» »

Knjiga [psi]

Knjiga [psi]

enadvatri ::

Želim si, da bi se v debato vključevali predvsem tisti, ki smo knjigo prebrali.

Ker je knjiga precej kontroverzna in sem jo prejel za darilo, nisem imel izbire. Pristopil sem z veliko mero skepse ...

Nad samo vsebino sem v splošnem navdušen. A ne tako, da bi skakal do stropa. Veliko zapisanega ne sprejemam in opazil sem številne za lase privlečene razlage oz. si povsem nasprotujoče. (Avtor bi za vse našel razlago, ali da ST-jevci ne sprejemamo lastnega sveta ali da nam vlada Racio). :))

Napisana je genialno, tudi slogovno. To me je morda najbolj navdušilo!

Po tem, ko sem jo prvič prebral, si o njeni skrivnostnosti še vedno mislim, da je le dobra tržna poteza. Ker obljublja veliko ob vnovičnem branju, bom poizkusil še enkrat.

Teorija REI bi morda znala nekoliko zamakniti pogled v sodobni psihologiji, a je pri meni znova pustila veliko vprašanj.

Če ni preveč intimno vprašanje, me zanima, kot kaj si razlagate Življenje. Če ste ateisti, redukcijonisti ali kaj podobnega, je vaš odgovor prav tako zaželen.

Lahko se lotimo sistematične analize 6 dokazov o Življenju.

enadvatri ::

Če koga mika umsko telovaditi in odkrivati skrite podrobnosti (teh naj bi bilo kar 777 na 777 stranek), super.

T-h-o-r ::

nisem je prebral, a če jo kdaj bom, jo bom v enem šusu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

enadvatri ::

Jaz sem se recimo držal navodil. Morda je brez veze, morda je dobro, ker te malo odlepi od bralne vnem in še kaj premisliš. Kaj pa vem. V drugo jo bom gotovo hitreje bral, ker nimam časa, da bi samo knjige oz. eno knjigo bral.

Avenger ::

Mene odbija celoten nastop te knjige, od tega kaj obljublja, do oblike, skrivnostnosti in cene.

Matijadmin, mogoče jo resnično razumeš šele ko jo 777x prebereš :))
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

enadvatri ::

Avenger je izjavil:

Mene odbija celoten nastop te knjige, od tega kaj obljublja, do oblike, skrivnostnosti in cene.

Matijadmin, mogoče jo resnično razumeš šele ko jo 777x prebereš :))


Imel sem iste pomisleke. Dobil sem jo za darilo. Knjiga je vsekakor vredna branja, že zaradi sloga (ne delam reklame). Cena pa je nekoliko moteče visoka. Če pa pomisliš, da vsa skropucala pravnikov stanejo še veliko več in se ne morejo kosati z naravoslovno strokovno literaturo, spet ni. Mogoče pa jo je pravnik napisal. :)) Dajo pa knjigo zastonj tistim, ki si je ne morejo privoščiti (vsaj tako piše na njihovi strani). 8-)

Je je kdo prebral, da lahko kaj konkretnejšega predebatiramo?

Ramon dekers ::

Meni je knjiga fenomenalna. Knjiga ima težo, vsebino, ni neko skropucalo kot je večina slovenskih knjig. Dejansko moraš razmišljati.

Sicer imam sposojeno, jo imam pa namen nabavit in še kdaj prebrati.

S psihološkega gledišča je knjiga bomba. Sigurno boljša kot davincijeva šifra...

vsekakor pa teorija rei drži. Čustva igrajo vlogo tudi na razum. In ko se to zmiksa nastane bomba v glavi ker se razum krega s čustvi.

Marat ::

A se je že odkrilo kdo je avtor? Po moje gre za kakšnega znanega slovenskega pisatelja, ki se je odločil malo (oz. več kot ponavadi) zaslužiti, obenem pa noče pred drugimi slo pisatelji izpast komerciala :)

Ramon dekers ::

zakaj pa je sploh pomembno kdo je avtor? Men dol visi ali je knjiga skomercializirana ali ne. Je pač preprosto dobra.

Za moje pojme je to eno izmed boljših del, mogoče celo najboljše poleg Alamuta.

Sploh pa nevem kaj se pritožujete in pljuvate. Če jo prebereš in ti je včeš super, če ne tudi ok.

Je pa zanimivo da v knjižnici čakaš tudi do 3 mesece.

Marat ::

opa, ne se pizdit :) upam da nima knjiga takega učinka da iz tebe naredi vernika, ker z verniki se je brez veze kregat >:D

pač zanima me kdo je avtor, iz čistega firbca.

Ramon dekers ::

eh se ne pizdim, me pa pregreje ko nekdo šimfa tisto česar ni prebral.

Še vseeno nevem zakaj je pomembno kdo je avtor? Jo boš potem prebral.

edit: knjiga je pač umetnost. Tako kot Umetnost Vojne - Sun Tzu.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

Ramon dekers je izjavil:

Meni je knjiga fenomenalna. Knjiga ima težo, vsebino, ni neko skropucalo kot je večina slovenskih knjig. Dejansko moraš razmišljati.

