» »

Kdo rad sestavlja računalnike :)

Kdo rad sestavlja računalnike :)

1 2
3
»

Jux ::

Ok, ker sem navzgor zaokrozeval, pa kr posteno ponekod, pride tipk+mis se dodatnih 2k recmo in pride vse skupi 210k sit (recimo, ker ti dajo v agt se 3%popust na gotovino). Zdej samsung 957DF je dober nakup in stane 69-70k.
Skupaj je torej cena racunalnika 280k sit, zdej za sparat denar mas pa naslednje ukrepe, zvrscene po vrstnem redu vpliva na hitrost tvojga racunalnika:
1. Zdej pa lahko zbijemo ceno z zamenjavo proca za XP 1700+ in prisparamo 12k sit, s tem da se bo verjetno isto dobro navil kot XP2100 (glej v razdelek Navijanje). To lahka nardis cist brez skode. Zdej komp stane 268k sit.
2. Zamenjas grafo za R9100 in prsparas 15k sit = 253k sit.
3. Lahka zamenjas Disk za tazga ki nima 8mb cacha. Osebno sicer tega nebi pocel, ker je disk dober in se 3 leta garancije imajo 8mb modeli. Prsparas se 3k sit = 250k sit.

S tem da je znesek verjetno nizji od 250k sit, zaradi zaokrozevanja in popusta. Kupi v AGT racunalniki, fantje so najcenejsi v slo in fer ce narocis in se ti mudi in oni zajebejo z dobavo, potem ti dajo drugo stvar pa ceprav je drazja (recimo jaz sem dubu Silurota namesto INNO-ta in Enermaxov 365W napajalnik namesto Chiefteca 360, za kolege pa recimo WD40gb z 8mb cacha namesto z 2mb cacha pa recimo liteonov pekac 48 namesto 40 - blazno fer stacuna) edin dobava jih vcasih mal jebe tko da bos moral cakat na komp neki casa.

PS: Jaz uporabljam Keytronic KT1000 v crni barvi (ker se je podala mojmu cist crnemu kompu (no ja, edino monitor ni crn)) in sem zelo zadovoljen - najbolje pa je da gres in sprobas tipkovnice tam v trgovini. Bos takoj vedel pri cemu si. Za misko pa Logitech Optical Black pa je.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Gejmer ::

Peter jz sem ti lepo povedal, da se mi zdi GF4 4200 ti bolša izbira kr neboš rabu takoj menat grafične..Če gnarja ni pa Radeona 9100 na katerem bodo delovale igre še vsaj leto...

lp
Nanda yo?

kloshar ::

Jux, hvala za zelo dolg post. Res si se potrudil. Hvala, ker si si vzel čas in to napisal. Compa pa vseeno ne bom nič spreminjal. Koliko je pa razlika v ceni med 9100 in 4200?

Zheegec ::

Kar velike, v performansah pa tako-tako, v vsakem primeru bo tista grafa ki ne bo R9700 in jo boš danes kupil samo kot prehodna karta na Dx9.
RADEON 9100 128MB DVI/TVOUT 22.300 26.760
INNO GF4 Ti4200-8X 128MB 35.900 43.080

To je najcenejša TI4200 ki ti jo bodo verjetno vsi odsvetovali. Vsekakor pa monitor NF!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

če te zanima gf4 4200 od albatrona za 42K,ki se zelo dobro navija in je tudi hitra,pokliči v SUNRISE 01/524 02 88

kloshar ::

Mah, ne bom nič spreminjal. Dodal bom samo en poceni češki modem in pa NF monitor.

kloshar ::

Zdej sem prišel iz Forme! Sploh ne vem, kaj je tem ljudem! Danes je bil eden čist drug, kot prejšnjič in je začel neki morit, da oni teh konfiguracij ne morjo dobit,da imajo samo določene firme (Epox ni mogoče ....), da majo oni sam svoje PCX stvari, da do druzga tedna ni mogoče dobit... In pol mi je podobno konfiguracijo sestavu

