» »

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino

«
1
2 3

knesz ::

Od novega leta je podjetjem in s.p.-jem dovoljeno plačevati v gotovini samo 50€ (do sedaj 420€).
To, da je slovenija butale, ni nič novega in začuda sploh nisem več presenečen nad takimi idiotizmi.
Zanima me pa, če kdo ve, ali je ta znesek omejen samo na plačila z gotovino, ali v to prepoved padejo tudi plačila s kreditno kartico? Osebno? Službeno?

Doman ::

Pa že tako je plačilna disciplina porazna.

Mati ::

Prepoved velja za gotovino, kot tudi za kartično poslovanje v kolikor kartica ni izstavljena na podjetje.
Morda bo potrebno sedeže podjetij prestavit na kak Ciper ali Nizozemsko.

To več nima smisla...

jype ::

knesz> Zanima me pa, če kdo ve, ali je ta znesek omejen samo na plačila z gotovino, ali v to prepoved padejo tudi plačila s kreditno kartico? Osebno? Službeno?

Računovodje si ne drznejo dat odgovora, ker ga še niso dobili od države.

IMHO so kartice, če niso službene, v isti kategoriji kot gotovina. Službene zagotovo ne morejo biti gotovinsko plačevanje, ne morem pa vedeti, kakšni norci so si izmislili ta zakon in kako oni interpretirajo te reči.

SmeskoSnezak ::

To novico sem pa ravno prej gledal. V novici omenjajo, da je to del zakona za bolj transparentno delovanje podjetij... in da je izključno omejeno na plačila z gotovino.
Video
@ Pusti soncu v srce... @

djordjevic ::

Hm, torej po novem kot s.p. ne smeš vzeti kakšne večje stvari na več obrokov z Diners kartico, recimo (osebno, račun na firmo)?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Invictus ::

Kolikor je meni znano se še vedno lahko plačuje s službenimi karticami. Davčna hoče imeti zabeležen odhodek na računu podjetja, s.p.ja.

Če imaš Diners na s.p., pol mislim da lahko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

djordjevic ::

Sej to je problem - večina s.p.-jev je doslej gladko poslovala tudi z lastnih TRR-jev, prilagala pa originalne račune. Zdaj pa glej primer:

Recimo, da si želiš omisliti boljši računalnik in bi vanj vložil 1000 evrov. Ker se bi ti strošek v enem mesecu preveč poznal. Pa si rečeš - banka ti kredita itak ne da, če nočeš od poncija do pilata, zato vzameš stvar na obroke. No, od zdaj naprej očitno to več ne bo šlo. Bo treba šparati za investicije. Še dobro, da olajšujejo pogoje za podjetnike ... ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Invictus ::

Vzameš pravo kreditno kartico, kjer vsak mesec plačaš 10% denarja, ki si ga porabil.

Pa imaš obroke ...

Po drugi strani pa če si ne moreš skeširat 1000 EUR za delovno orodje (računalnik), bi moral razmisliti če je to kar počneš sploh profitabilno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

djordjevic ::

Recimo, Karanto? Ker ostala klasika ala MC in Visa, je monthly charge. Tistih 1000 evrov je bilo sicer bolj za primer, kljub temu pa 1000 evrov ni malo, če imaš še druge stroške kot samo malico in prevoz, recimo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ZaphodBB ::

1000€/24 < 50€??

Se bojo pa trgovci prilagodil.

Vedno ko bedaki sprejemajo neumno zakonodajo je isto. Če ne sprejmeš realnosti življenja in ne spreminjaš realnih parametrov se nič kaj dosti ne spremeni.

To je usoda folka, ki glave tišči v pesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jernejl ::

Če plačaš s kreditno kartico, ne dobiš gotovinskega popusta.
Če plačaš preko računa, boš pa banki poklonil provizijo, pa še izdelka ne moreš dvigniti takoj, ker postopek traja nekaj ur ali pa celo do naslednjega dne, da trgovec zazna plačan račun.

djordjevic ::

Si tak revež, da se že za gotovinski popust grebeš? Razmisli o profitabilnosti dejavnosti!

