» »

Žoga za sedenje

Žoga za sedenje

gfnhcfgh ::

Zanima me če kdo ve kje kupiti žogo za malo višje, visok sem namreč 190cm, vse žoge ki gledam so največ 75cm, tako da ne vem če je to zadosti, da imaš potem kot v kolenu 120 stopinj. Kakšne izkušnje in nasveti bi mi koristili še posebej od malo višjih :)

Mipe ::

Ma kaj bi iskal večjo žogo...

1. Podstavi nekaj pod žogo..
2. Iztegni noge.

Izberi.

gfnhcfgh ::

Srsly

Bor H ::

Mogoče kej takega? http://www.tesmasport.si/sedezna-vreca-...
edit: taka vreča tut premejhna al hočeš nujno žogo? http://www.udobje.com/sedezne-vrece/sit...

ah..I see, žogo žogo, ne vrečo, hm..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

jalovec09 ::

Jaz jo imam že 15 let doma, napihnjeno...se kar prileže včasih sedet na njej.

crazyLIKEme ::

Mislim da sem v Sparu videla da imajo 85. In če se ne motim tudi v Intersportu in Hervisu.

Pa žoga mora biti takšnega premera, kot je dolžina tvoje roke od ramena do prstov na roki. Vsaj tako piše na teh žogah ;)
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Načeloma jo lahko napumpaš preko meje. Ampak za dolgotrajno sedenje ni lih..

carota ::

@Zapotek, visok sem toliko kot ti in imam žogo 85 cm. Se mi zdi prevelika. Imel sem tudi 75, a se mi je zdela premajhna. :) Bom pa šel vseeno nazaj na 75 in jo malo bolj napumpal. Problem pa zna predstavljat miza za katero boš sedel, saj bo treba tudi to ustrezno dvignit.

Pozor! Zavedaj se, da niso vse žoge enake. Če kupiš tako poceni, npr. energetics, boš sedel vedno na isti višini ne glede koliko jo boš napumpal, samo bolj se bo razlezla. Sam sem dal cca 29 eur zanjo v Sanolaborju, neke italijanske firme (Gymnic?).

gfnhcfgh ::

@carota, jaz sem šel tudi v Sanolabor, pa so imeli največjo 75cm. Sem pa sprobal 75 napumpano na maximum pa je bila bistveno premajhna, kolke sem imel v višini kolen če ne še malo nižje. Firma je bila pa ista kot si ti napisal torej Gymnic.Bom pa pozoren na kvaliteto žoge, ker to res nima smisla če se ti razleze kot puding ko se usedeš gor.
Sem pa mislil da je statistično več visokih ljudi ki imajo težavo s hrbtenico, ampak očitno se motim, vsaj glede na količino "velikih" žog ki jih je bolj malo :)

fosil ::

Spinalis stoli naj bi imeli isti učinek kot žoga, je pa res da so precej dragi.
Tako je!

carota ::

@zapotek, na 75 cm nimam sicer v kolenih kota 120 stopinj, je pa večji od 90.
Visokih ljudi s težavami s hrbtenico je precej, a žoga zahteva aktivno sedenje in ni enostavno zdržat vzravnan. Jaz se velikokrat šlepam s komolci naslonjenimi na mizo. :) Ko se tega zavem se seveda popravim.

@fosil, na spinalisu sem sedel na delovnem mestu in ima eno veliko prednost pred žogo - ne švicaš v rit. :) Imajo pa tudi naslonjalo in nekateri naslon za roke, česar žoga nima.

Jazzie ::

Ravno danes sem v Hoferju videla žogo s 85 cm in sem se spomnila na tale post, če še kdo išče. ;)

rajc123 ::

tudi sam bi si rad kupil zogo za sedenje koliko visoko zogo moram vzeti in kaksno priporocate oz. kje jo kupiti visok pa sem 175cm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spinalis stoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15443527 (9258) SeMiNeSanja
»

Pilates žoge

Oddelek: Šport
6864 (674) Machete
»

Katastrofalna drža in sodni dan hrbtenice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115358 (10862) galu
»

Kateri računalniški stol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6120892 (13978) dmk
»

Žoga za sedenje ali aerobiko

Oddelek: Loža
146885 (6296) bacekjon

Več podobnih tem