» »

Facebook Timeline na voljo za vse

Facebook Timeline na voljo za vse

Facebook timeline. Na desni so letnice - od zdaj pa za 20+ let nazaj. Obveščevalne službe širom oble verjetno že hladijo šampanjec.

vir: engadget
engadget - Facebook Timeline (nova profilna stran), je zdaj dokončno zunaj bete in na voljo za vse uporabnike. Vklopite jo tukaj, a previdno, ker poti nazaj na stari profil za zdaj ni (triki z developer aplikacijo ne delujejo več).

Po vklopu bo časovnica za teden dni (do naslednje srede, 22.12.) vidna samo vam, potem pa za vse vaše prijatelje. To da uporabnikom teden dni časa, da si uredijo profil, nastavijo sličico, pobrišejo ("skrijejo") manj laskave fotografije z zadnje novoletne zabave in, vsaj tako upa podjetje, čimbolj napolnijo s podatki. Te je mogoče vpisati za nazaj, vse do rojstva, še preden ste sploh imeli facebook profil.

Oblikovalci so se že pozabavali s kreativnimi profilnimi sličicami, poskrbljeno pa je tudi za razvijalce, ki bodo lahko spisali posebne widgete zanj.

Ni še jasno, kaj bo 22. decembra s profili, ki še nimajo vklopljene časovnice.

59 komentarjev

«
1
2

zee ::

Ne zgleda slabo ... se vedno pa velja, da je treba osebne podatke deliti s Facebookom po pameti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

71GA ::

Dobra ideja. Google+ pomojem nima sans :)

CWIZO ::

Ni še jasno, kaj bo 22. decembra s profili, ki še nimajo vklopljene časovnice.

Kokr sem jest razumel zadevo bo takrat VSEM userjem se vklopil timeline in starih profilov ne bo več.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CWIZO ()

kalko ::

Z vidika FB-ja odlična zamisel, ki bo ljudi spodbudila, da vpišejo tudi vse, kar se je dogajalo od rojstva pa do začetka uporabe FB --> še natančnejše profiliranje. In seveda meka za razne agencije.

 FB

FB

someone155 ::

bedarija... če kdo hoče vidt moje slike iz otroštva, pa kje use sm biu pa to, naj raj pride k men, pa mu jih pokažm... pa lahka še kak kofe spijeva al pa kej... to na spletu je pa res kr neki no...
Življenje je preenostavno... Zakompliciraj si ga! =)

antonija ::

someone155 je izjavil:

bedarija... če kdo hoče vidt moje slike iz otroštva, pa kje use sm biu pa to, naj raj pride k men, pa mu jih pokažm... pa lahka še kak kofe spijeva al pa kej... to na spletu je pa res kr neki no...
Kdo pa si ti da bos meni govoril da ne smem tvojih slik iz otrostva objavljat na moji FB strani??!?

Disclaimer: Tole je bil odgovor ko sem nekoga vljudno prosil ce lahko ne objavlja mojih slik na FBju. Tebi sploh ni treba nalagat slik in vpisovat podatkov, je dost drugih debilov ki bojo to namesto tebe naredili.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

morbo ::

haha, profiliranje do stadija zarodka.

smash ::

someone155 je izjavil:

bedarija... če kdo hoče vidt moje slike iz otroštva, pa kje use sm biu pa to, naj raj pride k men, pa mu jih pokažm... pa lahka še kak kofe spijeva al pa kej... to na spletu je pa res kr neki no...


zakaj bi hodu k teb, jih bo že kdo objavu, ne skrbi

zaj_tam ::

Sej fajn po eni strani ampak meni osebno je glupo ker morš met hude slike da zgleda OK - kao drugač si pa klošar :D

Moram zloudat malo z iStockphoto :D

RejZoR ::

Še dobr, da sem se umaknil iz FB-ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mednejed ::

Sem fanatično zvest NEuporabnik FB!

Zmajc ::

mednejed je izjavil:

Sem fanatično zvest NEuporabnik FB!


