» »

sinhronizacija datotek na server

sinhronizacija datotek na server

waineck ::

Imam nalogo da moram pri praktičnem izobraževanju naredit da bi se datoteke iz lokalnih računalnikov avtomatsko shranjevale oz. posodabljale na server da bi uporabniki imeli backup podatke tudi če se njim sistem zruši.
To moram narediti v OS windows xp brez kakega programa (kot npr. MS SynToy). Probal sem že dati določeno mapo (npr. My documents) da se lahko shera v v omrežju vendar nikakor nemorem narediti da bi bila ta mapa kakor tudi datoteke v njej dosegljive tudi offline.
Zanima me kako bi to lahko naredil in kako bi potem nastavil da bi se podatki avtomatsko posodabljali (sinhronizirali) iz lokalne mape na računalniku (npr.my documents) na server ?

V računalniku imam tudi dodeljen del diska iz serverja na katerega lahko shranjujem podatke vendar se ti podatki potem morajo ročno prenesti ne pa da bi se avtomatsko posodabljali.

smetko ::

Pojdi na mrežni disk in tam skreiraj mapo. Nato desni klik na mapo in označi [na voljo brez povezave].
No comment

marvin42 ::

mogoče ti pomaga ta stara tema:
KLIK
jaz sem si takrat pomagal z odgovorom Self-Defence-a.
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

waineck ::

Marvin42 - To nekako ne razumem čisto pri odgovoru Self-defenca:
@echo off
xcopy "\\ime_racunalnika\shareane_mape\mapa\mapa\*.*" c:\backup\ /d /s /k /y

ime_računalnika\ je ime računalnika serverja ?
zakaj so tam dalje od \share_mapa\ še tisti dve \mapa\mapa ?
in kam shraniš backup.txt oz .bat ? na lokalni računalnik ali na server ?

ker ko poženem backup.bat mi za niti za celo sekundo ne zažene te datoteke

Mr.B ::

VEPO.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nonenone ::

uporabi SmartSync Pro in si rešu vse težave, je pa plačljiv software

Mr.B ::

MS ponuja zastonj. Samo GPO moraš nastaviti, če je domena, če pa ni, pa... Imaš recimo robocoy (mirror) , xcopy...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nonenone ::

pri smartsync pro ni treba nič nastavljat, vse naredi sam - inštaliraj in pozabi, lp

waineck ::

Sem ga sprobal, deluje odlično vendar je plačljiv po 30-dneh tak da mi v podjetju ne pride v poštev ker mora biti free oz. mora biti narejeno direktno v windowsih z funkcijo synchronize.
Nikjer nemoren najti kako bi to sploh lahko naredil da bi mi mapo my documents oz. tiste mape ki jo določiš na lokalnem računalniku, vred z datotekami dal tudi na server in da bi mi novejše datoteke ki jih narediš lokalno prepisoval tudi na server ko bi se odlogiral. Če kdo ve kak je postopek naj prosim napiše ker nujno potrebujem saj iščem po netu že dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: waineck ()

Mr.B ::

FOlder redirection pod GPo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

waineck ::

kako pa lahko to spreminjam a mi lahko napišeš pot?

marvin42 ::

waineck: poženi zadevo v dos oknu, da vidiš kakšno napako ti javi. Datoteka backup.bat je pa v tem primeru na serverju. Ne se ozirat na "mapa\mapa\to je bil pač samo primer. Zadevo bi se dalo narediti tudi obratno, torej da bi bila datoteka backup.bat na uporabnikovem računalniku in se zagnala ko bi se uporabnik hotel odlogirati. Sigurno je tu kdo, ki bo vedel kako to izvesti.
Meni je bila takrat rešitev zelo všeč. Tudi zato, ker v primeru, da je bil računalnik nedosegljiv, ni čakalo v nedogled.

edit: glede folder redirections v GP: klik
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

waineck ::

gleda .bat datoteke mi niso dovolili da bi naredil tako, drugače pa hvala ker si mi pokazal za folder redirection vendar na mojem lokalnem računalniku to sploh ne kaže ko grem pod group policy object editor itd. in prav tako ne na serverju.
Če se komu da a bi mi lahko napisal točen postopek na ZS kako usposobiti to za neko mapo z datotekami ki jo imaš na lokalnem računalniku in da jo hočeš sinhronizirat na server ob sakšnem logiranju uporabnika tako da se novejše datoteke prepišejo preko starih?

marvin42 ::

mislim da folder redirection dela samo v win2003, lahko se pa seveda motim:)
ni mi pa jasno nekaj... "mi niso dovolili da bi naredil tako" ?? v čem je štos?
Mostly Harmless

waineck ::

imam prakso v podjetju pa ne dovolijo na ta način. A kdo lahko potrdi da to gre samo na windows server 2003, ker jaz imam tu na lokalnem računalniku win Xp pro ,server pa je pa MS win 2003

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: waineck ()

marvin42 ::

to že razumem, zanima me ZAKAJ, kaj je njihov argument?
Mostly Harmless

waineck ::

ker bi se naj dalo to narediti normalno v winowsih brez tega da bi kreiral datoteko .bat ipd.
sedaj sem pogledal na server 2003 in tan vidim dosti dodatnih opcij ko grem na Add/remove snap-in vendar ko dodam group policy editor ali group policy manager ali kaj je že nikjer nevidim da bi lahko kako upravljal z FOLDER REDIRECTION.

Mr.B ::

Z dodatnimi ADM-ji lahko redirektaš vse, lahko pa narediš svoj ADM.
Jaz imam v AD domeni uporabnike, ki na lokalnih računalnikih nimajo ničesar, kot privatne stvari. Profil, dokumenti, favorites, desktop, itd, je vse na strežniku, in mi ni potrebno skrbeti, kje ima uporabnik, svoje službene stvari. Potem pa še DFS+shadowcopy klient pa še toliko bolje...

Če ne najdeš, pojdi na How to ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

waineck ::

Jaz sem probal narediti takole da sem zagnal GPO editor tam dodal snap-in group policy in tam all extensions.
Ko grem v user ali computer configuration mi ne pokaže noben Folder redirection ne v win xp pro ne v server 2003.
Kaj moram še narediti da bom imel to opcijo?

Mr.B ::

Namesti si GPManagment konzolo, pa poglej pod Group Policy Resoults, za računalnik, ki je pod politiko, kaj se dogaja. verjetno se policy ne applaya, preveri še event log, Ponavadi je Warning, za Folder redirection
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prestavitev Folder redirection map na nov strežnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
121473 (1198) crniangeo
»

Folder redirection, Win7 in offline files

Oddelek: Operacijski sistemi
261638 (1272) Blisk
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374356 (3174) bastadu
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333455 (2143) SasoS
»

Microsoft SQL Enterprise Manager - vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
61042 (944) urbybaby

Več podobnih tem