Prejšnji račun:
QDI KuDoz7E/333x/6a,Via KT-333CF 24.327
Procesor AMD Athlon XP 2100+ 30.962
Hladilnik z ventilatorjem za AMD 2.560
Manli ATI Radeon9100 128MB DDR, TV 31.660
DDR 512MB 16.295
Ohišje midi tower PC-HYPER LIGHT 11.523
WD, 80gb, WD800JB, ATA100, 7200rp 33.173
1.44 MB 3.5˝ SONY 2.211
DVD TEAC 16x ATAPI 11.756
CD-RW Lite On 48x24x48 15.248
Tipkovnica CHERRY 5.587
Samsung 19 SM957DF,0,20, 96KhZ 70.887
Miška LOGITECH b96 Scroll optic 3.608
__________________________________
267.839
POPUST: 8.035
__________________________________
259.804 SIT

No, druga je pa skor čist ista, samo brez popusta:

Ohišje ATX Midi Tower 250w, PC-80 11.400
QDI KuDoz7E/333x-6a via KT-333CF 23.400
Procesor AMD Athlon XP 2000+
Manli ATI Radeon 9100 128MBDDR,TV 32.640
DDR 512 pc266/pc2100 28.080
WD, 80GB, WD800JB, ATA100, 7200rp 34.199
1.44MB 3.5 TEAC 2.640
DVD ROM LiteOn 16x48x 13.080
CD-RW Lite On 48x24x48 15.719
Tipkovnica Genius SLO zna 1.440
Miška LOGITECH b69, Scroll, Optic 3.720
F/M Manli Rickwell 56k PCI FAX 3.120
Samsung 19˝ SM957DF 0,20 96kHz 73.079
___________________________________
270.479

Kaj mislite na to? Kaka je konfiguracija? Nisem vedel, če naj naročim. Jutri se grem še z direktorjem zment. Kaj nej rečem?

frenk ::

pzorko:reč jim nj ga grejo drgam iskat...če je firmi kej mar zate, ga bojo šli drgam iskat, čene jim pa reč da loh drget dobiš...mau probej

Zheegec ::

Don't buy it. Namesto nForce2 boš dobil KT333, proc je malo drag (kar Mlacom, AGT cenik poglej), vent je noname...itd.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gejmer ::

Ja proc je mal oz. kr dost dražji(za 9k).Drugač se zmen z direktorjem da ti nabavijo Epox matično čene greš druggam..
Nanda yo?

boštjan ::

pzorko,ne kopuj manli grafičnih,ker je to šit poceni roba,tudi tega rw ne kupi,ampak raje plextora 48/24/48,tudi dvd rom lite-on odsvetuje.raje kakega pioneera ali toshibo.monitor naj ma oznako NF (natural flat).Pa zakaj glih PCX?

Han ::

boštjan, je kaj narobe z LiteOn CDRW in DVD?

pzorko, že nekajkrat smo ti napisali boljšo konfiguracijo. Kupi tam, kjer komponente imajo za neko zmerno ceno...

boštjan ::

boštjan, je kaj narobe z LiteOn CDRW in DVD?

z cd-rw nisem mel izkušenj,ampak dvd-rw mi pa je živce pil;(( .LITE-ON je za mene LITE-OFF.

Han ::

Kaj misliš s tem (lite-off)? Da je tako glasen kot bi avion vzletal? :D

boštjan ::

o glasnosti te enote ti ne morem povedat,ker mi CD sploh ni bral,LITE-OFF pa je mišljeno kot ,da je firma LITE-ON pri meni odpisana

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Han ::

Mah, na takšen način lahko odpišeš katerokoli firmo, ker si slučajno dobil defekten primerek... :\

boštjan ::

saj sem,na moji black listi so lite-on (off) produkti in manli (totalen poden).upam da veš slo.pregovor.OSEL GRE SAMO 1X NA LED

Han ::

