» »

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil

1 2
3
4

Primoz ::

Recimo, da vam toliko zaupamo, da bomo vseeno poskusili. Če ne uspe, je stvar zelo enostavno ugasnit.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

spamer ::

smash je izjavil:

Primoz je izjavil:

Briše se samo in le stvari, ki so trenutno prepovedane s pravili. S pritožbenim postopkom in nižanjem teže nominacij uporabnikov, katerih predloge bodo moderatorji prisiljeni zavračat, bomo to dosegli (ali pa pač ugotovili da ta sistem ne deluje in ga ugasnili).



hehe..neke vrste "špecanje" med seboj...to so uporabljal kakšni diktatorski režimi, ko so napalil folk, da je opravljal delo policije (v tem primeru moderatorjev)...ampak ok, mogoče malo pretiravam :)


Ja poglej, kaj se dogaja zdaj v belorusijo, saj je novica na slotechu, ko bos moral prijaviti prijatelja, ce brska preko tvojega interneta po tujih straneh. Verjetno bos moral kupiti vinjeto, ce bos zelel surfati po tujih straneh, saj oni zelijo omejiti svobodo ljudi.

Pyr0Beast je izjavil:

@kuglvinkl

Dajte napisat da ti prikazuje vse razen določenega folka pa je. Vsal naj gleda kakor mu samemu paše

Ideja je zanimiva, hkrati pa tudi butasta, saj potem bodo ljudje ziveli v svoji iluziji, tako kot na FBju, kjer bodo vidli samo, kako jih vsi LAJKAJO, kako ste jim vsec, itd... Treba stopiti malo na realna tla in treba videti mnenja vseh ljudi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spamer ()

spamer ::

Dr_M je izjavil:

Ubistvu se bo to uporabljalo za osebne napade ipd.
Marsikdo zaradi tega ne bo hotel vec pisat, ker bo folk glasoval za izbris na podlagi prejsnih izkusenj z dolocenim uporabnikom.

Meni se tole zdi zelo slaba ideja.



Kdor ima osebne probleme z uporabnikom pac ni zrel, ocenjuje pa se komentarje in ne uporabnike, saj vsakdo se kdaj moti oziroma se z kom ne strinja. Mislim, ce bi se sli debato ali Janso ali Jankovića, vprasanje kako bi reagirali ljudje, ce bi utemeljeno glasovali za izbris dolocenih glasov, ki so za enega ali drugega. Eni pac ne znajo soditi objektivno ali pa enostavno zlorabljajo to opcijo, kar privede do cenzure interneta, kar je hudo narobe, saj pol se bo dobesedno placalo ljudi, da delajo reklamo za enega ali drugega, oziroma delalo antipropagando drugim.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

knesz ::

Raje kot to, uvedite vmesni ukrep za prvim nazivom, in sicer začasno onemogočanje pisanja postov (recimo, 1 teden). Seveda nekaterim ne bo všeč, bi se pa znalo močno zmanjšati trolanje. Pa seveda ukinitev tajne liste Nedotakljivih :)

JesusChrist ::

Tipično slovensko: Najprej popljuvat in šele nato probat zadevo :rolleyes:
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

filip007 ::

Opera desktop team blog ima dober anti-troll sistem...v glavo okvirja pred objavo so postavili rdeč napis, ki malo utripa. Slo-Tech bi lahko napisal (Blink)Ne postani troll, ker si del spleta tudi ti.(Blink)

Ne pa "citizen on patrol" bedarija.

Blink je CSS parameter, ne deluje v vseh brskalnikih.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Poldi112 ::

>Eni pac ne znajo soditi objektivno ali pa enostavno zlorabljajo to opcijo, kar privede do cenzure interneta, kar je hudo narobe, saj pol se bo dobesedno placalo ljudi, da delajo reklamo za enega ali drugega, oziroma delalo antipropagando drugim.

Ja, to da bo nekdo enemu neupravičeno pobrisal komentar, bo v tvojem vesolju ustvarilo cenzuro interneta, v našem, vzporednem, bo pa komentar odbrisan, možnost brisanja pa odvzeta za tiste, ki jo bodo zlorabili.

