58
»»

Crossfire ::

Za vse rubber dome fane! ;)
Priznam, da sem že imel pomisleke...invisuu, a to je tvoja bivša? Lahko buybackaš :)

invisuu ::

Eto nije. Imam se 3 doma, tako da ;p

JamesTheKing ::

Zdravo,

potreboval bi tipkovnico (do max 30€ - rajši manj). Tipkovnica naj bo čimbolj podobna tipkovnicam ki so na laptopih - se pravi tiha in udobna.

hvala

Matek ::

JamesTheKing je izjavil:

Zdravo,

potreboval bi tipkovnico (do max 30EUR - rajši manj). Tipkovnica naj bo čimbolj podobna tipkovnicam ki so na laptopih - se pravi tiha in udobna.

hvala
Napačna tema, prjatu. Tule razglabljamo o mehanskih tipkovnicah, ki so v vseh pogledih absolutno nasprotje tega, kar si opisal. No, udobne so, ampak tu se ne strinjam s tvojim opisom laptop tipkovnic ;).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

invisuu ::

JamesTheKing je izjavil:

Zdravo,

potreboval bi tipkovnico (do max 30€ - rajši manj). Tipkovnica naj bo čimbolj podobna tipkovnicam ki so na laptopih - se pravi tiha in udobna.

hvala


Napacna tema. Glede na zelje je vseeno kaj kupis, vse bodo cisto isto zanic, kot tiste na laptopu. Probaj ne porabiti vec kot evro ali dva, ker so vredne kaksnih 50 centov.

kajetan ::



what a beauty. ve mogoče kdo kje bi se dalo dobit custom tipke za to tipkovnico? vidim da sta za L-om samo 2 tipki, tipična slovenska ima eno več. ali so kake podobne na trgu? rdeča barva je ql zvečer. čeprav bi najraje to vzel. RGB verzija je še dražja.. pa sploh mi ni všeč.

Insan3Lik3 ::

kajetan je izjavil:


vidim da sta za L-om samo 2 tipki, tipična slovenska ima eno več. ali so kake podobne na trgu?


na videu gledaš us verzijo, išči DE verzijo npr http://www.computeruniverse.net/product...
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

markic222 ::

No pri meni je odločitev končno padla in sem se odločil za CoolerMaster xti. Nekako mi ima najmanj minusov glede na to kaj potrebujem.

Sedaj me samo zanima če bi recimo želel kupiti še kakšen keycap set, kaj točno moram gledati in kje imajo največ izbire? (gre za mx brown switche) Se da lahko tipke naknadno gravirati in kje?

issak ::

markic222 je izjavil:

No pri meni je odločitev končno padla in sem se odločil za CoolerMaster xti. Nekako mi ima najmanj minusov glede na to kaj potrebujem.

Sedaj me samo zanima če bi recimo želel kupiti še kakšen keycap set, kaj točno moram gledati in kje imajo največ izbire? (gre za mx brown switche) Se da lahko tipke naknadno gravirati in kje?


Vsi Cherry MX switchi so enaki kar se tiče keycapov.
Izbira ISO keysetov je povečini precej manjša kot ANSI iz nekega čudnega razloga, ampak se dobi. Ducky na primer prodaja barvne blank sete tudi v ISO. Malo poglej po reddit.com/r/mechanicalkeyboards, tudi v wikiju mogoče kje se kaj najde. Je pa precej drago, povečini so iz ZDA, tako da je sama poštnina vsaj 30EUR, pa še set sam kakšnih 50-80. Graviranje pa ne vem, verjetno se da, ampak na koncu boš za tipkovnico in graviran keycap set zapravil več kot še zdaj vzameš Ducky Shine 5 (ki ima super capse že sam po sebi)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

kriko1 ::

Pa pazit mores na kake nestandardne vrstice, recimo K70 je ena takih:
https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyb...

njyngs ::

Kakšno je vaše mnenje o Ozone Strike Battle? Nove so okrog 100 eur :)

markic222 ::

To sem tudi jaz imel na očeh, vendar je izdelava baje dokaj švoh, predvsem za tipkovnico v rangu 100€. Rapid-i od CM-ja ima boljše review-e (na nemškem amazon 90€).

