» »

Zakaj vsi tako kritizirate....

Zakaj vsi tako kritizirate....

CrazyJack ::

....torej zakaj vsi tako kritizirate FX5200 128? Vsi bi radi mel nevem kake kartice, ko pa je že voodoo3 bila super in bila zmožna poganjati skoraj vse? Itak pri današnjih karticah ne moreš izkoristiti vsega potenciala, ki ga imajo. Torej obstajo taki, ki se samo hvalijo, da imajo super kartico, ko pa so doma pa ne vedo več kwa bi z njo počeli..

add by moderator: nevem kaj tole počne v pomoč in nasveti!

morphling1 ::

Zmožna poganjat vse, je zelo subjektivno mnenje. Jaz pravim tako, če imaš kak manjši monitor in večino iger laufaš na 800*600 ali max 1024*768 potem je ta kartica še zadovoljiva. Samo današnje čase ima veliko tudi 19" monitorje in tam je priporočeno imeti vsaj 1280*1024 resolucijo, nekateri potem vklopijo tudi AA in Aniso, da je slika še lepša in v tem primeru lahko kar pozabiš na kartice nižjega razreda, saj bo za tekoče igranje potrebna malo močnejša kartica. Pa še nekaj igrice so narejene da laufajo na max detaljih, ker edino tako vidiš kak je sploj napredek v razvoju iger. Vsak špil se da z nastavitvami kvalitete spravit dve tri generacije iger nazaj in na tak način se da laufat tudi z dosti starejšim hardwerom, samo v čem je smisel tega potem, ne vem. Vse je odvisno od tega kako zahteven si, res pa je da krtitizirat tudi nima smisla, v tem trenutku je to pač low-end ponudba, za podoben denar se da dobiti močnejše rabljene kartice, samo nekateri ne kupujejo rabljene robe in to je pač njihova stvar.

ps. zaenkrat je ves potencial kartic kar lepo izkoriščen, seveda obstajajo igre, kjer se dosega vrtoglave hitrosti in tam nima več smisla hitrejši izris, samo najnovejše igre so že začele delno izkoriščat dx9 bombončke in če hočeš max kvaliteto slike, se da dodobra upočasniti tudi 9800XT ali 5950 ultro.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

res je...nobena grafična ni dost dobra...men recimo generalsi štekajo pa mam ti4200(300/595) in 1466@2100(210fsb)...kva bi blo šele z FX 5200:D

pa tud battlefield1942 šteka...to je že polovica iger, ki jih igram, torej more bit še precej iger, ki štekajo:\

Fury ::

poganji ti max payne 2 na lepih detajlih na ti5200, poganji halo, poganji novejse zadeve.. jupi 15fps power. morph ti je lepo povedal.

pejt v driverje, das picmip (LOD) do konca, isklops vse shaderje pa ti bo tut voodoo3 delu.. sam pol gres raj doom2 igrat k leps zgleda v software :D

frenk ::

fury: tud če da vse na minimum mu ne bo delal:D

Grey ::

Kr nehite lepo kritizirat pa bodte mal realni. FX5200 je sposobna poganjat vse zdajšnje igre na max detajlih in 1024*768 resoluciji. Višje resolucije ne uporabljam, ker mi monitor ne podpira. Tko da o laufanju špilov ne bi...Sploh pa men Generalsi ne štekajo in BF1942 in Desert Combat mod tud ne šteka, vse na high.