/sarcasm off

;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

ZaphodBB ::

@djordjevic: Nobena dejavnost ni tako profitabilna, da prenese neomejeno povečevanje stroškov. Dober gospodar bo pa vsak evro privarčeval, če ga le nič ne stane.

djordjevic ::

Beri malo više - moj sarcasm je letel na invictusa. In ja, itak da vsak evro šteje. Saj pravim - super, da nam vlada olajšuje poslovanje. Da se res lahko osredotočimo samo na posel. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Daedalus ::

Tole je vsaj za s.p. malo glupo. Tisti denar na računu se šteje kot moj osebni dohodek. Zakaj pol težijo, kako naj plačujem račune z njim?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

Točno to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

AndrejS ::

Se pravi da še avta ne moreš natankat do polnega. Lepo še vlada v odhodu jebe folk v glavo

ZaphodBB ::

Zakaj pol težijo, kako naj plačujem račune z njim?

Zato ker lahko, banka pa rabi izboljšat svoje bilance.

Invictus ::

Če si računalničar ne more vsako leto privoščit jurja za novo škatlo ( pa se jih večina tako ali tako ne), potem kake dodane vrednosti zase ravno ne naredi ... Oz. bi bolje zaslužil v kaki redni službi ...

Še vedno se lahko odločiš za normirane stroške (25% dohodka), pa se znebiš precej birokracije. Ampak pol se ne da nabijat potovalnih nalogov in kilometrin ...

Sem pač včasih tud jaz imel s.p. :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Robertos664 ::

AndrejS je izjavil:

Se pravi da še avta ne moreš natankat do polnega. Lepo še vlada v odhodu jebe folk v glavo


greš na petrol pa rečeš naj ti da predračun za en tank bencina, greš na banko plačat pa prideš nazaj tankat. v nulo:)

fosil ::

Po moje bo tole kontraproduktivno.
Na primer, če je obrtnik za zneske do 400 EUR, doslej lahko pokasiral gotovino in dal vsaj na roke napisan račun sedaj tega ne bo več mogel.
Sedaj ti bo moral dat za zneske nad 50 EUR položnico, oziroma famozni UPN nalog.
Torej ti ne bo dal računa, ampak bo vzel keš.
Tako je!

djordjevic ::

@Invictus: Kdo tu tolče čez birokracijo? ;(( Pa to sploh ne pomeni, da je ni. Dejansko govorim o tem, da se grejo debilno omejevanje plačevanja. Poleg tega pa niso na tem forumu samo računalničarji. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

msjr ::

U fak, sem mislil, da je samo za d.o.o., če je za s.p-je bi se po moje dal izpodbijat tale kretenizem, glede na to, da ne morejo prosto razpolagat s svojimi dohodki.

Daedalus ::

@Invictus - Jah, lej. Jaz mam "dopoldanski" s.p. predvsem zato, ker hočem biti fer do tistih par ljudi, s katerimi se imam po službi čas ukvarjat. Pa ker se mi somewhat splača, pač low TCO ma. S takimi debilnimi pa mi pač jemljejo motivacijo se ubadat z vedno novimi omejitvami, sporočanji istih podatkov na dva konca... bom šal lepo na 100% gotovinsko poslovanje, pa bo.

Zato ker lahko, banka pa rabi izboljšat svoje bilance.


Ja, nekdo je prepričal glupe uradnike, da je to way to go. Argumenti uber alles.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

msjr je izjavil:

U fak, sem mislil, da je samo za d.o.o., če je za s.p-je bi se po moje dal izpodbijat tale kretenizem, glede na to, da ne morejo prosto razpolagat s svojimi dohodki.

Jaz tudi, ja, zdaj pa vidim, da se tiče tudi mene. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

Nekaj primerov rešitve:
- poln tank bencina: natankaš za 49€, plačaš, greš še 1x, doliješ do vrha in plačaš. Dobil si dva dovoljena računa.
- poslovno kosilo: vse skupaj se razbije na dovoljene zneske (to ne bi smelo biti problem)
- nabaviš raztreseno robo: se pač naredi na več računov

Problemi se pojavijo pri zadevah v enem kosu. Recimo nujno in takoj potrebuješ nov vrtalni stroj. Si na kahli. Razen, če nimaš pogodbe s trgovcem, da ti robo da takoj, plačaš pa s TR.

