» »

modem problem

modem problem

Red_Mamba ::

zakaj se mi modem vedno konekta z 44000bps čeprav je 56k??

Jok3r ::

Ena možnost je zaradi slabe;( linije.

Lime ::

To vprašanje pa zastavi Telekomu. Ni kriv modem. Je pa to čisto normalno, razen če nimaš ISDN.

dr.J ::

Menda ne misliš, da se ti bo konektal pri 56000 bps?
To _ne_ gre in 44000 je kar v redu.

astras ::

mogoce mas pa tudi pri nastavitvi modema nastavljeno
na 44 k, probaj it v properties od modema in si poglej
drugace je pa telekom kriv, kot so ti ze napisali

lp

Red_Mamba ::

še vedno se mi zdi malo veliko iz 56k na 44k. prej sem mel (na stari mašini, med vikendom sem nabavil AMD1800+) 33600 in je bil konekt 31000. Potegnil je konekt pri DL vedno do 3.2k bajta/sek. Sedaj se mi pa z 44000 konekta pa je prenos 1k/s, pa še to se mi more marija prikazat da potegne do tolko. Slo teh stran mi nalaga 5x počasneje kot pa prej.

dr.J ::

Ali je z modemom vse OK? Ravno prejšnji teden sem se ukvarjal z enim ZyXslom, ki ga je enkrat oplazila strela. Connect na 44000, prenos pa - joj. Slo tech je nalagal ene 10 minut. Naložim na novo firmware in je bilo malce bolje. AT query ukazi pa so kazali na to, da je 'prismojen'. Daj 'query modem' in poglej, če je vse kot bi moralo biti. Pa z enim preverjenim modemom sprobaj tvojo linijo.

Red_Mamba ::

pravkar sem ugotovil da če modem inicializiram z V.34 modulacijo dela BP. Skonekta se z 31200 namesto z 33600. Kar je isto kot na starem računalniku in ISO modemu. Zdej me pa zanima zak ne podpira linija V.90 standarda. Moram zatežiti to kej na telekomu (da preklopijo na digitalno linijo?) Ve kdo kej podrobnosti. Ker z V.90 se mi konekta z 44000bps ampak je prenos samo okoli 200bajtov/sekundo. Kar je očitno nekaj z linijo.

astras ::

res je, kriva je linija, ampak ti ne bo nic pomagalo ce se bos bunil (saj poznamo telekom)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je povezava 50.666, in ne 56.000?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271868 (1305) CWIZO
»

Zmogljivost bakrenega vodnika

Oddelek: Omrežja in internet
111207 (1040) Jeebs
»

modem connection speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
181420 (1212) Koci
»

Hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
91253 (1024) McSpike
»

TELEKOM zmanjšal dostopno hitrost?!!!

Oddelek: Omrežja in internet
151593 (1332) Igor

Več podobnih tem