» »

Folder redirection, Win7 in offline files

Folder redirection, Win7 in offline files

bastadu ::

Na Win2k8 R2 imam postavljeno vlogo ADS in imam z GPO nastavljen folder redirection za določene mape. Po defaultu bi naj bilo tako, da ko omogočiš folder redirection se samodejno vključijo tudi možnost offline files, ki skrbi, da vseeno lahko dostopaš do mrežnih datotek, tudi če nisi na mreži. Na računalnikih z Win XP se po vključitvi folder redirection tudi offline files normalno omogočijo, na računalnikih z Win7 pa ne. Mogoče kakšna informacija zakaj ne? Potrebno nastaviti še kakšno stvar posebej?
  • spremenilo: bastadu ()

gorenjc ::

Kako je nastavljen GPO? Za katere mape je narejena redirekcija? Na kateri mašini je bil narejen GPO?

bastadu ::

Hmm, najprej sem naredil folder redirection samo za Desktop in offline files se niso samodejno omogočili. Potem sem pa naredil folder redirection še za My documents (skupaj z mapami My Puctures, My videos in My music, ki mu naj sledijo) in offline files so se normalno onemogočili. GPO je bil narejen na serverju, ki ima vlogo ADS ...
Sedaj me pa zanima še nekaj: kako najbolje skonfigurirati uporabnika, ki uporablja 2 računalnika (stacionarca WinXP in prenosnika Win7), da bi imel možnost dostopanja do istih dokumentov. Občasno ima oba računalnika prižgana tudi hkrati. Kolikor sem testiral, če narediš folder redirection uporabnika, ki ima XPje in se on potem prijavi na računalnik z Win7, le ta na tem računalniku ne vidi določenih dokumentov (slike, video, itd). Predvidevam da zato, ker imajo XPji in Win7 različne strukture map za moje dokumente: Win7 ima mape dokumenti, slike, glasba in video med sabo ločene, WinXP pa ima v mapi moji dokumenti mape moje slike, moja glasba in moji video .... Kakšen nasvet?

gorenjc ::

A gre za roaming profil?

bastadu ::

Ne, nič roaming profilov, samo redirection map My documents in Desktop ...

Daedalus ::

Sedaj me pa zanima še nekaj: kako najbolje skonfigurirati uporabnika, ki uporablja 2 računalnika (stacionarca WinXP in prenosnika Win7), da bi imel možnost dostopanja do istih dokumentov. Občasno ima oba računalnika prižgana tudi hkrati. Kolikor sem testiral, če narediš folder redirection uporabnika, ki ima XPje in se on potem prijavi na računalnik z Win7, le ta na tem računalniku ne vidi določenih dokumentov (slike, video, itd). Predvidevam da zato, ker imajo XPji in Win7 različne strukture map za moje dokumente: Win7 ima mape dokumenti, slike, glasba in video med sabo ločene, WinXP pa ima v mapi moji dokumenti mape moje slike, moja glasba in moji video .... Kakšen nasvet?


Redirectaj Win7 folderje na/v WinXP folderje. Isti "trik" deluje, če rabiš roaming profile za mešano XP/Win7 okolje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gorenjc ::

Glede na tale link bi bilo potrebno v GPO omogočiti opcijo Also apply redirection policy to Windows 2000, Windows 2000 Server, Windows XP, and Windows Server 2003 operating systems (ta predvidevam, da je že) ter Follow the Documents folder
Še tale link glede mešanih OS in redirekcije map. Bi bilo pa sigurno to potrebno stestirati.

bastadu ::

Daedalus je izjavil:

Sedaj me pa zanima še nekaj: kako najbolje skonfigurirati uporabnika, ki uporablja 2 računalnika (stacionarca WinXP in prenosnika Win7), da bi imel možnost dostopanja do istih dokumentov. Občasno ima oba računalnika prižgana tudi hkrati. Kolikor sem testiral, če narediš folder redirection uporabnika, ki ima XPje in se on potem prijavi na računalnik z Win7, le ta na tem računalniku ne vidi določenih dokumentov (slike, video, itd). Predvidevam da zato, ker imajo XPji in Win7 različne strukture map za moje dokumente: Win7 ima mape dokumenti, slike, glasba in video med sabo ločene, WinXP pa ima v mapi moji dokumenti mape moje slike, moja glasba in moji video .... Kakšen nasvet?


Redirectaj Win7 folderje na/v WinXP folderje. Isti "trik" deluje, če rabiš roaming profile za mešano XP/Win7 okolje.


Ja kaj pa če se uporabnik kar prijavlja na obeh računalnikih z istim računom?

gorenjc je izjavil:

Glede na tale link bi bilo potrebno v GPO omogočiti opcijo Also apply redirection policy to Windows 2000, Windows 2000 Server, Windows XP, and Windows Server 2003 operating systems (ta predvidevam, da je že) ter Follow the Documents folder
Še tale link glede mešanih OS in redirekcije map. Bi bilo pa sigurno to potrebno stestirati.


