» »

9000PRO ali Ti4200

9000PRO ali Ti4200

Grimlord ::

Radeon 9000PRO 64 MB od Gigabyta 30k sit

ali

Leadtek Ti 4200 64 MB 43k sit

????????????????????????????

Igral bom igre in gledal filme na tv-ju.

Kaj bo dalj časa delalo?

Je vredna razlika 12k SIT?


Ne morem se odločit, berem teste, gledam grafe, pa vidim da je Ti4200 boljši, ampak ali je vreden razlike 12k SIT ?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.
  • premaknilo: bastadu ()

Grimlord ::

AJA, še moj sistem:

AMD Duron 1200 MHz
384 MB DDR RAM
ASUS A7S333
...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

za ene je za druge pa spet ni,odločit se boš moral na koncu sam

Vesoljc ::

ce misliš oc-jat, potem preveri kako se navijajo rami na dotičnih karticah... z malo muke se da unga 4200 spravit na okol 4500 -4600 :D. 4600 za 45k sit pa spet ni tolk švoh...
ne šparat :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Grimlord ::

Naredil sem napako pri pisanju mojega sistema. Nimam 384 MB RAMa, ampak 128 MB moja napaka :8) .

Torej, imam 45k SIT.

Kaj naj si zdaj kupim:

Gigabyte ali Sapphire 9000 PRO 64 MB
+128MB RAM

ali

Leadtek Ti 4200 64 MB

????????????????????????????????
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

kuglvinkl ::

Obvezno vzemi RAM. Kolk ti pa pobere sistem ob boot up-u, ko se naložijo vsi servici?
Your focus determines your reallity

boštjan ::

če maš samo 45k in 128MB rama,ti svetujem radeon9000 od gigabyte za 28k v jae in ti pol ostane 15k za ram.jaz bi si 256MB kupo na tvojem mestu,ker ga dobiš za 17k v AGT,seveda če maš PC2100 (266MHz)ddr rame

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Grimlord ::

Ja seaj sem jaz tudi razmišljal v podobni smaeri. Ker se mi zdi 45k sit za grafično malo preveč, če gledam na to, da komponente v mojem računalnike tudi niso tako dobre. In mislim da bi bil 9000 PRo dober. Oziroma bom pocakal Januarja na 9100 da vidim kolk bo kaj cena.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Bwaze ::

Še nekaj malega...

V skoraj vseh testih je ATI Radeon 9000 Pro skoraj enako hiter kot nVidia Gf4 Ti 4200, dokler ne vklapljaš anizotropnega filtriranja in antialiasinga. Šele to dvoje precej cenejšega ATIja spravi na kolena, če je nastavitev previsoka. Druugače pa lepo laufa tudi na 1600 x 1200!

Po mojem res nima smisla metat za Ti 4200. Če že kaj, je dobra kartica sedaj Radeon 9500 Pro, ampak je pri nas še tako zasoljena... A kdo ve za kakšno poceni rešitev? Po pošti z amerike, kakšna zakotna štacuna?

boštjan ::

nisem še vido testa,kjer bi radeon9000pro bil skoraj tako hiter kot Ti4200.9500pro pa lahko naročiš v avstriji za okoli 205€+poštnina.

Grimlord ::

kuglvinkl: kak to ugotovis?

Ištaliran mam RAM Idle, pa mam večino časa ~63 MB prostega (ob mirovanju oz. branju tem na Slo-Techu :D ).
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

morphling1 ::

Bwaze, to si pa čist mimo butnil. 4200 je dosti hitrejši od 9000pri-ja, sploh če ga daš na 300/600, kar ni noben velik problem (kdo pa sploh ima 4200 na defaultu ?). Ati-jeve kartice pa nekoliko hitreje izvajajo anisotropic filtering, ker je metoda nvidie bolj natančna in bolj strojno zahtevna, ampak razlike v kvaliteti ne opaziš. AA je pa pri obeh nekako enako požrešen. Sicer ša AA je bolj ali manj neuporaben saj saj pri višjih resolucijah recimo 4x AA spravi na kolena večino kartic razen, kakega 9700 ki ima pač ogromno spominsko prepustnost.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SisQ ::

Ti4200 je hitrejši od 9000pro, vendar se da 9000pro zlahka navit na hitrost 4200. Poleg tega je slika lepša pri 9000pro, pa tudi za filme je boljša. Glede kvalitete slike. Odvisno kaj hočeš od grafične.

Bwaze ::

Morphling in Boštjan, mea culpa. Sem bil v trenutku pisanja malce preveč pod vplivom pravkar prebranega članka na ExtremeTech o testu sedmih kartic in primerjavah. In tam je bil Radeon 9000Pro skoraj povsod kar precej blizu Ti 4200, sem ter tja pa ga je celo prehitel (Jedi Knight II, Serious Sam in UT na nekaterih nastavitvah). No, še vedno se vidi, katera kartica je boljša, ampak tile Radeončki se v ZDA prodajajo pod 100 USD.

Glede 9500 Pro me pa res hudo mika. Sicer se mi ne mudi prav hudo, računalnik bom kupoval šele sredi januarja, ampak 45.000 in poštnina pa res ni kak zelo velik denar. Na FX se mi pa ne da čakati, bo v našo bližino verjetno prišel šele poleti. Ima kdo izkušnje z naročanjem iz kakšne določene trgovine v Avstriji?

Grimlord ::

Radeon 9500 PRO za 45k sit? Kje si ga pa videl. Daj kaki link!
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

kuglvinkl ::

off topic, ampak če fanta zanima :)

grimlord: če imaš Win2000 ali XP, stisneš pribljubljeni ctr+alt+delete in vidiš v Taskmanagerju pod Performance. Če imaš 98, potem si snami Taskmanager (vsaj, ko sem bil še na tej platoformi se mi je zdel uporaben, je nekaj takega kot pri Win2k in XP, če pa vse to omogoča pa ne vem).
Your focus determines your reallity

boštjan ::

grimlord,vse podatke o 9500pro dobiš tukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019671 (12736) Janac
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397958 (6200) js
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296237 (4296) kloshar
»

Kakobi to delalo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
201044 (800) Grimlord
»

Grafikulja januarja?

Oddelek: Kaj kupiti
16967 (703) boštjan

Več podobnih tem