Crossfire ::

Za 100EUR vzemi novatoucha. Poštnina iz Njemačke je cca 15EUR, za 115 imaš topre tipkuljo, na katero pašejo mx keyseti...godlike ;)
http://deskthority.net/for-sale-f55/coo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

invisuu ::

njyngs je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o Ozone Strike Battle? Nove so okrog 100 eur :)


Med napisom "strike battle", tankimi ABS capi, obupnim fontom in še milijonom drugih stvari, ji brez problema dam oceno zakozlat/5

Crossfire ::

invisuu je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o Ozone Strike Battle? Nove so okrog 100 eur :)


Med napisom "strike battle", tankimi ABS capi, obupnim fontom in še milijonom drugih stvari, ji brez problema dam oceno zakozlat/5

That's what he said.

Crossfire ::

Crossfire je izjavil:

Za 100EUR vzemi novatoucha. Poštnina iz Njemačke je cca 15EUR, za 115 imaš topre tipkuljo, na katero pašejo mx keyseti...godlike ;)
http://deskthority.net/for-sale-f55/coo...

Tipkovnica je iz SLO, tako da je zadeva še toliko bolj zanimiva ;)

Shkorc ::

Po 11 mesecih mi je na Ducky Shine 3 Slim umrlo cca 25 ledic (modre barve). Po novem letu reklamiram, dokler je še v garanciji. Skratka sranje.

Nekaj se je pisalo o tipkovnicah z osvetlitvijo, kjer naj bi ledice zdržale + tenkeyless, ampak ni bilo pravih predlogov. Cena 150EUR +-50

Hvala za kak konkreten namig 8-)

issak ::

Shkorc je izjavil:

Po 11 mesecih mi je na Ducky Shine 3 Slim umrlo cca 25 ledic (modre barve). Po novem letu reklamiram, dokler je še v garanciji. Skratka sranje.

Nekaj se je pisalo o tipkovnicah z osvetlitvijo, kjer naj bi ledice zdržale + tenkeyless, ampak ni bilo pravih predlogov. Cena 150EUR +-50

Hvala za kak konkreten namig 8-)


Corsair K65 poglej. ne-rgb je pod 100€, rgb pa okoli 150. Mi pa na mojem duckyju ni še nobena ledica crknila (rumene)

Sicer so meni tudi na K70 modre ledice pocrkale, ampak sem jo kupil ravno preden so jih umaknili iz prodaje. Sem dobil nazaj denar brez težav. Z ledicami drugih barv pa nisem zasledil težav
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

54j0 ::

Meni je pocrkalo nekaj belih led diod na corsair k95, tako da ni nobenega zagotovila, da bo z drugimi modeli kaj drugače. Edina opcija, ki se jo splača preveriti, so RGB tipkovnice. V njih imajo led diode popolnoma drugačno ohišje in obliko in so zato MOGOČE manj občutljive. To je samo špekulacija.

Sicer pa zelo čudno, da tako pogosto umirajo led diode, to ni tipično zanje (so zelo trpežne komponente). Če bo kdo razdiral tipkovnico, naj za "foro" priklopi mrtvo diodo na baterijo... Nisem se ubadal z razdiranjem svoje k95, ker moraš uporabiti kar nekaj sile (en vijak je pod koleščkom za nastavitev glasnosti in tega je težko odstraniti) in ob tem skoraj sigurno poškoduješ aluminijasto ohišje.

Shkorc ::

Se pravi kaj takega? http://www.amazon.de/Corsair-CH-9000228...

Rdeča MX stikala mi niso všeč, rajši rjava ali modra. Layout me ne moti.

6151 ::

Shkorc je izjavil:

Se pravi kaj takega? http://www.amazon.de/Corsair-CH-9000228...

Rdeča MX stikala mi niso všeč, rajši rjava ali modra. Layout me ne moti.


