» »

Deljenje usb naprave na več računalnikov preko usb

Deljenje usb naprave na več računalnikov preko usb

Vanadium ::

Kakor naslov pravi me zanima če bi se dalo napravo deliti na več računalnikov. Npr da bi naredil neke vrste hub in bi preko enega kabla dobil strom pa podatke na druge računalnike bi pa samo data pine povezal. Bi to sploh deloval ali bi se med sabo teple kible?

Nikonja ::

ne razumem prav najboljše kaj te zanima !

Imaš zunanji disk in bi ga rad sheral med več rač, ali bi vse rač. povezal med sabo z mrežnim kablom, če je karkoli od tega ne vem zakaj inzistiraš na usb kablu in zakaj ih ne povežeš v mrežo skupajj z zunanjim diskom...

povej točno kaj bi povezal in ne "neko napravo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Vanadium ::

No naprava je usb hardlock in bi rad delil ta dongel na dveh kiblah. Sem mislil da bi povezal data pine na kible preko enega usb bi pa sam štrom dal, sam nevem če bi se pol kaj povezave teple. Dobesedno bi rabu neke vrste usb router.

blackbfm ::

ne gre

Marilyn ::

Prenašanje datotek oz. razdelilec USB, se neda (ker rabi napajanje vsak USB) - torej brez napajanja vsakega posameznega oz., ah...preveč zakomplicirano..NEDA SE!!!!:))

darkolord ::

Teoretično bi šlo, če bi imel recimo nek buffer čip vmes, ki bi komuniciral z donglom in računalniki.

V praksi je pa komunikacija verjetno dvosmerna, tako da ga lahko incializira in uporablja le en program hkrati.

bosto ::

Lahko probaš recimo tole: usbip ali tole usb-over-ethernet

Vanadium ::

Se mi je zdelo da bo težka. Bom pa videl glede teh predlogov od bosto. Se mi zdi kar zanimivo.

@darklord - ja meni se zdi da je 2 smerna komunikacija.

markChesko ::

Pozdravljeni! Razumem, da ni točno pravočasno, vendar vam svetujem, da uporabite program USB over ethernet za posredovanje in izmenjavo USB naprav. Ima veliko več prednosti in privilegijev. Najpomembnejše je delo na vseh sistemih in delo na sejah RDP.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

tribgarry ::

če potrebujete pomoč pri oddaljenem dostopu do ključa ali multi-connect, potem bo mehki donglify to rešil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547259 (653) d4vid
»

USB podaljšek

Oddelek: Strojna oprema
71331 (1054) no comment
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615548 (12578) MrStein
»

Novi USB-priključek bo obrnljiv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
5922828 (19288) [D]emon
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293701 (3538) Vikking

Več podobnih tem