Moje mnenje: to je prikrito financiranje(reševanje) bank.

S tem zakonom naj bi preprečevali izplačevanje plač na roke. A res? Tisti, ki dela na črno, itak ne more dobiti denarja drugače kot na roke. Kdor ima pa čiste račune pa itak ne daje plač v kuvertah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

rdecaluc ::

Nej grejo k vragu.

Ok sej razumem da hočejo sledljivost, ampak tok najeda vsakemu razlagat da ne more. Še posebi tujcem -.-"
Est modus in rebus. ,typos

Tear_DR0P ::

tak zakon je tečen. imaš terensko delo, stvar se zavleče krepko v večer in bi rad delavce peljal na malico - pa si jo morajo plačati iz lastnega žepa :/
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zheegec ::

Joj, fantje.
Rešitev je preprosta - POSLOVNA KARTICA. Je lahko tudi diners obročna ali pa american express poslovna, sploh ni težava. In se lahko popolnoma isto vzame na obroke. Ali pa vzame podjetje stvar na lizing, gre lahko prav tako v stroške, če je operativni.
Meni se zdi ta novi zakon še premalo strog, jaz bi praktično vsem pravnim osebam prepovedal prejemanje in plačevanje z ne-sledljivimi sredstvi. Bi izredno znižali možnost za utajanje davka. Z nekaj izjemami.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Sori, brate, ampak potem naj preprosto ukinejo s.p. 'Prednost' s.p.-ja je ravno v tem, da lahko s penezi, ki ti pricurljajo na poslovni račun, delaš praktično kar ti paše. Če jih potem prenesem na osebni račun in z njega financiram stvar za poslovno rabo - v čem je problem? Jim dam komot mesečni izpisek TRR-ja, če jim res gre tako za sledljivost. A da ne? Pol pa fak ju, davkarija. Pa povejte pravo agendo.

Poleg tega pa - zakaj bi si moral omisliti še eno kartico in plačevati še eno brezzvezno letno članarino več? Razen če mi jo Franci plača, če si že tako pametne predpise izmišljuje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Prednost s.p. je v tem, da je dosti manj začetnega kapitala.
Če jih potem prenesem na osebni račun in z njega financiram stvar za poslovno rabo - v čem je problem?

Lažje je že v štartu ne dati sredstev na osebni račun in plačati zadevo iz poslovnega predračuna - po predračunu ali s poslovno kartico.
Jim dam komot mesečni izpisek TRR-ja, če jim res gre tako za sledljivost.

Več dela za davkarijo, man zasebnosti zate, če govoriš o svojem TRR.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Zheegec je izjavil:

Prednost s.p. je v tem, da je dosti manj začetnega kapitala.
Če jih potem prenesem na osebni račun in z njega financiram stvar za poslovno rabo - v čem je problem?

Lažje je že v štartu ne dati sredstev na osebni račun in plačati zadevo iz poslovnega predračuna - po predračunu ali s poslovno kartico.
Jim dam komot mesečni izpisek TRR-ja, če jim res gre tako za sledljivost.

Več dela za davkarijo, man zasebnosti zate, če govoriš o svojem TRR.

Ponavljam, komot jim dam izpisek, ker nič ne skrivam. Kar se začetnega kapitala tiče - jaki problem je, da ti banka za en dan magari poveča limit za 7500 €, kolikor je treba, da ustanoviš d.o.o., naslednji dan pa znesek položiš nazaj. Gre za to, da je s.p. pač drugačna oblika poslovnega subjekta in k tem razlikam sodi tudi prosto razpolaganje z denarjem. Več dela za davkarijo? I don't give a toss. Glede na to, koliko jih je, jim to ne bi smel biti problem. Kadarkoli sem kaj potreboval, sem izvedel pri peti osebi, ki sem jo vprašal, in to niti približno ni pretiravanje. Da pa mi bo zdaj nekdo rekel, da so si to izmislili, da imajo manj dela? Mislim, slabi joke, stari ... Sicer pa mi je konec koncev po svoje kar prav - investicije, ki niti niso tako nujne, bom za nekaj časa odložil (jebiga, sem pač navajen financirati stvari po obrokih), pa se bom še sam šel austerity measures. V bistvu boste še najbolj prikrajšani prav trgovci. Če pa ti je to kul, verjemi, bo tudi meni.
No grave is deep enough to keep us in chains.

