» »

Glasno brnenje v ojačevalcu

Glasno brnenje v ojačevalcu

thramos ::

Na desnem zvočniku priklopljenem na ojačevalec Benytone A40 je iznenada pričelo glasno brneti ... ojačevalec brni tudi, ko so vsi vhodi nepriklopljeni. Kaj bi lahko šlo? Ma smisel popravljat tako staro zadevo, ali kdo to sploh še počne?

Hvala!
  • spremenil: thramos ()

tejca ::

verjetno je nekje proti masi nastal hladen lot in neka zadevščina tam notr nima zadosti mase .... bi pa tudi na tvojem mestu malo gor odprl in pogledal če vsi elementi zgledajo nekako normalno ... npr. da ni kakšen elektrolitski kondenzator napihnjen, kakšen upor zasmojen pa takšne stvai

mat xxl ::

Tole pa spominja na MIIdo, mislim, da je bila skupna proizvodnja, gre za letnik tam po mojem, kot se spomnim 1978 ..... imam kolega, ki se ukvarja z restavriranjem takih starih naprav in jasno jih tehnično in vizuelno spravi povsem v nulo in originalno stanje, če vas zanima me kontaktirajte na ZS.

thramos ::

Sem odpru in pogledu, vse je zgledalo ok, razen zadevice, na kateri piše C1398 (tranzistor?), kjer na kosu aluminija, na katerega ji bila privita izgleda kot da bi se nekaj razlilo. Sam tranzistorček izgleda ok, nadomestnega pa vsaj v trgovinah po Lj. nimajo nikjer. Sedaj pa tudi če ga dam nazaj noter, vsakič, ko ojačevalec prižgem priklopljenega na zvočnike gre varovalka ...

Tako da sem že skoraj obupal, je npr. tole dobra izbira?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23133644 (6446) darck
»

ARC (audio return chanel)

Oddelek: Zvok in slika
112832 (2632) oblogo
»

Hišni kino [nakup]

Oddelek: Kaj kupiti
133071 (3071) Scarface
»

Poraba ojačevalca (baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82510 (2308) Azrael
»

Nakup res kakovostnih slušalk

Oddelek: Zvok in slika
405547 (4721) Gapi

Več podobnih tem