» »

Kje se prodaja Gran Turismo 5?

Kje se prodaja Gran Turismo 5?

xxxgeekxxx ::

Zanima me kje bi dobil igro celo, ne prologue? Igro bi kupil v trgovini, pa nevem kje se še prodaja? Rabljeno me je strah kupit, ker bom verjetno prologue dobil, ker to vsi prodajajo :|
Ke te češ

matonson ::

Big Bang - 30€

St235 ::

poglej na www.dober.si, jaz sem jo tam dobil za 15€.

krop ::

Al pa iz Anglije za 18€
http://www.zavvi.com

xxxgeekxxx ::

Sem v Big Bangu vzel kar. Kdo bi si mislil da še majo to :D
Hvala za pomoč!
Ke te češ

St235 ::

Seveda majo, sam cena je 200%.

kmetek ::

na začetku je bila 50€.

krop ::

In kolk si dal v bigbangu?

SG_101 ::

30€ je v bb

PARTyZAN ::

Na Zavviju je GT5 ob kakšnih mega mondayih 15€.

xxxgeekxxx ::

Razmišljam da bi še kupil Killzone 3, al pa kak CoD za PS3, pa je v bb Killzone 30€ platinum, CoDi pa še vedno vsi čez 40 8-O.

Pa Uncharted 3 bi se dalo kje dobit ceneje, ker v bb je mislim da 60€...
Ke te češ

PARTyZAN ::

Kreditna kartica ali debetna Visa je tvoja rešitev. V Sloveniji so cene oderuške.

xxxgeekxxx ::

Kje pa se mi splača naročat? S tem mislim da nebo poštnina prevelika, pa da nebom čakal dolgo.

Sicer pa za Gran Turismo mi ni škoda, pa če bi 60€ dal, ker sem že tolko časa vložil v igro, da se je že plačala preden sem jo kupil. (sem imel "neuradno", pa sem kupil updatal ps3, da lahko igram seasonal evente). Res zakon igra meni
Ke te češ

PARTyZAN ::

Zavvi.com za do maksimalno 3 igre na enkrat (pošiljajo vsako igro v svoji škatli ne glede na to koliko jih naročiš, je pa poštnina najcenejša - nekaj čez 1€/igro), in kak game.co.uk, če naročaš več kot tri igre.

dajoker ::

Kje bi se pa še dalo dobit Gran turismo 4 za ps2?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

krop ::

Na zavviju, ko sem jaz kupoval je bla poštnina zastonj:D
Čakaš pa od 1nga do 2eh tednov:D

St235 ::

Zdaj je poštnina 1 funt.

Trupl0 ::

PARTyZAN je izjavil:

Kreditna kartica ali debetna Visa je tvoja rešitev. V Sloveniji so cene oderuške.


Zakaj že?
Kaj misliš, da trgovci diktirajo cene?

Nabavne cene, neto, prenekaterih iger presegajo vrednost igre v UK za stranko.

UK trg velja za SCEE 3/4 prometa...zato pa je potem tako...
If you are going through Hell, keep going !

St235 ::

V bistvu mi dol visi zakaj so cene takšne kot so. Če je cena v UK 15-30€, pri nas pa je cena 30-70€, potem so te cene oderuške ne glede na razloge, ki stojijo zadaj.

Nabavne cene, neto, prenekaterih iger presegajo vrednost igre v UK za stranko.

Ni moj problem, če so naši trgovci nesposobni, pa naj nabavljajo preko UK podjetja, ki dobi artikle tako ugodno in dodajo neako zmerno maržo, če se sami niso sposobni izpogajat dobre cene. Svobeden trg pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jinzo ::

Saj zadeve niso tako preproste niti in lahko k ceni prispevam arsikera dajatevk i se je nemoreš izognit. Pa tu ne zagovarjam naših, ko imajo po večini lepe marže, samo ne takoj na prvo žogo skočit.

Trupl0 ::

St235 je izjavil:

V bistvu mi dol visi zakaj so cene takšne kot so. Če je cena v UK 15-30€, pri nas pa je cena 30-70€, potem so te cene oderuške ne glede na razloge, ki stojijo zadaj.