Točno tole dobim čez kakšen teden :D Bom poročal
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Insan3Lik3 ::

tudi sam gledam tole k65 rgb, zanima me ce poznate se kako drugo tkl rgb tipkovnico al pa kako tkl non-rgb ki bi jo res priporočali
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

CM Novatouch s topre stikali ali Filco Ninja MJ2 TKL s Cherry stikali.

issak ::

Insan3Lik3 je izjavil:

tudi sam gledam tole k65 rgb, zanima me ce poznate se kako drugo tkl rgb tipkovnico al pa kako tkl non-rgb ki bi jo res priporočali


Ducky ima tudi TKL varjante, pa CM storm quickfire rapid-i, samo te niso RGB. K65 je ena redkih tkl RGB ki sem jih zasledil.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

markic222 ::

Sedaj imam nekaj dni CM Xti in sem več kot zadovoljen. Nazadnje sem sicer imel mehanično tipkovnico približno dve leti nazaj od Razerja in je bila porazna proti tej. Kvaliteta in občutek je konkretno boljši kot pri Razer tipkovnici, tudi hitreje tipkam. Všeč mi je ker je kompaktna in se čisto nič ne zvija, tudi če poskusiš zviti, res top šit od izdelave.

 Ledice v akciji

Ledice v akciji



Všeč mi je, da za nastavitev osvetlitve tipkovnice ni potrebni dodatni software in so vse poljubne nastavitve shranjene na tipkovnici, kar pomeni da lahko tipkovnico priključite na kateri koli računalnik in imate svoje profile še vedno shranjene.

 Tipke za menjavo profilov

Tipke za menjavo profilov



Tipkovnica nima RGB osvetlitve ampak ima kombinacije modre in rdeče barve (baje 35 možnih barv). Led osvetlitev je dovolj moćna in zgleda awesome. Ima tudi nekaj različnih načinov osvetlitve (sam uporabljam tako da so vse tipke osvetljene). Tipke so na otip mehke in prijetne za tipkanje. Občasno se bo tipkovnica prenašala okoli, zato sem iskal "kompaktno" full keyboard. Takoj ko sem tipkovnico dobil sem jo probal dati v svoj nahrbtnik za 15" laptop in sem si oddahnil ko sem videl da lahko zadrgo na torbi normalno zaprem. Da je prenašanje tipkovnice še lažje pa imamo tukaj še odstranljiv mikro-usb kabel (je braided).

 Nogice in braided odstranljiv kabel

Nogice in braided odstranljiv kabel



Na žalost pa tipkovnica ni brez minusov. Največji minus je, da se na tipkah pozna vse, dobesedno vse. Že malo oljnata koža bo na tipkovnici pustila sledi, ampak sem zaradi drugih plusov pripravljen to "požreti". Kupil sem jo na enaa.com (cca 155EUR), kjer se jo dobi z Slovensko gravuro, kar je moj drugi minus. Dodatna slo. gravura je narejena kot da jo je spacal nekdo v vrtcu :D (več je razvidno na sliki). Na srečo je ponesrečena samo dodatna slo. gravura in ne vse oznake.

 Fail slo. gravura

Fail slo. gravura

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markic222 ()

njyngs ::

6151 je izjavil:

Shkorc je izjavil:

Se pravi kaj takega? http://www.amazon.de/Corsair-CH-9000228...

Rdeča MX stikala mi niso všeč, rajši rjava ali modra. Layout me ne moti.


Točno tole dobim čez kakšen teden :D Bom poročal

Čimprej sporoči svojo analizo :) Če ne kupim te, bom najverjetneje vzel filco

Tilen88 ::

Pozdravljeni a mogoče kdo ve če se kda kje v LJ v kateri izmed trgovin testirat Ozone tipkovnico Strike PRO, MX Cherry Red ?

issak ::

Tilen88 je izjavil:

Pozdravljeni a mogoče kdo ve če se kda kje v LJ v kateri izmed trgovin testirat Ozone tipkovnico Strike PRO, MX Cherry Red ?


Zelo malo verjetno da boš kakšno našel. Lahko vprašaš v funtech če jo imajo na zalogi in če bi lahko malo probal
http://funtech.si/si/vsi-oddelki/tipkov...
Ampak če je nimajo na zalogi ne verjamem da jo bodo naročali samo zato da jo boš ti lahko probal.

Ima pa jo eigre.si na zalogi, morda bi zate odprli škatlo če jih prijazno prosiš, ampak se boš moral zapeljati v Kranj
http://eigre.si/ozone-strike-PRO-mehani...

