» »

Optični internet vprašanje

Optični internet vprašanje

patriot10 ::

Zdravo.

Zadeva je naslednja:
Po novem imamo doma optiko 20/20 od Amisa. Iz modema imamo napeljane 3 kable (1x internet, 2x TV).
Kabel za internet je priključen direkt na router, ki razdeli na 2 dela - en kabel je v našem stanovanju in je priključen na Access Point, da proizvaja wireless povezavo, drug gre v zgornje nadstropje in je zopet priključen na drug router in iz tega sta zopet dva izhoda za dva računalnika...

Zjutraj je žena zaznala, da internet dela polžje počasi.
- Zagnala je Speedtest, pri čemer so bile priklopljene naslednje reči: en TV in pa računalnik, ki je povezan na Access Point, v zgornjem stanovanju je laufal samo router, računalniki pa so bili izklopjeni. Speedtest je nameril povezavo 3/10.
- Nato je izklopila iz spodnjega routerja kabel za zgornje stanovanje (torej kabel od zgornjega routerja), ne pa tudi TV, ki je bil še vedno prižgan in je zopet pognala Speedtest, ki je izmeril povezavo 11/15.

Ali res vsaka naprava toliko povezave žre? Tu predvsem mislim na TV-je...
Ali se da to kako izboljšati?

PS: Prvi dan, ko je bil na modem povezan samo kabel za spodnji router naprej do Access Pointa, je Speedtest nameril povezavo 17/21...

HVALA!
FORZA JUVE!

Pesimist ::

TV nesme žreti povezave. Vendar kolko razberem imas ti itnernet preko wifi? Če je temu tako te lahko povezava variira kar fajn.

patriot10 ::

To glede TV-ja je tudi meni znano že od takrat, ko so podpisovali pogodbo - pol leta nazaj.

In ja, internet mam jaz preko wifi (modem->router->access point).

So pa testirali povezavo (brez Speedtesta) tudi v zgornjem nadstropju, kjer imajo računalnike na kablih in so se prav tako pritoževali, da nikamor ne gre. Zanima me, ali mogoče taprvi router, iz katerega greta 2 kabla, že sam razdeli povezavo na 50-50 procentov in nato drugi router zopet razdeli, itd...?

Je pa fora, da nismo ravno iz mesta oz. smo iz dežele, kjer sedaj na veliko priklapljajo bajte na optiko in ali je možno, da zarad tega kej zafrkava našo povezavo?
FORZA JUVE!

shovty ::

Čigavo optiko maš? Kater ponudnik, kakšen modem. Sam imam optiko 20/20 pa mam 2 tv pa vse prižgano in je vedno speedtest 20/20 +- 1.
Lahko je problem če je wireless povezava, tam tudi meni varira okol 11 na spdtestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shovty ()

vorantz ::

Lahko še poveš kateri router pa AP imaš
Si probal direkt v modem vštekat računalnik in sprobat povezavo?

patriot10 ::

Ko pridem domov bom sprobal vse skupaj stestirat po korakih in tudi napišem katere reči imam.

Ponudnik = Amis (linija 20/20)
Spodnji router = Linksys (starejši model, ni wireless)
Access Point = TrendNet (trenutno ne vem modela)
Modem = še sporočim
FORZA JUVE!

Tilen ::

Kako si potem rešil? Kje je bila težava?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

patriot10 ::

Fora je, da nič nisem naredil.

Včeraj zjutraj je speedtest kazal 3/10, ko sem prišel zvečer domov, sem zopet probal in je blo 17,5/21, tako kot prvi dan, kljub vsem napravam, ki so priključene na omrežje.

Bogve, kaj je blo to...
FORZA JUVE!

Tilen ::

Kje si pa preverjal hitrost? Speedtest.net je občasno preobremenjen. Najbolje, da preverjaš na http://ndt.arnes.si.

Ravnokar sem preveril in NDT pokaže up/down 90/90, speedtest.net pa pokaže 52/41.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

patriot10 ::

super, hvala za nasvet! :)
FORZA JUVE!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375793 (51404) Tero
»

Siol priključek in 2 omrežji

Oddelek: Omrežja in internet
122080 (1679) Jakka
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232122 (1931) patriot10
»

wireless 20/20 + laptop = max 3,5 mb/s ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101141 (953) povso
»

Težave okoli Routerja - Kje je Problem

Oddelek: Omrežja in internet
122048 (1859) Pyr0Beast

Več podobnih tem