Na žalost verjetno obstaja dovolj ljudi ki te pozna in ki nalagajo fotografije na katerih si gor na FB. Tako da tudi če te ni na FBju je velika verjetno da tam si pasivno.Facebook baje ustvarja t.i. "shadow" profile ne-uporabnikov FBja ki (še) nimajo uradnega profila na facebooku ampak njihovi podatki zaidejo v njihove baze podatkov preko drugih userjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

bananaman12 ::

men se je zadnjič spremenu profil v timeline samodejno in ker mi ni všeč ga zj tud nam mogu spremenit v tastarga.

krneki je ta FB ratu...

antonija ::

krneki je ta FB ratu...
Ker prej je bil pa ful super in dabest?? :|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kronik ::

Objavljanje slik tujih oseb brez soglasja je dovoljeno od kdaj?

Obvezno treba spremenit zakone, da brez soglasja tvoje face na sliki ne sme biti. Tudi če si na sliki z drugimi osebami, mora "izdajalec tvoje zasebnosti" blurat del slike na kateri se nahajaš.
Pa seveda neki davek za uporabnike FB nebi škodil.

bananaman12 ::

ne pravm da je prej bil ful super in dabest ampak mi je boljši star profil kokr pa nov z Timelineom..

antonija ::

Objavljanje slik tujih oseb brez soglasja je dovoljeno od kdaj?
Ce so posnete na kraju, kjer nisi upravicen pricakovat zasebniost, potem od zmeraj. Ce os privat pa nacelno ne smes tega pocet, ampak pol FB ni kul ce nimas slik od vseh ljudi ki jih srecas gor, k'nede?

Pa ne samo to, FB je uvedel se uporabniku prijazno tehnologijo samodejnega prepoznavanja obrazov na slikah, tako da tudi ce nikoli nihce ne pripise k sliki tvojega imena (te "taga"), bo FB brez problema vedel kateri fris spada v kateri krog ljudi, potem bo pa ze iz njihovih email adresarjev (ki jih ljudje z njavecjim veseljem ponudijo FBju da bo sam poiskal njihove prijatelje) pogruntal kdo si. Vse to se preden je "FB ratu krneki"... ;(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ahac ::

Objavljanje slik tujih oseb brez soglasja je dovoljeno od kdaj?

Obvezno treba spremenit zakone, da brez soglasja tvoje face na sliki ne sme biti.

:))A časopisi naj pa kar brez slik pišejo članke? Pa poptv naj kaže risanke med 24ur, ker ne bodo smel več lastnih posnetkov predvajat? :))
Al bi ti sprejel kar tak zakon, da bi blo to prepovedano samo na FB, na 24ur.com pa ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

murmur ::

zaj_tam je izjavil:

Sej fajn po eni strani ampak meni osebno je glupo ker morš met hude slike da zgleda OK - kao drugač si pa klošar :D

Moram zloudat malo z iStockphoto :D


Genijalno. Ne pozabi povedat da ti je ime Aj Stok.

vesolc ::

važn, da je tak sistem, da folk prostovoljno, rade vole pove vse o sb =Dčez 10 let, k bojo pa zaposlitev iskal, bo pa veselo xD

blackbfm ::

eno in isto trollarnje ves čas. če ti ni všeč pač NE uporabljaj;((

antonija ::

blackbfm je izjavil:

eno in isto trollarnje ves čas. če ti ni všeč pač NE uporabljaj;((

eno in isto trollarnje ves cas. drugi uporabljajo namesto tebe, pa ce ti to hoces ali pa NE. ;((
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

digitalcek ::

ahac je izjavil:


:))A časopisi naj pa kar brez slik pišejo članke? Pa poptv naj kaže risanke med 24ur, ker ne bodo smel več lastnih posnetkov predvajat? :))


Najbrž ne veste, da je neka gospa pred leti tožila (in iztožila!) TV Slovenijo, ker je objavila na posnetku z nekega javnega dogodka njen obraz. Je pa res, da je šel kamerman popolnoma v detajl obraza.

Taka je tudi interpretacija nekaterih poznavalcev: fotografija/posnetek množice NI problem, če pa fotograf/kamerman z približevanjem/zoomiranjem izloči le en/dva obraza, pa zna časopis/TV postaja plačati. Odvisno od spretnega advokata, sodnika in njegovega dojemanja zakonodaje in seveda predvsem od volje posameznika, da vloži tožbo.

Tu se po mojem skriva še kar veliko denarja, samo ljudem se ne da. In kjer ni tožnika, ni sodnika.
Z nižanjem štandarda se jim bo dalo čedalje bolj...