Je pa cenzura precej širok pojem. Cenzurirati sovražni govor in offtopic zadeve ni isto kot omejevati svobodo govora.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Poskusi podtikanja sovraznega govora se vcasih tudi malo izrodijo. To smo videli po volitvah. Kdo pravzaprav doloca, kaj je sovrazni govor?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

spamer je izjavil:


Pyr0Beast je izjavil:

@kuglvinkl

Dajte napisat da ti prikazuje vse razen določenega folka pa je. Vsal naj gleda kakor mu samemu paše

Ideja je zanimiva, hkrati pa tudi butasta, saj potem bodo ljudje ziveli v svoji iluziji, tako kot na FBju, kjer bodo vidli samo, kako jih vsi LAJKAJO, kako ste jim vsec, itd... Treba stopiti malo na realna tla in treba videti mnenja vseh ljudi.


Zakaj bi moralo biti lajkanje osnova za to ? Obesiš filter čez pa je. Vsak ima svojega. BTK
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gregor P ::

Sem proti vsakršnemu omejevanju komentiranja, brisanja, pač represiji na splošno; čisto tako že iz demokratičnih principov. Včasih je tudi "slab" komentar "dober" komentar.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Včasih ja, najpogosteje pa ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Mislim, da je ukrep namenjen predvsem kitajskim mehanskim turkom, ki ob štirih zjutraj komentar, preveden z google translate (ali kar skopiran komentar nekoga drugega) opremijo z URLjem prilepijo v temo in pobegnejo.

Pa tistih nekaj obscenih "antičefurjev" in podobnih patoloških primerov.

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

Kot sem ze na zacetku omenil, se tudi meni poraja dvom glede pravilne odlocitve samodejnega izbrisa. Ideja sama sicer ni slaba, ampak samodejni izbris je pa vprasljiv. V bistvu v tem ne vidim drugega razloga, kot da se olajsa delo moderatorjev.

Ja, za to gre. Kaj je s tem narobe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smash ::

to z filtrom za priljubljenje je sicer na prvi pogled v redu, potem pa ugotoviš, da živiš v nekem svojem svetu in nimaš pregleda nad celotnim dogajanje...lep primer je google, ki ti za rezultate ponuja samo tisto, kar se je naučil, da bi TI rad videl, in ne več vsega, kot je v samem začetku in bi bilo pravilno

Malcolm_Y ::

smash je izjavil:

lep primer je google, ki ti za rezultate ponuja samo tisto, kar se je naučil, da bi TI rad videl, in ne več vsega, kot je v samem začetku in bi bilo pravilno


Ne mi Googla šimfat. Iskalnik prve klase, ki točno ve, kaj hočem. :)

Sej lahko na Bingu in Yahooju širimo obzorja, Google je pa poosebljena učinkovitost.

Poldi112 ::

Gregor P je izjavil:

Sem proti vsakršnemu omejevanju komentiranja, brisanja, pač represiji na splošno; čisto tako že iz demokratičnih principov. Včasih je tudi "slab" komentar "dober" komentar.


Principi, ki jih ti smatraš za demokratične, so dejansko anarhistični.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lion29 ::

ma kako cenzuriranje neki...to je "resen" forum in ne mores meti kar vseh smeti gor in je prav da se zadeva moderira... in raje imam bolj striktno moderacijo in da je zadeva bolj cista kot pa mild ali no moderation...

ampak po pameti... ce ima ta zadeva varovalke, jo pozdravljam... sicer pa kot receno, po mojem je precej vec drugih bolj pomembnih stvari...

recimo tut to, da se lahko oznacis v mobilni verziji, da ostanes logiran
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Poldi112 ::

>...sicer pa kot receno, po mojem je precej vec drugih bolj pomembnih stvari...

Ja, avatarji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

smash ::

izziv...raje napište AI, ki bo nadomestila moderatorje in bo avtomatično držala debate na nivoju

gruntfürmich ::

pa dobro ljudje, 3 dolge strani trolanja pa še nobenega linka da bi kaj pobrisali...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gregor P ::

Jaz neumorno čakam s prstom na miški, da bom sam kliku in kliku ... ma da izbrišem cel slo-tech v 5 minutah:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Looooooka ::

Oberyn je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Um. Zakaj že bi naj bila policija bolj efektivna od ljudstva ?