Nabavne cene, neto, prenekaterih iger presegajo vrednost igre v UK za stranko.

Ni moj problem, če so naši trgovci nesposobni, pa naj nabavljajo preko UK podjetja, ki dobi artikle tako ugodno in dodajo neako zmerno maržo, če se sami niso sposobni izpogajat dobre cene. Svobeden trg pa to.


Ni problema pogajat se za boljšo ceno kot GAME za Slo tržišče.
Problem nastane, ko te vprašajo za količino in ti blekneš 200 kosov ( pa še te boš v SLO prodajal 2 leti ). GAME tako količino naredi v enem dnevu. Kje so še ostali UK trgovci.

Nemci nimajo "oderuških" cen?

Zame so oderuhi trgovci, oz. so bolj nevedniki, ki imajo še zdaj recimo Heavenly Sword za 70€.

SLO trgovske mreže ala Mercator itd. se branijo robe in recimo AAA špil kot je Uncharted 3, vzame za D1, 2 kosa...
If you are going through Hell, keep going !

PARTyZAN ::

Na Zavviju nikoli ni bila poštnina "zastonj", nek kratek čas so samo ceno v evrih prikazovali z vključeno poštnino, zdaj pa pač ne več.

Nuclear: Problem je v prvi vrsti pri publisherjih (ki dajejo različne cene po različnih regijah - nekateri tudi pri digitalni distribuciji, kar ni nič drugega kot nategovanje ljudi), v drugi vrsti pa še marže naših trgovcev.

In tako kot je že Lakotnik napisal mi je na koncu mar samo pod kakšno ceno dobim izdelek. In trenutno je UK večinoma za pol cenejša država, zato ne vidim nobenega razloga več, da bi kupoval tukaj. Do enakega spoznanja so prišli tudi vsi moji znanci, tako da bodo v prihodnosti naši trgovci imeli težko obdobje, če se ne bodo prilagodili.

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps...
http://igabiba.joker.si/izdelek.php?men...

S tem, da je Deus Ex v akcijah po cca. 12€ :)

Trupl0 ::

Ne, saj razumem, da bomo vsi kupili tam, kjer je ugodneje itd.
Samo vrže me ven, ko zaradi visoke cene igre je kriv samo tisti, kateri ti na kasi računa pa pobere denar.

Drugače se pa strinjam z napisanim.

Tudi sam se poslužujem angleških online trgovin za naslove, ki so v akciji in mi ni nuja, da takoj igram.
BF3 recimo sem pa vzel pri igabibi pa čeprav 15 € razlike. Zakaj? Da sem igral D1 ne pa Week4 :D
If you are going through Hell, keep going !

dolenc ::

Mogoče malo offtopic, ampak bi kdo kej skupaj iz Zavvija naroču? DeusEx recimo :)?

puginho ::

V kolikor se je po mnenju nekaterih tako lahko spogajati za ceno in vsi samo nabijajo marže naj potem nekdo razloži primer Nemčije kjer so cene tam iste ko pri nas pa je trg neprimerno večji.

Po mojem mnenju trg v Slo glede na število prebivalcev niti ni tako majhen. Po hakrskem napadu na Sony so izdali številke accountov po državah in Slovenija je imela registriranih nekaj več kot 20 tisoč računov. Zdaj če računaš da verjetno noben nima več kot enega računa pa koliko jih sploh nima računov v Slo pol to ni majhna številka, samo kaj se PS3 tiče, kje je še vse ostalo.

kmetek ::

St235 je izjavil:

V bistvu mi dol visi zakaj so cene takšne kot so. Če je cena v UK 15-30€, pri nas pa je cena 30-70€, potem so te cene oderuške ne glede na razloge, ki stojijo zadaj.

Nabavne cene, neto, prenekaterih iger presegajo vrednost igre v UK za stranko.

Ni moj problem, če so naši trgovci nesposobni, pa naj nabavljajo preko UK podjetja, ki dobi artikle tako ugodno in dodajo neako zmerno maržo, če se sami niso sposobni izpogajat dobre cene. Svobeden trg pa to.


Ne smejo.

