» »

Števec elektrike

Števec elektrike

Malcolm_Y ::

Upam, da sem zadel forum in temo:

Mi lahko kak štromar razloži, ali je za spodnjo sliko možna druga razlaga, kot da že bog-ve-kako-dolgo preplačujem porabljeno elektriko?

 stevec

stevec



 stevec2

stevec2



Hvala in lp.

Fave ::

Ali imaš enotarifni odjem, ali pa je nekaj s signalom za tarifo (ali števcem). Takoj kontaktiraj svojega distributerja.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

SynTax64 ::

Mislim da je nekako takole : pri sliki "stevec2" ti tista puščica navzdol pri levem števcu prikazuje merjenje energije po MT pri čemer ti desni števec meri energijo VT v tem primeru bi poraba pri levem števcu tarifa "1"(kar pomeni VT) morala biti vedno ista, isto velja za desni števec za porabo "2" (kar pomeni MT). Lahko pa kot odjemalec električne energije imaš dva odjema, kje pa imaš tole v hiši, bloku?

Malcolm_Y ::

Levi števec je od sosedov v bloku, desni pa naš. In ob istem času gre naš po ta dražji tarifi.

telexdell ::

Malcolm_Y je izjavil:

Levi števec je od sosedov v bloku, desni pa naš. In ob istem času gre naš po ta dražji tarifi.

Takoj v ponedeljek vloži reklamacijo pri dobavitelju energije. Naj pregledajo priklop števca in ga po potrebi zamenjajo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Malcolm_Y ::

Hvala vam. Se mi je kr zdelo, da nekaj ne štima.

AngelOfDeath ::

Malcolm_Y je izjavil:

Hvala vam. Se mi je kr zdelo, da nekaj ne štima.



Isti problem sem imel jaz.

Poklical na elektro, so prišli in menjali števec. Mojega pa dali na pregled.
Na koncu sem dobil nekaj € dobropisa. Povprečno porabo pa so izračunali iz prejšnjih let.
edit: Slovnica

Malcolm_Y ::

Nekaj EUR dobropisa? Ma kaki, jaz že seštevam kolk dohodka sm zgubu zarad tega. Vsak delovnik smo čakali na 22h, da smo dali prat, peglali smo zmer po 22h, vse energetsko požrešnejše reči smo ob vikendih počeli in temu prilagajali stil življenja,...

Za vse izgubljene vikende, neprespane noči in moten bioritem zaradi vsega skupaj bo elektrika zastonj do konc življenja, pa še potomci bojo mel 80% popust.

Javim, kolk bom iztržu. :D

Fave ::

Takih primerov je kar precej. Nekateri opazijo prej, drugi pozneje. Iztržil boš toliko, kolikor boš siten in kolikor boš lahko dokazal.

Ne bom pa pozabil, ko je imela ena (večja) tovarna pri Medvodah en tokovnik namesto 300/5, 200/5A @20kV. Najbrž odkar je bila postavljena transformatorska postaja. Oni so pa preplačali konkretno...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Pyr0Beast ::

Nekaj EUR dobropisa? Ma kaki, jaz že seštevam kolk dohodka sm zgubu zarad tega. Vsak delovnik smo čakali na 22h, da smo dali prat, peglali smo zmer po 22h, vse energetsko požrešnejše reči smo ob vikendih počeli in temu prilagajali stil življenja,...
Ahjaj. Šparaj pa ni važno koliko stane ? :\

Javim, kolk bom iztržu. :D
Srečno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opkow ::

Lohka pa sedaj to izkoristis na polno.
Mokre sanje, da cez dan na polno kuris poceni strom. ;)

Bones ::

Kaj pa predstavljata simbola ob strani? Na števcih sta ravno obrnjena.

 stevec

stevec

ToniT ::

@Bones:
Bravo!

Pyr0Beast ::

Vidi ga vraga ! :D
Ja, števca sta ravno obratna. En ima nočno gor, drugi dol.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mojsterleo ::

pri nas so pa enkrat tako naredili, da se je vrtel samo stevec za dragi tok. jasno smo takoj ugotovil pri oddajanju podatkov, ob koncu meseca, vendar nam niso dali nobenega dobropisa.

KTr1sk ::

Kje dobiti takšen električni števec in kako se imenuje, da ga lahko priključiš med napravo in vtičnico, da kaže porabo elektrike točno tiste naprave, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ender ::

Conrad jih ima, pa zdi se mi, da Elektronabava tudi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Duhec ::

KTr1sk je izjavil:

Kje dobiti takšen električni števec in kako se imenuje, da ga lahko priključiš med napravo in vtičnico, da kaže porabo elektrike točno tiste naprave, hvala

Merilnik porabe el. energije.

http://www.internetnatrgovina.com/produ...
http://www.conrad.si/Merilnik-stroskov-...
itd...

TESKAn ::

Drugače imaš na računu za elektriko napisano porabo v prejšnjem mescu, tako da bi moral takoj oz. najkasneje žez en mesec videt, če je kaj narobe z števcem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

KTr1sk ::

@Duhec: hvala za linka..to je to kar sem iskal, thx
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

energetik ::

TESKAn je izjavil:

Drugače imaš na računu za elektriko napisano porabo v prejšnjem mescu, tako da bi moral takoj oz. najkasneje žez en mesec videt, če je kaj narobe z števcem.
Ja, predvideno porabo glede na prejšnje obdobje. Vidiš pa ob poračunu 1x na leto...
Sicer pa jaz odčitam 1x na mesec obe porabi in si delam graf. Se takoj vidi kakšna čudna zadeva kot je okvarjeno tarifno stikalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni števci elektrike - zasebnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8622153 (9260) forplan
»

Pametni števec za elektriko res laže? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6011417 (7771) Pentium
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855063 (35310) link_up
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330450 (26891) BorutK-73

Več podobnih tem