» »

Kaj trenutno berete?

Kaj trenutno berete?

««
2 / 25
»»

Ramon dekers ::

genesiss je izjavil:

 Kralj vseh bolezni (Biografija raka)

Kralj vseh bolezni (Biografija raka)



Tale tudi pride v moj ožji izbor.

Apple ::

Alan Ford...
LP, Apple

cebelar123 ::

 2.del

2.del

cebelar123 ::

 3.del

3.del

Bananovec ::


 Sun Tzu: The Art of War

Sun Tzu: The Art of War


Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Okapi ::

neboben ::

 Kam plovemo ?

Kam plovemo ?

Yohan del Sud ::

 tole

tole



Sicer nisem najbolj pristaš Kinga, ampak The Stand je klasika, tole je pa tudi blizu.
www.strancar.com

cebelar123 ::

Meni je bila knjiga še kr všeč, ampak na koncu ko sem jo prebral sem začel razmišljati ali bi dejansko lahko vse skupaj šlo tako hitro k vragu.

Under the dome pride mini serija ven. Malo si bom osvežil spomin na knjigo.

cebelar123 ::



Zombiji ;)

T-h-o-r ::



Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ramon dekers ::

gendale ::

od knjig vesoljske bojevnike

sedaj pa neko fan made zgodbico kako neka boginja potuje nazaj v preteklost in jo poskuša popravit
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bob Rock ::

___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

cebelar123 ::

 2.del

2.del

cebelar123 ::

Tole knjigo sem na brzino audibookno saj me je že celi čas grizlo, da letos pride ven film in sem hotel knjigo čim prej prebrati. Morem priznati, da sem mislil, da mi knjiga nebo všeč saj ima glavno vlogo otrok vendar sem bil prijetno presenečen + v naslednjih delih je Ender starejši kar mi je bil veliki plus.

Knjiga je bila napisana leta 1985 in je zanimivo kako je pisatelj v prihodnosti omenjal Varšavski pakt :)

 1.del

1.del

w00tnes ::


(6ta v seriji)

Ramon dekers ::

Heh Simon Scarrow ima res totalno nore dobre knjige. Preko romana se učiš zgodovino in taktiko rimske vojske, noro res. Sem prebral najprej Legija, potem Centurion potem Gladiator, ostalih pa v naši knjižnici ni več tako da jih bo potrebno kupiti:(.

Zadeva je tako zanimiva da lahko v parih dneh prebereš knjigo 400-500 strani dolgo. Kot film.

Zgodovina sprememb…

w00tnes ::

Hm se strinjam, tudi jaz sem najprej prebral legijo in me je čisto not potegnilo (teh 5 sem prebral v dobrih 3 dneh) :)

Zelo fino napisano (me njegov stil spominja na Igguldna), zgodba ma dober tempo + ogromno stvari sem se naučil (rimljani so vedno zanimivi, sploh kadar barbare pretepajo :P ).

Ramon dekers ::

Čakam tole:



Ma ne samo da ima dober tempo zgodba enostavno ni razvlečena, ima bistvo, strukturo in najpomembneje zgodovinska dejstva skupaj z rimsko organizacijo in herarhijo vojske, civilnega prebivalstva in nenazadnje sužnjev.
To bi morali dati srednješolcem v branje.

cebelar123 ::



Ni neki presežek Kinga ampak dovolj zanimiva, da je ne odložiš. In seveda če jo podajajo za 4 evre prevedeno v slovenščino bi bil greh če je nebi kupil.

Yosh ::


Tole.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Kamran ::

Hoj,

Po malem čitam:

 THE SEA OF ENERGY (IN WHICH THE EARTH FLOWS) - 5TH EDITION

THE SEA OF ENERGY (IN WHICH THE EARTH FLOWS) - 5TH EDITION



PS: Sun Tzu-ja imam jaz v Slovenščini (če koga zanima). PDF btw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

cebelar123 ::

Prebiram zadnji del in morem napisati, da je pisatelj čisto spremenil slog pisanja. V prvih dveh delih sta bili knjigi pisani kot, da bi čital dnevnik glavnega akterja v tem delu pa je knjiga pisana klasično. Tudi vzdušje se je spremenilo iz kako preživeti v nekakšno akcijsko vzdušje tipa Tom Clancy.

