» »

Linux in Windows remote desktop

Linux in Windows remote desktop

programercek ::

Imam vprašanje.

Je možno z Linuxom dostopat do VPS Windowsa?

Ravnokar sem v tujini najel linux VPS in so mi dodelili IP in upor ime in geslo.

Na kakšen način dostopam zdej do console/terminala? Kakšen posebem program za to?

Lp

black ice ::

Nasprotuješ sam sebi.
Imaš Linux VPS in želiš do njega dostopati z Win OS ali imaš Linux OS in želiš dostopati do VPS z Win OS?

V primeru, da imaš VPS z Linux lahko uporabiš Putty (ssh dostop), za Win VPS pa VNC ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Za linux obstaja remote desktop s katerim se brez problema povežeš na windows.
Če pa rabiš obratno pa VNC.

programercek ::

Ok uporabil sem putty.
Namestil sem gnome desktop vendar ga ne morem videti s putty programom? ker mi še vedno kaže terminal...?

kihc ::

Ti si najel linux VPS in ne veš kaj bi z njim. No comment.
x

programercek ::

Jaz točno vem kaj bi z linuxum. Služil velike denarce! Namreč sem ugotovil na stavah sistem, ki ga zagotovo nima noben in potrebujem vsakič drugačen VPS, sicer blokirajo.
Pred leti sem podoben sistem počel in je uspevalo 3 leta, sedaj pa so začeli bolje gledati in blokirajo, če kaj preveč zaslužiš.
Tako da, VPS linux sem najel zato, da pokarisam od stavnic denar, ker ga imajo preveč! In vsak dan nameravam najeti 5 različnih VPS iz različnih držav!

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Mislim, da bi te ceneje prišlo, če bi nabavil VPN.
Na tvojem mestu bi malo dodelal ta sistem. :)

programercek ::

če rabiš VPN z drugim ipjem kako bom ceneje pršu skoz?
vsak dan rabiš druge ipje ker majo močne zaščite rajši nabavim VPN ker vem da je čisto svež računalnik.

black ice ::

VPN != VPS

Kako boš ceneje prišel skozi? Am... mogoče tako, da je VPN cenejši od VPS? Pri večji količini se ti vsak evro pozna. Koliko trenutno plačaš za VPS?
A je tako težko na lastnem računalniku pobrisati piškotke/zagnati Ccleaner? Ali če si skrajno paranoičen, ustvariš virtualno mašino in jo bootaš z Live USB ključka, hkrati pa imaš na main OSu odprt FB s pravim IPjem.


Mah, ne da se mi več.

programercek ::

Mislil sem VPS. Sicer če plačaš 30$, še vedno lahko zaslužiš 300EUR. Treba je vedeti, da ne sme bit tudi Slovenija-Slovenija, ker si sumljiv.
No jaz s tem nimam pojma, če si pa pripravljen kaj sodelovati pri tem, z veseljem plačam pošteno!

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

programercek je izjavil:

Mislil sem VPS. Sicer če plačaš 30$, še vedno lahko zaslužiš 300EUR. Treba je vedeti, da ne sme bit tudi Slovenija-Slovenija, ker si sumljiv.
No jaz s tem nimam pojma, če si pa pripravljen kaj sodelovati pri tem, z veseljem plačam pošteno!

Zadeve so zelo preproste, če jih poznaš. Samo nisi dobro specificiral kaj hočeš.
Če bi rad skril IP obstajajo bolj preproste zadeve. V tujini te lahko sledijo tudi preko DNSjev, če zadeve ne pelaš dobro.
Če rabiš kaj več, napiši točno kako bi ti rad dostopal in zakaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj zanimivega pocet z vpsom

Oddelek: Omrežja in internet
132376 (1354) Ales
»

IPV6 pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
102641 (2505) SeMiNeSanja
»

Pomoč pri izbiri strežnika - globalna spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
475553 (4905) kajtel
»

Namesto naročavanja novega VPS potrebujem boljšo rešitev.

Oddelek: Omrežja in internet
131098 (723) technolog
»

Web hosting ali domači mini server za spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
475467 (4023) krho

Več podobnih tem