» »

Učenje programiranja

Učenje programiranja

1
2
»

Arto ::

furion je izjavil:

To, kateri jezik rabis je odvisno od platforme in namena.
Js recimo, bi si raje odgriznu prst kot pa kej taknu Javo...smrdi. Isto velja za .NET


Meni se pa zdi java čist kul za začetek. Ker ma skoraj vse not, pa še na C ni prav velik problem prestopit potem za naprej. Je pa res, da je Python precej lepši in enostavnejši za učenje samih principov programiranja. Na žalost sem verjetno tudi malo biased, ker sem začel z Javo. Lahko pa kdo, ki je začel na Pythonu pove, kakšen je potem prehod na ostale jezike.

Meizu ::

Arto je izjavil:

furion je izjavil:

To, kateri jezik rabis je odvisno od platforme in namena.
Js recimo, bi si raje odgriznu prst kot pa kej taknu Javo...smrdi. Isto velja za .NET


Meni se pa zdi java čist kul za začetek. Ker ma skoraj vse not, pa še na C ni prav velik problem prestopit potem za naprej. Je pa res, da je Python precej lepši in enostavnejši za učenje samih principov programiranja. Na žalost sem verjetno tudi malo biased, ker sem začel z Javo. Lahko pa kdo, ki je začel na Pythonu pove, kakšen je potem prehod na ostale jezike.


Mislim, da je vseeno python manj abstrakten za zaštekat kot javo. Pa še dobro izhodišče je za javo, ker ma marsikatero stvar na las podobno javi.

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

@Invictus: tudi starih večina ni nikdar osvojila te veščine. Rokovanja s pomnilnikom se naučiš šele in izključno tedaj, ko te v to prisilijo razmere. To da na roke delaš malloc in free, pa še zdaleč ne pomeni racionalne porabe pomnilnika. Your point?


Sem imel v mislih nove. Stari vsaj vedo kaj to je, čeprav tega ne znajo ... Novi tega niti ne bodo izvedeli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Veš da bojo zvedeli ko bodo rabili. Če bodo pozabil bojo pa na novo odkril, tako kot FFT in Gauss recimo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656175 (40851) DaMachk
»

Izbor programskega jezika in vaje(za učenje)

Oddelek: Programiranje
296485 (5390) Yacked2
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9721690 (17267) def0r
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
356760 (4835) Mavrik
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416439 (12884) blackbfm

Več podobnih tem