» »

Dovoljenja za določno mapo

Dovoljenja za določno mapo

Klemenn ::

Torej, odkar imamo vsak svoj comp in vse v mreži mi skuz brskajo po računalniku.

pa me zanima, imam tako:

eno mapo notr pa več podmap. in recimo to eno mapo (glavno) dam v skupno rabo, rad pa bi, da ne bi mogli dostopat v vse podmape..v nekatere ja v vse pa ne

kak lahk to naredim? se da še drgač, brez da dam vse tiste mape za katere nočem da dostopajo do njih, v skupno rabo in jih z dovoljenji omejim? :\

sk8er ::

kaj pa če samo skriješ tiste mape?

ti jih vidiš...oni ne...:))
Flip that sh*t!

Klemenn ::

ja sej to sem, pa so najdl...

ideje? ;) :\

astras ::

to mene tudi zanima...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

sk8er ::

kak so najdli?

js sm mislu da je to isto kot v winsih pri več uporabnikih.
ker če ma en neki skrito, drugi ne vidijo tega oz. tut če en vpiše v iskanje ime skrite mape je ne najde
Flip that sh*t!

Klemenn ::

nope...se vid vse :\

Matek ::

Jah v eni mapi maš podmape. Tistim, ki hočeš da jih vidijo, naštimaš da so sharane, ostalim pa da niso. A česa ne razumem tu?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

ja

sm veš ka je fora, da se polj te mape za katere nočm da jih vidjo, pojavjo tm pod shared folders, vidjo se sicer, dostopat pa ne morjo do njih, ampak jz tut tega nočem, da se tm vidjo :\

Matek ::

Hmm, pod shared folders se pojavi samo tisto kar ti sharas. Za sharat daj samo tisto kar hoces, pa se nic drugega ne bi smelo pojaviti kolikor vem...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Microsoft ::

Jebediah, ka hoces rec, da mas tak, da mapo ne sharas, na koncu se pa vseeno vidi kot sharana mapa?

Drgac pa command prompt pa napis net share, pa bos videl, kaj mas vse sharano.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matev ::

kaj pa če bi imel dve mapi (multi folders)

eno mapo šerano in vse kar je notri

in eno mapo nešerano na recimo
namizju ali rutu računalnika

Klemenn ::

MMMato: recimo da maš ti 5 imenikov z 5 mapami....pa da hoces recimo delit vse, razen v vsaki mapi po eno mapo ne...

torej moram 24kliknt share itd...

zdaj pa to prenesi v realnost in na cel disk...huh?

JimiBTN: točno to sem mislil :\

Microsoft ::

Jebediah, zdej ce te moti, da drugi vidijo recimo mapo z napison hardcore xxx pac spremen ime v Jebediah1 (2,3,....).
Pol pac nastavis, da mas samo ti (tvoj user account) dostop do te mape, ostalim pa daj deny pred Full contorl, pa bos mirno spal.
Lahko vklopis tudi EFS.

Ker ce mapo sharas, potem se podmape tud. Kak bi pa to preprecil, da se nekatere podmape en bi sharale pa nevem.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Klemenn ::

no, pa mi povej še kaj je EFS :D

Microsoft ::

Mislm, da kratica pomen Encripted File Sistem. Nism 100%...

Gre za to, da so fajli, ki majo kljukco EFS, zakodirani. Tak, da bi nekdo prek neta ali omrezja ZELO tezko pogledu, kaka je vsebina teh fajlov. Isto velja, ce si lokalno na PCju.

To nardis tako, da gres pod properties od datoteke, potem more bit pa tam nek advanced "gumb". Tam lahko potem med drugim izberes enkripcijo ali pa kompresijo. Ko das klukco pred enkripcijo, bi se mogu fajl pobarvat v modor.
Ce en, pejd pot Tools, Folder Options..., zavihek View, pa daj kljukico pred Display copressed files ....

Sam ce "zgubis" userja, ki ima pravico, da lahka gleda podatke, mislm, da se lahka kar poslovis od podatkov (ceprav so na disku). Tak da malo raskirano ampak varno.

Najboljs, da probas nardit en test fajl. Potem se pa logiri na PC z drugim uporabnikom, pa probi ofnat fajl.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

ah kje, ne rabim tega, mam bolj butaste brate ;))

Microsoft ::

Haj, pol pa tak lahko samo pod premission nastimas, da mas ti pravico full contorl, ostali pa nic, pa je.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

ka tak ne bo kul...

dal sem v skupno rabo, pa pobrisal vse ven..? :\

Microsoft ::

Ce si pod premissino pobrisal vse ven, potem ne bo imel do te mape nobeden dostop. Tudi ti.

Pa dej prlimi sliko gor, kaksi to naredil.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

hm?

jz sem pač vse pobrisal ven....pa pridem tut lepo notr v mapo, seveda iz mashine na kateri je mapa dana v shared

Microsoft ::

Kje si pobrisal pravice; na Share nivoju ali NTFS?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

astras ::

pri tej temi bi mene se mogoce zanimalo kako dam geslo na dolocen direktorij, ki se nahaja na mojem disku? pac ostali lahko vidijo direktorij ampak za dostop rabijo vtipkat geslo...
hvala
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Klemenn ::

ne vem...je blo že velik govora o tem

pa velik velik vprašanj

pa očitno ni nikjer primernega softwera :\

Kr nekdo ::

pa ka ti je

ka kompliciraš

če imaš recimo per map pa v njih še pet map, daj to kar ne bi rad sheral v ene mape drugo kar bi pa rad sharal pa daj v druge mape, sej ti ne bo vzelo cel dan časa. sej ti je že nekdo to napisal, če pa ti tega noče uporabit je pa to tvoja napak, ker se mi zdi da je to najlažji način. lahko pa probaš z kakimi programi ko ti zaklenejo celo mapo ampak to še ne pomeni da je ne bodo videli.

po moje ti je najlepši način da si po mapah zrihtaš vse skup

lp

Klemenn ::

ja, sm pol je tega tuk, da bi se zgubu...če gledamo s strani organiziranja


drgač pa, jz nisem še najdu kakega pametnega programčka, k bi ti mapo zaklenu z geslom, pa da bi bil kolkr tolk preprost :\

Kr nekdo ::

za xp vem da je Win Xp lock on folder oz. nekaj zlo podobnega.

vem ker imam sam

samo to ti mapo samo zakleni, vidi se pa še zmer

Klemenn ::

win xp lock on folder

to je ime programa?

če ti ni odveč, oz maš minutko preveč, vtipkaš mi homepage?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako strukturirate mape s fotografijami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202099 (1625) kingsix
»

Noče do konca izbrisati igre (asterix&obelix)

Oddelek: Operacijski sistemi
211370 (1145) RokDaKirba
»

Kako do reda na diskih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656083 (4645) Doman
»

'Dovoljenja' za mapo v skupni rabi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51586 (1559) Microsoft
»

Kako Command prompt-u 'povedat', da gre za presledek?

Oddelek: Operacijski sistemi
251629 (1267) hruske

Več podobnih tem