» »

počasno prepoznavanje ikon v explorerju

počasno prepoznavanje ikon v explorerju

KontraCepec ::

imam winxp na pii 400 256sdram. disk: seagate baracuda4 80gb na dma33.
ko odprem kako mapo v explorerju, mi imena filov takoj izpiše, na ikone slikovnih filov (jpg,bmp,ai,....) pa moram čakati določen čas, da jih postopoma izpiše.8-O
isto se mi dogaja v acdseeju5, kjer rabi dolgo, da ustvari thumbnaile (oz sploh pove kateri fili so v mapi:( ).

saj vem da nimam neke nadsvetlobne rakete:8) , ampak v win98 nisem imel takih težav. dma mislim da imam vklopljen, disk je defragmentiran.;(

boštjan ::

win xp na 400MHz CPU;ni to malo premalo.po moje vsaj 750MHz je dovolj za normalno delovanje

Sydk ::

kaj pa če bi povprašal v kakem muzeju če ti ga odkupijo, pomoje bi mogu kr dobr potegnt:D

Sodom ::

win xp na 400MHz CPU;ni to malo premalo.po moje vsaj 750MHz je dovolj za normalno delovanje


Meni je XP delal brez problema najprej na C366, potem C433 in nazadnje na C488.

Takorekoc brez problemov. Le po kaksnem idlanju je rabil 5min casa, da je bil back to normal.

Probaj v folder settings...
ali pa si tiste animacije in podbne reci disablaj. Better performance
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Duhec ::

Kontracepec, štartaj PC v varnem zagonu. Nato poišči file ShellIconCache.dll ter ga zbriši.Pri meni(win2000) je v WINNT direktoriju. Restartaj sistem, Windowsi nato sami skreirajo ta fajl nazaj. Lohk je bil poškodovan.
8-)

KontraCepec ::

tega fajla nimam in tudi nobenega *chace* fila ni. V xp očitno tega ni.:\ Ampak pomoje ni to, ker meni samo za slikovne datoteke (jpg,bmo,psd,....) toliko časa rabi (kot bi neke podatke bral iz teh filov). Zdi se, kot da bi delal thumbnaile, čeprav imam na list view. Kje to izklopim?

Pa pi*** ne mi srat o hitrosti. To lahko reče samo en novodoben pokovec, ki je od božička dobil p4 2gh in misli da je vraga za jajca primu.;(( Seveda ne vse pri polni hitrosti, ampak ikone naložit bi znala še moja 486ka 100mhz....
Vas bo že kera podučila, da ni vse v velikosti, ko malo zrastete.;)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

če si s tvojim zadnjim postom mislo mene,naj ti povem da nimam P4 2.0GHz in to kar mam(v podpisu)sem si sam kupo.
So pa eni patroni ki mislijo da jim bodo XP lepo laufali na nizkih hitrostih,kar pa se izkaže za zmoto.Za normalno delovanje je potrebno vsaj 750MHz in 256MB rama.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

KontraCepec ::

"lepo dela" je relativno. Ta tvoja referirana hitrost se verjetno ne nanaša naodpiranje nekih ikonc v explorerju, kar mene zanima.
Res se mi zdi neumno, da on vsakič naredi thumbnaile in mi trati čas, če jih js sploh ne rabim, razumeš? Za tako logiko bi kaj hitro odpovedal tudi tvoj duron.

andrej ::

v XP se deteka imenuje IconCache.db, vendar dvomim da je to vzrok pocasnosti, ker ti thumbnaili nisi ikone...

Zavo ::

Kontracepec, ne da bi te žalil, samo a res goniš XP-je na PII400Mhz?
Tvoj problem je verjetno v tem, da imaš ta tvoj 80Gb disk že kar pošteno poln, ta drugi pa je v procesorju! Glej Athlona 1600 dobiš za drobiž na bolhi, pa še eno plato od ECS-a za 15.000,00 SIT pa ne bo več teh problemčkov!

Pa brez zamere!

andrej ::

P2 400 dela kar spodobno z XP. Dandanes je velika kolicina pomnilnika bolj pomembna kot procesor. Res pa je, da ce ze ima 512 MB je naslednji korak procesor:D

neki123 ::

pojdi v "folder options" v zavihek "view" i poglej, če imaš kljukico na "Do not cache thumbnails". Pomeni namreč sledeče:

Disables automatic storage of folder thumbnails in a cache file. When you store thumbnail images in a cache file, Windows can reuse them instead of creating new ones every time you open a folder. If you disable this automatic storage function, folders that contain thumbnails might take longer to open.

KontraCepec ::

Mislim, kot sem že povedal. Kar na bruhanje mi gre.
Zavo, daj mi ti povej, kolikokrat si sploh videl teči winxp na sistemu z manj kot 1 ghz? Dej ne mi takih srat in si delat sramote, prosim. Pathetic....
Točno tako, kot je rekel andrej: Veliko bolj je odločilen pomnilnik kot procesor. In prosim ne me v svojo kožo postavljat (verjetno kakega gaming freaka, ki mu pride ko ma v Hitmanu2 35fps).
Za navadno delo z datotekami in brskanje po internetu je PII400 z 256mb povsem dovolj. In naj mi noben več ne govori nasprotno, če ni prej sam vsaj videl takega sistema in ni 100% prepričan, da je vse poštimal optimalno.;((

In še rešitev mojega problema (daleč od dviga hitrosti procesorja):
Photoshop ni več privzet program za slikovne datoteke in vse dela kot mora. Očitno psp sam bere neke stvari iz slik, kar upočasni delovanje....:\

andrej ::

caki malo. kaj si mel PhotoShop ali PSP (PaintShopPro)?

KontraCepec ::

paint shop 6 močan in zato brez popolnega nadzora nevaren program. kot ruske nuklearke :\

matic ::

Nekateri ste res.. ojojoooj pokovci! 750mhz z 256Mb rama...

Ce znas jih lahk lepo nastavis tudi na 233Mhz Cyrixu z 192MB rama! Samo tolk.. Odpirat folderje, pisanje osnovnih stvari v wordu in brskanje po netu s (do) 3 explorerji na 1x laufa super duper!!

Boljs kokr pa vam pokovcem na 750Mhz z 256Mb rama..
-----------------------------------------
podpis: _____________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26518612 (3598) Nyana
»

Kolokacija strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
233363 (2173) schtr4jh
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456166 (4086) krneki0001
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291766 (1369) Poldy
»

Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
131272 (1000) jahtba

Več podobnih tem