» »

PC ne najde wirelessa

PC ne najde wirelessa

SLOxD ::

Kupil sem prenosnik HP G62 (4c20390r2k) na katerm je prednaložen SUSE Linux. Tega sem zamenjal z Windows 7 in Ubuntujem. Problem je, da mi kljub temu, da imam HP Suport inštalinan na Windowsih in driverje s tem tudi posodabljam, prenosnik ne zazna wireless omrežja. Ob tem moram opozoriti, da mi z Ubuntujem wireless normalno deluje.

Kaj bi lahko bila težava in hvala za odgovore.

amigo_no1 ::

Skrit ssid ? Kodiranje ? Mac filter ?

SLOxD ::

Nimam pojma kaj je to. Vem samo da dela na Ubuntuju, na windowsih pa ne.

Frenckie ::

amigo no1 te je želel opozoriti, če imaš na routerju nastavljeno, da ti ne oddaja ssida (brez vidnega imena omrežja). Nekateri prenosniki in GSM-ji se na tako nastavitev routerja težje povezujejo. Naslednje - kodiranje - ali imaš zaklenjeno (zaščiteno) omrežje,ki ga izvedeš tudi v routerju in geslo vpišeš pri prijavi v omrežje. MAC filter je tudi ena od oblik zaščite brezžičnega omrežja.

To ti je najbolj preprosta razlaga zgornjih pojmov, ki bi jih moral vsakdo vedeti, če uporablja brezžično omrežje in za svojo varnost.
Pri tebi je verjetnost, da v Winsih nimaš pravih gonilnikov za tvojo vgrajeno WiFi kartico.

SLOxD ::

No problem zagotovo ni v routerju.

Ne razumem pa kako nimam pravih driverjev, čeprav sem jih posodobil z HPjevim programom namenjenem prav temu?

amigo_no1 ::

Upam si trditi da si oznako modela (4c20390r2k) napačno prepisal, saj google najde samo ta post na st.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326544 (5006) nurse013
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315157 (3838) Mikec17
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273184 (2892) ali3n
»

Wireless kartica ne vidi ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
10959 (852) mango
»

Wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
182185 (1720) pujsek_

Več podobnih tem