To sem imel omogočeno, pravtako "Follow the Documents folder" (se po defaultu izbere takoj, ko preusmeriš My documents mapo). Ja zgleda mi ne preostane drugega kot testirati.

bastadu ::

Imam novo težavo: na enem XP računalniku, kjer je folder redirection omogočen, mi ob odjavi, ko poteka sinhronizacija datotek, javlja "Files of this type cannot be made available offline". Na netu sem najdel navodila, da je v takem primeru potrebno v GPO v "Computer Configuration\Administrative Templates\Network\Offline Files\Files not cached" dodati končnice datotek, katere naj bodo izključene iz sinhronizacije ... To sem naredil, računalnik relogiral in po ponovni odjavi je bilo isto, zopet cel kup istih napak ... Kaj delam narobe?

gorenjc ::

http://support.microsoft.com/kb/252509 Pri katerih tipih datotek je problem?

bastadu ::

Točno aa link sem našel že sam, probleme mi povzročajo datoteke *.dbf in *.dbt ...

gorenjc ::

Kaj je vpisano v "Computer Configuration\Administrative Templates\Network\Offline Files\Files not cached? Naj se vpiše
.ldb
.mdb
.mde
.mdw
.pst
.slm
(brez .db?). Zapisi ločeni s podpičjem. Če je to v redu, je lahko problem z GPo-jem na problematični mašini.

bastadu ::

Ok, prej sem imel vpisano:
*.slm;*.mdb;*.ldb;*.mdw;*.mde;*.pst;*.dbf;*.ndx;*.lnk;*.mp3;*.ini;*.exe;*.dbt;*.vob

pa ni bilo ok (javljalo konflikte z dbf, dbt in mdb datotekami),sedaj sem pa vpisal:
*.ldb;*.mdb;*.mde;*.mdw;*.pst;*.slm

pa da jutri vidim če bo kaj bolje ...

bastadu ::

... nič ni bolje, problem ostaja enak. V čem je sedaj lahko problem?

gorenjc ::

Odstrani zvezdice.

bastadu ::

Nope, poskusil, ista zadeva :(
V navodilih tega GPO-ja pa sicer piše, da morajo izjeme biti dodane kot *.končnica in ločene z ";" (podpičjem) ... Kaj bi še lahko bilo?

gorenjc ::

Preveri, če se na problematični mašini izvede gpo. Lahko pa isto vpišeš na tisti mašini v local policy z gpedit.msc

bastadu ::

Zdaj sem poskusil še na tej problematični mašin v local policy napisati te izjeme, ampak zopet ugotivil, da problem ostaja :S Sedaj mi ni več nič jasno ...

bastadu ::

Aja, sem probal v AD vpisati eno drugo spremembo v GPO in na tem problematičnem računalniku jo je normalno refreshalo ob naslednjem loginu. Zgleda da deluje vse razen izjem za sinhroniziranje offline files ... :?? Še kakšna ideja?

gorenjc ::

Je še zmeraj ista napaka na klientu pri odjavi? Kako imaš sedaj točno vpisano v gpo oz. v lokalnem pravilniku?

bastadu ::

Ja še vedno ista, vpisal sem samo te tri, za katere mi kaže konflikte: mdb;*.dbf;*.dbt

bastadu ::

Ups pardon (pozabil "*." na začetku), vpisal sem: *.mdb;*.dbf;*.dbt

gorenjc ::

Tole ne bo v redu. Tako kot imaš sedaj vpisano:*.mdb;*.dbf;*.dbt pomeni, da so ti tipi datotek izključeni iz sinhronizacije. Če imaš problem zaradi mdb,dbf in dbt datotek potem vpiši takole:
*.slm;*.ldb;*.mdw;*.mde;*.pst

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

bastadu ::

Ja saj a ni to poanta, da problematične fajle izključim iz sinhronizacije, ker zaradi narave datotek ne morejo biti sinhronizirani? Mi lahko obrazložiš, na kakšen način bi tvoja vrstica odpravila ta problem s problematičnimi fajli? Sicer bom lahko to poskusil šele jutri zjutraj, ampak rad bi razumel ... Hvala!

gorenjc ::

Zavajajoče je pa najbrž:Computer Configuration\Administrative Templates\Network\Offline Files\Files not cached.
Tole je v Kb članku: (http://support.microsoft.com/kb/252509)
You can modify the list of excluded extensions by editing the appropriate Group Policy object (local, domain, organizational unit, and so on). For example, to remove the .pst extension from the list of excluded files, enable the following sample policy in Policy Editor:
Computer Configuration\Administrative Templates\Network\Offline Files\Files not cached
Then, type the following string in the Extensions box:
*.slm;*.mdb;*.ldb;*.mdw;*.mde;*.db?
Log off, and then log back on. This replaces the default list, preserving all but the *.pst extension. You can use the same method for any of the other extensions.
Pri tebi je pa če prav razumem, problem da se ne sinhronizirajo mdb, dbf in dbt datoteke. Zato sem napisal, da v Gpo vpiši: *.slm;*.ldb;*.mdw;*.mde;*.pst ( Na črni listi za sinhronizacijo niso več mdb datoteke in datoteke s končnico db?). Vprašaj je pa lahko katerokoli znak, se pravi recimo dbf, dbt datoteke.

bastadu ::

Aaaaaaaaaaaaaa, zdaj vidim, da sem si zadevo očitno narobe interpretiral. No bomo videli jutri zjutraj, upam da je to res to :)) Hvala!

Jao .... nič ni bolje :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Blisk ::

A je še kaka druga možnost, da sinhroniziraš mapo klienta naprimer moji dokumenti z mapo, ki jo ima določeno na strežniku?
Iščem varianto, da se avtomatsko skopirajo datoteke s klienta na server ali obratno v kolikor je mapa pri klientu prazna.
server windows 2008 r2, klienti windows 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prestavitev Folder redirection map na nov strežnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
121463 (1188) crniangeo
»

windows 7 shranjevanje na particijo d

Oddelek: Pomoč in nasveti
5640 (613) SLO_Matej
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374322 (3140) bastadu
»

Microsoft SQL Enterprise Manager - vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
61036 (938) urbybaby
»

sinhronizacija datotek na server

Oddelek: Programska oprema
192270 (1980) Mr.B

Več podobnih tem