Sicer pa so vsi MX Red enaki, tako da občutek za stikala lahko dobiš kjerkoli, ni nujno na isti tipkovnici. V bigbangu imajo pa samo clicky razerje in mx brown na G710+ ter romer-G stikala, tako da tudi tam verjetno ne bo nič.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Tilen88 ::

Maš prav ja. Lahko testiram kake druge klicky tipkovnice aka razer logitech pa se na podlagi tega odločim, če mi bo sploh odgovarjala mehanska. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Crossfire ::

Če bi sam testiral logitech in razer mehanske tipkovnice, bi verjetno ostal na membrankah...dobronamerno, sprobaj čimveč switchev, kupi si tester in na podlagi feelinga z neta poišči nekaj, kar ti bo zares všeč. V kolikor je to Strike pro, bo pač strike pro...vsakemu svoje, it's not my money :)

Crossfire ::

markic222 je izjavil:

Sedaj imam nekaj dni CM Xti in sem več kot zadovoljen. Nazadnje sem sicer imel mehanično tipkovnico približno dve leti nazaj od Razerja in je bila porazna proti tej. Kvaliteta in občutek je konkretno boljši kot pri Razer tipkovnici, tudi hitreje tipkam. Všeč mi je ker je kompaktna in se čisto nič ne zvija, tudi če poskusiš zviti, res top šit od izdelave.

 Ledice v akciji

Ledice v akciji



Všeč mi je, da za nastavitev osvetlitve tipkovnice ni potrebni dodatni software in so vse poljubne nastavitve shranjene na tipkovnici, kar pomeni da lahko tipkovnico priključite na kateri koli računalnik in imate svoje profile še vedno shranjene.

 Tipke za menjavo profilov

Tipke za menjavo profilov



Tipkovnica nima RGB osvetlitve ampak ima kombinacije modre in rdeče barve (baje 35 možnih barv). Led osvetlitev je dovolj moćna in zgleda awesome. Ima tudi nekaj različnih načinov osvetlitve (sam uporabljam tako da so vse tipke osvetljene). Tipke so na otip mehke in prijetne za tipkanje. Občasno se bo tipkovnica prenašala okoli, zato sem iskal "kompaktno" full keyboard. Takoj ko sem tipkovnico dobil sem jo probal dati v svoj nahrbtnik za 15" laptop in sem si oddahnil ko sem videl da lahko zadrgo na torbi normalno zaprem. Da je prenašanje tipkovnice še lažje pa imamo tukaj še odstranljiv mikro-usb kabel (je braided).

 Nogice in braided odstranljiv kabel

Nogice in braided odstranljiv kabel



Na žalost pa tipkovnica ni brez minusov. Največji minus je, da se na tipkah pozna vse, dobesedno vse. Že malo oljnata koža bo na tipkovnici pustila sledi, ampak sem zaradi drugih plusov pripravljen to "požreti". Kupil sem jo na enaa.com (cca 155EUR), kjer se jo dobi z Slovensko gravuro, kar je moj drugi minus. Dodatna slo. gravura je narejena kot da jo je spacal nekdo v vrtcu :D (več je razvidno na sliki). Na srečo je ponesrečena samo dodatna slo. gravura in ne vse oznake.

 Fail slo. gravura

Fail slo. gravura


Slovenska gravura bolje, da ne bi bila...izgleda, da imaš povrhu tega še cheap abs tipke...za 155eur je to....slabo :/
Za 20eur zraven bi imel že hhkb pro2 s pbt setom in topre stikali...

Tilen88 ::

Crossfire je izjavil:

Če bi sam testiral logitech in razer mehanske tipkovnice, bi verjetno ostal na membrankah...dobronamerno, sprobaj čimveč switchev, kupi si tester in na podlagi feelinga z neta poišči nekaj, kar ti bo zares všeč. V kolikor je to Strike pro, bo pač strike pro...vsakemu svoje, it's not my money :)


kje pa se dobi tale tester ?

