» »

Natega s Ti4200?

Natega s Ti4200?

Rambo ::

Torej imam omenjeno kartico in sedaj je sprasujem zakaj sem si jo sploh sev kupit, ker pri frendu gledam, pa mu spili lavfajo enako ko pa meni, na isti resoluciji, isti detajli (high)........(ima pa Mx440). Sem pa res vec pricakoval od Titaniuma.....

AngelOfDeath ::

kaki proc maš ?
pa kok rama ?
os ?
disk ?

Rambo ::

Moj racunalnik je:
AMD Xp 2000+
Plata QDI Kudoz 7x
256 DDR 2700
Graficna Ti 4200 64 DDR
Disk IBM 40 GB 7200


On ma pa:
Celerona 1Ghz
Neko Matsonic plato
512 sdram
MX440 64 DDR..
IBM 40GB 7200
DVD-rom Li-teon
Snemalnik LG 16x

Pa mu spili ful bosl delajo8-O 8-O
Hvala

Matek ::

Formatiraj, pa daj gor najnovejše detonatorje, directx, hyperione.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nodes ::

Ko kupuješ drago grafično karto je potrebno razmislit na čem, zakaj, kaj boš uporabljal.

Na kakšnem 15" monitorju in igrah, ki bazirajo na modificiranih Quke pogonih se lahko zgodi približno tole.

AngelOfDeath ::

naredi to kot je morphling rekel
in kero igro to igrata ;)

morphling1 ::

Verjetno misliš MMM :D.
Rambo ti si pa nekje tako zabluzil da to ni res in preden daješ take blesave naslove svoje teme, raje malo pomisli, kje bi se lahko zeznil. Mislim, maš še enkrat hitrejši proc. boljšo platformo, neprimerno boljšo grafično, pa sploh upaš dvomit v svojo grafično, ko pa je problem tako očitno nekje drugje.
Da ti bo dosti bolje delalo ne rabiš dajat ravno najnovejših driverjev, ki niso nujno tudi najboljši.
Torej vrstni red inštalacije 1. winxp (clean install na formatirano particijo) 2. VIA 4in1 4.43 driverje ali novejše hyperion (če nimaš kt400 in agp 8x kartice skoraj ni razlik) 3. Detonatorje 40.72, ki preverjeno delujejo dobro.
To je vse kar rabiš da ti bo delal vsak špil dosti bolje kot pri kolegu. DirectX ti v xp-jih ni treba instalirat saj je ver. 8 že zraven. Potem pa še enkrat potestirajta s kolegom na enakih nastavitvah. Pa da ne boš imel slučajno kakega 4x AA ter anisotropic filteringa na 16x vklopljenega, ker potem je pa normalno da bo kolegu delalo boljše.
Bios imaš poštiman kot je treba ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

nodes ::

V kakšnem SOF pri ločlivosti 1024x768 brez fsaa in anisota, tako malo počez, res ni razlike. Pri večjih ločlivostih in zahtevnejših igrah pa postane razlika med karticama očitna tudi na popolnoma enaki konfiguraciji.
Spet ne smemo pričakovati, da je razlika med grafičnimi karticami, pri uporabi Quake III pogonov, tako očitna (med GF2 MX in GF4 jo občutiš) kot v sintetičnih testih. Prestaviš eno ločlivost višje in ima za eno generacijo boljša grafa isto slide, bog ne daj, da se igraš še s kakšnim FSAA in anisotom, potem si hitro že na slabšem.

Včasih so, predvsem zaradi marketinga, pričakovanja prevelika in potem posledično tudi takšni naslovi. Nisi edini, s časom boš le ugotovil, da imaš dobro, če že ne odlično grafično kartico. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

morphling1 ::

V primeru da je ozko grlo procesor potem je večina kartice izenačenih , ampak med tema dvema računalnikoma je ogromna razlika. In ker je večina iger tudi cpu/memory omejena bi morala biti razlika opazna. MX4 in GF4 bi pa bili na enaki frekvenci GPU-ja in DDR-ja približno enako hitri na igrah DX7 generacije oz. tistih ki ne uporabljajo pixel shaderje, saj sta si po zgradbi GPU-ja podobna v bistvu mx-u fali samo dx8 podpora (pixel shaderji) vertex shaderje imata oba. Tako da če sta obe kartici enako naviti (predvsem ram, ki je na teh karticah še vedno bremza) bi morali biti rezultati na enaki platformi zelo podobni s starejšimi špili.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56632625 (16772) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122458086 (26818) LittleDevil
»

Zakaj vsi tako kritizirate....

Oddelek: Strojna oprema
302088 (1358) nodes
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312200 (1541) San

Več podobnih tem