» »

Računalnik pada v restart

Računalnik pada v restart

Alfa ::

Najprej konfiruracija:
AMD XP1600+ (nenavit)
Gigabyte KT 266A
Maxtor 40GB
Kyro2
Live5.1
256MB DDR RAM
WinXP (vsi driverji najnovejši,tudi Bios)

Računalik se mi je sam vsake toliko časa resetirov, tako sem izklopil autoreset.
Sedaj mi napiše blue screen:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If...Po slovensko-če je to prvič-ponovni zagon,
če se je to že zgodilo pojdi po teh korakih:
Check to be shore you have adequate disk space (ja halo)
Diasable the driver or check with the manufacturer fo driver updates. Try changing video adapters
Check Bios updates.Disable cheching, shadowing.

Beginning dump of physical memory.
physical memory complete.

Ko sem imel še Win 98 nisem imel težav, Xpje sem v ta prvo imel težavo naložit, nato so se mi redno resetirali (in prinesli težave,pa je šel ta file, pa un..) Nato sem zamenjal RAM, resetiral se mi je občasno, ko sem dobil z garancijo nov RAM sem izposojenega vrnil, in spet resetiranje. Danes poženem Burn in Test. Mi napiše za grafo v 2d nekaj napak, ter za RAM 2 napaki pri verified.

Namen imam menjat grafično. Zanima me kaj z RAMom storit, ker je že drugi ki me zajebava (oba iz Essedija).

Kera grafa je bolš:
Radeon VE TV out
Radeon 7000 VE TV out
Radeon 7500 TV out

Računalnik imam predvsem za filme, tako da bi rabil čim boljši TV out, igric skoraj ne igram, včasih kakšno dirkačino. Za 9000 in 8500 mi je škoda denarja.
  • spremenil: Alfa ()

Yohan del Sud ::

Imam podobno konfiguracij (druga plata, druga grafa še en HD), odkar sem dodal še pekač, se zadeva resetira, če prenašam podatke tipa move (ne pa tudi copy) iz enega diska na drugega.

Sumim švoh napajalnik (250W).

V tvojem primeru sumim bolj kaki kos hudo nekompatibilne programske opreme, ki teče v ozadju... Kaki vzorec?

Alfa ::

Drugac mam tut jaz 250W.
Programsko ne vem kaj bi lahko bilo, ker nimam nobenega takega programa (še antivirusa ne).

Baje je tudi težava VIA ter Live (no vsaj včas je bila)

Yohan del Sud ::

Tudi možno, a sodobnimi gonilki se to naj ne bi več dogajalo...

racaMIT ::

Helou ! tudi meni se racunalnik resetira vcasih kar sam od sebe ... no kr pogosto ... pa ni krvi napajalnik ker je enermax 353W ... pa tut bios je reseteran in tazadne verzije ... nova insatalacija xp ? mrbit ? ... aja resetera se popolnoma naklucno ... kdaj pa kdaj pa tut zmrzne pod xp ...

Sistem ...

AMD XP 1600+
EPOX 8kha+
Game Theater XP
256 DDR 2100
1x 40 GB Disk
1x 8 GD Disk
2x Chassis fan
CD-R 32x
DVD Pioneer 106
Mrežna ,...

AngelOfDeath ::

grafa ram ?

racaMIT ::

geforce 2mx400 64mb ... no mrbit je pa fora pr men u tem ... da mam 100 (ok mal pretiravam) stvari prklucenih na eno elektricno vticnico ... mogoče zaradi tega kdaj zaniha napetost ... pa se resetira ? ... no ..

lp

AngelOfDeath ::

preveri z mbm in unimerjem :)

Bluechriss ::

Naloži nove 4in1 driverje.Meni je to rešilo problem.

Tomi ::

Tudi meni se zadnje čase dogaja enako. Konfiguracija je:
Asus A7N266VM
Athlon XP 2000+ (nenavit)
grafika in zvočna na matični

Reseti se dogajajo na random na dan ali dva (računalnik mora biti stalno prižgan), potem pa da ven tole:
BCCode : 7f BCP1 : 0000000D BCP2 : 00000000 BCP3 : 00000000
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 1_0 Product : 256_1, oziroma bugcheck je:
0x0000007f (0x0000000d, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

Gre mi pošteno na živce, zato bo rešitev zelo dobrodošla.

metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

miki16 ::

jaz imam zud te probleme.ko grem iz igre se mi pojavi modri zaslon ki mi sporoca vse bederije ki sem jih ze poskusil.imam:
AMD XP 1600+
Matsonic8137+c
256 DDR 2100
cd-rw
cd-rom
2xdisk
gf2 mmx400/64
....


zamenjal gonilnik s tem da sem probal najnovejse in se ene pred tem ki jih imam sedaj.nic bolje.
a se nobenmu nc ne sanja kaj bi to bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miki16 ()

AngelOfDeath ::

tale error da bo začel "vstran metat memory" ponavadi pomeni slab driver ali pa slab program malo oreptudirajte od kdaj se to pojavlja, pri čem se to pojavlja.

Men osebno je to povzročal EAC in pa nimo kodec pack. bratrancu pa to povzroča geniusova zvočna kartica (live5.1)

boštjan ::

ALFA,glede grafične:radeon7000 in radeonVE sta eni pa te isti karti.kupi 7500 ali pa 9000,ker ni velike razlike v ceni

nigger ::

Nekoc sem imel isti problem z nepricakovanim resetiranjem racun..
Problem je bil v tem,da je proc.imel premajho voltazo,kar pomeni da mu je pod vecjo obremenitvijo zmanjkalo moci.
Napetost(Vcore)sem nato dvignil za 0.05v
in sistem je zacel spet normalno delovati.

Xplicit ::

a je mogoce mozno da se ti procesor prevec greje - k jest sm zanc menu ventilator, pa zau ni dost hladil, pa se mi je kompjutr ene 3× reseteru, ker je u biosu nastavlen, da ce se prevec segreje, da se pac resetira...

DbLinny ::

Men je zacel crkvt kmau po tem k sm not utaknu isdn kartico.
Tko, da sem imel to mau na sumu za vzrok restartanja.Pol sm pa nalozu nov driver za kartico, pa je blo ql.
Zdej mi crkne samo se pri rippanju dvdjev(v besedi samo je skrito ogromno jeze in prekletih juter po neporippani noci :))
Ce pozna kdo resitev glede rippanja, naj prosim odpise.
Hvala ze vnaprej

p.s.
Direkt iz dvd-ja crkne po 1 min, z Gordian knotom pa po enih 3 urah.
Mam pa athlona, pa win2000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue Screen po zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
5879 (766) Grega_K
»

Tezava z RAM-i

Oddelek: Pomoč in nasveti
5795 (757) solatko
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212623 (2286) 1309976
»

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
111325 (1100) carota
»

težave z MSI motherboart

Oddelek: Strojna oprema
392689 (2002) EZ2BHard

Več podobnih tem