Ker je kvalificirana.

Errr....yeah fucking right.Zato na sodiscu potem poklicejo psihiatre in druge strokovnjake a ne :)

jype ::

Looooooka> Errr....yeah fucking right.Zato na sodiscu potem poklicejo psihiatre in druge strokovnjake a ne :)

Qualified to restrain, not to judge.

digitalcek ::

Lion29 je izjavil:

caki, caki... in kaj ce dobi minuse? saj ravno v tem je point tega, da se vidi kolko folka se strinja in kolko ne... in ne kvaliteta posta!


Čaki, čaki... Življenje NIKAKOR NI (samo) strinjanje in nestrinjanje.
Čas bi že bil, da se nehamo navduševati nad spletom kot takim in nad spletno "demokracijo".

Čisto malo še manjka, pa bosta ob novički: "Jutri bo sneg do nižin" gumba za like in I don't like.
In čimer naj bi se ob tej novički strinjali? S tem, da bo sneg, z napovedjo samo (smo vedeževalci?), ali s čim tretjim?

In s čim naj se strinjamo, če nekdo danes napiše: Jutri je 4. januar 2012. Kaj res ne vidite, da smo (ste) zadevo prignali do absurda?

In lajkanje, nelajkanje in ostala "glasovanja" bodo na dolgi rok pokopala splet. Ali mu vsaj zabila žebelj v krsto...

Zgodovina sprememb…

jype ::

digitalcek> In lajkanje, nelajkanje in ostala "glasovanja" bodo na dolgi rok pokopala splet. Ali mu vsaj zabila žebelj v krsto...

Drama queen.

digitalcek> Čaki, čaki... Življenje NIKAKOR NI (samo) strinjanje in nestrinjanje.

Se ne strinjam! Življenje je (samo) niz dvignjenih in spuščenih palcev!

Če se ne strinjaš, boš dobil spuščenega!

Lion29 ::

digitalcek je izjavil:

Čaki, čaki... Življenje NIKAKOR NI (samo) strinjanje in nestrinjanje.


Čaki, čaki ...a sem jaz to trdil?

like/dislike bi bilo SAMO DOPOLNILO... torej namesto da gledamo klobase in klobase istih postov ali pa folk, ki niti ne izrazi svojega mnenja, ker menijo, da je nekdo drug to ze storil...

na internet mojstru se po mojem odlicno obnese
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Looooooka ::

zarad mene se lahko pizdijo kolikor se hocejo...dokler se ne grozi in ogroza drugih.socioloski ventil pa to...

Gregor P ::

Lion29 je izjavil:


like/dislike bi bilo SAMO DOPOLNILO...

Dopolnilo česa? Da ti ne preneseš mnenje drugega tako močno, da ga niti gledati več ne moreš>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

Lion29 je izjavil:


like/dislike bi bilo SAMO DOPOLNILO...

Dopolnilo česa? Da ti ne preneseš mnenje drugega tako močno, da ga niti gledati več ne moreš>:D


zakaj ga nebi mogu gledati? samo pvoes, da se ne strinjas, saj se nebi skrilo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Ne bo šlo ker na tem forumu se zahteva argumentirana debata aka moraš povedati, zakaj se ne strinjaš (in to tudi utemeljiti)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

digitalcek ::

jype je izjavil:


digitalcek> Čaki, čaki... Življenje NIKAKOR NI (samo) strinjanje in nestrinjanje.
Se ne strinjam! Življenje je (samo) niz dvignjenih in spuščenih palcev!
Če se ne strinjaš, boš dobil spuščenega!


Itak da ga bom dobil. Če se strinjam s čim, ali pa ne. Od velike večine.
Sem pač večino lajfa preživel v NEinternetnih časih. Bilo je super. Mnogo bolje kot danes!

In ne, v svojem lajfu dvignem palec kakšnemu športniku, mogoče glasbeniku. Ne pa nekomu za nebulozo, vredno 5 sekund pozornosti.
Ali za remek pogruntacijo, imenovano BLOG = osebni dnevnik od nikogar priznanega državljana (spletnega petelinčka) o stanju v njegovem hladilniku, o kotu sončnih žarkov, ki padajo tisti dan, etc... Mimogrede, govorim o 95-99% blogov. In o tem, da me duševna stanja sodržavlajnov niti malo ne zanimajo. Za zdravljenje psihičnih problemov namreč imamo pristojne institucije.