 3.del

3.del

dec2k ::



Pač, spodobi se, da se še knjiga prebere, če mi je že film bil zakon.

xCore ::

.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Kocka ::

Danes je izšla nova uspešnica od Dana Browna: Inferno. Knjigo je že možno kupiti za Kindla. Dogaja se v Firencah. Upam, da bo napeto.

cebelar123 ::

Knjiga v kateri srečamo Jean-Luc Picarda,James T. Kirka in Zefram Cochranea. Kaj se tiče Zefram Cochranea in njegove zgodovine poznavalci poznamo film Star Trek first contact, kjer pokažejo njegov prvi polet z warp pogonom. No v tej knjigi je zgodovina prikazana čisto drugače in 1000x bolj prepričljivo. Glede na to da je knjiga bila napisana leta 1994 še zdaj ne morem verjeti, da niso vzeli zgodbe iz te knjige za film.Ali pa naredili samostojni film, kar bi bilo še bolje ker mislim da nebi bilo mogoče te zgodbe iz knjige sploh prikazati v filmu Star Trek first contact.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

cebelar123 ::

Glede na prihajajoči film in kaj sem videl v trailerju lahko rečem, da film in knjiga nimata kaj dosti skupnega razen imena in zombijev.

cebelar123 ::

Okapi ::

Danes je izšla nova uspešnica od Dana Browna: Inferno. Knjigo je že možno kupiti za Kindla. Dogaja se v Firencah.
+ Benetke + Istanbul. Kritiki so jo raztrgali, bere se pa čisto lepo. Ni pa nek presežek, tudi daVincijevi šifri seže nekje malo čez kolena. Pač nekaj za na plažo.;) Še najbolje jo je brati na tablici, kjer lahko vzporedno na netu gledaš umetnine in stavbe, ki jih opisuje. Lahko greš še na Googlov Street View in slediš Langdonu po Firencah in Benetkah (do Istanbula pa še nisem prišel, tudi ne vem na pamet, če sploh ima street view).

Pa jasno se vidi, da je Brown pravzaprav pisal scenarij za film.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

cebelar123 ::



Zgodba kot bi gledal orginal serijo. Skratka super knjiga, če si oboževalec ogrinal Star Trek serij.

Vajenc ::

Ham on Rye - Charles Bukowski

Prijetno poletno branje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

RejZoR ::

Quiet: The Power of Introverts in a World That Can't Stop Talking



Ko se znajdeš na točki v življenju, ko začneš raziskovat pomen besed "introvert" in "extrovert" je med njimi tud razlog zakaj najdeš to knjigo (vsaj večina). Je sicer zelo specifična tematika v pishologiji, ampak je opisana na tak bolj lahkoten, človeški način z zgodbami ljudi iz njihovih življenj, da jo lahko prebere kdorkoli in ne samo nekdo, ki študira psihologijo. Bi pa jo priporočal vsem, neglede na to kakšna oseba si in kaj sicer rad bereš, ker je taka posebna in po svoje zanimiva tematika, ki jo boste hitro povezali z resničnim življenjem in bo mogoče pomagala razumeti zakaj se nekateri ljudje obnašajo(mo) drugače in na katere ste mogoče do sedaj gledali kot "čudake". Al pa se boste samo našli kot nekdo znotraj take skupine...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Marat ::

Glih sem končal Zima Blue and other stories od Alastaira Reynoldsa. Zdej pa začenjam Ramo 2.

cebelar123 ::

mgermo je izjavil:

Forever war - vojna med Earth in Taurans skozi oči vojaka, ki je zaradi potovanja z light speed star (trenutno) nekaj stoletij, postaral se pa zgolj nekaj let.


Tudi jaz sem pred časom prečital to knjigo in jo zelo priporočam. Zelo zanimiv koncept minevanja časa"podobno kot v knjigi Hyperion - poglavje The Consul's Tale". Kaj pa je še bolj zanimivo je kako se stvari odvijajo na socialni ravni. Plačilno sredstvo v določenem obdobju ni več denar ampak kalorije "pomanjkanje hrane". Še bolj zanimiv in zastrašujoč koncept je, da je s časom heteroseksualnost postala mentalna bolezen katera je ozdravljiva. Homoseksualnost pa je nekaj čisto normalnega pa še priročna saj s na ta način kontolirajo populacijo na Zemlji.