Crossfire ::

Npr. tale je verjetno zelo primeren ;)
http://www.cmstore.eu/peripherals/keybo...

issak ::

Crossfire je izjavil:

Če bi sam testiral logitech in razer mehanske tipkovnice, bi verjetno ostal na membrankah...dobronamerno, sprobaj čimveč switchev, kupi si tester in na podlagi feelinga z neta poišči nekaj, kar ti bo zares všeč. V kolikor je to Strike pro, bo pač strike pro...vsakemu svoje, it's not my money :)


Logitech G710+ je čisto solidna zadeva, MX brown tako kot na najdražjem Duckyju, tako da ne vem o čem sanjaš. Izjemoma ima G710+ že nameščene o-ringe, tako da malo utiša ob bottom outu, ampak vseeno je bolj reprezentativna logitech mehanska tipkovnica (g710+) kot pa tester, ki ti ne da zared občutka tipkovnice, ampak samo posameznega stikala, ki je pa čisto drugačen občutek (ker se klik ne porazdeli v maso tipkovnice, ker lahko klikneš le enega naenkrat z enim prstom), kot pa tipkavi po tipkovnici. Razer pa je druga (slabša) kategorija, ker uporabljajo poceni kitajsko kopijo Cherry stikal. Pa kljub temu da so kitajska stikala so še vedno boljša kot običajne membranske.

Sicer pa ja, Strike Pro ni edina tipkovnica na trgu, in večinoma se vse modele dobi z MX red, brown in blue. Tester ti lahko malo pomaga pri razliki med stikali, ampak še vedno je čisto drugo dejansko tipkati gor. Tudi niso nujno poceni ti testerji, takoj te pride 20€ s poštnino vred ali pa raje malo več. Dobiš pa na ebay.co.uk na primer, vpišeš 'cherry mx tester'.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Crossfire ::

issak je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Če bi sam testiral logitech in razer mehanske tipkovnice, bi verjetno ostal na membrankah...dobronamerno, sprobaj čimveč switchev, kupi si tester in na podlagi feelinga z neta poišči nekaj, kar ti bo zares všeč. V kolikor je to Strike pro, bo pač strike pro...vsakemu svoje, it's not my money :)


Logitech G710+ je čisto solidna zadeva, MX brown tako kot na najdražjem Duckyju, tako da ne vem o čem sanjaš. Izjemoma ima G710+ že nameščene o-ringe, tako da malo utiša ob bottom outu, ampak vseeno je bolj reprezentativna logitech mehanska tipkovnica (g710+) kot pa tester, ki ti ne da zared občutka tipkovnice, ampak samo posameznega stikala, ki je pa čisto drugačen občutek (ker se klik ne porazdeli v maso tipkovnice, ker lahko klikneš le enega naenkrat z enim prstom), kot pa tipkavi po tipkovnici. Razer pa je druga (slabša) kategorija, ker uporabljajo poceni kitajsko kopijo Cherry stikal. Pa kljub temu da so kitajska stikala so še vedno boljša kot običajne membranske.

Sicer pa ja, Strike Pro ni edina tipkovnica na trgu, in večinoma se vse modele dobi z MX red, brown in blue. Tester ti lahko malo pomaga pri razliki med stikali, ampak še vedno je čisto drugo dejansko tipkati gor. Tudi niso nujno poceni ti testerji, takoj te pride 20€ s poštnino vred ali pa raje malo več. Dobiš pa na ebay.co.uk na primer, vpišeš 'cherry mx tester'.

Ne se jezit, kolega, gre se za moje osebno mnenje, nič hudega, če se ne strinjava ;)
Da si ustvariš sliko je fino sprobat čimveč različnih stikal, da praktično ugotoviš, ali ti ustrezajo clicky ali non-clicky, tiktilna ali linearna...topre ali buckling springi...skratka, čudovit svet mehanskih switchev ;)

issak ::

:D
Samo pravim da ni Logitech G710+ nujno takoj za primerjat z rubber domi :D
Ja težava je dejansko z linearnimi switchi, ker jih še nisem zasledil pri nas v trgovinah. MX Brown lahko probaš, Blue so nekaj podobnega Razer Green (samo jasno ustrezno boljši in vse to, mogoče malo glasnejši celo), MX Red in Black pa še nisem videl pri nas. Tiste eigre.si imajo še najbolj pestro izbiro, ter funtech, ampak ne verjamem da imajo sploh kakšno izložbo kjer bi lahko to sprobal. Tako da nekako se moraš kar odločiti napol na pamet. Jaz sem za prvo mehansko izbral MX Blue, pa so mi zelo všeč, edino žena pravi da so preglasni, tako da bo treba verjetno na brown šaltat :)
Sem pa tudi dobil eno MX Black, pa se mi linarna stikala ne dopadejo toliko kot clicky. Večina pa predvsem za igre prisega na linarne, in dejansko bi bilo velikokrat lažje meni igrati kakšno igro z linearnimi kot z Blue, na primer ko s tipkami zavijaš z avtom, pa po malo pritiskaš tipko da ne zaviješ preveč, je potem tečno 'klikklikklikklikklik' za en sam zavoj poslušat. MX red to čisto tiho v tem primeru.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Crossfire ::