Razlog, da kje pa bo TV postaja prišla do posnetkov za sodnika NI relevanten.
Čeprav pravzaprav vsi fotografiramo in snemamo...

Zgodovina sprememb…

SkipEU ::

@digitalcek
povezava do razsodbe?

Na javnem prostoru pa drugače ne moreš pričakovati zasebnosti, to že izhaja iz samega zakona. "Občuten poseg v zasebnost" pa je npr. mišljeno, da nekoga snemaš pod kiklo pod stopnicami, ali pa slikaš s pločnika v notranjost avtomobila in ima na sedežu zdravniške zapise in podobno.

digitalcek ::

Ne bit preveč pameten... Nisi niti odvetnik, niti sodnik. Si zgolj uporabnik fotoaparata in kamere, tako kot jaz. In prav nič več.

Kaj pa, če te prime lulat in recimo nekje na poti na Ljubljanski grad lulaš? Ta pot je brez dvoma javno mesto.
Če pa te nekdo pri tvojem lulalnju fotografira in objavi fotko na spletu, na fotki pa se prepozna tvoj obraz - je to očiten poseg v tvojo zasebnost, ali ni?

Jaz odgovora ne vem. Možno je eno in drugo - zavržena tvoja tožba, ali pa obsodba fotografa...

Je premalo takih primerov, da bi lahko govorili o sodni praksi...

SkipEU ::

Očitno ni poseg v zasebnost, glede na fotke z nudističnih plaž, ki jih objavljajo časopisi. Vse tiste tožbe so padle.

digitalcek ::

Nudistična plaža, če nima prostega dostopa, če je ograjena, NI javni prostor. Po mojem.

Ni VSE, kar je izven štirih zidov, javni prostor. Je pa močan trend, da bi bilo...

Ker če je, potem bo treba it seksat v kleti, v atomska zaklonišča...
Ne uvidiš, da je situacija glede tega že zdaj malce absurdna?

SkipEU ::

Nudistična plaža je javni prostor. To že izhaja iz samih ustav evropskih držav, ZDA, Avstralije, nekdanjih držav Commonwealtha (kjer je vsa obala "kraljičina" zemlja) itd., kjer je obala javni prostor. Ponekod so celo vse plaže hkrati nudistične (Španija, Danska itd.) Javni prostor je vsak prostor, ki je dostopen vsakomur pod enakimi pogoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

digitalcek ::

Dobro. Najbrž je res tako.

Ampak dajva razmišljat o lulanju.
Nedvomno gre za javni prostor, ampak dejanje je pa intimno. Ima nekdo lulanje sploh pravico fotografirati, kaj šele objaviti fotografijo?
Ne pozabit, da v tem primeru, ko sem ga hipotetično postavil, tisti, ki se polula, NI javna oseba in tu interesa javnosti NE MORE BITI!

antonija ::

A ni to prekrsek?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Še dobr, da sem se umaknil iz FB-ja...


In s tem predal nadzor nad tvojim online izgledom vsem, ki so te slučajno poslikali, omenjali ali kakorkoli poznali. Misliš da te oni lahko lepše predstavijo kot ti sam sebe? :P
The truth is rarely pure and never simple.

[D]emon ::

Uriniranje na javnem mestu je prekrsek, ki se kaznuje po zakonu o javnem redu. Torej primerjava nekako ni na mestu. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

technolog ::

digitalcek je izjavil:

Dobro. Najbrž je res tako.

Ampak dajva razmišljat o lulanju.
Nedvomno gre za javni prostor, ampak dejanje je pa intimno. Ima nekdo lulanje sploh pravico fotografirati, kaj šele objaviti fotografijo?
Ne pozabit, da v tem primeru, ko sem ga hipotetično postavil, tisti, ki se polula, NI javna oseba in tu interesa javnosti NE MORE BITI!


1. to je prekršek
2. Pri fotografiranju velja pravilo "pričakovane zasebnosti". Recimo tudi, če se igralka preoblači v slačilnici na javnem mestu, je ne smeš slikat kakorkoli, ker ona v tistem momentu ne pričakuje nobenih "radovednih oči", pa naj bodo prave ali steklene.

