» »

windows 7 shranjevanje na particijo d

windows 7 shranjevanje na particijo d

snake1717 ::

danes sem nalozil windows 7 na racunalnik imel sem c particijo ze nastavleno za os sistem in zdej kako preklopiti da skranjuje na d particijo kjer mam 500 gb prostora.

imagodei ::

Na particiji D narediš folder in shranjuješ tja?
- Hoc est qui sumus -

snake1717 ::

aha uredu a lahko kako nastavm da avtomatsko shranjuje use tja

imagodei ::

Ne moreš. Vedno kadar shranjuješ, poveš kam naj shrani. Saj menda veš, da če nekaj shraniš v Wordu, da ti ponudi "Shrani kot..." okno, kjer lahko izbereš lokacijo.

Drugo je, če bi ti rad, da bi imel lokacijo (My) Documents folderja na particiji D:

My Documents Folder Redirection

Windows 7 Libraries
- Hoc est qui sumus -

broken/link ::

greš v svojo mapo, desni klikn na recimo MyDocuments -> Properties -> zavihek Location in spremeniš na d:\ime_mape\myDocuments
in tako narediš za vse mape, za katere želiš, da so shranjene na D-ju. Predlagam: myDocuments, myMusic, myPictures, myVideos, Downloads in Desktop
na ta način se ti bodo podatki avtomatsko shranjevali tja. Nameščeni programi pa se bodo še vedno privzeto na C (program files mapa je na C-ju).

EDIT: me je imagodei prehitel :)

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Preprosto na drugi particiji narediš še eno mapo za dokumente, slike, videoposnetke, glasbo itd., jih dodaš v knjižnice (tako da na enem mestu gledaš slike, videe, dokumente, glasbo itd. iz različnih map na različnih lokacijah), potem pa z desno miškino tipko klikneš na knjižnico in izbereš, da je ta mapa na D-ju privzeto mesto za shranjevanje. Seveda lahko ustvariš tudi svoje poljubne knjižnice.

Več o uporabi knjižnic v sistemu Windows 7: http://zmaga.com/ucenje.php?id=3550


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri C

Oddelek: Programiranje
231484 (1155) slovenc1234
»

my documents so prazni

Oddelek: Pomoč in nasveti
6696 (530) vulcher
»

Kako bypassat z kodo zascitene dokumente uporabnika v XP

Oddelek: Operacijski sistemi
91201 (1030) Golnar
»

File sharing v XP

Oddelek: Programska oprema
152047 (1731) krho
»

Binarni Backup - Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
5830 (764) Kebab

Več podobnih tem