Velika razlika je npr. že med lubriciranimi in stock mx switchi...lubricirani browni so v bistvu čisto solidni, med tem ko so mi stock katastrofa...čisto preveč "grobi" na down stroku... Ta moment najboljši so mi mx clearsi...65g korejske vzmeti za ergo mod že imam naročene, vendar so stock clearsi tudi čisto super. Verjetno bom imel kakšnega viška, ko se lotim svojega projekta ;)
Drugače pa probaj še Gaterone...zlubiricirani blacki so poezija, vse kar slišiš je dotik prsta na tipke, super smooth! Tu bi se našel kak viška ;)

markic222 ::

Crossfire je izjavil:


Slovenska gravura bolje, da ne bi bila...izgleda, da imaš povrhu tega še cheap abs tipke...za 155eur je to....slabo :/
Za 20eur zraven bi imel že hhkb pro2 s pbt setom in topre stikali...


Ne vem zakaj vsakemu vsiljujete ta hhkb -.-, če hočem imeti full keyboard in osvetlitev hhkb pač ne pride v poštev, verjamem pa če ne rabiš omenjenega zna bit dobra izbira. Teh 4 tipke kjer je ponesrečena gravura bom sam probal zrihtat :D. Po čem pa sklepaš da so slabi ABS Keycaps? Za CM Xti sem se odločil ker sem tudi v živo sprobal več tipkovnic in sem najbolj tipkal ravno na omenjeni (kar se pač da sprobati v slo). Če bi si želel kaj na način hhkb bi se že raje za NovaTouch odločil ;)

Crossfire ::

Zato, ker se v rangu 150+ Eur priporoča nekaj dobrega, kvalitetnega in estetskega, ki na koncu koncev še prekleto dobro drži ceno. Price/performance je second hand hhkb pač winner v tem cenovnem rangu.
Npr. rabljenega CM quickfire XT z modrimi stikali en tip ta trenutek prodaja za 44 EUR. Z všteto poštnino si pod 60 EUR. Tebe je stala 155 EUR...did you catch my drift? ;)
Glede na tvoje opazke okoli tipk, sklepam, da gre za manj kvalitetne abs plastike. GMK doubleshot ABS to pač ni :/
Na koncu je pa itak važno to, da si sam najbolj zadovoljen in uživaš v tipkanju.

markic222 ::

Ma to glede zgube na vrednosti se sploh ne sekiram, iPhone tudi bolj drži ceno kot Android telefoni pa še vedno raje kupim Android telefon, ker meni pač bolj ustreza :).

Res je, capsi bi lahko bli bolj odporni na umazanijo (razerjeve imajo isti problem), jbg bo treba vsak drug dan zbrisat tipkovnico :D. Vsaka zadeva ima svoje minuse, na koncu si zase najdemo naprave, ki imajo za naše potrebe najmanj moteče minuse :). Bomo videli kako bo s časom zdržala tipkovnica, na review-ih in glede na predhodnike predpostavljam, da ne bo težav :)

invisuu ::

Crossfire je izjavil:

Ta moment najboljši so mi mx clearsi...


Zanimivo...meni osebno so bili obupni. Še ena potrditev, da je switch tester dobra ideja pred nakupom tipkulje!

Crossfire ::

Kaj ti ni bilo všeč?

Fizikalko ::

Živjo,

tudi jaz bom rabil eno mehansko zverjad.