St235 ::

Prosim za utemeljitev zadnje izjave? Zakaj Jože Novak s.p. ne sme pri Zavvi kupit 100 iger in jih v okviru svoje registrirane dejavnosti prodat naprej?

kmetek ::

Vprašaj vse uradne dobavitelje iger v SLO pa boš videl...Colby, Videoetop itd. Ne smejo. Kakor ostali dobavitelji Eventus, Elkotex, Avtera itd NE SMEJO oziroma NE MOREJO dobiti robe od nemških dobaviteljev ali spletnih trgovin. Firme oziroma njihovi principali ne pustijo in konec debate.

Bias ::

Kmetek, dvomim, da se ne najde v švabariji trgovec (ki se ne meni za politiko) da proda XY firmi igre pod ceno. Evropa odprti trg, tko da.mNo, razen če je to striktno za igre...vse ostalo pa gre (printerji npr.)

edit: jah za uradni dobavitelji, se pa držijo pogodbe. toj res,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

kmetek ::

No vidiš, govorim o uradnih dobaviteljih. Razni s.p.ji itd, ki imajo dejavnost ne igra vloge, če je vse po zakonu.

St235 ::

Čaki a mi govorimo o dobaviteljih al o trgovinah? Če sem jaz trgovina lahko sam zbiram ali bom nabavljal od uradnega dobavitelja ali se bom zdilal z nekom tretjim. Skupni evropski trg pa te zadeve. Če mi paše se lahko zmenim z nemci, španci ali pa britanci da mi dobavljajo robo. Seveda pa je linija najmanjšega odpora, da nabaviš od uradnega dobavitelja in pač nabiješ nalepko gor kot ti on naroči. T

kmetek ::

Čudno, da ni na desetine s.p.jev potem ko je vse tako simple, a ? ;)

puginho ::

Ne verjamem, da boš lahko pri Zavviju naročil 300 kosov, ker imajo ziher quantity limit. Tudi oni imajo zagotovo prepoved nadaljne prodaje veletrgovcem. Če bi se prodajalo vse tako povprek bi bil vsesplošni kaos. Me pa po drugi strani res zanima kakšna je npr. njihova nabavna cena za Uncharted 3, ki se je pred kratkim prodajal za 30€ kar je več kot pol ceneje kot pri nas.

xxxgeekxxx ::

Kako dolgo ste povprečno čakali na pošto od zavvija in koliko je poštnina?
Ke te češ

PARTyZAN ::

4-45 dni, ponavadi okoli dva tedna. Poštnina je 1 funt na igro (~1,2€).

xxxgeekxxx ::

Torej če 2 ali pa 3 naročiš se na igro šteje poštnina?
Ke te češ

St235 ::

ja, vsak špil en paket in 1 funt.

puginho ::

St235 je izjavil:

ja, vsak špil en paket in 1 funt.


To pa ne vem če ravno drži. Jaz sem dvakrat naročil po 2 igri, plačal eno poštnino, 1,2 EUR. Enkrat sta prišli vsaka v svojem paketu, enkrat pa v enem.

yayo ::

V glavnem je res, da ima Zavvi, pa tudi The Hut čigar del je Zavvi od 2009 (prej je bil pod Virgin Megastores) nekje najugodnejše cene in verjetno tudi prisilil ostale angleške trgovce, da so jih znižali. Če pogledate npr. nemški Amazon boste videli, da so cene blizu slovenskim ali italijanskim. Če se komu ne da operirati s karticami ali paypalom ostaneta še bovšjaka na Dober.si in Konzole Slovenija, kjer se, da marsikaj ugodno dobiti. Pa tudi rabljena roba preko Amazon UK je včasih zelo ugodna, posebno, ko gre za igre, ki se ne ponatisujejo. Alan Wake CE za XBox sem dobil v mint stanju za 20 evrov z vključeno poštnino, Deadly Premoniton za PS3 za 15, prav tako brezhibno. Je pa smešno, ko igra stane npr 7 evrov, pa plačaš osem za poštnino in je še vedno bolj poceni kot pri nas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski trgovci ter tujina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19539153 (35477) s51as
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314275 (11912) BigWhale
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636557 (32433) Gregor P
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848920 (39188) St235
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928683 (6641) MKC00

Več podobnih tem