Porabil je pet sekund, da je nebulozo napisal, jaz 5 sekund, da sem njegovo nebulozo prebral.
Naj porabim še 5 sekund, da ga dislajkam?

Naj pljunem vsako mlado bejbo na ulici, ki mi ni všeč?
Malo se (vsaj kdaj) vprašajte TUDI o vprašanjih, ki jih zastavljam tudi sebi...

Trolam, kajne? Težim? Utrujam? Sem preveč črnogled?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jutri bo sneg do nižin" gumba za like in I don't like.
In čimer naj bi se ob tej novički strinjali? S tem, da bo sneg, z napovedjo samo (smo vedeževalci?), ali s čim tretjim?
Samo pametno mora biti stvar narejena, pa je to ravno to, kar bo splet rešilo. Na netu najdeš 1001 vremensko napoved, vsak čudak jo lahko napiše, nekatere so lahko tudi fejk ali namenoma napačne, in kako naj človek ve, kateri zaupati? Ravno z "lajki", pod pogojem, da so pravilno uporabljeni. V tem primeru recimo kot odstotek pravilnih napovedi doslej.

O.

digitalcek ::

Edini gumb, ki bi v tem trenutku dobil 100% I lajk, je naslednji:

Ste zato, da gre teh 5 glavnih likov iz slovenske politike (ki so na sceni že 5-25 let) enkrat za vselej na smetišče politične zgodovine?
Če ne bi dobil 100% danes, pa bi dobil letos jeseni...

Se opravičujem za kratek ekskurz v politiko. Raje v javno hišo, kot v politiko!

Mimogrede, ali človeštvo pred pojavo like gumbov ni zadovoljivo funkcioniralo? Več ljudi res več ve?
Kaj pa pravice manjšine (I dont'like), ki so zagotovljene že po ustavi? In včasih prevladajo nad mnenjem večine?

Ali pa bi (po tvojem) veljal sistem: Ste zato, da ubijemo digitalčka? Seveda smo. Ga gremo ubit...

Zgodovina sprememb…

black ice ::

digitalček: lajkanje so uporabljali že stari Rimljani. Gladiatorji pa to...
Okapi: Ja, pod pogojem, da so pravilno uporabljeni, kar trenutno niso. Večina lajka vse kar prebere na spletu, kar ne more biti ravno merilo kvalitete.

digitalcek ::

Lion29 je izjavil:

[
like/dislike bi bilo SAMO DOPOLNILO... torej namesto da gledamo klobase in klobase istih postov ali pa folk, ki niti ne izrazi svojega mnenja, ker menijo, da je nekdo drug to ze storil...

na internet mojstru se po mojem odlicno obnese


Nič se ne obnese.

Napišeš: Fantje, nehajte piratizirat, producirajte lasten content - pa imaš 95% dislajkov.
Napišeš: Fantje, vsi imate enake spletne strani. Brez inovativnosti NI napredka. Pa imaš 95% dislajkov.

In če napišeš zgoraj navedeno, imaš prav, oni pa so SEVEDA togotni, kajti resnica seveda boli. Je še vedno bolela... In bo!

black ice je izjavil:

digitalček: lajkanje so uporabljali že stari Rimljani. Gladiatorji pa to...


Ampak potem nekaj tisoč let nič več...

Zgodovina sprememb…

smash ::

al pa napišeš..dejmo vse rome preselt iz slovenije..in dobiš 95% likeov, čeprav skrajno rasistično

folk je zmešan...ne jim dat pravice lajkanja :)

Dr_M ::

smash je izjavil:

al pa napišeš..dejmo vse rome preselt iz slovenije..in dobiš 95% likeov, čeprav skrajno rasistično

folk je zmešan...ne jim dat pravice lajkanja :)


Dober sarkazem. Like. :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

digitalcek> In če napišeš zgoraj navedeno, imaš prav, oni pa so SEVEDA togotni, kajti resnica seveda boli. Je še vedno bolela... In bo!