Zato pa imaš garancijo...

boštjan ::

Zato pa imaš garancijo...

sem raje lite-ona prodal,ker s prodajalcem se ni dalo nič zmenit,pa takrat nisem mel keša za novega cd-rw zato sem si rabljenega kupo(yamaha 20/10/40),manli pa mi je po garanciji crkno.

kloshar ::

Ja, danes grem tam. Bom rekel za Epox. Če ne bojo hotli, jim bom tudi malo zagrozil. Rač bom pa vseen vzel. Sej tko zahteven uporabnik tut nisem. Mogoče kdo pozna računalnike v akciji pri pcx? Za 250 čukov mislim da je p4 2.4 ghz. Samo ne vem, kako je to splača. Če me bojo hotli kaj prepričevat, bom najprej vas prašal! Kaj pa če jim rečem za prvo konfiguracijo, ki sem jo napisal? Ko sem bil prvič. Kliknite na VSA sporočila in boste videli, kaj sem dobil, ko sem prvič prišel iz Forme.

Dead_Eye ::

lite-on hehe:D >:D :D sicer za rw ne vem, samo cd-rom-i so totalno zanič - imam enega 32x, kolega ima 52x in poleg tega da 3/4 cd-jev ne bere(očiščen večkrat) muzike sploh ne zna zajemat prav - so neke motnje v glasbi.

zaradi tega ne mislim kupovat več lite-on (vsaj v bližnji prihodnosti ne)
The one and only

Zheegec ::

Pzorko, zakaj boš pa vseeno vzel PC? Če so komponente podobne tistim zgoraj, potem se pač ne splača računalnika pri njih kupit. V Lj imaš še ogromno trgovin z boljšo ponudbo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kloshar ::

Ja, zdaj sem ga že naročil! Tako da je konec razprave. V petek ga dobim. CD rom bo verjetno Samsung ali Lite-On, matična bo QDI KuDoz, grafa pa nažalost manli. Saj bom čisto zadovoljen. Lp

Jux ::

Ne vem zakaj je ljudem tako tezko dopovedat, da ni treba da se kupuje skart roba (manli, Kudoz7..) po visokih cenah. HALO? Zakaj nas uprasas za nasvet, ce gres pol zanalasc kupit tko da preplacas skart komponente. Kupujes zastarele stvari po obcutno previsokih cenah.

dej nared si naslednjic uslugo pa pejd v eno dobro stacuno (recimo agt) in tam pokaz predracun in jih vprasi kolk bi te to stal. Pol se pa 4x butn po glavi ker kupujes v slabih stacunah!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

frenk ::

jux:ne se razburjat...sj bo kmau vidu:D

boštjan ::

JUX,enim pač ne potegne.Jaz verjamem da mu bo vse delalo,vprašanje je samo kako dolgo

Zheegec ::

Čez teden bodo že vprašanja "katero novo grafično in plato kupit?" ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kloshar ::

Pobje, ka mi hasne plata? Saj navijal ne bom, gor bom imel windows, hodil bom na internet, igral igrice, delal mogoče s programi. Kaj me lahko tuki zafrkava plata? Pa kaj mate tolko proti QDI KuDoz, PCX jo zmeraj izbira, pa ima najbolj prodajane računalnike v SLO.

boštjan ::

zelo dosti je takih ko jim je plata šla pa niso navijali.Cena tvojaega kudoza pa je naravnost smešna,ker bi dal 3k poleg,pa bi tole plato lahko kupo.

kloshar ::

Lej, samo tako za informacijo:
kaka je bila matična plošča intel type an430tx, ko je prišla ven, pred 5 leti? Že takoj slaba ali je bila špica?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Pomoč pri sestavi novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191420 (1164) boštjan
»

Kupovanje računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
121506 (1363) frenk
»

Svetujte strokovnjaki!

Oddelek: Kaj kupiti
381441 (1055) nodes
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573989 (3251) Zheegec

Več podobnih tem