Sicer imam sposojeno, jo imam pa namen nabavit in še kdaj prebrati.

S psihološkega gledišča je knjiga bomba. Sigurno boljša kot davincijeva šifra...

vsekakor pa teorija rei drži. Čustva igrajo vlogo tudi na razum. In ko se to zmiksa nastane bomba v glavi ker se razum krega s čustvi.



Bi se strinjal, dve stvari pa sta me zmotili. Večina slovenskih knjig ni skropucal. Teorija REI je zgolj močan simbolni okvir, ki je bližje ljudem kot znanosti. Definitivno pa odpira nove, drugačne poglede v psihologiji.

No knjiga naj bi vsebovala 777 skrivnosti (nisem še odkril vseh :))). Tudi vernik nisem, spremljam pa dogajanje okoli knjige z zanimanjem in zdravo mero distance.

Predstavljenih je nekaj resnično pravih odkritij (npr. metoda za odpravo bralnih težav pri dislektikih) in veliko kvazi odkritij. Sama cena in turbo trženje s to mistično promocijo se mi zdi kar močno protislovno s prebranim.

Kakor koli že, knjiga je dobra.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

Marat je izjavil:

A se je že odkrilo kdo je avtor? Po moje gre za kakšnega znanega slovenskega pisatelja, ki se je odločil malo (oz. več kot ponavadi) zaslužiti, obenem pa noče pred drugimi slo pisatelji izpast komerciala :)


Avtor je javnosti znan, je pa v duhu razmišljanja Eros izgubljen kot "resnica".

Moj namig ... Satirični spletni medij je pred časom za avtorja obelodanil nekega politika. Nato se je popravil in navedel pravega avtorja z veliko izmišljenimi podrobnostmi. >:D

Ramon dekers ::

prosim povej mi katera pa je res, res dobra slovenska knjiga? Poleg Alamuta od Bartola je še nisem bral.

Zakaj pa je bližje ljudem in ne znanosti? Če se podzavesti ne da meriti še ne pomeni da je ni. To odlično ponazarja knjiga healing back pain - John E. Sarno.

Marat ::

Ramon dekers je izjavil:

eh se ne pizdim, me pa pregreje ko nekdo šimfa tisto česar ni prebral.

Ja pol pa to piši tistim ki jo šimfajo - jaz je nisem :)

enadvatri je izjavil:


Avtor je javnosti znan, je pa v duhu razmišljanja Eros izgubljen kot "resnica".

Moj namig ... Satirični spletni medij je pred časom za avtorja obelodanil nekega politika. Nato se je popravil in navedel pravega avtorja z veliko izmišljenimi podrobnostmi. >:D


Če misliš Priloga.si, pol mi nč ne pomaga, ker imajo tam pač izmišljene novice (tipa onion news). Razen če so čisto po naključju ugotovili ime pravega avtorja, čeprav so to mislili kot zafrkancijo :)

Ramon dekers ::

Sicer pa Hvala Bogu da je vsaj nekomu uspelo. Če bi bila knjiga skret je vseeno ali bi jo napisal Jezus Kristus ali pa bi bila neznanega avtorja. Se bo pa zadeva prevedla v tuje jezike.

Marat ::

matija - gledam zdej članek na priloga.si, mogoče je pa to res njihov prvi neizmišljeni članek :D

evo, zdej pa ko vem kdo je avtor, mi pa zadeva ni več zanimiva (da mal razkurim ramon dekersa) >:D

Ramon dekers ::

Mi dol visi Marat. Nevem pa zakaj si sploh v tej temi?

modicr ::

Ramon dekers je izjavil:

prosim povej mi katera pa je res, res dobra slovenska knjiga? Poleg Alamuta od Bartola je še nisem bral.


Zmaji so ... but they are hidden
Dr. Doc & L. Thomas - Zmaji so ...
Knjižni prvenec Toma Kočarja, ki je izšel pod psevdonimom in nam takoj na prvi strani razkril, da gre za prevod dela ... but they are hidden
(c) nisem patentiran

Ramon dekers ::

Marat je izjavil:

matija - gledam zdej članek na priloga.si, mogoče je pa to res njihov prvi neizmišljeni članek :D

evo, zdej pa ko vem kdo je avtor, mi pa zadeva ni več zanimiva (da mal razkurim ramon dekersa) >:D



prebral čalanek. Avtor se obnaša precej primitivno.

enadvatri ::

Ramon dekers je izjavil:

prosim povej mi katera pa je res, res dobra slovenska knjiga? Poleg Alamuta od Bartola je še nisem bral.

Zakaj pa je bližje ljudem in ne znanosti? Če se podzavesti ne da meriti še ne pomeni da je ni. To odlično ponazarja knjiga healing back pain - John E. Sarno.