V knjigi se dogaja še marsikaj saj je razpon let nekje med 1975 konec vietnamske vojne in letom 3143.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::



Glavni lik je vdovec star 75 let. Kar so ravno pravšnja leta za priključitev vojski. Zgodba ima pravšnjo mero humorja,akcije in skrivnosti, da knjige ne moreš odložiti.

M.B. ::

 Wool

Wool

1.del

"He'd only ever seen a gun once, a smaller one on the hip of that old deputy, a gun he'd always figured was more for show. He stuffed a fistful of deadly rounds in his pocket, thinking how each one could end an individual life, and understanding why such things were forbidden. Killing a man should be harder than waving a length of pipe in their direction. It should take long enough for one's conscience to get in the way."
- Hugh Howey, Wool Omnibus (Silo, #1)

 Shift

Shift

2. del ki pove zakaj.

"Denial is the secret sauce in this town," he said. "It's the flavor that holds all the other ingredients together. Here's what I tell the newly elected: the truth is gonna get out--it always does--but it's gonna blend in with all the lies." The Senator twirled a hand in the air. "You have to deny each lie and every truth with the same vinegar. Let those websites and blowhards who bitch about cover-ups confuse the public for you."
Silo

Komaj čakam še na zaključek, ki izide avgusta:
 Dust

Dust



Knjige so mi ene najboljših iz znanstvene fantastike kar sem jih bral. Govori o ljudeh, ki živijo v silosu. Zakaj zvemo v 2. knjigi in kaj je sploh pripeljalo do tega. Postavlja pa vprašanja ali je to prav ali ne.

Avtor je pa tudi pravi car http://www.hughhowey.com/.
Za branje priporočam omnibus edicije (Ker so izhajale po pet knjig, ki so v bistvu deli celote.)
Za pokušino pa je prvi del prvega dela tudi Zastonj.

V bistvu je avtor napisal samo to kratko zgodbo, ampak je narod zahteval še več in iz tega je nastala potem cela trilogija, ki ne daje videza da je umetno ustvarjena, ampak je vse vklopljeno v celoto.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

msjr ::

 Kako deluje um. Odlična knjiga.

Kako deluje um. Odlična knjiga.

bluefish ::

Lahkotno ZF branje, zadnji del trilogije:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Yossarian ::

Vernon Vinge: Vatra na dubinom

Odličen ZF. Žal ga ni v slovenščini, zato berem v hrvaščini; tako kot njegovo knjigo pred tem Jazbina na nebu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

 2.del

2.del

cebelar123 ::

 3.del

3.del

cebelar123 ::

 4.del

4.del



Zadnji del serije. Da nebom preveč odkril, bom samo napisal, da je v četrtem delu zgodba enaka kot v tretjem delu samo z vidika druge osebe. Neke vrste posebnost.

MIHAc27 ::

No jaz sem tudi po zelo dolgem času začel spet brati. Tole je bilo kar v redu, mal Sci-fi na temo neumrljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

msjr ::

 Mojster in Margareta

Mojster in Margareta

cebelar123 ::

 1.del

1.del



Glavno vlogo ima Roland of Gilead kateri lovi moža v črnem. Dogaja se v postapokaliptičnem svetu/paralelnem svetu/drugem časovnem obdobju :) Pravijo, da prva knjiga ni podobna naslednjim delom in če se ti uspe prebiti skozi tole knjigo moraš obvezno čitati drugo. Knjiga meni osebno ni bila posebej všeč, še dobro da je bila kratka.

cebelar123 ::

Zaradi pomanjkanja časa sem začel med vožnjo audiobookat 2.del in morem rečt, da mi ni niti malo žal. Zgodba je fenomenalna in Frank Muller kateri je posodil glas je čista 10tka. Sam si nebi mogel nikakor zamisliti vse tiste italo/ameriške naglase tipa Sopranovi.

 2.del

2.del

cebelar123 ::

 3.del

3.del

««
2 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432498 (604) opeter

Več podobnih tem