» »

Kako v W7 odpreti eno celo particijo, da se da dostopati nanj

Kako v W7 odpreti eno celo particijo, da se da dostopati nanj

mat xxl ::

Torej v podjetju, kjer smo vsi v isti delavni skupini smo kupili dva nova računalnika, ki imajo 1TB diske pa še v raidu 1 miroring diske. Ker uporabniki nikakor ne rabijo toliko velike kapacitete, bi dal eno celo particijo na vsakem računalniku v skupno rabo, za delanje backupov z ostalih mašin, do sedaj sem to delal v XP in nižjih sistemih in ni bilo problema z W7 tudi z lahkoto dodtopamo do podatkovnega strežnika itd. Nikoli pa nismo z drugih računalnikov še dostopali na W7, kot sem že videl, naj bi dovolil, izklopil gesla, vendar po vseh preigravanjih z drugega W7 računalnika sicer vidim particijo, nanjo me pa ne spusti, zanimivo me pa spusti na razdelke moja glasba ...... tega uporabnika, kar pa ne bi rad in bi rad to blokiral.
Kak nasvet sicer se še nisem poglabljal, videl pa sem, da ima W7 morje nastavitev in dovoljenj.... morda je kje to dobro razloženo ??? Vnaprej hvala za namige !
  • spremenil: mat xxl ()

SSH ::

ustvari eno mapo na tej particiji, desni klik na njo, skupna raba => določene osebe, izberi everyone stisni share pa bi moralo delovat.


lp, Aleš.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

mat xxl ::

Probam jutri pa javim, zna biti to problem, ker sam sem želel celo particijo dati v skupno rabo, zgleda da moram mapo, kako pa bi to omejil samo na določen računalnik, ki bi recimo v eno mapo delal bakup, jasno bi bilo potem map več ???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chiliGreen MR1210 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7712803 (7018) bizi72
»

Mreža med win 98in win7

Oddelek: Omrežja in internet
303162 (2407) Duhec
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172024 (1773) tey007
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243130 (2552) Pyr0Beast
»

Dovoljenja za določno mapo

Oddelek: Pomoč in nasveti
261226 (1021) Klemenn

Več podobnih tem