cekr ::

Še ena stvar, ki se ji banke upirajo. Kot s.p. lahko plačuješ z osebnega računa, kjer je provizija na plačila precej manjša kot pri plačilih s transakcijskega računa. S tem zakonom nas bodo prisilili, da plačujemo več kot 0,83€ na transakcijo. Z osebnega pa je včasih tudi manj kot 0,3€.

V vsem tem se točno vidi, kjer tiči zajec. V financiranju bank.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

PaX_MaN ::

Več dela za davkarijo? I don't give a toss. Glede na to, koliko jih je, jim to ne bi smel biti problem.


Koliko javnih uslužbencev na vašem ministrstvu ter njegovih organih v sestavi se je upokojilo [obdobje od novembra 2008 do septembra 2011]:
- Ministrstvu za finance - ožje : 27
- Urad RS za preprečevanje pranja denarja : 0
- Urad RS za prirejanje iger na srečo : 1
- Urad RS za nadzor proračuna : 0
- Uprava RS za javna plačila : 20
- Carinska uprava RS : 129
- Davčna uprava RS : 200

:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

djordjevic ::

Si bil že na davkariji - kakšnem malo večjem uradu - recimo, mariborskem? Povem ti - ljudje si te podajajo kot vroč krompirček. In če to ni (med drugim) znak, da jih je akutno preveč, potem res ne vem, kaj je. Poleg tega pa je ta razlog za prepoved, olajšanje dela ubogim param na DURSU, milo rečeno debilizem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

guest #44 ::

Sicer nisem se pozanimal, ampak se samo meni zdi ali Slovenija prednjači z debilnimi zakoni v razvitejšem svetu? Mislim, da smo unikat idjotizma.

jype ::

No ja, SOPA in NDAA ne sežemo do gležnjev.

poweroff ::

Zheegec je izjavil:

Meni se zdi ta novi zakon še premalo strog, jaz bi praktično vsem pravnim osebam prepovedal prejemanje in plačevanje z ne-sledljivimi sredstvi. Bi izredno znižali možnost za utajanje davka. Z nekaj izjemami.

Traparija. Če hočejo reševati utaje davkov, naj se najprej porihta Davčna uprava, predvsem pa tisti njihov slavni informacijski sistem (IBM - SAP).

In naj nekdo odgovarja za to, kar se je s tem sistemom dogajalo in se še dogaja.

Ko bodo to uredili, bodo takoj poštimali davčne vrtiljake in pobrali nekaj deset mio. več davkov.

S temle bodo pa morda preprečili četrt milijona davčih utaj, povzročili pa za 5 mio. dodatnih stroškov.
sudo poweroff

Loocas ::

Če je kartica pisana na firmo, potem po moje ni problem plačavanje tudi večjih zneskov od 50€.

gelendr ::

Plačevanje z bilokatero kartico je NEgotovinsko poslovanje.Osebno ali od podjetja(s.p.)

Invictus ::

gelendr je izjavil:

Plačevanje z bilokatero kartico je NEgotovinsko poslovanje.Osebno ali od podjetja(s.p.)


+1

Poleg tega boste vsi s.p.-jevci še vedno stranki lahko rekli, brez računa je pa 20% ceneje, kot jih večina dela ...

Tako da ne vidim nekih problemov, razen v večjem nadzoru države nad prometom podjetij. Kar me kot davkoplačevalca najbolj zanima. Če lahko kontrolirajo davke na plače (pri katerih sploh ne moreš nič vplivat), naj pa še davke na promet d.o.o-jev in s.p.-jev.

