» »

GF4 problem

GF4 problem

BroTheR ::

Kupil sem si cist nov gf4 in ko na hitro premaknem scrool kjerokoli v winsih, se zgodi tole. Ko refresham pa spet dela vse ok. Instaliral sem najnovejse nvidia gonilnike in ne pomaga.
help :'(
  • spremenilo: BroTheR ()

VASkO ::

kaj drugje dela graficna ok, mislim pod direct3d pa opengl (igre)? mozno, da je narobe kaj z graficno kartico ali pa plato. probaj menjat geforca

Turtle ::

Probi flasaht Bios na grafični, če p ne bo šlo pa najbolj da neseš nazaj da jo zamenajo.!!

BroTheR ::

V igrah se tud pojavljajo cudne barve, vcasih tudi zmrzne. Sem bral navodila pa pise da je mogoce IRQ conflict ...ko pa odprem system information (da bi pogledal IRQ-je) pa zmrzne ali pa se pojavi bluescreen.

Senitel ::

Kero plato maš? Pa sej so to XP-ji, right?

BroTheR ::

Ja, mam XPje. Plata je asus p2b (bx440), procesor c700@1050, zvocna creative 128, mrezna compex rl2000, 256 rama...

BroTheR ::

ahm...v bluescreenu pise:

Problem seems to be caused by the following file: NV4-DISP

The device driver stuck in an infinite loop. This usually indicates problem withe the device itself or with the device driver programming the hardware incorectly.

...

Senitel ::

AAA!! Driverji majo problem. Dej snem si najnovejše Detonatorje iz http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=win..., pol bi moglo delat.

BroTheR ::

Sem probal skoraj vse drivere, tudi te in je pri vseh isto :( ...grem si na novo winse gor dat. Ce to ne bo pomagalo, gre kartica nazaj :)

VASkO ::

mislim, da plata mora za gf4 podpirat AGP2.0 standard, tvoja plata pa podpira samo AGP1.0 standard pa zato mogoce ne deluje kot mora. Ce bos imel z drugo kartico enake tezave, potem je problem v plati. Ma mozno je vse, tak je to v racunalnistvu.

||_^_|| ::

Jst predvidevam da je kartica. Sm meu eno podobno težavo z enim starim ATIjem (rage 3D). Probi jo v kakšni drugi mašini.

BroTheR ::

evo...reinstaliral sem winse

Ko sem prvic zagnal winse, brez driverev je delalo vse OK. Ko sem pa instaliral najnovejse detonatorje pa spet isto!
Znorel bom. ;((

Opkow ::

BroTheR

Downclockaj masino na default speed in probaj...

BroTheR ::

Killer: prav mas! Proc sem downclockal iz 1050 na 875 in sedaj dela. Hmm ...a se da kaj naredit, da bo laufalo na 1052mhz ali pa se moram sprijaznit z 875mhz? ...v igrah se kar opazi teh manjkajocih 175 mhz ;(

Opkow ::

BroTheR

Grafikulja ne prenese previsoke frekvence FSBja. Probaj zvisat voltazo vodila 3.3 V na vec. Samo ne pretiravat. Postopoma jo zvisuj po korakih 0.05 V.

BroTheR ::

ah ...zgleda da se na da zvisat, ker v biosih nic ni v zvezi z agp-jem

G[e]c ::

Pomoje se pa graficna pregreva odpri kisto pa prbi ce ti bo to delalo.

Nisem sigurn bi pa skor 99% reku da ji je vroce:)

BroTheR ::

Kisto mam ze odprto + notri je dodaten ventilator, tak da milsim, da ni problem v pregrevanju.
Pri leadteku pravijo tole:

"All GeForce line of graphics cards required AGP 2.0 slot support from motherboard. The main different between the AGP 1.0 and 2.0 is the 2.0 has extra 3.3v support. Without this extra 3.3v from the AGP slot, GeForce graphics cards will not function properly. Most recent released motherboards should have AGP 2.0 slot design, but some old motherboard sometime will show up as 1.0. These motherboards sometime will work if the makers have enabled the 3.3V support for the AGP slot in the 1.0 design. Users with these type motherboards should contact their maker for more information on compatibility issues. "

Bom se poskusil par zadev glede tega in ce mi ne rata, bom pac cist novo kartico prodal.

Opkow ::

BroTheR

Za AGP 2.0 bi pri tebi veljalo predvsem v primeru, ce imas neneavito masino, pa bi ti sralo... Vendar ti sedaj dela normalno na default speedu, ne?

Da ti malo razlozim zakaj povisat 3.3 V.
Ce imas default FSB recimo 133 MHz, naprave nomalno zaznajo napetostne sunke moci 3.3 V. Ce pa FSB povecas na recimo 145 MHz, se napetostni sunki ze tako hitro vrstijo, da elektronika ne zazna vseh sunkov in prijhaja do napak. Zato povisas napetost, da jih lazje zazna.
Seveda, pa ne smemo pretiravat z dvigovanjem napetosti, ker lahko kej skuris.. :)

Pri mojih testiranjih mi je slo do 3.6 V za vec pa ze nisem imel jajc... :) Pa tudi ni bilo potrebe, ker mi je masina normalno zacela delat po OCjanju.

Glede 3.3 V napajanja, pa ne isci v navezi z AGP slotom. Ce bos spreminjal 3.3 V bos spremenil napetost napajanja vsem perifernim enotam v racunalniku (mrezne, SB, grafika, rami, vezni cipi,...).
Tvoje plate ne poznam.. Ni nujno, da imas to v biosu, lahko imas na plati preko jumperjev. V biosu imam jaz to med ostalimi napetostmi in nastavitvami, kot je VCore, 12 V, 5 V, 3.3 V, FSB,...

Ce pa problema vseen ne bos resil, pa predlagam nekaj drugega.
Ce se splaca, razmisli o zamenjavi proca. :)
Imel bos dobro kartico in hiter proc...
Seveda probaj preden kupis.

LP, Killer.

BroTheR ::

Hi
Koncno mi je uspelo! Po vseh neuspelih poskusih, reinstalacijah winsov, odclockanju masine... me koncno sreca pamet :D Zamenjam napajalnik za mocnejsega in PUF -> GF4 dobi krila!
Masina je spet overclockana in z GF4, kljub AGP verziji 1.0 dela stabilno kot se nikoli 8-)
Hvala vsem, ki ste mi pomagali z nasveti, se posebej pa Killer-ju, ki mi je vse tak lepo razlozil :)

tnx, ajd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262057 (1668) mojsterleo
»

Bodite pozorni pri nakupih radeon 9600 pro/ne pro kartic!

Oddelek: Kaj kupiti
211445 (1029) morphling1
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543850 (3149) TribesMan
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261564 (1096) CaqKa
»

Be6 - 2 in Inno Gf4 Ti 4200

Oddelek: Strojna oprema
251532 (1170) the_unborn

Več podobnih tem