Tako da v primeru uriniranja na javnem mestu bi verjetno fotograf izgubil tožbo, če le bi bila dejavnost opravljena na skrito (za grmom, v kotu nekje)...

digitalcek ::

Bravo, s to interpretacijo pa se zelo strinjam.

Tisti, ki je lulal, je nedvomno bil v prekršku. Vendar, če ni tožnika (prijave), ni sodnika (kazni).

Če nekdo na javnem mestu počne nekaj prepovedanega (kar lulanje sicer je), to nekomu drugemu še ne daje pravice, da ga fotografira in še manj, da fotografijo razširja po spletu.

technolog ::

Dobro, če nekdo vlamlja v avtomobil sredi belega dneva...? Zakomplicirajo se stvari.

Načeloma gre po tem pravilu: Če je dovoljeno (možno) gledat z javne površine, je dovoljeno tudi slikat in objavljat v nekomericalne namene. Kar je tudi po moje prav.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Tu pa se ne strinjam popolnoma.

Greš v gozd (javna površina), imaš s seboj fotoaparat 36xzoom, ali fotoaparat 800 mm objektiv, fotografiraš seks (ga je možno gledat z javne površine, z obstoječo tehniko pa zeloooo približat!) in objaviš v nekomercialne namene?

noraguta ::

digitalcek je izjavil:

Bravo, s to interpretacijo pa se zelo strinjam.

Tisti, ki je lulal, je nedvomno bil v prekršku. Vendar, če ni tožnika (prijave), ni sodnika (kazni).

Če nekdo na javnem mestu počne nekaj prepovedanega (kar lulanje sicer je), to nekomu drugemu še ne daje pravice, da ga fotografira in še manj, da fotografijo razširja po spletu.
ne daje mu pravice sam akt , daje mu pa pravica snemanja na javnem mestu. Če si sam posegel v svoje dostojanstvo ne moreš pričakovat, da morajo to drugi spregledat.

digitalcek je izjavil:

Tu pa se ne strinjam popolnoma.

Greš v gozd (javna površina), imaš s seboj fotoaparat 36xzoom, ali fotoaparat 800 mm objektiv, fotografiraš seks (ga je možno gledat z javne površine, z obstoječo tehniko pa zeloooo približat!) in objaviš v nekomercialne namene?

ja rolete je treba spuščat, dokaj jasna zadeva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

digitalcek ::

noraguta je izjavil:


ne daje mu pravice sam akt , daje mu pa pravica snemanja na javnem mestu. Če si sam posegel v svoje dostojanstvo ne moreš pričakovat, da morajo to drugi spregledat.



Če te tiši lulat in se olajšaš (pa ni blizu stranišča), nisi posegel v svoje dostojanstvo!
In to, da si tudi v gozdu "pod kamemerami", ni normalno, je neznosno...
Gozd ni javni prostor pred sodiščem, skupščino, banko, menjalnico!

Še dobro, da nisi napisal, da drugi tvojega početja ne smejo spregledati in da ga morajo ovekovečiti in uploadati...

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Če te tiši lulal in se olajšaš (pa ni blizu stranišča), nisi posegel v svoje dostojanstvo!
Nažalost si. Kaže pa tudi na slabo poslovanje z urinom. Mogoče bi pomagale plenice?

In to, da si tudi v gozdu "pod kamemerami", ni normalno, je neznosno...

ne ni normalno in ni običajno ni pa niti nemogoče. Enostavno če obstaja možnost , da boš zasačen se tem situacijam izogibaš. Lahko bi pa prišel mimo kak nedoletnik ali kdo kateri ima probleme v spolnosti. Za določene dele zasebnosti moraš poskrbeti tudi sam.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

rkobarov ::

RejZoR je izjavil:

Še dobr, da sem se umaknil iz FB-ja...

enx na fbju, za vedno na fbju :)

SkipEU ::

Lulanje na javnem mestu samo po sebi NI prekršek (ne vem od kod večini, da je prekršek). Prekršek nastane šele, če s tem dejanjem koga motiš, povzročaš zgražanje itd. kar pomeni, da ga moraš prijaviti oblastem, s čimer pokažeš zgražanje. A bi res kdo koga prijavil, ker lula v naravi, pa npr. da ne lula po fasadi? Povrhu vsega je urin popolnoma sterilen in so običajne padavine veliko bolj škodljive.