Če je pa dodatna poslovna kartica tako VELIK strošek, pa ukini OSEBNO kartico. Boš približno na istem. Drugače se pa ne pritožujte preveč nad DURSom. Veseli bodite da so tako za časom. V tujini je davčna veliko bolj stroga in večino izmikanj davka, ki v Sloveniji delujejo, v tujini sploh ne. Kar poglejte si Avstrijo kako delajo z podjetji in lastniki, ki ne plačujejo računov. Ciper, ki je za Slovenijo davčna oaza, ima za vsako podjetje konec leta kar konkretno revizijo, ki jo pri nas sploh ne delajo ... Pa še bi se našlo. Je treba malo pogledati čez mejo.

Se pa strinjam da je s.p. za ukinit. Poenostavit poslovanje podjetij in malo zmanjšati ustanovni kapital za mala, enoosebna podjetja. Ampak davke bo še vedno treba plačat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daedalus ::

Sej se ne gre za izogibanje plačevanja davkov. Sam za komplikacije in nepotrebne stroške pri poslovanju. Prednost (v mojem primeru) s.p.-ja je pač v tem, da za (zaenkrat) relativno nizko ceno legaliziram občasen biznis. Če bo država ratala preveč tečna, ga pač ne bom. Kurc pa čiste račune, če preveč stanejo.

Še ena stvar, ki se ji banke upirajo. Kot s.p. lahko plačuješ z osebnega računa, kjer je provizija na plačila precej manjša kot pri plačilih s transakcijskega računa. S tem zakonom nas bodo prisilili, da plačujemo več kot 0,83€ na transakcijo. Z osebnega pa je včasih tudi manj kot 0,3€.

V vsem tem se točno vidi, kjer tiči zajec. V financiranju bank.


Tako nekak. Namesto, da bi se slabega biznisa znebili, ga prikrito subvencioniramo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Invictus> Veseli bodite da so tako za časom. V tujini je davčna veliko bolj stroga in večino izmikanj davka, ki v Sloveniji delujejo, v tujini sploh ne.

Čemu bi se sploh izmikal davkom? V čem je finta? A ni bolj varno oropat banke, kjer je manj možnosti, da te izsledijo?

Invictus ::

Zato ker je rop banke nekaj kar moraš bolj načrtovat. In je v zadnjih letih skoraj nemogoč ... Preveč varnostnih zadev ...

Izogib davkov, oz. zmanjševanja dobička je pa stalna praksa podjetij ... in če dobiš svetovalce, ki ti to svetujejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Boeing ::

Zheegec je izjavil:

Joj, fantje.
Rešitev je preprosta - POSLOVNA KARTICA. Je lahko tudi diners obročna ali pa american express poslovna, sploh ni težava. In se lahko popolnoma isto vzame na obroke. Ali pa vzame podjetje stvar na lizing, gre lahko prav tako v stroške, če je operativni.
Meni se zdi ta novi zakon še premalo strog, jaz bi praktično vsem pravnim osebam prepovedal prejemanje in plačevanje z ne-sledljivimi sredstvi. Bi izredno znižali možnost za utajanje davka. Z nekaj izjemami.


Tvoja izjava kaže na popolno nepoznavanje poslovanja oz. računovodskih standardov.

DDV se utajuje z imaginarnimi računi oz. izdajanjem le teh in obračunavanjem tega davka v bilancah. Povedano drugače, davek se utaji s knjigami, ne s kešom.

To z načinom plačila takega imaginarnega računa nima nobene zveze in pravilnik, kot je sedaj v veljavi, ni nič drugega kot prikrito reševanje bank. 40 milijonov letno več provizij od pravnih oseb, 3-4 leta veljave takega pravilnika (preden se nekdo "spomni" da je to debilizem), pa so banke že po tavečjem rešene.

Fino, ne ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

msjr ::

jype je izjavil:

Čemu bi se sploh izmikal davkom? V čem je finta? A ni bolj varno oropat banke, kjer je manj možnosti, da te izsledijo?


Seveda smo pošteni ljudje, ki raje delamo na razne pogodbe, da se zazihramo in da imamo čisto vest, ter smo celo v vznesenosti nekoč odprli popoldanski s.p., ampak če si že glih trolal pa malo naharnimo tvojega trolčka, da zraste in bo lep velik trol.