Tebe še bolj kot njih boli resnica, da svojih avtorskih del ne moreš zaščititi drugače, kot s splošnim represivnim aparatom, s katerim boš uničil demokratično ureditev zahodne civilizacije, ki ti je prva sploh podelila avtorsko pravico.

Nobene druge možnosti nimaš, razen teh dveh: Bodisi se sprijazniš se s tem, da bodo ljudje tvoja avtorska dela uživali zastonj, ali pa jih sploh ne distribuiraš, bodisi se sprijazniš s tem, da ti lahko oborožena policija kadarkoli vdre v stanovanje in te pripre brez vsake pravice do kakršnihkoli ugovorov za nedoločen čas.

Lion29 ::

digitalcek je izjavil:

Lion29 je izjavil:

[
like/dislike bi bilo SAMO DOPOLNILO... torej namesto da gledamo klobase in klobase istih postov ali pa folk, ki niti ne izrazi svojega mnenja, ker menijo, da je nekdo drug to ze storil...

na internet mojstru se po mojem odlicno obnese


Nič se ne obnese.

Napišeš: Fantje, nehajte piratizirat, producirajte lasten content - pa imaš 95% dislajkov.
Napišeš: Fantje, vsi imate enake spletne strani. Brez inovativnosti NI napredka. Pa imaš 95% dislajkov.

In če napišeš zgoraj navedeno, imaš prav, oni pa so SEVEDA togotni, kajti resnica seveda boli. Je še vedno bolela... In bo!

black ice je izjavil:

digitalček: lajkanje so uporabljali že stari Rimljani. Gladiatorji pa to...


Ampak potem nekaj tisoč let nič več...



digitalcek... kaj imas srsene danes v riti?

se enkrat LAJKI SO POMOZNO ORODJE... velikokrat ti pride prav videt kolko folka nekaj podpre... v tvojih ekstremnih primerih pac ne... zato ne bo noben na slabsem... v drugih primerih pa fajn olajsa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kuglvinkl ::

Novica je far cry od like gumov. Ampak ne, je treba o tem nabijat.

Poldi112 ::

Dajte mi hitro ta knof, da kuglvinkla dislajkam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

digitalcek ::

Lion29 je izjavil:


se enkrat LAJKI SO POMOZNO ORODJE... velikokrat ti pride prav videt kolko folka nekaj podpre...


Lajk je oslarija.

Itak da jih največ dobi vprašanje: Ste zato, da se vsakemu državljanu Slovenije pokloni NEPOVRATNO 5000 evrov...

Da pa boš lajkal vsak avto, ki pride mimo, vsako bejbo, vsako trgovino, vsako nebulozo, pa je BOLNO!

Dober avto "podpre" skoraj vsak, dobro dekliško rit mnogi, pri trgovinah se skregate, nebuloze pa so (stvar nizkih kriterijev) nekaterim tudi všeč...

In lahko lajkate (pa tudi lajate), kolikor hočete. Karavana gre VSEKAKOR dalje!

Sicer pa se boste tudi lajkanja naveličali. Vsaka novost vas "drži" le nekaj mesecev, mogoče največ leto dni...

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Dajte nam raje en gumb, aktivacija katerega bi sprožila nepovratno brisanje vseh podatkov v ST bazi. Gumb naj bo ves čas dostopen.

Šur, vse bo šlo k hudiču, a iz pepela zna zrasti nekaj prelepega in čistega.

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Kot sem ze na zacetku omenil, se tudi meni poraja dvom glede pravilne odlocitve samodejnega izbrisa. Ideja sama sicer ni slaba, ampak samodejni izbris je pa vprasljiv. V bistvu v tem ne vidim drugega razloga, kot da se olajsa delo moderatorjev.

Ja, za to gre. Kaj je s tem narobe?


Povrsinsko gledano popolnoma nic. Je kdo rekel, da je?

Po krajsem razmisleku, pa se lahko poraja dvom v kompromisu med olajsanim delom (auto) moderiranja in kvaliteto objavljanja na ST. V kolikor moja teza in tvoja potrditev drzi, to ne pomeni nujno izboljsanje uporabniske izkusnje obiskovalcev.

Mipe je izjavil:

Dajte nam raje en gumb, aktivacija katerega bi sprožila nepovratno brisanje vseh podatkov v ST bazi. Gumb naj bo ves čas dostopen.