@technolog
takšno pravilo velja v anglosaksonskih državah, ni pa običajno v evropskih. Hkrati tam velja dodatna omejitev, da se kot javni prostor šteje samo, če je možno v zasebnega videti s prostimi očmi in če se nahajaš na tleh (npr. brez lestve, zgornjega nadstropja stavb itd.). Kakor hitro uporabiš tehnologijo, storiš kaznivo dejanje. Evropi je bližje koncept absolutnega prostora (torej samo javni prostor kot takšen), ne pa relativni, ki zajema tudi prostor, ki ga vidiš iz javnega.

V ZDA so imeli več primerov, kjer je sosed pač prijavil soseda, ker je seksal na svojem dvorišču (sosed ga je videl v zgornjem nadstropju, torej preko ograje). Razsodbe so v stilu, da sta seksala na zasebnem prostoru in je torej dovoljeno. Npr. http://www.freerepublic.com/focus/f-new...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

digitalcek ::

No, potem sem imel v glavnem kar prav.

Off:
Kakorkoli, mislim, da smo/so precej zavozili. In skoraj bi si upal napovedati, da bodo prej kot v desetih letih strani, ki omogočajo, da jih polnijo uporabniki, zatemnjene, ugasnjene. Ali vsaj nadzorovane/cenzurirane.

Kaj pa je pravzaprav treba, da imajo uporabniki sploh možnost, da lepijo na splet od verbalnih oslarij in nebuloz - do fotografij in posnetkov, ki prizadenejo integriteto nekoga drugega?

(Neodgovorni) posamezniki pač ne morejo ustvarjati/kreirati spleta. Ker so mnogi neresni, neodgovorni in se ne držijo nobenega kodeksa. Profesionalci pa se ga morajo, oziroma bi se ga morali. In če se ga ne, so velikokrat kaznovani.
A navadnim državljanom pa naj bo na spletu dovoljeno prav vse?

Gre za resna vprašanja. In posledice bodo resne, nepredvidljive.
Še leto, dve, pa bomo tudi v Sloveniji začeli preganjati spletni verbalni delikt. Slovenski strokovnjaki (beri časopise) nihajo med oceno, da naj bi bil sankcioniran le kot prekršek (recimo 500 ali 1000 evrov kazni), ali kot kaznivo dejanje (recimo 6 mesecev zapora).

SkipEU ::

@digitalcek
v tem primeru mi je bližji ameriški pristop. Torej brez cenzure, brez zakonskega sovražnega govora. V primeru kršitev dostojanstva (to je sicer v ZDA zelo ozka kategorija), pa se to rešuje preko učinkovitih sodišč. Če imaš učinkovita sodišča, ne rabiš zaostritve zakonodaje in ne cenzure. In spet mi je bližje ameriški pristop, kjer v primeru napačne prijave (kot primer v zgornjem linku v prejšnjem komentarju), drago plačaš in dobiš kontra tožbo. To je potem avtomatski korektiv, da se ljudje ne prijavljajo vsevprek, in ne obremenjujejo sodišč, kot se trenutno dogaja pri nas, kjer se pač toži, da se proba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

digitalcek ::

Naša sodišča so, kakor vem, v zaostanku z zadevami v povprečju kakih 3-5 let. Poleg tega ni na tem področju, o katerem govorimo, skoraj nobene sodne prakse.

Mimogrede, informacijska pooblaščenka je zapis o "trenirkarjih" na spletni strani SDS skoraj isti dan, ko je zanj zvedela, prijavila policiji. In kot smo prebrali, so prej kot v 24-ih urah stranko obiskali kriminalisti. Se že začenja... Represija glede sovražnega govora namreč.

mikko ::

digitalcek je izjavil:

Naša sodišča so, kakor vem, v zaostanku z zadevami v povprečju kakih 3-5 let. Poleg tega ni na tem področju, o katerem govorimo, skoraj nobene sodne prakse.

Mimogrede, informacijska pooblaščenka je zapis o "trenirkarjih" na spletni strani SDS skoraj isti dan, ko je zanj zvedela, prijavila policiji. In kot smo prebrali, so prej kot v 24-ih urah stranko obiskali kriminalisti. Se že začenja... Represija glede sovražnega govora namreč.