Seveda se splača izmikat davkom. Evo, hipotetičen primer, če popoldan nekdo malo pofuša za jurja pa pol:

Podjemna pogodba (vir: http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko... )

Bruto znesek                                    1.500,00 €
Normirani stroški (10 %)	                      150,00 €
Davčna osnova           	                    1.350,00 €
Akontacija dohodnine (25 %)	                      337,50 €

Neto izplačilo                                 	1.162,50 €        

Poseben davek na določene prejemke (25 %)	      375,00 €
Pavšalni prispevek zavarovanja
za poškodbo pri delu in poklicno bolezen	        4,27 €
Pavšalni prispevek za pokojninsko
in invalidsko zavarovanje (6 %)	                   90,00 €
Strošek izplačevalca	                        1.969,27 €

Keš na roke:

Neto izplačilo                                 	1.500,00 €        

Strošek izplačevalca	                        1.500,00 €


"Profit" izplačevalca: 469,27 €
Tvoj "profit": 337,50 €

jype ::

Kazni v primeru inšpekcijskega nadzora, ki ugotovi nepravilnosti, niso vredne teh mizernih "bonusov".

St235 ::

msjr je izjavil:

jype je izjavil:

Čemu bi se sploh izmikal davkom? V čem je finta? A ni bolj varno oropat banke, kjer je manj možnosti, da te izsledijo?


Seveda smo pošteni ljudje, ki raje delamo na razne pogodbe, da se zazihramo in da imamo čisto vest, ter smo celo v vznesenosti nekoč odprli popoldanski s.p., ampak če si že glih trolal pa malo naharnimo tvojega trolčka, da zraste in bo lep velik trol.

Seveda se splača izmikat davkom. Evo, hipotetičen primer, če popoldan nekdo malo pofuša za jurja pa pol:

Podjemna pogodba (vir: http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko... )


Bruto znesek 1.500,00 €
Normirani stroški (10 %) 150,00 €
Davčna osnova 1.350,00 €
Akontacija dohodnine (25 %) 337,50 €

Neto izplačilo 1.162,50 €

Poseben davek na določene prejemke (25 %) 375,00 €
Pavšalni prispevek zavarovanja
za poškodbo pri delu in poklicno bolezen 4,27 €
Pavšalni prispevek za pokojninsko
in invalidsko zavarovanje (6 %) 90,00 €
Strošek izplačevalca 1.969,27 €

Keš na roke:


Neto izplačilo 1.500,00 €

Strošek izplačevalca 1.500,00 €


"Profit" izplačevalca: 469,27 €
Tvoj "profit": 337,50 €


seveda, te pa ne moti če ti bo zdravnik naslednjič izstavil 1000€računa za pregled ob prehladu? in ti ne bo odveč plačat par 10k€ naslednjič ko bo treba asfaltirat cesto mimo tvoje hiše, pa seveda dat naslednij 1000€ za intervencijo policije, ko te bo taisti naročnik namlatil kot zajca ker si šlampasto naredil svoje delo.

AndrejS ::

Problem sp-jev je drugje. Izstavi račun - plača akontacijo davka. Stranka ne plača. SP vloži zahtevo na sodišče.
Ponavadi ko naše hitro sodišče razsodi SPju v korist - le temu nič več to ne pomaga, ker je stranka ponavadi že v stečaju.
Če nima sreče je stranka še vedno v stačajnem postopku. SP potem vloži zahtevek za izplačilo stečajne mase - ki seveda nekaj stane.
Na koncu je SP plačal davek, zahtevek za izplačilo iz stečajne mase. Na koncu pa ni dobil denarja. Delal je zastonj + plačal državi. Samo da država pokasira.
Še SPje bodo uničili s takimi brevzeznimi zakoni.

Potem pa se čudijo delu na črno !
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618023 (164) jeremenen
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311294 (9208) perci
»

Amazon.de - nakup na podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
227785 (5863) Miha 333
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523125 (20210) thramos
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915191 (13811) BlaY0

Več podobnih tem