Fury ::

24 fps ni tekoče :)

Grey ::

Battlefield mi dela s kr precej fpsji, drugi špili prav tako. Za Generalse pa nism prepričan sam js nč ne opazim štekanja.

undefined ::

Za vsakega svoje. Tisti, ki mu paše, lahko še vedno laufa špile na V3 (kolkr jih še laufa), drugim pa pač paše R9800 Pro 256MB z max grafiko na 100 fps. 8-)

frenk ::

grey: hahaha:D...komedijant...dej prnes do mene to tvojo fx 5200, pa jo bova dala not namest ti4200@ in če bodo generalsi in battlefield delali brez da enkrat zašteka ti dam za gajbo:D

...ampak generalse bomo zalaufal z sedmimi boti>:D

profii ::

Ti Rules

frenk ::

Ti je rulal...zdaj nas nažalost/nasrečo zapušča:D...samo čakam še da se poberem iz rdečih številk in da vidm kva bojo nardil pri xgi:)

profii ::

mislim da bo sele nv40 resna zadeva. (mocno upam)
8cevovodov al pa 4x2 kot Ti

Zheegec ::

8x2 bo potrebno za konkurenco ATIju, R420 bo skoraj zagotovo 8/2 ali 16/1 !!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

generalsi ne stekajo zaradi grafike (ki ni prav nic posebnega) ampak zaradi izredno slabe kode in optimizacije...pa se zelo bugast je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dead_Eye ::

jaz sem tudi nekoč mislil da mi Archimedean dynasty na p100 in 1MB grafični ne šteka in sem veselo igral..... dolker nisem po kakšnem letu spet proval na c333/intel740 in se čudil kako sem sploh lahko igral na p100 :)))))))

isto je ko greš iz gf2MX ma r9100 oz. ti4200,.....
The one and only

nodes ::

No Generalsi štekajo najbol zaradi CPU-ja

na 800x600 se "tekoče" 25fps igrajo z GF4MX skupaj z 3000 CPU-jem.

sam to morš probat z CPU-jem ~3000 in 9800 potem bodo generalsi dosegli poslanstvo.

ne, da ne bi mogel izkoristiti CPU-ja in GPU-ja, prav nasprotno, oboje je še kar bogo na 1600x1200.

waiting nex generation

P.S.

Če imaš močan procesor >2500 in če ti grafika štekne, zmanjšaš FSAA, aniso, znižaš resolucijo in z gršo sliko lepo tekoče igraš.

in ko štekne grafika zaradi CPU-ja nobeno Sizifovo delo ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

frenk ::

jest mam 2100MHz in vse ampak res VSE na minimum...pa mi vseen šteka;(...no ja sicer ne tako, da se nebi dalo igrat ampa šteka pa vsen:D

Dr_M ::

sej pravim... pogon je zanic...bodo mogl se ene 10 patchev izdat. stekal bi tut pa p4 4ghz in z r9800xt navit do daske.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

WhiteAngel ::

Sam fantje, mene pa skrbi, da so zadeve še zmerej čist premal izkoriščene. Doma vem, da sm špilov Colina 2 na 750 Mhz Duronu pa 1300 Mhz Duronu poj, ka mi je ta stara plata crknla, vse na istmu GeForce 2 MX in je bla razlika v frameratu... hm... 15 proti 40!!! v istih detajlih!
Tko, da mene resno zanima... kolk je potencial grafičnih "dejansko" izkoriščen tut v novejših špilih (ne vem, recimo če bi Doom III delov enkrat s 15imi enkrat pa s 40imi frami na isti grafični, pa še enkrat hitrejšmu procu, je neki narobe, ker procesorsko NE SME biti požrešen). Za Linux pa OpenGL bi si upov trdit, da so zadeve izredno zoptimizirane oz. se vidi kaj je in česa ni, kuj ka pa začnemo o DX9 pa enih "bonbončkih" govort, so pa zadeve že nevarne, kaj dejansko JE, pa kaj mora bit zarad lepšga al pa zarad enga neresnga sistema ka zadej laufa.

Grey ::

frenk:
Kok RAMa maš? Js mam P4 2.4 in 512DDR + FX5200. Sistem mi samo v nekaterih(zelo redko) špilih šteka pod max nastavitvami.