Preference so sledeče:

- uporaba 100% za tipkanje, NE igranje iger,
- polna tipkovnica (torej z numeričnim delom na desni),
- ne sme biti preglasna,
- brez drugače oblikovanih ali izpostavljenih določenih tipk (WASD),
- nobenih mavričastih ledic ne rabim, pač pa kvečjemu belo led osvetlitev, ki pa mora biti nastavljiva (da lahko zatemnim po potrebi),

Poznavalce prosim za kak predlog. Tnx!

neboben ::

Jest mam Ducky shine 3 z belimi ledicami in mi dela vredu. Ima rdeča stikala in mi je glasnost vredu torej ne preglasno. Da se tudi nastaviti svetlost ledic oz. kot ti pravis zatemnitev. Ducky se dobi tudi v polni obliki torej + numerični del. Uporabljam jo 100% tipkanje in ne za igranje iger. Dobiš zraven poleg običajnih WASD tipk se posebne rdece obarvane ce zelis da je WASD izpostavljen vendar, če tega ne zelis pustis tko kt je in ostanje rdece WASD tipke v skatli. Nisem poznavalec mahanskih tipkovnic, ker imam le Ducky shine 3, bodo drugi predlagali se ostale. Zdej se poleg trojke dobi se druge verzije Ducky-a. Ce uporablas KVM switch bo treba Duck shine 3 posodobit firmware, ker ti drgač tipkovnica ne dela. Nakup sem opravil v Funtech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

invisuu ::

Crossfire je izjavil:

Kaj ti ni bilo všeč?


Pardon, s sivimi češnjami zamenjal, dolgčas.

aleksander85 ::

Evo dobil DUCKY legend z belimi LED..Mx red stikala

Prvi vtisi..
-zgleda vrhunsko,zgrajena kot tank-robustna in kar težka (5mm aluminij plata),stikala mi dopadejo se pa moram še malo privadit ker na novo prehajam na mehansko(iz logitech K800 ,ki ostaja za na daljavo za TV)...skratka zaenkrat zelo zadovoljen

cena slabih 180EUR..funtech..dobava 1teden vse korektno iz njihove strani

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Zaenkrat kaže, da je to to:

http://www.computeruniverse.net/en/prod...

Ima kdo kakšno mnenje glede te tipkovnice? Glede na moje zgoraj opisane preference izgleda best price performance.

54j0 ::

Super cena. Boš poročal o njej, ko jo dobiš?

issak ::

Fizikalko je izjavil:

Živjo,

tudi jaz bom rabil eno mehansko zverjad.

Preference so sledeče:

- uporaba 100% za tipkanje, NE igranje iger,
- polna tipkovnica (torej z numeričnim delom na desni),
- ne sme biti preglasna,
- brez drugače oblikovanih ali izpostavljenih določenih tipk (WASD),
- nobenih mavričastih ledic ne rabim, pač pa kvečjemu belo led osvetlitev, ki pa mora biti nastavljiva (da lahko zatemnim po potrebi),

Poznavalce prosim za kak predlog. Tnx!


Kakšen Ducky potem, te so zelo skromnih dizajnov (mislm ne-gamerski), RGB ni treba vzeti (imaš Shine 4 drugače), kakšen ducky one se ugodno dobi, ni nujno shine. Tudi one se svetijo z eno barvo, tisto ki jo izbereš pač. WASD tipke če že so drugače oblikovane v škatli jih pač tam pustiš, za razliko od Logitech Orion Spark, kjer so vse tipke idiotsko oblikovane.
Tudi Das Keyboard je zelo enostavnih oblik, ampak pazi da ima Cherry MX stikala, ne kitajskih, kar nekatere nove imajo.
Stikala pa za tipkat in tiha priporočam MX Brown, linearnih (Red, Black) za samo tipkanje mogoče ne bi, pride tisti klik kar prav, s tem da je pri MX Brown bistveno tišji kot MX blue.
Daš pa še o-ringe spodaj (lahko tiste za par € iz ebaya) da ne boš od plato tipk tolkel.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

markic222 ::

Mene je bilo na začetku strah da bodo MX Brown stikala preglasna (zato sem razmišljal o MX silent), pa na srečo niso, tudi za delovno okolje stikala niso preglasna.
««
23 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925157 (1361) boolsheat
»

Slovenska osvetljena tipkovnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510742 (4668) OK.d
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212956 (10614) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305773 (2279) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048074 (42684) LordPero

Več podobnih tem