Jo je Klemen Jaklič dobro poučil o njenih standardih in načinu dela ter jo pozval k odstopu... Je bila mala kot tisti palček iz Murgelj...

ZionExpress ::

No, da še jaz povem nekaj glede fotografiranja oseb. Če so na sliki najmanj trije jasno vidni in prepoznavni obrazi, se lahko sliko uporabi kjerkoli. Brez posledic. Je pa res, da je lepo, če se prej slikane osebe vpraša, če se strinjajo z objavo, vendar to ni potrebno. Če je na fotografiji samo ena ali dve osebi, mora fotograf za fotografiranje pridobiti dovoljenje, fotografirane osebe pa se morajo strinjati z objavo. Najbolje da se to celo podpiše, da ni nadaljnih komplikacij. Fotograf lahko slika in objavi fotografijo, na kateri je samo ena oseba v primeru, da je fotografija nastala na "javnem mestu". Kot javno mesto se pa ne štejejo parki, ulice itd., temveč bolj zabave oziroma dogodki, za katere se vnaprej ve, da bodo prisotni fotografi in tudi obiskovalci že s svojim prihodom izkažejo strinjanje z morebitno objavo njihovih fotografij. Skratka, če je na Facebooku tvoja fotografija, kjer sta poleg tebe še najmanj dve osebi, se nimaš kaj pritoževati. Je res, ni lepo, da se jo objavi brez tvojega privoljenja, ampak po drugi strani je pa tudi res, da se privoljenja niti ne potrebuje.

digitalcek ::

ZionExpress je izjavil:

No, da še jaz povem nekaj glede fotografiranja oseb...


Zanimivo mnenje, malo drugačno od ostalih.

Dejstvo je, da so me dvakrat, trikrat posneli s kamero in vprašali za mnenje o neki stvari. VSAKIČ sem jim moral podpisati obrazec, da se strinjam z objavo posnetka. Posneto pa je bilo praktično na Prešernovem trgu, torej na najbolj javnem mestu, kar jih je v Ljubljani. Mislim pa, da je šlo za Info TV...

Očitno vsaka TV postaja interpretira pojem javnosti/javnega mesta po svoje...

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

in zakaj smetite to temo, ki je namenjena posodobitvi FB profila


mednejed je izjavil:

Sem fanatično zvest NEuporabnik FB!


Ce bi bil res fanaticni, nebi bral novic o tem, kaj sele debatiral v njih


Kar se tice objavljanja lastnih fotografij na katerih je se nekdo drug... je pa precej tricky...kot je antonija povedal.... idealno bi bilo, da tisti, ki ne zelijo biti na fotki to sporocijo in se obraz zablura do neprepoznavnosti...druge moznosti ne vidim.... kako pa to izvest je pa zeloooo tezko
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

digitalcek ::

Mimogrede, nekateri evropski erotični portali (poznam avstrijske) sploh NE DOVOLIJO, da bi uporabnik uploadal fotografije z nebluranim obrazom.
Tak uporabnik dobi, če objavi nezabluran obraz, (eno) opozorilo, da bo izključen. Ko naredi to še enkrat, ga upravičeno izključijo. NAvodila, s katerimi si se strinjal, so pač zato, da se jih držimo, kajne?
Seveda se lahko nato magari še petkrat registrira pod petimi nicki, ampak potem ga še petkrat zbrišejo. In se, če je normalen, naveliča... In gre raje na Fb...

Drugi portali pa zahtevajo fotografijo obraza, kjer poleg face držiš zraven list z napisano domeno portala, poleg tega pa še sken osebnega dokumenta, na katerem seveda mora fotografija odgovarjati tisti prvi z napisano domeno...

Tako delajo nekateri pametni lastniki portalov, kateri ne želijo tožb. Kaj pa Fb?

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni certifikat SIGENCA

Oddelek: Programska oprema
428453 (3029) Yossarian
»

Facebook --

Oddelek: Pomoč in nasveti
182550 (1433) Noynac
»

'Girls around me' letel iz AppStora, Foursquara (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5819777 (16457) MrStein
»

Facebook Timeline?

Oddelek: Omrežja in internet
91295 (1043) Sandi1987
»

Google+ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
495122093 (102499) Looooooka

Več podobnih tem