To o knjigah je precej subjektivne narave, zato sem te želel opozoriti, da je beseda skropucalo pretrda! ... in ni nič narobe, če tebi niso všeč.

REI je močan simbolni okvir, ki opisuje neke duševne procese in osebnosti. In nič več kot to. Nikjer nisem o tem pisal posmehljivo ali kako drugače zaničevalno. Kako točen je in ali bo doživel nek preporod v znanosti, počakajmo na stroko. In ja, je skrajno zanimiv!

Ramon dekers je izjavil:

Marat je izjavil:

matija - gledam zdej članek na priloga.si, mogoče je pa to res njihov prvi neizmišljeni članek :D

evo, zdej pa ko vem kdo je avtor, mi pa zadeva ni več zanimiva (da mal razkurim ramon dekersa) >:D



prebral čalanek. Avtor se obnaša precej primitivno.


Primitivno bi se obnašal, če bi za zapisanim stal in jamčil verodostojnost. To je satirični medij.

Govori se, da naj bi bilo vse razen imena in priimka izmišljeno.

Zgodovina sprememb…

modicr ::

BTW, knjigo sem videl lani na knjižnem sejmu v CD in nekaj sem o njej zvedel na bukla.si, a prebral je (še) nisem ...
http://www.bukla.si/?action=books&book_...

Zdajle sem malo poguglal in našel tole:
http://www.whoismind.com/whois/book-psi...

"SO WHAT! Advertising Agency: DOBERMAN CREATIVE COMPANY, SLOVENIA, Maribor"
http://www.coloribus.com/adsarchive/rad...

Ali nam to kaj več pove o avtorju, ne vem ...
Sem se pa spomnil na en francoski film z naslovom Doberman ...
http://www.imdb.com/title/tt0118996/
(c) nisem patentiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

enadvatri ::

No, če koga zanima ... Avtor je zanesljivo Matijaž Žbogar. Zapomnite si to. 8-)

Ramon dekers ::

Kaj je v gradu? Je kdo poštekal?

enadvatri ::

Ko prebereš knjigo do konca in prebereš še razlago tega sveta na spletni strani, boš izvedel.

Če si si jo izposodil v knjižnici in nimaš kode do razlag svetov, mi piši pod zasebna in ti povem, zakaj se gre. V gradu ni mišljeno, da bi ugibal, kaj je. Moraš prebrati razlago oz. slediti aplikaciji na spletni strani ...

Če si prebral knjigo in želiš izvedeti, mi piši pod zasebna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

tx-z ::

O keri knjigi je sploh govora?

edit: Nevermind.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Ramon dekers ::

fak, sem na koncu. Neverjetno kako dobro je zadel ženske. Res ne morem verjeti.

Najboljša je bila tista izjava; zakaj takoj zapsiš po seksu. Če takoj zaspiš se počutim zlorabljeno...

Knjiga je dejansko prekratka:)

enadvatri je izjavil:

Ko prebereš knjigo do konca in prebereš še razlago tega sveta na spletni strani, boš izvedel.

Če si si jo izposodil v knjižnici in nimaš kode do razlag svetov, mi piši pod zasebna in ti povem, zakaj se gre. V gradu ni mišljeno, da bi ugibal, kaj je. Moraš prebrati razlago oz. slediti aplikaciji na spletni strani ...

Če si prebral knjigo in želiš izvedeti, mi piši pod zasebna.


Preizkus iskrenosti:
Poskusite se spomniti, na kaj ste pomislili, ko ste brali o skrivnosti v Heraklejevi trdnjavi. Kaj bi lahko bila skrivnost, zaradi katere mladenič Erosa ne spusti k sebi?
Opišite vsaj v treh stavkih.

In ti si to zvedel?? Za večino sem vedel odgovore tale pa ne gre skozi.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

Napiši, kar misliš! Bo šlo skozi ... Verjemi.:|

Ramon dekers ::

tnx

Ramon dekers ::

kaj predstavlja naslov knjige?
Psi (parapsychology) @ Wikipedia

vejo psihologije torej parapsihologijo.

Sigurno se ne nanaša na psa ki ga je srečal notri.

Drugače pa tisto z gradom je neverjetno. Kera fora...

enadvatri ::

Ramon dekers je izjavil:

kaj predstavlja naslov knjige?
Psi (parapsychology) @ Wikipedia

vejo psihologije torej parapsihologijo.

Sigurno se ne nanaša na psa ki ga je srečal notri.

Drugače pa tisto z gradom je neverjetno. Kera fora...


Zakaj se ne bi nanašalo tudi na psa? Naključje, da sta besedi podobni?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1213317822 (484) Yossarian
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628378 (12067) GupeM
»

Kako izdati knjigico za otroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913172 (8112) Monderlin
»

Ender's Game (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16726192 (13481) ZaphodBB
»

Amazon prodal več elektronskih knjig kakor tiskanih s trdimi platnicami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
19346948 (44230) AgiZ

Več podobnih tem