» »

Prestavitev Folder redirection map na nov strežnik

Prestavitev Folder redirection map na nov strežnik

bastadu ::

Zadeva je sledeča: imel sem strežnik z Win SBS 2003 (ime računalnika SERVER1), ki je služil kot domenski strežnik, nastavljen je bil folder redirection za mape z Dokumenti, te preusmerjene mape so se nahajale na taistem strežniku (share \\SERVER1\USERS). Na lokalnih računalnikih so bile omogočene datoteke brez povezave, tako da je bilo v primeru izpada mreže kljub temu mogoče normalno dostopati do teh datotek iz lokalnega medpomnilnika (offline files).
Sedaj smo zamenjali ta domenski strežnik z novim z Win Server Std 2012 (ime računalnika je ostalo SERVER1) in dodali še enega (ime računalnika SERVER2), na katerem so sedaj te mape od folder redirection (v mapi \\SERVER2\USERS). Sedaj me zanima, kako lokalnim računalnikom najbolj enostavno dopovedati, da je sedaj nova folder redirection mapa na \\SERVER2\USERS in ne več na \\SERVER1\USERS ? In kako narediti, da se te datoteke iz medpomnilnika preusmerijo oz. skopirajo na to novo lokacijo? V Gropu Policy sem spremenil pot na nov strežnik, ampak obstoječi lokalni računalniki imajo še vedno zabetonirano staro pot in ker le ta ne obstaja več, berejo podatke iz lokalnega medpomnilnika, kar seveda ni ok ... Če ustvarim novega userja se naredi preusmeritev map bp na nov strežnik ... Edina ideja, ki jo imam je, da izklopim folder redirection, da se vse preusmerjene mape preselijo nazaj na lokalne mašine in ga potem ponovno vklopim, ampak ker je računalnikov precej, datotek pravtako ni malo, bi mi tole vzelo ogromno časa in me zanima, če obstaja kakšna bolj racionalna rešitev? Hvala za nasvet!

crniangeo ::

najverjetneje boš moral samo enforcat en reg policy da resetne csc cache :)

http://support.microsoft.com/kb/230738

sicer je tole za xp , vendar so informacije tut za win7 itd itd..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Alternativa bi tudi lahko bila, da server2 preprosto preimenuješ v server1 in mu tudi dodeliš IP naslov starega strežnika (starega pa preimenjuješ v server2 in mu dodeliš novo IP adreso).
Neke vrste rošada - uporabniški PC-ji bi pri tem mislili, da še vedno delajo s starim strežnikom, ki pa je v resnici novi.

bastadu ::

@crniangeo: to bi znalo pomagat, bom poskusil in sporočim!
@SeMiNeSanja: preimenovanje strežnikov se mi ne zdi ravno pametna ideja, sploh če gre za domenski strežnik ...

SeMiNeSanja ::

bastadu je izjavil:

@SeMiNeSanja: preimenovanje strežnikov se mi ne zdi ravno pametna ideja, sploh če gre za domenski strežnik ...

Have done it, and it worked....

Ampak se strinjam, da je stvar lahko povezana tudi s kakšnimi pastmi (predvsem je pomembno kako izvedeš to rošado).

b3D_950 ::

To maš preko group policya narejeno ali direktno na userjih v ADju?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

bastadu ::

Preko Group Policy-a, sem napisal zgoraj, da sem tam spremenil pot na nov strežnik ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

b3D_950 ::

če poženeš na mašini gpupdate /force ti ne spremeni ničesar?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

bastadu ::

Ne ... fora je, ker stara mapa (\\SERVER1\USERS) ni več dosegljiva, če bi bila, bi vse podatke avtomatsko skopiralo na novo lokacijo ... tako jih pa ni in lokalne mašine obtičijo z offline files ...

crniangeo ::

seminesanja, pri sbs ni pametno takih stvari delat, verjem :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

crniangeo je izjavil:

seminesanja, pri sbs ni pametno takih stvari delat, verjem :)

To je res, da sem se jaz igral te reču na 'standalone' domenskih strežnikih in ne na SBS (ta del sem spregledal).
Na SBS je stvar vsekakor bolj zakomplicirana, ker imaš še kup drugih stvari gor, ki se lahko začno 'pritoževati', če zadevo ne izpelješ pravilno. Skorajda bi lahko rekel 'otroci, ne počnite tega doma....'

bastadu ::

Reset csc cache-ja je pomagal, ampak sedaj imam drug problem: na računalnikih, na katerih sem to naredil, imam sedaj Office obupno počasne, ko hočeš zagnati Word traja ca. 5-10 sekind, da postane odziven za delo, pravtako so počasni predogledi office-ovih dokumentov v Windows Explorerju. Na enem računalniku sem naredil format (katerega je bil tako potreben) in je tam, za ostale pa ne vem kaj naj še naredim saj ne bom samo zaradi tega formatiral in na novo postavljal cel kup PCjev, reinštal office-a ni pomagal, kaj še lahko poskusim?

crniangeo ::

point je v tem , da maš v officu verjetno neke zapise na star server, recimo templati ali karkoli v tej smeri. Predlagam ti da testno odstraniš z registra vse zapise pod HKCU vezano na office.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folder redirection, Win7 in offline files

Oddelek: Operacijski sistemi
261653 (1287) Blisk
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374373 (3191) bastadu
»

Windows SBS 2003 R2

Oddelek: Operacijski sistemi
121320 (1079) SasoS
»

Zakaj domenski omrežni dostop

Oddelek: Omrežja in internet
162450 (2156) BlueRunner
»

sinhronizacija datotek na server

Oddelek: Programska oprema
192296 (2006) Mr.B

Več podobnih tem