Šur, vse bo šlo k hudiču, a iz pepela zna zrasti nekaj prelepega in čistega.


Saj nekaj podobnega se je dalec dalec nazaj ze pripetilo STu. Takrat sem potem pozabil svoj prvotni ST login in kasneje naredil tega (bajsibajsi) novega. :)

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

digitalcek je izjavil:

Sem pač večino lajfa preživel v NEinternetnih časih. Bilo je super. Mnogo bolje kot danes!

zanimivo, da praktično vsi stari težijo kako je bilo včasih veliko bolje kot danes, da je mladina izredno čudna, vse narobe in po svoje dela...:D:))
se vidiš kje v tem opisu? da je takšnega folka večina, ki nikoli ne spregleda da so isto za njih govorili njihovi stari, pa so vseeno prekrmarili življenje?;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Poldi112 ::

Revež se bori s svojo odvisnostjo od neta. Bolj ko ne more dol z njega, bolj ga sovraži. Zato pa potrebuje pomoč od zunaj, ker se mu ne zna sam upreti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

spamer ::

digitalcek je izjavil:

Kaj pa pravice manjšine (I dont'like), ki so zagotovljene že po ustavi? In včasih prevladajo nad mnenjem večine?

Ali pa bi (po tvojem) veljal sistem: Ste zato, da ubijemo digitalčka? Seveda smo. Ga gremo ubit...


To so ze prevec osebni napadi na ljudi in jih ne odobravam, saj imam rajsi napad na vecjo mnozico ljudi kot na posameznika, ceprav se to slisi kot sovrazen govor, toda eni ljudje si zasluzijo doloceno kazen. V nekaterih drzavah imajo dejansko smrtno kazen, ceprav samo za ekstremne primere, toda vprasanje kaj je boljse ali smrtna kazen ali zaporna kazen, kar se tice stroskov ali morale. Glede stroskov se bolj splaca smrtna, glede morale pa sem v dilemi, saj zapor je lahko dosti huje kot smrtna kazen.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Jst ::

>Saj nekaj podobnega se je dalec dalec nazaj ze pripetilo STu. Takrat sem potem
>pozabil svoj prvotni ST login in kasneje naredil tega (bajsibajsi) novega. :)

Misliš na leto 2000? Ko je iz "starega" slo-techa zrasel ta, na katerem pišemo? Heh, jaz imam nastavljen rojstni dan na datum (nove) registracije. Jaz verjetno te možnosti ne bom dobil, ker sem premlad... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

spamer je izjavil:

V nekaterih drzavah imajo dejansko smrtno kazen, ceprav samo za ekstremne primere, toda vprasanje kaj je boljse ali smrtna kazen ali zaporna kazen, kar se tice stroskov ali morale. Glede stroskov se bolj splaca smrtna

Niti ne. Samo to je res off topic. (ima pa svojo temo nekje na ST)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malcolm_Y ::

No, ideja, da se ne izgubimo v like/dislike šmornu - kaj pa časovna omejitev postanja? Recimo, vsak uporabnik lahko v temo posta 1x na uro. Po tej logiki bi uporabniki dobro premislili, kaj bodo napisali, ker pač bojo morali na novo "oglašanje" čakati.

Pa še trolov se tako elegantno znebi, ker so itak na preži za "živimi" debatami - če bi jim šlo zgolj za postanje, bi lahko pod stare teme pisali, kolikor jim je ljubo. Ampak (še enkrat poudarjam, na S-T resnično nimam občutka, da bi tega bilo veliko (sam sem odprl cca. 15 oz. 20 tem in na vsako sem dobil kakovostne in uporabne odgovore oz. nasvete, pri nobeni pa nisem naletel na nesramnost ali trolanje; zato govorim predvsem iz izkušenj, ki jih imam z drugih forumov) troli potrebujejo interakcijo in se radi zapletajo v debate in prepire samo zato, ker je to za njih neke vrste socializacija) taki uporabniki se vključujejo v debato z raznimi pripombami in mislim, da bi jih časovna omejitev kar ukrotila.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlagaj izbris

Oddelek: Slo-Tech
332998 (2241) MrStein
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637257 (29602) Mavrik
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714791 (9422) JanezekNovak

Več podobnih tem