Fury ::

WhiteAngel - doom3 je graficno 15x bl pozresen k procesorsko, ker vecino stvari k jih pocne (rise sliko) racuna graficna k neumna :) pixel shaderji zabiti do konca cel cas :)

frenk ::

grey: mam 256MB, ker je trenutno kriza z dnarjem...ampak to je pomoje za 800x600 čist dost:D

Microsoft ::

Pa itaq, da igrce kr fajn štekajo, seveda če je slika lepa. Mam 1800XP+, 512DDR pa Ti 4200, pa če dam vse detajle na max, je igralnost v določenih trenutkih na meji (GP4, BF WWII). Sam slika je pa pol taka ko se šika.
Pr GP4 se formula idealno blešči pa vsi svetlobni odboji se vidjo na njej. Pravi užitek to gledat;)

CMR2 mi dela na vseh detajlih bp. Prej sm mel na medium detajle, ko sm dal pa na max, sm pa vidl, ka sm prej zamujal; res lepo sliko za to igro.8-)

Tak da šele takrat, ko je vse nastavleno na max, vidš kak lepe stvari so v igrci. Sm se pa pol ponavad zgodi, da stvar začne štekat --> zato pa rabiš bolšo grafično.:))

Za primerjavo, sm mel tako "srečo" da sm videl GP4 na Riva TNT in na Ti 4200. Razlika je noro vlka. Tak, ko da bi zdele primerju kak FX5200 pa Radeon al pa Nvidia made in 2004; razlika je (bo) ogromna.8-O


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Kaj a pol mene pr večini špilov rešuje ven močen procesor da ne šteka?

Zheegec ::

CMR2 mi dela na vseh detajlih bp.

Kje so ti časi - CMR2 na 1024x768X32 na medium detailih -> 40FPS na C458MHz, 256MB 100MHz RAM, GF2 MX400 :D
Anyway, naj nekdo proba UT2k3 in Halo z FX5200 Ultra >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Microsoft ::

ALIEN3001, MX 400 je dost bolj okleščena kot pa Ti4200. Če bi primerjal obe grafični v istem PCju, pa v CMR 2 nastaviš vse na max, sm prepričan, da nebi izrisval iste slike. Pa ne zarada tega, ker je MX400 počasnejša, ampak ker je pač bolj okleščena.

Se kdo strinja z mano?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

jest :)

Zheegec ::

Ne, ni bolj okleščena NV25, temveč bolj okleščena NV15, torej nekaj generacij zadaj :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Za primerjavo, sm mel tako "srečo" da sm videl GP4 na Riva TNT in na Ti 4200. Razlika je noro vlka.

hm ja...primerju si skor 6 let staro in 2 leti staro graficno....res hudo ja. drugac pa v malenkost starejsih spilih sploh ni tok grozne razlike med tema graficnima. jest mam zdej ti4200, prej sm meu pa tnt2 ultra in hitrostni preskok je res minimalen.prej sm lohk igral use spile na 800x600 in normal nastavitve, zdej pa eventualno 1152x864 high (skor ni razlike med tem in 1024x768). seveda brez fsaa in af. je pa grafika neprimerno lepsa. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

~2500 CPU in GF4 se trenutno na 19" da še igrat vse špile. Brez FSSA in anisota niti ni tako ogromne razlike v kvaliteti da bi se splačala kakšna ogromna investicija za gorenca.

P.S.

Generalsi rabijo, kot prvo, 512MB RAM-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Battlefield Vietnam

Oddelek: Igre
422517 (1394) Deathlike M Tito
»

INNO Ti 4200 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12916 (664) Sami
»

Nakup PCI grafične kartice (GF FX5200, Radeon9200 ali GF4 MX440)

Oddelek: Kaj kupiti
241332 (963) JustOne
»

GF TI4200 problem z Battlefield 1942

Oddelek: Igre
281155 (852) ERGY
»

Dober rač...ni ne dela!

Oddelek: Strojna oprema
10970 (770) Grey

Več podobnih tem